Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Teaway válasza potkem (#1848) üzenetére


Teaway
veterán

"Szerencsére a hűtő borda pont megfelelő kialakítású, alul fölül távozik a meleg levegő."

Az nem szerencse kérdése, hanem direkt így van tervezve.

Nincs itthon csokid??

(#1852) buccsi


buccsi
tag

Hali!

Van egy kis gondom. Egy SW-HF 2.1 2000 típusú rendszerem van és ma reggel óta a Bal kimenetbe csatlakoztatott hangszóró halkabban szól mint a másik. A hangszórókat felcserélve ugyan ez a helyzet, másik kábelt használva szintén. A rendszert kipróbáltam más eszközön is (TV, CD lejátszó) és még így is.

Ha megjön a munkakedvem, leülök egy sarokba és megvárom míg elmúlik.

(#1853) J97


J97
tag

Sziasztok!

Nagyon kéne egy kis segítség! Régebben már írtam ide is, a genius szervíz email címre is. Sajnos nem kaptam érdemi segítséget! Szóval van egy Genius SP-HF 2000A hangfalam. Az egyik oldalban meghibásodott a magassugárzó. A rendszer egyébkén nagyon jól használható lenne ha tudnék bele új magassugárzót szerezni. Kukázni nem szeretném, szétszabdalni, hogy más gyártmányú magassugárzót beleeszközöljek szintén nem! Sajnos már nem garis a hangfal, de mindenképp szeretném megcsinálni, kár lenne csak úgy kidobni! Ha valami módon tudnék a hivatalos genius szerviztől vagy akár máshonnan magassugárzót venni azt nagyon megköszönném! Régebben azzal küldtek el a szervizesek, hogy a típushoz már nincs alkatrész, nem javítható, de láttam, hogy nemrégiben kelt el itt egy a szervizből, egy használt, javított 2000A. Ha valami módon kaphatnék ellenjutattás fejében 2000A magassugárzót vagy éppen olyan típusét, amit még bele lehetne ebbe tenni, nagyon hálás lennék érte. Előre is köszönöm!

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#1854) GeniusHU válasza buccsi (#1852) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Valami kondi hiba lehet, garanciális még?
Ha igen, akkor vidd a garanciális szervizébe, ha nem akkor hozd be hozzánk.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1855) GeniusHU válasza J97 (#1853) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

Amit így eladunk, abban benne volt a magassugárzó és nem az romlott el és csere...
Abban az erősítő romlott el, most megint van egy olyan amit így megjavítottunk.

Sajnos magassugárzónk továbbra sincsen külön.

Kérdezd meg a Lomex-et a 13ker Lehel úton, hátha tudnak hasonlót bele.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1856) buccsi válasza GeniusHU (#1854) üzenetére


buccsi
tag

Még keresem a számláját, de ha jól emlékszem még kb. 1 hónap garancia van rá.

Ha megjön a munkakedvem, leülök egy sarokba és megvárom míg elmúlik.

(#1857) J97 válasza GeniusHU (#1855) üzenetére


J97
tag

Szia!

Megörültem mikor láttam a javított 2000A -t, reménykedtem benne, hogy hátha időközben érkezett alkatrész utánpótlás a gyártótól! :( A gyártól külön rendelni magassugárzót nagyon drága illetve körülményes lenne? Ha semmiképp nem oldható meg a gyári hangsugárzó beszerzése, akkor megpróbálom a Lomexet.
Köszi!

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#1858) GeniusHU válasza J97 (#1857) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Sajnos nem tudunk olyat rendelni :(

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1859) glita


glita
csendes tag

Szisztok!

Kb 1 éve vásároltam egy SW-HF 5.1 6000, és olyan problémám van vele, hogy a távirányító csak megfelelő szögböl és minimális távolságból működik. Elemcsere már volt, több ötletem nincs. Ez típushiba, vagy tényleg hiba? Javítható?

(#1860) gahen


gahen
tag

üdv.
Van egy Genius SW-5.1 fa dobozos hangfalszettem. Decemberben volt 5 éves. De egy ideje gondom van vele.
A jobb csatorna nem szól. Mikor elkezdte, a hangerőszabályzót mozgattam egy kicsit és jó lett. De most már ez sem használ. Ha felveszem a leghangosabbra, ott szól, olyan mintha kikopott volna.
Szétszedtem, hogy megnézzem a hangerőszabályzót, Soundwell B503 típusú.
Lehet ezt javítani vagy esetleg cserélni kell?
köszi

..,

(#1861) chatran


chatran
őstag

Sziasztok!

Egy olyan 2.1-es hangszórót szeretnék venni, amihez egyszerre tudom csatlakoztatni a szgépem és egy PS3-at. Nem értek a témához, csak annyit, hogy ehhez kell egy Line In v Aux bemenet a hangfalon/mélynyomón. A hivatalos oldalon nem egyértelmű, hogy melyik szetteken van ilyen.
Szóval melyek azok a hangfalak amelyeken van Line in/Aux bemenet?

(#1862) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Sziasztok !

[link]

Gondoltam bedobom ide is hátha valakinek van ötlete...Találtam hozzá drivert de csak 3 gombosnak ismeri fel és a grafika (egérkinézet) sem stimmel...

Ötlet?

(#1863) RexpecT


RexpecT
addikt

Néha csinál olyat a hangfal(Genius SW-HF 5.1 4000) hogy pattan egyet, pedig csak netezek.Ez mitől lehet(nem a telefon zavarja meg, szabályos időközönként pattan egyet)?

(#1864) GeniusHU válasza glita (#1859) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Ez nem normális, gariidőn belül vidd vissza.

Ha nem garis, akkor hozd be hozzánk.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1865) GeniusHU válasza gahen (#1860) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Jól gondolod, a hangerő poti haldoklik, de külön nem lehet kapni.
A komplett panel 9375Ft személyes átvételnél.

szerviz@genius.hu címen tudod megrendelni.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1866) GeniusHU válasza chatran (#1861) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

2.1eknél csak analóg sztereó bemenet van.
Az a PS3-on sajnos nincsen.

Csak a tv-dből tudod a hangot visszahozni a hangfalba és amit kevesebbszer használsz azt mindig ki-be kell húzni-dugni...

Olyan 2.1 nincs, amire folyamatosan lehetne rádugva és tudnál köztük váltani.
Ilyen funkció csak az 5.1eknél van meg.

2.1ből amin van plusz sztereó bemenet :

SW-T 2.1 1800
SW-J 2.1 500

Amiken szinte mind van, azok a sztereó fadobozosok.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1867) GeniusHU válasza Gézengúz (#1862) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Ez egy olyan régi egér, hogy nem hiszem hogy lesz hozzá Win7 driver.

Ráadásul 400dpi, szerintem megérett a váltás.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1868) GeniusHU válasza RexpecT (#1863) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Az valami áramhálózati probléma lesz.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1869) Gézengúz válasza GeniusHU (#1867) üzenetére


Gézengúz
addikt

Puff neki, direkt vettem ilyet mert szeretem a formáját....Alig egy éves nálam..Miért baj az, hogy csak 400dpi?

(#1870) GeniusHU válasza Gézengúz (#1869) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Hát ha max 17es monitort használsz, akkor nincs baj.
De ha nagyobbat, akkor igen sokat kell húzgálnod, egy újabb egér fele vagy kisebb távon tudja ugyanazt a mozgást a monitorodon.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1871) Gézengúz válasza GeniusHU (#1870) üzenetére


Gézengúz
addikt

Akkor ez a funkció mire jó ott felül?
Állítsa be.....

(#1872) mVik85_2


mVik85_2
csendes tag

Kedves GeniusHU!

Beszereztem egy SW-HF 5.1 6000-t otthonra.
Sajnos csak a hátsó hangszórókon van akasztófül, amivel a falra tudnám tenni, de én mindegyiket így szeretném elhelyezni (kivéve a mélynyomót:) Hogy oldhatnám ezt meg garivesztés nélkül? Mert elsőre az jutott eszembe, hogy szerzek hasonló akasztókat, és belecsavarozom a hátlapjukba.

Más téma: tudna vki linkelni nekem olyan kábelt, amire érdemes lecserélni a mellékelteket? Mindenképp hosszabb kell, akkor már beszereznék vmi jobbat.

Köszi szépen!

(#1873) Patice válasza mVik85_2 (#1872) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem ha belecsavarozol saját akasztókat, abba már beleköthetnek gariztatás esetén.

Bár Én is ezt tettem, de nem azért vettem a hangcuccot, hogy később eladjam.

Akasztókat hangtechnikai boltban pár százért kapsz, filléres dolog.

Kábel: Kácsa-Audio - Expert Line 2x0,75-ös, 170 Ft/m.

vagy

2x1,5-es, 320Ft/m ugyanebből a szériából.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#1874) chatran válasza GeniusHU (#1866) üzenetére


chatran
őstag

Úgy oldanám meg, hogy RCA--->Jack átalakító: [link] És a Jackdugasz menne a hangfal bemenetére. Így nem jönne hang a hangszórókból?

(#1875) GeniusHU válasza Gézengúz (#1871) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Az ami most fullon van?
Azzal felülírod a mozgás sebességét, de ezáltal nem is a hardvered pontosságával fog működni, hiszen ez most olyan, mint a webkamerák fotójánál az interpolárt ügy.
Ott pl egy 2Megapixeles webcam 8 megapixeles képet tud csinálni.
Ott szoftveresen van felhúzva a felbontás, mint az egér beállításainál neked.

Vagyis a csúszka állapota szerinti felbontás nem valós és a sebessége jó, de nem pontos.
Nagyon aprólékos munkákra nem jó így. Win használatra biztos jó. Ha neked jó így, akkor nincs baj. De csak egyszer próbálj ki egy 1200dpi-s egeret és rájössz a különbségre.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1876) GeniusHU válasza mVik85_2 (#1872) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Nem minősül garanciavesztésnek ha felcsavarozol rá felfogatónak.

Szerintem battyogj el egy híradástechnikai boltba jelenlegi kábeleddel és válassz egy-két mérettel vastagabbat. De nagyon vastagot sem érdemes.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1877) GeniusHU válasza chatran (#1874) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Működne vele, de itt nem ez volt a fő kérdés, hanem az hogy két eszközt kötnél rá.

Mindegyiknél ki kell húznod az egyikből, hogy rádughasd a másikat.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1878) chatran válasza GeniusHU (#1877) üzenetére


chatran
őstag

Úgy nézne ki a dolog, hogy a hangszóró Jack dugasza menne a gépbe, a PS3 (RCA-->Jack átalakítóval) meg menne a hangszóró Line In bemenetére.
Ilyenkor mindig ki kellene húznom a szgép hátuljából a hangszóró Jackdugaszát, ahhoz, hogy hang jöjjön a PS3-ból?

(#1879) GeniusHU válasza chatran (#1878) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Ha a normál bemeneten a PC van, akkor a PS3at kell bedugni a line-inbe hogy szóljon.
A line-in olyan mint a fülhallgatók csatlakozása, ha bedugod akkor aktív...

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1880) chatran válasza GeniusHU (#1879) üzenetére


chatran
őstag

Akkor, ha jól értem, ha PS3-azni akarok akkor bedugom a Line-in-be. Ha meg a szgépet akarom hallani, akkor egyszerűen csak kihúzom, ugye?
Ez a SW-J 2.1 500-nál könnyedén megvalósítható, mert a hangfalon van a Line-in bemenet.

(#1881) GeniusHU válasza chatran (#1880) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Pontosan :K

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1882) Gézengúz válasza GeniusHU (#1875) üzenetére


Gézengúz
addikt

Még valami...Nem gamelek (nagyon) ritka...főleg windows felület...
Van egy ilyen usb-s mousem is...ezt az ágyból használom..(hosszabbító elrejtve) :)
[link] ami most megnéztem 1000dpi... én mégis a Geniust- szeretem... :B

(#1883) Lenry válasza Gézengúz (#1862) üzenetére


Lenry
félisten

nem tudom aktuális-e még, de én a millió éves a4tech-em plusz gombjait ezzel a programmal izzítottam be

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1884) Gézengúz válasza Lenry (#1883) üzenetére


Gézengúz
addikt

Sajna ezzel sem érzékeli a plusz gombokat.. :( Azért köszönöm...

(#1885) sti10p


sti10p
senior tag

Sziasztok!
Ide is fölvetem a problémémat:
Megvettem egy Genius HS-05A mikrofonos fejhallgatót és valami nem stimmel a mikrofonjával, alapból van valami gépialapzaj, nem sistergés, hanem mint amikor egy plasztik kártyát huzogatunk egy műanyag esőkabáton, főlag ha mozgatom a fejem (mintha a kábel lenne), de anélül is. És beszédkor is jön valami torzított mellékhang, mintha egy effekt lenne rajta. És csak bal oldalt hallom, a jobba rendesen szól. Átdugtam a speakert és ott is ezt csinálja. Ez így teljesen hasznavehetlen.
Van ötlet hogy mi lehet a baja?

XY

(#1886) GeniusHU válasza sti10p (#1885) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Fogd meg és vidd vissza a vásárlás helyszínére, vagy a szervizbe.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1887) chatran válasza GeniusHU (#1881) üzenetére


chatran
őstag

Kösz szépen! Meg is vettem a hangszórókat, tökéletesen működik!

(#1888) pomk


pomk
őstag

Üdv!

Az az ötletem támadt, hogy az első és hátsó hangfalaim jobban néznének ki, ha leszedném róluk az elülső hálós borítást. Hogy tudnám ezt megtenni úgy hogy ne sérüljön semmi?
Próbálgattam, de nem nagyon akar engedni az akaratomnak. :D

(#1889) Hogiii


Hogiii
tag

Van egy SW_HF 5050-em kb 3 hónapos. Szép mélye van, de ha adod rá neki akkor a reflex nyíláson a levegő olyan hangos és tök zavaró... azzal nem lehet valamit kezdeni? Hangszóró bírja meg nem hajtottam meg, inkább leveszem mínuszba a mélyet akkor. Meg a szobám kialakítása se olyan mert másol nagyon mély valahol meg doboz hang, szóval el kéne raknom a mélyet olyan helyre ahol egész szobát kitölti :\

(#1890) pomk válasza pomk (#1888) üzenetére


pomk
őstag

Elfelejtettem leírni, hogy milyen modellem van:
Genius 5.1 5050 V2 ;)

(#1891) Teaway válasza pomk (#1888) üzenetére


Teaway
veterán

A hálós borítás egy keretre van felfeszítve, azt egyben kell leszedni (előrefelé húzni), kis csapokkal kapaszkodik a neki kialakított fészkekbe. Így néz ki leszedve: link

Nincs itthon csokid??

(#1892) pomk válasza Teaway (#1891) üzenetére


pomk
őstag

Köszi a tippet.
A link nem működik. :(

Nekem nagyon ragaszkodik a keret, egyszerűen nem tudom leszedni. :/

(#1893) Teaway válasza pomk (#1892) üzenetére


Teaway
veterán

[javított link]

Nincs itthon csokid??

(#1894) pomk válasza Teaway (#1893) üzenetére


pomk
őstag

Nagyon ragaszkodik. :/
Te próbáltad már leszedni?

(#1895) Teaway válasza pomk (#1894) üzenetére


Teaway
veterán

Nem.
Kedden jön a GeniusHU bácsi, ő fogja megmondani a tutit! :K

Nincs itthon csokid??

(#1896) pomk válasza Teaway (#1895) üzenetére


pomk
őstag

Rendben. Köszi!

(#1897) Ptech


Ptech
őstag

Üdv,

van egy már lejárt garis SW-HF 5005-öm, amiben sajnos valami elszállt, mert bekapcsolás után rögtön legyilkolja a bizosítékot. Hova tudom elvinni szervízbe, ahol nem irreális áron csinálnák meg?
Ha a 10k felé hajlik az összeg, akkor már valószínűleg jobban járnék ha eladom a szateliteket, a ládát meg elektronika hibásan, és veszek valami mást..

[ Szerkesztve ]

(#1898) ASDAR


ASDAR
csendes tag

Sziasztok, nekem van egy kis gondom Genius SP-J16 hangfalam van , és a bal oldali nem szol ha maxra tekerem a hangot és balra húzom a balaszt akkor is csak nagyon közelről halok valamit de az is zavaros . Lehet valamit tenni vele vagy egy újat kell beszereznem? Előre is köszönöm.

(#1899) Teaway válasza ASDAR (#1898) üzenetére


Teaway
veterán

Pont ez volt ma nálam is, de a jack dugó ki-be húzása megoldotta.

Nincs itthon csokid??

(#1900) GeniusHU válasza chatran (#1887) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

:C

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.