Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) Teaway válasza G-Za (#1797) üzenetére


Teaway
veterán

"A (biztin kívül) 2db 3300uF kondi kicsattant benne"

Azok biztosan jók.
Ha rossz lenne, akkor púpos vagy kinyílt volna a kereszt a tetején.

Nincs itthon csokid??

(#1802) mohow


mohow
tag

A 2.0/2.1 fórumba is írtam:

A tegnap vásárolt 1255A-val a következő problémám akadt: Alacsony hangerőn észrevehetően hangosabb az erősítő nélküli hangfal. Magasabb hangerőn helyreáll, de egy picit bosszantó.
Másnak is volt/van ilyen tapasztalata?
Van házi megoldás vagy rögtön garanciális?

Ott azt válaszolták hogy az olcsó potik ilyenek, és igaz hogy a windows hangját lejebb véve, a potit feltekerve orvosolható, de azért bosszantó.

A garnciaális javítás/csere megoldható ilyen esetben?

A választ előre is köszönöm.

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#1803) VIPowER válasza G-Za (#1800) üzenetére


VIPowER
senior tag

Általában a kis 100nf-os kondik lesznek zárlatosak, és viszi magával a többi alkatrészt. Ha ezt kicseréled valami jobb minőségűre, vagy nagyobb feszültségűre, akkor nem lesz baj.
Ha kicseréled azokat amiket leírtam, valószínűleg jól fog szolgálni még jó ideig.

(#1804) xlestatx


xlestatx
csendes tag

Sziasztok,
hosszú ideje töröm a fejemet hogy vegyek-e egy genius sw-hf 5050 5.1-es hangfalszettet.
Az a problémám hogy igazából az 5.1-et nem tudom kihasználni mert egy asus f5vap055
notebookal rendelkezem amin van egy jack dugó és csókolom. Viszont már többször is hallottam ezt a rendszert megszólalni és nagyon tetszik.
Kérdésem lenne hogy ha én csak 2.1 ként használnám/már ha megoldható/ akkor az integrált hangkártya miatt ami egy /Realtek ALC 660/ jelentősen romlana a hang minősége?

(#1805) Patice válasza xlestatx (#1804) üzenetére


Patice
nagyúr

Használhatod 2.1-nek is, de egyszerűbb, ha egy jack-2RCA csatlakozóval arra a bemenetre kötöd, ami kikeveri a sztereót 5.1-re. Így akár egy analóg kimenetes DVD-t vagy Blu-rayt is ráköthetsz a későbbiekben.

A hang minősége itt inkább a Realtek kártya minőségétől függ. Esetleg egy külső, pölö USB-s hangkártyával egész jó hangminőséget is elérhetsz.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#1806) xlestatx válasza Patice (#1805) üzenetére


xlestatx
csendes tag

Áhh teljesen jó ötlet
akkor hétfőn el is hozom az üzletből, kipróbálom ha meg kell akkor veszek vmi usb-s hangkártyát.
Köszi a segítséget

(#1807) Ofly


Ofly
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy a SP-HF 3000A hangfalamban meghalt az egyik magas hangsugárzó. :O

Kérdés:
Hol tudnék hozzá megfelelő hangszórót kapni?
(Lévén egy kanyi betű nincs a cuccon, elég nehéz keresgélni + a Genius magyar és nemzetközi oldala sem ugyanazt írja még méretről sem (1" vs 1.5" - az 1" a helyes), technikaibb infó semmi...)

Olvastam a fórumon, hogy van szervizetek is.
Egy ilyen csere mennyiért illetve mennyi idő alatt valósítható meg kb.?

Köszi előre is.

Milyen modeme van? Jó. ISDN vagy ADSL? Laptop.

(#1808) G-Za válasza Teaway (#1801) üzenetére


G-Za
csendes tag

"Azok biztosan jók.
Ha rossz lenne, akkor púpos vagy kinyílt volna a kereszt a tetején."

Nem véletlenül írtam, hogy kicsattant. Ha megnézted volna jobban képet amit beszúrtam, láthatnád a kondi alján tátongó lyukat! A hátsó takarásban van, de az is alul égett szét minő véletlen...
Szóval feltételezem, hogy nem értelmezted amit leírtam, és a képet sem nézted meg. De, azért tényleg kösz, hogy segíteni akartál! :R

De én is segítek neked: elmondanám, hogy egy kondi nem feltétlen a tetején nyílik ki, és nem is feltétlen púpos ha tönkre van menve. Szakmabeli vagyok, láttam már egy pár elszállt alkatrészt a munkám során.
Összesen csak annyi a gondom ezekkel vackokkal, hogy az audiotechnikai kapcsolásokat nem ismerem, egyáltalán nem is szereltem ilyet soha, nincs benne tapasztalatom. Így nem tudom azt sem, hogy tipikusan mi az oka annak ha sorozatban szállnak el ezek az alkatrészek. És az is kétséges számomra, hogy a javítás kellően időtálló lesz (és nem gyújtja fel a lakást idővel).

Az élet iskolája a legjobb! Csak a tandíj "q" magas.

(#1809) G-Za válasza VIPowER (#1803) üzenetére


G-Za
csendes tag

Tengermély respekt VIPowER, na ezt hívják segítségnek! :K

Akkor bele is vágok...

Az élet iskolája a legjobb! Csak a tandíj "q" magas.

(#1810) GeniusHU válasza mohow (#1802) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

Még nem volt ilyen észrevétel, hallani kellene :F

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1811) GeniusHU válasza Ofly (#1807) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

Alkatrész kérést kérlek küld el kollégámnak a szerviz@genius.hu címre.

Köszi.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1812) GeniusHU válasza xlestatx (#1804) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Menni fog a notival, csak sztereó bemenetre kösd és ál 5.1 szerűen az össze hangszóró fog szólni. 3db sztereó bemenet is van rajta.

Elöbb a hangfalat vedd meg, hallgasd meg. Addig szerintem ne vegyél hangkártyát. :N

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1813) GeniusHU válasza G-Za (#1808) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

4db van a lapon, mind a 4et ki kell cserélni (amit ajánlottak is fentebb).
Azokat alul :K méretezték, a csere nagyobbra időtállóbbá teszi

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1814) Perillustris


Perillustris
senior tag

Sziasztok!

Még e topikban is eltérő infókat találtam, ezért kérdezem, hogy a 6000-es modell V1 verziója még "Standby" gombos? :R

További kérdésem a képviselettől, hogy mely boltok árusítják hivatalos garanciával a termékeiket?

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#1815) GeniusHU válasza Perillustris (#1814) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

A 6000 V1 még stand by gombos volt :K
De olyat újban már nem hiszem hogy kapsz.

Javaslom neked az edigital.hu-t pl. ;)

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1816) assassin84


assassin84
csendes tag

Szia Genius!

Van egy Genius Sw 5005-ös hangfalrendszerem.Egyik nap hallgattam a másik nap már nem lehetett bekapcsolni nem reagál semmire.
Kérdésem lenne hogy így látatlanba mi lehet a baja?Valószínű hogy a tápegység ment ki belőle?
Ja igen alkatrészt lehet tőletek rendelni hozzá?

Válaszod előre is köszönöm!

(#1817) mohow válasza GeniusHU (#1810) üzenetére


mohow
tag

Szia!

A potméter 0-10% állásáig vagy egyáltalán nem szól az erősítős oldal, vagy ahogy eljutunk kb 10%-ig, igaz nő a hangereje, de jól hallhatóan elmarad a másik mellett. Utána szépen kiegyenlítődik és tök jól szól a cucc, de bosszantó, mert használnám is az alacsony hangerőt.

üdv.

[ Szerkesztve ]

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#1818) GeniusHU válasza assassin84 (#1816) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

Látni kellene, de valószinüleg igen.

szerviz@genius.hu címre írj kollégámnak a tünetekről.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1819) GeniusHU válasza mohow (#1817) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Mutasd meg a garanciális szerviznek

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1820) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Hello!
Genius Sw 5050 em szeretném összekötni a HD tv-vel, nevezetesen LG 42ld565 tel.
Sajnos nem tudom milyen kábel kellene hozzá. A hangszóró 5.1 kimenete a PC vel van összekötve. Ha tudtok kérlek segítsetek. Előre is kösz

Ezek a cstlakozások vannak rajt: Euro-SCART, HDMI, TOSLINK optikai, USB, VGA (D-Sub), komponens video

(#1821) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Üdv! Egy HF 1255A hangfalon gondolkodom és hallottam hogy ezeknél nincs mágneses árnyékolás.Nekem a monitor(TFT) mellet lenne közvetlen szerinted bezavarhatja?

Rock Katona

(#1822) xlestatx válasza GeniusHU (#1812) üzenetére


xlestatx
csendes tag

Köszönöm a segítséget, kipróbálom.

(#1823) GeniusHU válasza Bigmasterl (#1820) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

Volt ilyen TV-m és sajnos ezeken már nincs normális hangkimenet.
Csak a tv fülhallgató kimenetén tudod valamelyik sztereó bemenetén bevinni a hangfalnak a jelet.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1824) GeniusHU válasza LordDarkness (#1821) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Nem fogja bezavarni, az csak a CRT-knek okozott problémát.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1825) potkem


potkem
aktív tag

Ha valakit érdekel eladó lett a 6000-es modellem.[link]

(#1826) potkem válasza potkem (#1825) üzenetére


potkem
aktív tag

Elkelt!!!!!!!!!!!!!

(#1827) GeniusHU válasza potkem (#1826) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Ez nem hirdetési fórum :Y

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1828) Bigmasterl válasza GeniusHU (#1823) üzenetére


Bigmasterl
tag

Hello!
Találtam egy megoldást amiről szeretnék véleményt kérni.

A TV optikai kimenetéből optikai kábellel ehhez [link]az átalakítóhoz csatlakoznék. Ebből pedig a hangfalba. Képes lenne íj módon 5.1 ben szólni? Előre is kösz

(#1829) VIPowER válasza Bigmasterl (#1828) üzenetére


VIPowER
senior tag

Amit linkeltél az nem jó Neked. Esetleg egy ilyen jó lehet : [link], de ezzel is csak sztereo hangod lesz.

(#1830) Hogiii


Hogiii
tag

3-4 hete kaptam egy Genius Sw-Hf 5050-et, és mostanába észreveszem hogy nem szól a Center meg a Sub. És ki be kell húzni kábelt gépből, vagy Reset gombot nyomni és akkor valamikor megszólal, az mitől van? Nem mindig csinálja de mostanában igen, elég dühítő.

(#1831) potkem válasza GeniusHU (#1827) üzenetére


potkem
aktív tag

Tudom,de mikor vettem akkor itt kérdezősködtem, és azóta nyomon követem az itteni dolgokat.
Nem értem miért fáj az neked, hogy belinkeltem.
Amúgy nem itt adtam el.
Csak gondoltam ha valakit érdekel egy ilyen minőségi szett, akkor itt van, és vihető.

[ Szerkesztve ]

(#1832) potkem válasza GeniusHU (#1827) üzenetére


potkem
aktív tag

Érdekelne most gyorsban, 2.0 vagy 2.1 es szett.
Nézegettem, csak nem tudom melyiket válasszam.
Kellene mély hang is, meg némi hangerő.
Ezekre gondoltam
-GENIUS SP-HF 1201A
-GENIUS SP-HF 1800A
-GENIUS SW-V 2.1 1250
-GENIUS SP-HF 1200A

Nem használtam ki a régi szettem, ezért is adtam el.
Online játékokhoz van egy 5.1-es komoly fülesem, mert ahhoz az kell.

De melyiket válasszam?

(#1833) GeniusHU válasza Bigmasterl (#1828) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Ez digitálisról fordít digitálisra, neked analógra kellene.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1834) GeniusHU válasza VIPowER (#1829) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Én próbáltam már a tv-mből scarton kihozni hangot, de nem ment.
Szerintem csak bemenet. Ráadásul olyan tv-m is volt, mint az övé...

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1835) GeniusHU válasza potkem (#1832) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Menj be a MM-ba és hallgasd meg őket :K

Szerintem 1201A, 1800A vagy még ott az 1255A (én ezt ajánlom)

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1836) VIPowER válasza GeniusHU (#1834) üzenetére


VIPowER
senior tag

Én még nem találkoztam olyannal amin ne lenne kivezetve [link]. Szerintem nem jó kábellel próbálkoztál. Olyan kell amin van kapcsoló hogy ki, vagy bemenetet akarsz.

(#1837) tomtomed


tomtomed
csendes tag

Üdv!

Van egy Genius SW-5.1 3600 rendszerem, mely évek óta jól szolgál. Mostanában kezdte el, hogy a hangerőt tekergetve recseg, néha nem is szól valamelyik oldal. Egyelőre még csak bizonyos tartományban csinálja, ahol a legtöbbet használtam. Kérdésem, hogy ilyen motoros potmétert lehet-e kapni (Soundwell B503), és kb. mennyibe kerülne?

Köszönettel:
Tamás

(#1838) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Vettem egy Genius sw-n5.1 1000 hangfalszettem.A notihoz vettem,de nem tudom hogy kapcsoljam hozzá.
Azt gondolom ,hogy a 3.5 jack -be kellene valahogy csak nemtudom milyen kábel kellene hozzá.
Segítsetek légyszi. :R :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#1839) potkem válasza atti1848 (#1838) üzenetére


potkem
aktív tag

Milyen hangkártya van benne?
Lényeg a szín szerint rakd össze.

(#1840) potkem


potkem
aktív tag

Sikerült szert tennem egy Genius SW-HF5.1 5000 -re. :D
Dobozában újonnan. :DDD
Valamit kell tudnom róla?

Néhány napja adtam el a 6000-es modellem , és lám eddig bírtam.
Kár volt eladni a kicsikét. :O

(#1841) atti1848 válasza potkem (#1840) üzenetére


atti1848
senior tag

Ez lenne a mélynyomó hátulja:
http://kephost.hu/share-26B6_4D98C994.html

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#1842) potkem válasza atti1848 (#1841) üzenetére


potkem
aktív tag

És milyen a noti csatlakozása?

(#1843) GeniusHU válasza VIPowER (#1836) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Philips gyártmányút vettem,aranyozott és súlyos fém. Kapcsoló van rajta és 3rca és s-videó is megy vele. Most a beltérimbe használom, arról digitalizálom ki a winyóra felvett cuccokat :K

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1844) GeniusHU válasza tomtomed (#1837) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

Már csak komplett panelünk van (ameddig van és aztán vége) és az 9000Ft ;)

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1845) GeniusHU válasza atti1848 (#1838) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Az a baj hogy szerintem a notebookodon nincs 5.1es hangkártya.

Azt onnan látod hogy a fejhallgató kimenete (zöld) mellett vég legalább 2db 3.5 jack csatlakozónak kell lennie. De általában 2db van csak (a másik a mikrofon bemenete), és arra nem tudsz 5.1es hangfalat kötni.

2 verzió van. Vagy veszel egy külső hangkártyát, ami vagy usb-s vagy valami oldalsó bővítőhelyre dugható, vagy csináltatsz egy kábelt, ami 1db jackből csinál 3db-ot...

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1846) GeniusHU válasza potkem (#1840) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Csak nem tőlünk? :D

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1847) potkem válasza GeniusHU (#1846) üzenetére


potkem
aktív tag

Nem sajnos ;) Garanciám az persze nincs.

(#1848) potkem


potkem
aktív tag

Kedves Genus tulajok.
Ma kipattant egy szikra!!!!!!!!!!!!! :K
Miközben állítottam az új hangrendszerem befelé, jött az ötlet hogyan lehetne meghűteni a kicsikét?
Kb 1-2 óra zenehallgatás után a hűtőborda elég melegecske lett.
A 6000-es modellemen ami előzőleg volt szintén probléma volt ez, de ha jól emlékszem ott nagyobb volt a hűtőborda.

FIGYELEM!!!!!!!!!
-CSAK ÓVATOSAN, NÉMI ELEKTRONIKAI ISMERETET IGÉNYEL!
-CSAK IS KIKAPCSOLT FALI KONNEKTORBÓL KIHÚZOTT ÁLLAPOTBAN VÉGEZHETŐ!
-MÁSKÜLÖNBEN A KÉSZÜLÉKBE NYÚLNI TILOS, ÉS ÉLETVESZÉLYES!

Hozzávalók:
-1db 8-14cm-ig ventilátor.
- 2 eres kábel
-zsugorcső
-multiméter, vagy 12v-os lámpa
-saru, vagy csoki stb. (tetszőleges)
-szerszámok, forrasztó páka, stb.

1" Pc tápunk csatlakozójáról vigyünk a gépből, 12V-ot 2 eres kábelen.
Lehetőleg gumi dugón keresztül.
Célszererű régi ventilátor csatlakozót keresni, vagy egyebet.

2" Gondosan forraszuk rá a kábelre a csatlakozót, vagy a foglalatot.
Lehetőleg két szeresen zsugorcsövezzünk.

Aztán egybe az egészet, mert a szigetelés nagyon fontos.

3" Vegyünk egy 12cm -es ventilátort, ( 14cm-es jobb lett volna) és helyezzük föl hűtő bordára.

Célszerű a négy sarkánál 2 oldalú ragasztóval felragasztani.
A nyugalom kedvéért én még pluszba ragasztó pisztolyt is használtam, 1-2 ponton.
A ventilátor szívja a levegőt, és fújja a hűtő bordára.

Szerencsére a hűtő borda pont megfelelő kialakítású, alul fölül távozik a meleg levegő.

Több óra intenzív zenehallgatás után is hideg a hűtő borda. Ez a végfok számára nagyon finom dolog :))

Ha bekapcsolod a pc-t azonnal működésbe lép, teljesen hangtalan.
NEM JÁR GARANCIA VESZTÉSSEL, MERT NINCS BEAVATKOZÁS.
Kb 1 óra alatt kényelmesen meg lehet csinálni.

Remélem hasznos ez valakinek, sok sikert és jó szerelgetést. :R

(#1849) potkem


potkem
aktív tag

Nem bántam meg a váltást 6000-es ről 5000-re.
-Végre van standby gombom, nem felejti el az összes beállítást, és nem 45-ről indul a hangerő hanem ahol éppen ki lett kapcsolva.
Tudom teljesítményre kisebb a 6000-nél, de nem érezhető.
Sőt szebb a mély hang tartománya mert nem reflex, inkább bandpass rendszerre hasonlít.
Nagyon egyszerű csatlakoztatni,a hang kártyához. (1dugó)
Sok átalakító dugót adtak hozzá, bármire tudom kötni.

Nem bántam meg! :D

(#1850) GeniusHU válasza potkem (#1849) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

:C

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.