Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#290) Sipi válasza escie (#288) üzenetére


Sipi
addikt

Nem, a portmap évszázadok óta háborítatlanul pihen a gépemen. Egyébként sem az ő baja, mert akkor az ugyancsak régóta változatlan ntp-client is rossz lenne.
Itt szerintem, ahogy néztem, egyértelműen az a baj, hogy a net.eth0 háttérbe vágta magát, és az init folytatta az indítást. Így a net még nem volt készen, amikor azoknak már szüksége lett volna rá...
A DHCP mindig eltart pár másodpercig - Windows-on akár tízig is. :)

Az automountról lemondtam... A hibára rájöttem: elkészülnek ugyan az udev-eszközök (hdc és hdd, vagyis cdrom0 és cdrom1), de a tulajdonosa mindig az lesz, aki (először) belép a gépre, a jogok pedig rw-------! Vagyis senki nem képes hozzájuk férni, még a hal, az automount sem! Abban a pillanatban, ahogy rw-rw---- jogot adok rá, már pörögnek is fel, a rendszer észreveszi őket.
Az viszont fura, hogy ha nincs az fstabban felsorolva, hogy hova csatolja, akkor a /media/NULL-ba rakja őket... Fura, mivel a /media-ba csatolja, tuti, hogy a hal kezeli (az pakolja oda). De nem ad neki értelmes nevet. Ha beírom az fstabba, akkor csatolja a cdwriter és cdrom alá.
Ja, a loginra megváltozó jogok alapján a pam_console-ra gyanakodtam, de érdekes módon a /etc/security/console.perms fileban meg 0660 jogot adna a cdrom-eszközöknek, ami pont jó lenne... De akkor mi a görcs írja át?!?

Mindegy, megjelent az udev-077, elég nagy ugrás a 073-hoz képest. Azt írták róla, hogy rengeteg furcsa, megmagyarázhatatlan hibát javít. Abból pedig nekem van bőven. :)

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.