Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GeniusHU


GeniusHU
aktív tag

Ez a topic azért jött létre, hogy a GENIUS által gyártott termékekkel kapcsolatos kérdésekre választ kapjatok. Lehetnek garanciás problémák, információ kérés esetleges garancián túli javításokról, termékekkel kapcsolatos technikai kérdések és minden ami eszetekbe jut.
Mivel a cégünk Magyarországon csak Nagykereskedelmi szinten értékesít, így ilyen kérdéseknél csak keresőoldalakat tudunk javasolni az érdeklődőknek.

[ Szerkesztve ]

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#2) Culram


Culram
csendes tag

Hali!

Nekem elsősorban az lenne a problémám, hogy a macskám kirántotta a zsinórt a konnektorból és azóta nem szól semmi. :( Nem jön ki egy hang sem a dobozokból. Áramot kap, minden led világít, távirányítót érzékeli, váltja a bejövő csatornákat (látszólag). De akárhogy próbálkozok bármit rákötni nem szólal meg.
Mi lehet a probléma? Mit tudok tenni? Hol találok egy szervízelési lehetőséget Szigetszentmiklós közelében? (Sajnos, autó nem jöhet szóba.)

Köszi a Segítséget!

(#3) GeniusHU válasza Culram (#2) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

Milyen hangfalról van szó?
Mivel szerviz csak nálunk van, így mindenképpen csak hozzánk tudod behozni a 13.kerbe.
Gondolom valami 5.1-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#4) pinnacle válasza GeniusHU (#1) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Gratulálok, jó ötlet!Többi cég is jöhetne, hogy első kézből orvosolja a panaszokat.Én meg gyorsan nevet váltok. :))

[ Szerkesztve ]

(#5) GeniusHU válasza pinnacle (#4) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

:R köszönjük a támogatást!

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#6) shteer válasza GeniusHU (#1) üzenetére


shteer
titán

sok sikert :C így már nyugodtabban fogom megvenni tavasszal HT 5005-öt :)

új fejlesztésekről, modellekről is lesz gyakrabban beszámoló, teszt?

..szerintem jónak tűnik

(#7) lsc válasza GeniusHU (#5) üzenetére


lsc
nagyúr

Az ötlet jó, remélem mások is követnek .

Az élet kegyetlen .

(#8) GeniusHU válasza shteer (#6) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Folyamatosan vannak infók, csak nem biztos hogy az érdekelt.
Pl pár hete volt a vízálló billentyűs cikk, nem tudom azzal találkoztál-e.
Várunk tippet a tesztelendő termékekre is. Ez pl egy jó hely arra, hogy közvéleményt kutassak. Jöhetnek olyan infók, hogy mik a vásárlói igények, mire van szükség.
Segít összeszedni olyan infókat ez a topic, hogy mi legyen a magyarországi termékkínálat.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#9) shteer válasza GeniusHU (#8) üzenetére


shteer
titán

:R olvastam :K

..szerintem jónak tűnik

(#10) pinnacle válasza GeniusHU (#8) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Itt a fórumokon, Genius termékek közül a Genius SW 5.1 Home Theater a "sztár" (nekem is van kettő), látom már nem forgalmazzátok, de remélem az utódok is ilyen jók/jobbak.A fadobozos borítás mi valójában, MDF lap?

(#11) Eagl3


Eagl3
veterán

Üdv.!

Olvastam a Genius 2.0 topicban, hogy hamarosan lesz teszt.
Várható az 5.1 -es cuccokról is a közeljövőben? :)

(#12) GeniusHU válasza pinnacle (#10) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Forgalmazzuk még a Home Theatert. Ha valaki szeretne még, akkor beszerezhető.
Fekete és bükk színben is van készleten.
Arról megoszlanak a vélemények, hogy melyik a jobb.
Kb 50-50% védi és ellenzi a topicjában.
A doboz tényleg mdf lap.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#13) GeniusHU válasza Eagl3 (#11) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

Erre a PH tesztelőknek is rá kell bólintani, közösen szemeljük ki az áldozatokat tesztre.
Bár rudi lelkes volt, úgy éreztem a leveleiből.
Szerintem lesz 5.1 teszt is, bár úgy gondolom hogy abból is több versenyzős lenne a jó.
De mivel kb tavasszal fog beérkezni az új tipus(talán ok), akkor lesz létjogosultsága ennek is.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#14) Boxer001


Boxer001
veterán

Nagyon jó ötlet ez a topic! :R
Igaz nekem csak egy Traveler 700-as egerentyűm van. :D
Első pár napban egyből el is ment a világítása, de aztán visszajött, igaz, már nem olyan erős a fénye, de sebaj. Ki akartam cserélni, erre eltűnt a blokk. :)
Csak ennyit akartam. :)

(#15) Culram válasza GeniusHU (#3) üzenetére


Culram
csendes tag

Igen 5.1. Pontosabban SW-HF 5.1 5000-es.

(#16) netburger932


netburger932
csendes tag

Hali.
Nekem egy Genius SW 5.1 Home Theater 5005-ösöm van és szeptemberbe vettem meg és november végén előjött egy probléma szerintem a potméter lehet a hunyó mert amikor csavargatom bármilyen irányba akkor recseg a két elülső hangszóró és halkan a mély is.
Még van rajta garancia csak nemtudom hogyan vigyem el a szervizbe na meg hogy merre van a szervize.
Köszi a választ előre is.

Éld le minden napod úgy mintha nem lenne holnap és akkor már nem is lessz. :D

(#17) GeniusHU válasza Culram (#15) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

A táp kábelt rántotta ki? Vagy az RC-k közül is jött ki?

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#18) GeniusHU válasza Boxer001 (#14) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Pedig ha meg lenne a blokk, akkor javítanánk a terméket.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#19) GeniusHU válasza netburger932 (#16) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Ha kisker boltban vetted, akkor a vásárlás helyére.
Ha nagyáruházban vetted (MM, Saturn, EV, Auchan) akkor hozzánk kell behozni.

www.genius.hu -n fent a cím és a nyitvatartás, ha nálunk garanciális.
Ha áruházban vetted, akkor garancialevél is volt hozzá.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#20) Culram válasza GeniusHU (#17) üzenetére


Culram
csendes tag

Igen a tápkábelt sikerült kirántania a falból. Az RC-k(a banán dugók - nem vagyok nagoyn elektromos) a helyükön maradtak.

(#21) netburger932 válasza GeniusHU (#19) üzenetére


netburger932
csendes tag

Köszi szépen a választ.

Éld le minden napod úgy mintha nem lenne holnap és akkor már nem is lessz. :D

(#22) bossvico


bossvico
senior tag

Hello!

Nagy ötlet a topic, menten lenne is egy kérdésem.
Van egy 5,1-es cumóm:

és régóta zúg a táp (gondolom) bekapcsolt állapotba.
Hogy lehetne azt elhalkítani? Már nem garis, ha lehet otthon is megcsinálom, mert voltak itt ötletek epoxi ragsztóval leöntős a tekercsre, meg lakk, de nemtom mi a tuti.

Ti hogy oldanátok meg?

:R

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#23) sirdond


sirdond
őstag

Nagyon jó ötlet ez a topic, tetszik ez a helpdeskes dolog, sok sikert kívánok!
Gondolom már észrevetted,hogy néhányan csinálgattunk "sufni tuningot" a genius rendszerünkkel (általában 5.1 3600,5000,5005 remélhetőleg 6000 is majd)
Erről milyen véleménnyel vagy?

(#24) GeniusHU válasza Culram (#20) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Több emberrel is konzultáltam és nem tudtak többet mint én.
Ilyen hiba még nem volt.
Csak ha hozzánk bekerül és belenézünk, akkor tudunk bővebbet mondani.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#25) GeniusHU válasza bossvico (#22) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Mi cseréljük a tápot, ha nagyon nem felel meg.
De lehet az is idővel ilyen lesz, talán tényleg a tuningosok epoxis verziója a leg-célravezetőbb. Ezen én is gondolkodom már egy ideje.
De elsőnek a másik javítási módot javaslom.
Táp kiszed és alá vastag gumilapot rakni.
Aztán a rögzítő csavarokat jól meghúzni.
Mert ezek a csavarok egy idő után lazulhatnak és az is okoz hangot.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#26) GeniusHU válasza sirdond (#23) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Mivel nem high-end termékek ezek (az áruk jól mutatja), így némi hozzáértő kezek segíthetnek látványos javulásokhoz. Ezt nem is szeretnénk meggátolni, jómagam is örömmel figyelem eme tevékenységet. De csak hozzáértőknek javaslom, mert természetesen garanciavesztéssel jár, ha emiatt történt kárral találkozunk.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#27) bossvico válasza GeniusHU (#25) üzenetére


bossvico
senior tag

Köszi a tanácsot.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#28) netburger932


netburger932
csendes tag

Ha lecsavarozzuk egy ilyennek a hátulját de belül nem csinálunk semmi kárt és visszacsavarozzuk akkor is áll a garancia???Csak kíváncsiságból. :)

Éld le minden napod úgy mintha nem lenne holnap és akkor már nem is lessz. :D

(#29) GeniusHU válasza netburger932 (#28) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Ha nem látszódik idegenkezűség, akkor nincs baj.
Csak óvatosan, a kábelek nem engedik nagyon a hátfalat.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#30) netburger932 válasza GeniusHU (#29) üzenetére


netburger932
csendes tag

Köszi. :)
És lenne még 1 kérdés aztán tényleg békénhagylak :)
Bármikor bevihetem a szervizbe a hangcuccom (persze a nyitva tartáson belül) vagy előre kell azt jelezni hogy mikor lehetne?

Éld le minden napod úgy mintha nem lenne holnap és akkor már nem is lessz. :D

(#31) GeniusHU válasza netburger932 (#30) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Nyitva tartási időben bármikor hozhatod.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#32) netburger932


netburger932
csendes tag

Köszi

Éld le minden napod úgy mintha nem lenne holnap és akkor már nem is lessz. :D

(#33) Gerpa


Gerpa
csendes tag

Mint ítam már valamelyik topicba, belevágok a trafó zúgása elleni harcba. :) A kérdésem az lenne, hogy ugyan olyan trafó van mindegyik 5.1es típusban? Mert olvastam egy megoldást a zúgás ellen, de azt genius 5.1 5000 típusú hangfalhoz csinálták. Nekem meg 3600asom van. Köszi a segítséget előre is.

(#34) GeniusHU válasza Gerpa (#33) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Ugyan azon az elven épül fel annak is a trafója, szóval az 5000es gyógymódja jó kell legyen.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#35) venember83


venember83
nagyúr

Nagyszerű ötlet ez a topik! :K

(#36) Gerpa válasza GeniusHU (#34) üzenetére


Gerpa
csendes tag

köszi

(#37) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Előre is elnézést az "alpári" stílusért... Így hajnali negyed 5 fele mikor már lassan kelni kell, kicsit tele van a f*szom a gagyi hulladék Genius driverrel. Egy Genius Soundmaker 5.1 Value hangkártyáról lenne szó. Original Xp SP2-re a legalapabb programok (vírusírtó, tűzfal, S&D, videókártya driver) telepítése után fel akartam tolni még a hangkártya driverét. Megvan az eredeti lemez amit hozzá adtak arról nem akart felkúszni az XP-re mert mindig van valami baja... Ilyen error, olyan tököm. Gondoltam nézek hozzá a netről másik drivert, de egyikkel sem akart működni. Több óra masszív sz*pás és fórumozás után már kicsit kiakadtam, és persze eszembejutott a ph!-s segítség :) Én hülye alapból itt kellett volna kezdeni...

Jó pár éves a cucc de nem hiszem el hogy minden rendszerújratelepítésnél el kell játszanom ezt a driverrel sz*pás témát... Egy ismerősöm nemrég vett ugyanilyen kártyát és ugyanezt a driver CD-t kapta hozzá. Ő hamar megunta a történetet és vissza is vitte hogy ilyen fos nem kell neki. Megértem... Utólag igazat adok neki. Nagyon sok embernek volt problémája ezzel a driverrel, nem értem hogy x év alatt nem tudtak egy szaros drivert összehozni ehhez a forintos hangkártyához ami, mivel még mindig piacon van, kétségkívül jól fogy?! Ha egyszer elkezd működni többet nincs vele baj de nem hiszem el hogy a Plug and Play korszakban ezzel ennyit kelljen tökölni. Képzelem mit érez ilyenkor az a felhasználó aki először rak újra otthon Windowst, és szembesül ezekkel a problémákkal :S

Elnézést a miniregényért, remélem válaszoltok, bár egy gamepaddal annó szoptam már be a Genius-Supportot...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#38) fero02


fero02
veterán

Hi!

A mai nap folyamán hoztak hozzám javításra egy 5000-es rendszer sub-ját azzal a hibajelenséggel, h égett szagot produkált és azóta búg. A készülék a tulaj bevallása szerint túl van a garancia időn (a szétszedésük által tuti a gari vesztés amúgy...).

A készüléket szétszedvén azt tapasztaltam, h a sub végfok ic-je (TDA 7294) megégett, a nyákon a 8-as (negatív tápfesz) lábhoz tartozó vezeték elégett, ill. 2 kondi és a hangszóró csatlakozó forrasztási pontjain felhólyagosodott a lakkozás a hőhatás miatt. Illetve van még egy ellenállás is, ami szintén károsodott. Ezen kívül a bekapcsolás pillanatában az állapot jelző led-ek csak felvillannak, a hangerő szabályzó poti azonnal bekapcsol és lehalkítaná a készüléket. Ha jól nézegettem a kapcsolást, akkor annak az ellenállásnak köze van az előfokhoz, így a potihoz is. Szemrevételezéssel ennyit sikerült megállapítanom.

Kérdéseim:

-kapcsolási rajzzal rendelkezik-e a szervízetek (ez jó lenne az ellenálás értékének kiderítése miatt)
-alaktrész beszerzése megoldható-e (amit megvennék tőletek)
-esetleg komplett végfok panel csere
-vagy ezeknek vmi kombinációja

Előre is köszönöm a válaszod! :R

Üdv!

(#39) GeniusHU válasza Redneck (#37) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

A driver-t a geniusnet.com-ról töltötted le?

És azzal sem megy. Hol vetted? Lehet hogy a hangkártya hibás.

Másik gépben volt próbálva?

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#40) GeniusHU válasza fero02 (#38) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Komplett panelt szoktunk mi is cserélni.
Részleteket elküldöm privátban.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#41) Redneck válasza GeniusHU (#39) üzenetére


Redneck
veterán

Szia!

A hangkártyával semmi baj nincs, eddig működött, csak újrarraktam a windowst, mert már ideje volt... Igen a geniusnet.comról is próbáltam a drivert de nem akar működni... Rakom fel a drivert és kér XP cd-t. Berakom, beolvassa és a telepítésnek semmi látszatja. Ha végig is megy, és megcsinálja a restartot, akkor sincs hang... Sőt a driver installálása közben ki szokta írni hogy RAKJAM FEL A DRIVERT :S

Próbáltam utána a C-Media 8738 hangkártya driverét is mivel ugyanaz a chip van rajta... Nem akar működni de asszem megint rakhatom újra a Winfost :)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#42) fero02 válasza GeniusHU (#40) üzenetére


fero02
veterán

Hi!

Megkaptam a privit, köszönöm szépen! :R Tolmácsolom majd a gazdi felé. Ha esetleg oda kerül a sor, akkor postáról lehetne szó? 300km út lenne nekem felmenni és emiatt elég gazdaságtelen lenne. Természetesen előre utalnám az árát. :K

Viszont egy megerősítő választ kérnék arra vonatkozóan, h a panel cserével a bekapcsolást követő állapotjelző felvillanások és a hangerőszabályzó poti témája megoldódik.

Üdv!

(#43) GeniusHU válasza Redneck (#41) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Nem értem, nem szokott ilyet csinálni.
Garanciális még?

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#44) GeniusHU válasza fero02 (#42) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Pontos részletek mentek privátban.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#45) bozont


bozont
veterán

Szia
Jó ötlet ez a topic, követendő példa! :R
Lenne is egy kis problémám. Nekem még a "jóöreg" Home theater 3600-as van, néha hangerőállításkor recsegnek a hangszórók. A másik meg nem tudom, hogy hibajelenség-e, de ugyancsak a hangerő állításakor a potméter felég még erősödik a hang viszont utána már nem igazán. Hiába tekerem maximumig, ugyanolyan hangerőn szól mint félgőzön. Mi lehet a hiba oka? Még régebben valaki írta, hogy az elülső vezérlő panel cseréje biztos megoldaná, nem tudom mennyire helytálló a dolog.

(#46) GeniusHU válasza bozont (#45) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Ennél a típusnál ez normális a hangerő jelenség.

Pontos árak Privátban mentek.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#47) Tomy27


Tomy27
tag

Üdv.Érdeklődnék hogy az Genius SW-HF 3600 illetve az egyel újabb 5000-es típus közt felvéltem vélni hogy még a 3600-nál a center hangdobozon előről van a szubnyílás, addig az 5000-es illetve az 5005-nél is hátul van.Kíváncsi volnák hogy miért volt ez a módosítás ez miben befolyásolja a center mélyhang visszaadását?És még arra lennék kíváncsi hogy az 5000 és az 5005 mélyláda mélyhangvissza adása változott-e valamiben,mert láttam hogy a méretek nem teljesen ugyanazok, de a teljesítmény viszont mindkettőnek 75W?

"Ha mások hülyesége miatt idegeskedsz, magadon állsz bosszút!"

(#48) GeniusHU válasza Tomy27 (#47) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

A mivel a gyár Kínában van, így sajnos ilyen infókat nem adnak nekünk.
Saját tapasztalatból kell okoskodni.
A centeren reflex cső szerintem mindegy hol van, mert abból közép-magas hangok jönnek és a közép hangok mozgásánál lévő légmozgás elenyésző.
Saját tapasztalat az 5000 és 5005 között nem hallottunk különbséget a mély hangoknál.
A méretek változása szinte észrevehetetlen..

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#49) ncd


ncd
csendes tag

Szia!

Tök jó, hogy lehet így informálódni, remélem sokág így is marad :C
Nálam is a szokásos 3600as probléma jelentkezik, a jobb első hangszóró már csak recseg jó esetben a hangerő szabályozásnál, szólni csak akkor szól, ha jó erősen nyomom befelé a hangerő tekerentyűt.

Megoldás az eddigiek szerint potmeter csere lenne. Én budapesti vagyok, ha beviszem, az mennyi idő, és mennyibe kerülne? Ha csak a potmetert megvenném nálatok, az mennyibe kerülne?

Előre is köszi az infót

(#50) GeniusHU válasza ncd (#49) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

A potmétercsere lesz a megoldás neked is.
Most hétvégén sajnos nem tudok konkrét választ adni.
Küldj levelet nekünk és a szervizes kolléga megválaszolja.

[ Szerkesztve ]

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.