Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) tomekt válasza GeniusHU (#1494) üzenetére


tomekt
tag

És azt hol tudom meg nézni,mert sem a kamerán sem a telepítő cd-n,sem a papírján nem látok erre utalást :N

(#1502) GeniusHU válasza lev2000 (#1500) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Semmi más.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1503) GeniusHU válasza tomekt (#1501) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

A kábelén nincs esetleg? Ott kéne legyen.
Azon szokott lenni a széria szám is néha.

Rég nem láttam már ilyen tipust.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1504) Teaway válasza tomekt (#1431) üzenetére


Teaway
veterán

Az a baj, hogy a gyártó oldalán csak Vista, 2000, 98SE, ME és XP driver van hozzá.

Nincs itthon csokid??

(#1505) Psychonaut válasza GeniusHU (#1495) üzenetére


Psychonaut
addikt

Okés, köszi a választ, akkor megy gariba Iponhoz.

(#1506) blasi19R válasza GeniusHU (#1497) üzenetére


blasi19R
csendes tag

Köszönöm.

Azt hiszem akkor vásárolni kell majd egy újat. Ezt használtam vettem kb. fél éve, de tényleg olyan volt mint egy teljesen új, alig használt, minden rendben is volt, tökéletesen működött egészen eddig. Így jártam.. :)

(#1507) vinatt74 válasza GeniusHU (#1496) üzenetére


vinatt74
csendes tag

Köszönöm a tippet!Van rajta ilyen hely! :C
Az volna még a kérdésem ,hogy a két vezeték széttudja osztani 5.1-be,vagy csak sztereóban szól a hangfalakból :F ?(hordozható vinyóról szeretnék hd filmeket nézni 5.1. hangzásban :K )

Előre is köszönöm a választ:
Vinatt

(#1508) tomekt válasza GeniusHU (#1503) üzenetére


tomekt
tag

Sehol semmi :O

(#1509) GeniusHU válasza vinatt74 (#1507) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

TV-re dugod a külső vinyót, akkor az sztereóban fog rajta átmenni.
Vagy veszel egy média lejátszó boxot a tv-hez és arra kötöd a hangfalat és 5.1ben fog szólni.

Ha a tv-n keresztül szeretnéd, akkor a hangfalba a TV bemenetre kösd és ál-5.1ben az összes hangszóró fog szólni ( sztereó jelet szétszórja).

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1510) GeniusHU válasza tomekt (#1508) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Akkor sajnos az nem fog menni Win7 alatt. :(

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1511) vinatt74 válasza GeniusHU (#1509) üzenetére


vinatt74
csendes tag

A tv-re usb-vel kötöm a vinyót és van rajt alapból médialejátszó,ami még az mkv-kat is lejátsza.Gondolom ez nem változtat azon,hogy 5.1-ből rca kábellelt rákötve is csak sztereót csinál függetlenül attól,hogy a film 5.1-s? :(

[ Szerkesztve ]

(#1512) GeniusHU válasza vinatt74 (#1511) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

A tv a szűk keresztmetszet sajnos.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1513) vinatt74 válasza GeniusHU (#1512) üzenetére


vinatt74
csendes tag

Az utolsó kérdésem (egyenlőre) a távirányítója nem működik mindíg,lehet ezt javítani? :F

(#1514) GeniusHU válasza vinatt74 (#1513) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Az sajnos nem javítható. Vegyél egy taníthatót és programozd rá.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1515) vinatt74 válasza GeniusHU (#1514) üzenetére


vinatt74
csendes tag

Köszönöm a válaszokat :R

(#1516) zyben válasza GeniusHU (#981) üzenetére


zyben
tag

Szia!
Vettem egy ilyen hangkártyát, és nem tudom bekötni a front panelt.
Tudnálsegíteni?
Idáig az alapapon volt az alaplaplapon volt, de tönkre ment az alaplapi hangkárya, vettem egy ilyent, de nem de tudom hogy kell. A kártyára kell dugni ami jön a ház elejéből? Kell valamit softveresen csinálni? Az alaplapi hangot leiltottam!
Köszi a segítséget előre is!

(#1517) GeniusHU válasza zyben (#1516) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

Hívd fel a szervizesünket a vezetékes számunkon munkaidőben.
239-7020

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1518) adyh


adyh
tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem!
3000A-m van és azt hiszem tönkrement a baloldali kimenet. Talán zárlatos lett vagy a fene tudja, de folyamatos elég erős lüktető búgást hallat akkor is ha teljesen leveszem a hangerőt, és akkor is, ha nem megy rajt semmi.
Mi lehet a probléma?
Garanciából talán 1 hét van vissza, és mostanában nem járok pesten.
Veszprémben valami lehetőség?
Köszi előre is

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#1519) GeniusHU válasza adyh (#1518) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Mindenképpen javítani kell, és ha lehet gariban.
Vedd fel a kapcsolatot a a bolttal, legfeljebb postán küldöd fel nekik a hangfalat.
Csak mivel jelezted nekik, így talán beleférsz az időbe.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1520) adyh válasza GeniusHU (#1519) üzenetére


adyh
tag

Most néztem meg a számlát és nagy meglepetésemre 2év gari van rá :)
Úgyhogy, akkor nem kell annyira sietnem.
Kérdésem az lenne még, hogy ha nem csinálják meg garanciával, akkor számolnak fel bevizsgálási díjat? PCX-nél vettem. És kb mennyi szokott az lenni?

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#1521) Freeman25


Freeman25
csendes tag

Szia.

Olyan problémával állok szemben hogy vettem egy Genius SW-5.1 1005 hangfal szettet és nem bírom rácsatlakoztatni az MSI P31 Neo V2 alaplapom 5.1 integrált hangkártyájára. ( Win 7 alatt)
Bedugtam a három színű 3,5 jack dugót a helyére és csak a két első hangszóró szól és a center. Az alaplap hangkártya beállításoknál azt mutatja hogy azért nem szól a két hátsó mert nincs beledugva semmi. Lehetséges hogy ennek a lapnak 5 kábel kellene hogy le adja a hangokat?

Segítséged előre is köszönöm. :R :R :R :R :R

Apuka28 ( már nem freeman XD )

(#1522) Freeman25 válasza Freeman25 (#1521) üzenetére


Freeman25
csendes tag

ui. Szól a mély-láda is a vezérlőpult hangfalbeállítások tesztnél, csak filmnél vagy mp3 lejátszásnál nem szól.
A két hátsó meg teljesen süket, vagyis az alap hangfal zúgás hallható ahogy többinél is alap állapotban.

Válaszodat előre is köszönöm.

Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz a megoldás.

Apuka28 ( már nem freeman XD )

(#1523) GeniusHU válasza adyh (#1520) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Sajnos nem tudom, nem állok közvetlen kapcsolatba velük.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1524) GeniusHU válasza Freeman25 (#1522) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Egyszerűen kideríthető hogy hol a hiba.
Dugj rá egy mp3 lejátszót egyessével a jack csatlakozókra és ha megszólal az oda vonatkozó hangszóró akkor a hangkártya-operációs rendszer kombó lehet a baj.
Ha nem szól akkor a hangfal.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1525) Freeman25 válasza GeniusHU (#1524) üzenetére


Freeman25
csendes tag

Köszönöm.
A probléma meg oldódott.
A hangfal kimeneteket nem szín szerint kellett kötni. És a driver is frissítettem.
Most már mindig szól mind az öt hangfal.
Köszönöm.

Apuka28 ( már nem freeman XD )

(#1526) neojohn


neojohn
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Genius SW-5.1 Home Theater fa hangfalrendszerem. Kb. 6-7 éves lehet. PC-hez használom, tökéletesen működik az 5.1-es térhangzás játékokban DVD-filmeknél. A problémám az ,hogy a jobb első hangfal már egy ideje nagyon halkan szól a többi hangfalhoz képest és most nemrég ugyanilyen a jobb hátsó is. A hangfalakat kipróbáltam cserélgetve is és akkor is a jobb első és hátsó volt a rossz a többi működött. Tehát a hangfalakkal nincs gond, valószínűleg az erősítőben romlott el valami, ami miatt a Front Right és Rear Right csatlakozásokon nem küldi normálisan a jelet.
Mi lehet a gond? Lehet ezt javítani?

Nagyon köszönöm!

(#1527) Freeman25


Freeman25
csendes tag

Azt szeretném még kérdezni, hogy van-e rá lehetőség, hogy a winamp vagy más zenelejátszó alatt szóljon a mélynyomó is.A hangrendszerem Genius sw-5.1 1005
Válaszát előre is köszönöm.

Apuka28 ( már nem freeman XD )

(#1528) Patice válasza Freeman25 (#1527) üzenetére


Patice
nagyúr

Szia!

A hangkártyád beállításainál keress olyasmit, hogy "Bass redirection".
Ezt az opciót be kell kapcsolni és akkor szólnia kell a mélynyomónak is
sztereó jel esetén is.
A Winampnak vagy más zenelejátszónak sok köze nem lesz hozzá.

Üdv.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#1529) Freeman25 válasza Patice (#1528) üzenetére


Freeman25
csendes tag

Köszönöm.

Sikerült

Apuka28 ( már nem freeman XD )

(#1530) cod2fan


cod2fan
csendes tag

Üdv.
az én problémám az lenne hogy van egy Genius 5.1 5000 -es rendszerem,és kellene venni bele elvileg egy végfokot és nemtudom hogy milyen,és hogy mennyibe kerülne.

(#1531) GeniusHU válasza Freeman25 (#1525) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

:P

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1532) GeniusHU válasza neojohn (#1526) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

A gangerő potméter kezd kikopni, csak cserélni lehet.
Komplett panel van, az kb 10e ft.

Ha aktuális lesz, akkor keresd kollégámat a szerviz@genius.hu címen.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1533) GeniusHU válasza Freeman25 (#1527) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Ha a többi 5 szól, akkor annak is kellene.
Lehet a hangkártya felcseréli a center-sub részt.
A hangkártya tesztnél nem fordítva szólnak, mint ahogy jelzi?

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1534) GeniusHU válasza cod2fan (#1530) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

szerviz@genius.hu címre írd meg a problémád, kollégám küld árajánlatot.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1535) borsodika


borsodika
őstag

Üdv!
Nekem kb 1 hónappal ezelött tönkrement az sw 3000-esem és ráfizetéssel kaptam egy sw 4000-est. Ezzel a 4000-essel több a gondom mint az elődjével. Pl ha a mélynyomót arrébb rakom pár centivel, az 5 hangfalból minimum 1 nemfog szólni mert ennyire érzékeny a kábeleire, 2 a hátsó hangszórók iszonyat halkak még akkor is ha távirányítóval feljebb veszem a hangerejüket. Ez egyedi eset vagy a 4000-es szériának a gyerekbetegsége?A kábelérzékenysége roppant idegesítő, ilyen gondom nem volt a 3000-essel.Hangzásra is kevesebbnek érzem az elődjéhez képest pedig ez 100W-os a régim pedig csak 75W volt.

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1536) GeniusHU válasza borsodika (#1535) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Nem kellene ilyen bajának lennie, ott valami hiba van.
Szerintem vidd vissza hogy küldjék szervizbe.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1537) Kelvin


Kelvin
őstag

Sziasztok!
HF5005 körülbelül 2 éves, filmnézés közben egyszer csak pattant és szikrázott /a bass-reflex nyilasán látszódott, hallatszott ki/ és azóta nem folyik benne az áram. Gondolom táphiba lehet. Vidéki vagyok, gondolom helyileg is meg lehet csináltatni. Árban mire számítsak?
Persze ha ennyiből tudjátok, hogy mi a hiba.
Köszi

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#1538) kayman válasza Kelvin (#1537) üzenetére


kayman
senior tag

Több hiba is lehet, nem csak a táp.
Bele kéne nézzenek a szervizben, ahova elég a mélynyomót bevinned.

HyperTransport az úr!

(#1539) borsodika válasza GeniusHU (#1536) üzenetére


borsodika
őstag

Az a baj, hogy ez már a második. Az elsőt elhoztam másnap vittem is vissza, mert az 5 hangszóróból jóesetben ha kettő szólt. Elhoztam a mostanit és ez először ugyanezt produkálta. Akkor jöttem rá, hogy ennyire érzékeny a kábelezésére és volt amelyik kábelt kilyebb kellett húzni és úgy szólt a hangfal.Nem hiszem, hogy a szérián belül 2:2 hibás, ezt mondták nekem ahol vettem, hogy ez elég valószínűtlen.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1540) kayman válasza borsodika (#1539) üzenetére


kayman
senior tag

Szerintem túl bedugtad a vezetékeket.
A fém résznek látszódnia kell a kábelen kicsit, mivel a csíptetők most lehet a kábel műanyag részét fogják. De nem úgy érintkezik, ha tövig bedugod, hanem a csipeszek az érintkezők.

HyperTransport az úr!

(#1541) borsodika válasza kayman (#1540) üzenetére


borsodika
őstag

Értem, csak kicsit furcsállom mert a 3000-esnél nem volt ilyen probléma. Összekötöttem és egyből ment minden. Ezzel meg 1,5 napot szenvedtem.Ha a hátsó hangszórók miatt beviszem szervízbe az megint minimum 2hét főleg most ünnepekkor.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1542) kayman válasza borsodika (#1541) üzenetére


kayman
senior tag

Hol vetted?

HyperTransport az úr!

(#1543) borsodika válasza kayman (#1542) üzenetére


borsodika
őstag

hardverker

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1544) nyikoláj


nyikoláj
tag

Hy!

Genius HF6000-ben szeretnék cserélni két db magassugárzót, esetleg tudna vki segíteni pontosan hol és milyen áron tudom megrendelni? Létezik egyáltalán vagy vmi más fajtával kell pótolnom? Előre is köszi a választ.

Üdv,

Csaba

(#1545) Teaway válasza nyikoláj (#1544) üzenetére


Teaway
veterán

Hétfőn jön a segítség...akarom mondani a geniusos bácsi :DD

Nincs itthon csokid??

(#1546) manoarc válasza borsodika (#1543) üzenetére


manoarc
senior tag

írtam pü-t , hasonló gondom van mint Neked.

{。^◕‿◕^。}

(#1547) borsodika válasza manoarc (#1546) üzenetére


borsodika
őstag

Vissza is ment ON: Azért amúgy visszavennék gariba, hogy azt mondom halkak a hátsó hangszórók?

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#1548) nyikoláj válasza Teaway (#1545) üzenetére


nyikoláj
tag

Okés, várok türelmesen. Köszi az infót. :)

(#1549) manoarc válasza borsodika (#1547) üzenetére


manoarc
senior tag

szerviz@genius.hu címen tudsz érdeklődni ha minden igaz.
Egyébként azt vettem észre,hogy NAGYON film függő is mennyire erősen szólnak a hátsók.
Hiába csak és kizárólag 5.1-es filmet rakok be, nagy különbségek vannak hangerőben,műfajtól függetlenül.

{。^◕‿◕^。}

(#1550) borsodika válasza manoarc (#1549) üzenetére


borsodika
őstag

Ez rendben, hogy van amelyik filmnél halkabb vagy hangosabb de ha bekapcsolom a hangszórókitöltést a sima zenéknél is halk.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.