Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) Motaba78 válasza vizirider (#2098) üzenetére


Motaba78
őstag

de most nem zárhatjuk ki, amíg nem tudjuk milyen van neki lehet, hogy tényleg a táp lehet a kérdéses dolog.

(#2102) kittl1120 válasza Borokafa (#2096) üzenetére


kittl1120
csendes tag

köszi!
ha megint szórakozik , akkor megpróbálom ezekkel az értékekkel.

(#2103) vizirider válasza kittl1120 (#2099) üzenetére


vizirider
tag

cpu nb vidnek is adtál kis + feszt?
mert tapasztalatokból kezd azzal hogy 1333-r a ramot és nb vid-nek adj +0,05 voltot
amíg nem adtam 2-3 naponta random fagyott a gépem de csak terhelés nélkül....

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#2104) kittl1120 válasza vizirider (#2103) üzenetére


kittl1120
csendes tag

még nem állítottam rajta semmit úgy volt minden , ahogy az üzletben beállították.
szinte minden auto beállításon volt , csak a ram volt 1600mhz-re állítva a feszültségek
meg normalra voltak belőve.
nem nagyon mertem eddig hozzányúlni , nekem eddig csak inteles cuccaim voltak :)

(#2105) Borokafa válasza kittl1120 (#2104) üzenetére


Borokafa
őstag

Kingmax:

Tuninggal megy nálam a randszer, alapfeszen proci 3700, memória 1647MHz és teljesen stabil az előzőekben leírt beállításokkal

[ Szerkesztve ]

(#2106) eszgé100 válasza kittl1120 (#2104) üzenetére


eszgé100
őstag

az #1823-as hsz-ban levőket nyugodtan kipróbálhatod. annyi változott azóta, hogy az összes tfrc-t 110ns-ra állítottam

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2107) Jim74 válasza vizirider (#2095) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ne haragudj, nem személyeskedésnek szántam. Csak kicsit kiakadtam, hogy kifizettem egy halom pénzt és instabil a cucc.
Szóval, akkor mit is kellene pontosan csinálnom?
BIOS-ban mit állítsak be pontosan (szorzók, frekik, feszültségek, C'n'Q kikapcs, stb)
A RAM-jaim GEIL EVO-k és 1,5V kell nekik 1600-on, ha minden igaz.

Előre is köszönöm a segítséget :R

(Azért vagyok ilyen láma, mert idáig Intelem volt és ott nem voltak ilyen problémáim)

(#2108) eszgé100 válasza Jim74 (#2107) üzenetére


eszgé100
őstag

ismerős a szitu, én is ugyanígy voltam mielőtt elkezdtem látogatni ezt a topikot, aztán szép lassan minden gondom megoldódott. úgyhogy ne keseredj el biztosan tudunk majd neked is segíteni :K

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2109) vizirider válasza Jim74 (#2107) üzenetére


vizirider
tag

akkor kezdjük azzal amiről szó volt C'n'Q-t biosban letiltod. leszeded a netről a phenom msr tweaker nevű progit feldobot és ott 2 profil van ahol órajelet adsz meg. 1es lesz amin futtani akarod a gépet ha izom kell(gondolom a biossal megegyező szinten megy csak, ezt nem tudom mert én nem tuningolok, de a tweakerben megnéztem lehet küldeni az órajelet 2800 fölé is) a másik nálam 800 ra van beállítva és a jobb alsó legördülő menüben pedig balance-ra állítod.
ezzel egy tökéletes C'n'Q-t kapsz ami viszont stabil és a tunungnál is megy
a rendszerről: CPU Nb vid-nek mindenképpen adni kell + feszt ha stabil gépet akarsz érdemes 0,05 voltot de ha nem elég nyugodtan mehet a +0,1 volt is.
a ramokról annyit hogy ha a támogatott listán van akkor jó ha nem akkor lutri...
és egy tény: 1600 mhz-n futtani a ramot tuningnak számít!!!
hiába bírja a ram és az alaplap is (az ő szemszögükből nem tuning) viszont a ramvezérlés a prociban van és 1333 mhz-ig garantált.....
hja nekem már 7 éve csak amd-m van de ez messze a legnyűgösebb, valahogy ezt nem találták el jól, nem olyan felhasználóbarát mint a régebbiek. azokat összedobtam azt ment egyből mint egy intel. ezekkel most szenvedés van. persze ha megvannak a tuti beállítások akkor ár/érték arányban verhetetlen masinák, nem fogsz benne csalódni.

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#2110) Gabor970 válasza Jim74 (#2107) üzenetére


Gabor970
addikt

A ramoknak mindenképp adjál 1,7V-ot az 1600-hoz! Annyit nyugodtan adhatsz, ha 1600-as, akkor úgyis hűtőbordás.

Vizirider: Ne haragudj, azért mert Neked sokáig gondod volt az NB VID fesz miatt, még nem szabadna általánosítani, hogy ez mennyire nyűgös. A proci által garantált 1333-as ramsebességgel nekem pl minden alapon első bekapcsolás óta betonstabil. Azóta ahogy más máshol megbeszéltük, sokféleképp tuningoltam, semmi gondom nincs az AM3-as renszerrel.
Az utóbbi időben (kb 1,5 hónpja) alulfeszelve használom alapsebességen (3,1GHz/1,225V) és minden egyéb alapon. Tökéletes, és stabil.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#2111) vizirider válasza vizirider (#2109) üzenetére


vizirider
tag

hülye vagyok a bal alsó sarokban van a tweakerben a legördülő menü (mondjuk ettől független a szellemi képességem, ill annak hiánya)

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#2112) Jim74 válasza vizirider (#2109) üzenetére


Jim74
nagyúr

Azt hisze ez a GEIL típusszám szerint nem támogatott, de azonnal elindult vele a gép AUTO beállításokkal, szóval szerintem nagy gond nem lehet.

Köszönöm a tanácsokat. Mindenkinek. :R :R :R

Ja még egy kérdés, ha már ilyen segítőkészek voltatok :D. Milyen hűtőt vegyek a CPU-ra? Freezer Xtreme, vagy Hyper 212+? (Zajra allergiás vagyok :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#2113) vizirider válasza Gabor970 (#2110) üzenetére


vizirider
tag

kicsit félreértés van: én nem kifejezetten a saját teljesen egyedi dolgaimra alapozom hogy ez a széria nyűgös, és sokkal kevésbé átlag lámabarát mint a régebbiek. mint mondtam kb 7 lassan inkább 7.5 éve AMD gépeim vannak. de eleve támogatott RAM lista............
szóval ilyen nem volt megvetted simán azt a ramot (persze annyi volt hogy ddr1 vagy 2) amit akartál és ment minden. biosban kb 4 szer jártam 7 év alatt mert nem volt rá szükség.
ezzel az am3 szériával eleve ramgondok vannak és ugye az hogy instabil, kikapcsolgat stb ezek másnál is létező dolgok. aki most vált intelről annak simán az jön le hogy bazzeg ez egy barkácsszakkör, elköltöm a pénzt aztán fagy minden, úgy kell okoskodni, micsoda vacak cucc ez az AMD........ pedig ez csak erre a szériára igaz. erre értettem hogy nem igazán jól sikerült

(hja és ha jobban megnézi az ember, a támogatott RAM lista is elég vicces alig van rajta cucc ahhoz képest amit gyártanak, szal én inkább olyat csináltam volna hogy a lista mondjuk 5-6 oldal és csak pár rammal nem megy)

[ Szerkesztve ]

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#2114) audi100td válasza vizirider (#2113) üzenetére


audi100td
nagyúr

Jól sikerült ez az AM3 széria, csak a Gigabyte nem képes normális BIOS-t írni, gondolván majd a "hülye" user megoldja... előtte Asus M4A79T Deluxe lapot használtam, nem volt ott semmi probléma. Egyébként 770TA-UD3-nál jóval nagyobb a támogatott RAM-ok listája, ha minden igaz a héten kézhez kapom, bele meg mehetnek az 1,35V-os G.Skill-ek...

[ Szerkesztve ]

(#2115) Gerisz


Gerisz
addikt

G.Skill 1600-as CL7-es Eco 1,35V-s, megrendelhetem szerintetek 790FXTA-UD5-höz?

(#2116) vizirider válasza audi100td (#2114) üzenetére


vizirider
tag

és az asus lappal havernál mért vannak hasonló dolgok + szintén RAM lista? persze ez csak költői.....

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#2117) Gabor970 válasza Gerisz (#2115) üzenetére


Gabor970
addikt

Biztosat erre szerintem senki sem mer mondani. Ha lesz aki ilyet használ, annak esetleg van tapasztalata, de AM3 esetén semmire sincs garancia, ami 1333 feletti, hiszen a memvezérlö a prociba van, azt meg 1333-ra garantálják.
Ha rosszul tudom, javítsatok ki!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#2118) szki válasza Gerisz (#2115) üzenetére


szki
őstag

Rendeld! F3-12800CL7D-4GBECO? Ez benne van a támogatott listában is.

(#2119) Gerisz válasza szki (#2118) üzenetére


Gerisz
addikt

:R
Már meg se nézem, mert mindíg áá ezt nem támogatom tutira jött ki :)
Akkor rendelem

[ Szerkesztve ]

(#2120) audi100td válasza vizirider (#2116) üzenetére


audi100td
nagyúr

Talán mert nem jól választott memóriát, de az Asus közel nem ilyen válogatós mint a Giga, egyébként meg i3/i5/i7 alá sem rakhatsz akármit, RAM lista meg korábban is volt, nem csak AM3-nál...

(#2121) szki válasza audi100td (#2120) üzenetére


szki
őstag

Giga lapok sajna érzékenyek a memóriára. És nem csak AM3 esetében, hanem X58-nál is. Viszont a 780G-s Giga AM2+ alaplapom minden ramot megevett (Samsung, Goodram, 2 féle Kingmax). 4 modullal is szépen ment. Bár plusz fesz nem ártott:)

Az Asus lapok kevésbé ram érzékenyek. És ott a támogatott memóriák listája korrektebbül van feltüntetve (single channel, dual channel, 2 v.4 modul is megy-e dualban, stb). Bár már a Giga is javul, mert már frissíti/kiegészíti is a listát régebbi alaplapokhoz is az új ramokkal...

Gerisz: kíváncsian várjuk az eredményeket az új lapról, ramról!

[ Szerkesztve ]

(#2122) Gerisz válasza szki (#2121) üzenetére


Gerisz
addikt

Nekem a reapert végképp nem ette meg bármit csináltam vele.

(#2123) Fluor


Fluor
csendes tag

Üdv! Megnéztem az MA770t-ud3p lap támogatott memoriáit, ahol csak egy féle g.skill van az 1333-as résznél. Aztán megnéztema g.skill oldalán ahol ehhez a laphoz valamivel többet írnak. A kérdésem az lenne hogy ilyenkor szerintetek kinek érdemes hinni? :U

(#2124) eszgé100 válasza M@Db0Y (#2043) üzenetére


eszgé100
őstag

most láttam egy bios screenshotot, és felmerült bennem a kérdés, hogy lehet a bios-ban van letiltva az első csatlakozó?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2125) M@Db0Y válasza eszgé100 (#2124) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Én nem látok biosba ilyesmit.

(#2126) eszgé100 válasza M@Db0Y (#2125) üzenetére


eszgé100
őstag

nem is pont ennek a biosa volt, csak azt hittem ebben is van

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2127) Vitka


Vitka
csendes tag

Hy all! Látom memória gondok vannak feljebb. A kérdésem az, hogy az MA770T-UD3P lap memória support listájában nincs benne a Geil Value 1333mhz cl7 és ami azt illeti egy Geil sem. Ez azt jelenti h nem működne vele? Vagy működne csak szarul? Mindenképpen olyat válasszak, ami benne van a support listában?

Köszi előre is a segítséget!

(#2128) M@Db0Y válasza Vitka (#2127) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Ami nincs benne a listába az lutri , vagy megy jól vagy nem.

(#2129) Vitka válasza M@Db0Y (#2128) üzenetére


Vitka
csendes tag

Jobb biztosra menni, szal úgy látom a listából választok majd valamit. Köszi :R

(#2130) Gabor970 válasza Vitka (#2129) üzenetére


Gabor970
addikt

a kingmax 1333-asai tudtommal még nem okoztak gondot. Nekem a 7végén 1,9V mellett 1600 CL8-ban is stabilan mentek. Nem hagytam úgy, mert hűtés nélkül sokallom az 1,9V-ot a memóriáknak. Már nézegettem mem fölé szerelhető ventillátorokat. Úgyis lesz egy alaplapcserém, ahogy magamat ismerem :-) Itt az USB3.0 tetszenek a fullos gigabyte lapok :)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#2131) Vitka válasza Gabor970 (#2130) üzenetére


Vitka
csendes tag

Memóriát nem fogok tekerni, ezért maradok az olcsóbbnál, emiatt gondoltam a Geil Value-ra. Mondjuk Kingston-ból is van Value elnevezésű RAM és a Kingstonok mennek a lapba, szóval próbálok vadászni belőle egy CL7 4gigás kitet aztán mehet a móka. Kingmaxra ugyanez igaz. A baj csak az, hogy nemtom mióta nem találok Kingston Value-t és Kingmaxot, meg mondjuk alig valamit, ami kéne nekem. Hiány van hardverből rendesen :(

Köszi a választ :R Akkor Kingmax vagy Kingston lesz, amelyiket találok jó áron.

(#2132) eszgé100


eszgé100
őstag

srácok tuninggal, hogy álltok?
az érdekelne, hogy athlon ii x4 620-al milyen eredményeket értetek el különböző lapokban?

érdekelne az alulfeszelés is, ha valaki foglalkozik ilyennel is...

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2133) beginer1


beginer1
csendes tag

Sziasztok.A PWR cstlakozóra mit kell tenni?

(#2134) eszgé100 válasza beginer1 (#2133) üzenetére


eszgé100
őstag

ha a 3 tüskésre gondolsz akkor a ház bekapcsoló gombját, de csak akkor, ha a házadnak olyan fajta a vezetékezése. a mostani házamét arra kellett kötni, de másik házam bekapcsoló gombját oda a reset + a ledek mellé kellett, ami ez mellett van

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2135) beginer1 válasza eszgé100 (#2134) üzenetére


beginer1
csendes tag

A PWR FAN-t kérdezem pontosabban, fönn a jobb sarokban, a táp csati mellett.

(#2136) eszgé100 válasza beginer1 (#2135) üzenetére


eszgé100
őstag

ja, arra viszont ventilátort lehet kötni

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2137) szki válasza beginer1 (#2135) üzenetére


szki
őstag

Ventilátort tudsz rákötni, mely fix 12V-ot kapna. De valójában erre a tápegység ventilátor fordulatszám visszajelzőjét szoktuk kötni (csak 1 vezetékes)

(#2138) Vitka


Vitka
csendes tag

Nos tehát tegnap óta van egy fejlemény. Írtam a Geil tech suppportjára és azt mondták működik az 1333as Geil kit az UD3P-ben. Szóval most nem tudok kinek higyjek. :F Ötlet?

(#2139) eszgé100 válasza szki (#2137) üzenetére


eszgé100
őstag

ilyen visszajelző mindegyik tápon van? konkrétan az FSP 350PNR-re gondolok.

az ilyen ventit amit ide kötök, meg amit a ház elejébe azt sehogy nem lehetne szabályozni?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2140) eszgé100


eszgé100
őstag

olyan kérdésem lenne, hogy ha alul feszeltem a procit, hogy tudnám használni a Cool N Quiet-et is? mert így most alapórajel van 1,325v-al, de ez így meg fix.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2141) Cadal válasza eszgé100 (#2140) üzenetére


Cadal
őstag

Ha változtatod a procinak adott feszültséget, attól a C&Q még működik, legalább is nálam működik. (a legújabb bios ban fent, és Win 7-ben az energiagazdálkodás a takarékosra van állítva)

(#2142) eszgé100 válasza Cadal (#2141) üzenetére


eszgé100
őstag

köszi, valóban ott volt a hiba. nálam kiegyensúlyozott van beállítva, csak a minimális processzor teljesítményemet kellett levenni. így már csak 2300-al pörög a venti és 28 fokos lett a proci

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2143) szki válasza eszgé100 (#2139) üzenetére


szki
őstag

FSP honlapján nem találtam az 350PNR-t...
A jobb tápokról lóg fordulatszámos vezeték. A Gigabyte Superb 460-on nincs, de az Enermax tápomon van.
Szerintem nagyon nem lehet a cpu ventin kívül más venti fordulatát szabályozni (kivéve FXT lap sys1). Everestben nálam így néznek ki a ventik nyugis állapotban:
1. burkolat venti valójában az oldalsó 23 cm-es (HD4830-on AC S1 van passzívban, és a HAF932 ház oldalsó venti fúj rá)
2. burkolat venti a ház elején 23 cm (hdd-ket is ez hűti)
4. venti a ház hátul 14 cm
(HAF felső 23 cm-es venti nincs bekötve)

[ Szerkesztve ]

(#2144) eszgé100 válasza szki (#2143) üzenetére


eszgé100
őstag

nekem valami ilyesmi kellene a vinyóknak, mert ideiglenesen beraktam hátra a régi Bartonom procihűtőjét, de elég hangos volt

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2145) szki válasza eszgé100 (#2144) üzenetére


szki
őstag

Létezik ilyesmi, ha elfér a házban a hdd-re/hdd-kre:
Titán TTC-HD11 hdd hütő ( HDD alá ) sleeve, 1 venti

(#2146) audi100td válasza eszgé100 (#2144) üzenetére


audi100td
nagyúr

Direkt hűtés nélkül hány fokos a vinyód? Ha tartósan nem megy 42-45 fok fölé, akkor felesleges hűteni.

(#2147) eszgé100 válasza audi100td (#2146) üzenetére


eszgé100
őstag

most konkrétan 42 fokosak, napközben mikor csak neteztem 38-39 fokosak voltak, de én ezt sokallom egy kicsit, mert mindenki szobahőmérsékletű, vagy annál pár fokkal melegebbet emleget.

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2148) audi100td válasza eszgé100 (#2147) üzenetére


audi100td
nagyúr

A vinyónak az a legjobb ha 32-45 fokon üzemel, túl hűvösen tartani sem előnyös, mondjuk nyáron lehet, hogy elkelne majd alá valami légkavaró...

(#2149) eszgé100 válasza audi100td (#2148) üzenetére


eszgé100
őstag

szóval akkor normális. én meg már azt hittem valami gond van velük.
de mostmár befejezem az offot

szki: neked miért 0 fokos az összes mag?

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#2150) audi100td válasza eszgé100 (#2149) üzenetére


audi100td
nagyúr

Aktivált ACC mellett nem lehet kiolvasni a maghőfokokat, gondolom ez lehet az oka. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.