Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) GeniusHU válasza Chaser (#1738) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Jó még az 1201A és az 1800A is :K

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1752) Hogiii válasza GeniusHU (#1750) üzenetére


Hogiii
tag

Köszönöm. Pénteken megyek fel, remélem lesz. :)
De hallodtam Auchanba is van :D

[ Szerkesztve ]

(#1753) #55573504


#55573504
törölt tag

Szia.

Nekem egy SW-HF 5000-es V1-esem van. A hangerőszabályzó kezdi megadni magát szörcsög recsg stb.... Lehet még cserélni benne ? Hol tudok kapni hozzá ? A cserét megoldom én. Vagy ha a pontos típusát megadnád az is nagy segítség lenne.

Előre is Köszi.
Üdv.

(#1754) Hogiii


Hogiii
tag

Na holnap megyek mediamarkt-ba. Mennyibe kerül ott a 5050 és a 6000? :)

(#1755) Hogiii


Hogiii
tag

Na megjöttem, Mediamarkt elmehet a francba :) Stop shopba nincsen, Genius 5050, átmentem westendbe este, ott volt de 49 ezer FT. Mondom normálisak vagytok? azt hogy biztos nincs átírva nézzem meg máshol. De nézze meg árgépbe 26 ezer, hát nem tudom. Ezért utaztam kb 50 km-t. Szép! :((( :C

(#1756) Teaway válasza BluEyes (#1744) üzenetére


Teaway
veterán

"Egy rca dugó meg max. egy százas."

Az milyen anyagból lehet? A múltkor láttam egy pár szerelhető RCA dugót, 37500 HUF-ba került.

Nincs itthon csokid??

(#1757) Patice válasza Teaway (#1756) üzenetére


Patice
nagyúr

Pölö a legolcsóbb:

[link] 90 pénz

egy fokkal már jobb:

[link] 350 pénz

Egész jó:

[link] 570 pénz

Én a második megoldással teljesen elégedett vagyok.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#1758) T_Stark


T_Stark
őstag

Sziasztok!

Épp most adta meg magát a Genius 5005ös hangfalszettem :O
Kb még 2 éves sem lehet, kíméltem is, felénél hangosabban nem nagyon hajtottam. :(

Nem is szólt pedig, és egyszercsak pattant egyet és kicsit büdös szaga van...
A biztosíték égett azt már látom, szét is szedtem, de szemre nem látok égett alkatrészt vagy szétnyílt kondit, bár nem vagyok nagy szakértő.

Egy bizti csere megoldja, vagy szerintetek más is meghalhatott benne?

(#1759) Hogiii válasza T_Stark (#1758) üzenetére


Hogiii
tag

Hali!
Cseréld ki a bizit nyugodtan az megoldja, de ha megint kilövi akkor más alkatrész szállt el. Valahol zárlat miatt. :)

(#1760) sambora


sambora
csendes tag

üdv!

kaptam szülinapomra egy Genius SW-HF5.1 5050 v2 típusú rendszert :D

jól működik, csak azt szeretném megkérdezni hogy miért van az ha kikapcsolom aztán vissza elveszti a beállításokat

ezt úgy értem hogy hogy hátul cd/mp3 csatlakozóba van dugva a kábel, és ha bekapcsol akkor az input dvd re van állítva át kell tenni cd/mp3ra és a hang is hiába van kikapcsoláskor pl 10esen bekapcsoláskor 20ason van.

szóval a kérdés az hogy hogy lehet azt megcsinálni hogy egy beállított inputtal és tetsző hangerőszinttel kikapcsolom és ha ezután visszakapcsolom minden beállítás így maradjon ne álljon vissza alapra.

előre is köszi

Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra, és várni, hogy az eredmény más legyen.

(#1761) Hogiii


Hogiii
tag

Szerintem sehogy.... én szerdán kapom meg, majd kipróbálom milyen, filmnézésnél jó? mélyeket jól leadja?

(#1762) sambora válasza Hogiii (#1761) üzenetére


sambora
csendes tag

ja nagyon jó :D mélyhangoknál sincs gond :D

Az őrültség nem más, mint ugyanazt tenni újra és újra, és várni, hogy az eredmény más legyen.

(#1763) VIPowER válasza sambora (#1760) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nagyon egyszerű. Ne kapcsold ki.
A memóriát kifelejtették belőle.

(#1764) killer_04 válasza Hogiii (#1761) üzenetére


killer_04
csendes tag

Ezek kifejezetten jó hangfalak. Szépen szólnak, szép, tiszta hangzást nyújtanak. A mélyhangokkal nincsen gond. Jelenleg egy SWHF 6000-resem van, de az 5050 is tökéletes. :)

(#1768) Hogiii válasza killer_04 (#1764) üzenetére


Hogiii
tag

Köszi :) Szerdán jön meg az enyém csak nem tudtam sehol kipróbálni :( és szeretnék egy szép hangzást a szobába ami persze mély hangokkal együtt van :)

(#1769) killer_04 válasza Hogiii (#1768) üzenetére


killer_04
csendes tag

Szerintem meg leszel elégedve.

(#1770) harry válasza Hogiii (#1768) üzenetére


harry
veterán

Azért egy 5.1 esetén kétlem, hogy a méllyel lenne gond - inkább a magas/közép hangokkal...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1771) GeniusHU válasza #55573504 (#1753) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Hívd fel a 239-7020as számot és keresd a szervizes kollégát.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1772) GeniusHU válasza T_Stark (#1758) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szerintem nem lesz elég a bizti csere. Kb 5e körül lesz a javítás, ha behozod.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1773) pomk válasza Hogiii (#1761) üzenetére


pomk
őstag

Barkácsolás nélkül nem lehet megoldani.
Mélyeket pedig úgy tolja, hogy remeg az ágy alattam! :D

(#1774) Hogiii válasza pomk (#1773) üzenetére


Hogiii
tag

Ha lejár a gari, akkor meg lehet csinálni memoriát neki :) vagy is én úgy látom.
Na az király akkor remélem jó lesz nálam is :)) Köszi!

(#1775) pomk válasza Hogiii (#1774) üzenetére


pomk
őstag

Én nem értek hozzá, de előző hozzászólásokban írt egyik srác valami megoldást. Olvass vissza! ;)

(#1776) T_Stark válasza Hogiii (#1759) üzenetére


T_Stark
őstag

Kicseréltem, de rögtön kivágta megint :W
Most vihetem javíttatni... :(((
Hát minőségben elég 0 :W

#1772 GeniusHU
Nem tudom sajnos bevinni, nem pesti vagyok :(

[ Szerkesztve ]

(#1777) Hogiii válasza T_Stark (#1776) üzenetére


Hogiii
tag

Akkor ott valami más ment el, amiért zárlat van. Lehet egy kondi is vagy valami más.

(#1778) Hogiii


Hogiii
tag

Na megjött az 5050... viszont érdekes a bekötés. 7.1-es integrált hangkarim van. 5.1-be átrakom bedugom a kábeleket Front(zöld) Center/sub(narancs) Rear(fekete) így nem szól csak az bal oldali hátsó... bármit csinálok csak egy szól. Átraktam 7.1-re át dugtam a világoskékbe a hátsókat és ott szól mind 2, de az nem rear hanem surround. Viszont úgy érzékeli hogy rearon van a bal és surroundon a jobb hátsó :C igen érdekes.... ötlet?

(#1779) Patice válasza Hogiii (#1778) üzenetére


Patice
nagyúr

Hangkártya vezérlőablakában állítsd be kézzel, hogy melyiket hova csatlakoztattad. Előtte esetleg keress frissítést belőle.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#1780) Hogiii válasza Patice (#1779) üzenetére


Hogiii
tag

Nem tudom frissíteni, SoundMax integrated HD audiom van, és találtam 6.10 -es verziot erre nem telepíti mert hogy az op rendszer nem támogatja a szoftvert :D :((( pedig xp-s :F

(#1781) Patice válasza Hogiii (#1780) üzenetére


Patice
nagyúr

Mindegy, csak egy opció volt. Szerintem így is tudsz majd állítani azon, hogy hány csatornán szóljon. Keress ilyen beállítási lehetőségeket, ne csak a fő ablakot!

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#1782) Hogiii válasza Patice (#1781) üzenetére


Hogiii
tag

Sikerült már! :) most már 5.1, nagyon szép tisztán szól.

(#1783) dugo77


dugo77
csendes tag

Halli van egy GENIUS Speed Wheel3 /Wheel kormányom és az a gondja hogy balra húz nem birom be kalibrálni valakinek valami tapasztalat vagy ötlete? elöre is köszi segitséget

(#1784) GeniusHU válasza Hogiii (#1778) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Ez driver problémának tűnik, frissítsd a hangkártya driverét.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1785) GeniusHU válasza T_Stark (#1776) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Pedig szerviz sajnos csak itt van. :F

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1786) GeniusHU válasza Hogiii (#1780) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Pont azért, az XP támogatása egyre kevesebb. Lassan esedékes lesz egy váltás sajnos.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1787) GeniusHU válasza dugo77 (#1783) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Lehet hogy valami kopás eredménye. Próbáld ki másik gépen, ha ott is csinálja akkor hozd be és megcsináljuk.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1788) Hogiii válasza GeniusHU (#1786) üzenetére


Hogiii
tag

Igen sajnos. De már sikerült 2 kábel megcserélés meg beállítás. És már szól 5.1. Nagyon tiszta és a mély is jó filmeknél :) Már csak el kell helyezni hangfalakat :DD

[ Szerkesztve ]

(#1789) dugo77 válasza GeniusHU (#1787) üzenetére


dugo77
csendes tag

Halli köszönöm a gyors segitséget proba megvolt másik Pc-n, 2-3 éve van meg akor a kopás lehet menyibe kerülne a javitás ? vagy esetleg itthon nem lehetne javitani? elöre is köszönöm.

(#1790) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

A következő a gondom:

Van egy Genius 5.1-es hangfal szettem. Amikor Windows-ban tesztelem, akkor a bal hátsó hangszórója pár napja épp hogy csak hallhatóan szól a többihez képest. A balansz nincs elállítva, viszont nem tudom, hogy mit tehetnék, hogy normálisan szóljon. Ha a halk hangfal helyére bekötök egy másikat, akkor az is halkan szól, tehát nem konkrétan a hangfalnak van hibája. Van erre valami megoldás vagy marad a szerelő?

Mercury

(#1791) GeniusHU válasza dugo77 (#1789) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

szerviz@genius.hu = írd kollégámnak és megmondja

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1792) GeniusHU válasza Mr.Mercury (#1790) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

vagy kábel (hangfal-pc vagy hangfal-hangszóró) vagy az erősítő
próbáld meg úgy hogy egy másik bemeneten sztereó jelet adsz neki, ha úgy is hangfal, akkor bele kellene nézzünk a mélynyomóba

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1793) Mr.Mercury válasza GeniusHU (#1792) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Helló!

Lehet csak én nem értem, de ha sztereó jelet adok neki, akkor hogy fog szólni a bal hátsó?

[ Szerkesztve ]

Mercury

(#1794) GeniusHU válasza Mr.Mercury (#1793) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

sztereó bemeneten viszed be, így ha HT, 5000 vagy 5005 tipusod van, akkor minden hangszóró fog szólni. csak egy teszt, hogy ha ott jó, akkor lehet tovább nyomozni.

sose kötöttél rá mást az 5.1en kívül?

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1795) Mr.Mercury válasza GeniusHU (#1794) üzenetére


Mr.Mercury
aktív tag

Köszi a segítséget, közben már meg is nézte egy technikus. Végigjátszott néhány variációt és úgy tűnik, hogy végfok vagy kondi hiba, hétfő-keddre fogom megtudni a pontosat. Amúgy volt rákötve egy asztali dvd, a sztereó bemenetre.

Mercury

(#1796) dugo77 válasza GeniusHU (#1791) üzenetére


dugo77
csendes tag

Halli köszönöm a segitségrt Üdv

(#1797) G-Za


G-Za
csendes tag

Sziasztok! Ahogy visszaolvastam a fórumot sajnos azt látom, hogy sajnos több olyan is van aki hasonlóan járt a Genius 5.1-el mint én. Nekem egy SW-HF5.1 5005-össel van "picike" gondom.

A (biztin kívül) 2db 3300uF kondi kicsattant benne, meg a szélső diódával párhuzamos kis kerámiakondi is (a cc6-os), de az gyakorlatilag meg is semmisült. Már 1éve nem garis. :(((

Kép itt:

Ezen kívül fogalmam sincs mi szállhatott el még benne... :F
Van esély arra, hogy csak ez a három alkatrész?
Érdemes ezeknek a cseréjével foglalkoznom?
Valaki legyen olyan kedves, és világosítson már fel, hogy mik az esélyeim! :R

[ Szerkesztve ]

Az élet iskolája a legjobb! Csak a tandíj "q" magas.

(#1798) VIPowER válasza G-Za (#1797) üzenetére


VIPowER
senior tag

A 4 diódát, és a vele párhuzamosan kötött 4 db 100nf-os lapkondit cseréld. A 3300-asok lehet nem döglöttek, de mivel filléres áru, azokat is cserélheted.
Bár kinézetre a TDA7294 még él, sajnos korántsem jelenti azt hogy jó. (szerintem csere lesz)
Ha van multid, nézd meg mit mutat AC-ban a bemeneti fesz. Egyenlőre ennyi.

(#1799) GeniusHU válasza VIPowER (#1798) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

:R

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1800) G-Za válasza VIPowER (#1798) üzenetére


G-Za
csendes tag

Köszönöm!
Az aggodalmam az, hogy ha kicserélem, akkor megint csak pár évet fog menni?
Ha ugyanolyan alkatrészekre cserélem a meghibásodottakat, akkor az csak tüneti kezelés szerintem...
Mivel elég sok ilyen hiba fordul elő ezeknél (a korábban olvasottak alapján), nem lehet hogy konstrukció hibáról van szó? Lehet valahogy tuningolni rajta, hogy tovább bírja?

Félignél fentebb soha nem volt felvéve a hangerő, és a túlfesz védelem is meg volt/van oldva a nagyobb értékű elektromos berendezéseknél.

Az élet iskolája a legjobb! Csak a tandíj "q" magas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.