Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) cseptom válasza GeniusHU (#1399) üzenetére


cseptom
csendes tag

OK köszönöm!

(#1402) GeniusHU válasza potkem (#1400) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Természetesen minden belső csere garanciavesztéssel jár.
Ha biztos vagy magadban kicserélheted, de az ezzel jár sajnos.
Ha meghibásodás van akkor a szerviz látni fogja hogy belenyúltak és csak fizetős javításra fogja vállalni.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1403) egyedije


egyedije
csendes tag

Halihó!

Van nálam javításon egy SW-5.1 HOME THEATER készülék.A motoros potméter kontaktos.
A típusa Soundwell B503.
Be lehet szerezni ezt a potit?Ha igen honnan ,és mennyibe fájna?

Üdv.
Egyedi Jenő

(#1404) GeniusHU válasza egyedije (#1403) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

9250 Ft bruttó, rendelésre tudunk. 1 héttel előtte rendeld meg a szerviz@genius.hu címen.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1405) samuel0104


samuel0104
csendes tag

Sziasztok%
Egy Genius SW-HF 5.1 5005-ösöm van. A végfok IC-je megadta magát, gyakorlatilag szétrobbant. Tudna valaki segteni egy végfok IC számmal?
Köszi.

(#1406) DBob


DBob
őstag

Engedjétek meg hogy ne írjam meg ugyanazt a postot még egyszer, így csak belinkelem.
Röviden: keresem ezt a Genius hangfalat, vagy legalábbis annak típusszámát, vagy egyéb információt róla.

(#1407) GeniusHU


GeniusHU
aktív tag

SP-520 a típusa, ezt mondták a régi kollégák. :)

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1408) DBob válasza GeniusHU (#1407) üzenetére


DBob
őstag

Köszönöm az információt. Sajnos így se jutottam sokkal előrébb. Gondolom túl régi, és google már ezért nem dob róla találatot. Még angol nyelven se :U
Viszont most hogy van típus, tudok legalább hirdetést kirakni hardwareapróra :K

(#1409) GeniusHU válasza DBob (#1408) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Ezt a hangfalat kb 1997-1998 körül kínáltuk.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1410) robnos


robnos
csendes tag

Üdv!
Genius 6000 5.1-nek külön a mélynyómó hangszóróját meglehet vásárolni?
Ha igen akkor mien árba van?

Köszönöm!
Robi

Üdv Mutant!

(#1411) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Sziasztok.
Kétségbe vagyok esve,van nekem egy Genius SW-5.1 HT-m, (kb 4-5 éves)tegnap a hátsó kis billenő kapcsoló bekapcsolása után se kép,se hang,mintha be sem lenne dugva a falba.
Szétkaptuk a hátulját mondom belekukkantunk,látszólag semmi hibát nem látunk,nincs szétdurrant kondi,semmi égésnyom sehol.Nagyjából méregettünk a kapcsoló maga jónak tűnik,viszont a trafóba be megy a szufla,de kifele nem tudunk mérni semmit.Mi lenne a megoldás,vigyem be Genius-hoz?Esetleg ez házilag orvosolható lenne?

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#1412) GeniusHU válasza robnos (#1410) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

MÉLYHANGSZÓRÓ

Szia!

Amit árulunk 100W-os hangszórót, az jó a 6000esedbe is.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1413) GeniusHU válasza Mrdevil (#1411) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Ilyen korban a trafó szokott kifeküdni.

Ha a secunder kör szakadt, akkor trafó csere.
Ha a primer kör szakadt, akkor valószínüleg végfok baja is lesz.

Legjobb ha behozod, ha nem értesz hozzá ennyire.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1414) GeniusHU válasza GeniusHU (#1412) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Javítom az infót, a 6000esben 8" hangszóró van, olyanunk sajnos nincsen.
Max rendelésre lehet olyat hozatni, de az 3 hónap átfutású.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1415) vasutas01


vasutas01
tag

Helloztok!

Tudna nekem valaki segíteni, hogy ennek a Genius 5.1-nek a típusa? Nagyon megköszönném, napok óta keresem, de nem lelem. :(

Hirdetéseim: [http://href.hu/x/aexq] | PÜ-t írj!! Azt észreveszem :)

(#1416) Patice válasza vasutas01 (#1415) üzenetére


Patice
nagyúr

Szia!

A típusa Genius SW-Q5.1...
Google a barátod --> képkereső... :))

Service Manual:
http://www.givemefile.net/smanuals/acoustics_for_home/genius/file/6897.html

Remélem tudtam segíteni.

Minden jót!

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#1417) maddog90


maddog90
csendes tag

Hali.

Nekem egy olyan problémám lenne a Genius 5.1 SW-HF 5000 hangfalammal, hogy nem tudom Stereo módban megszólaltatni az össze hangfalat, csak a mély és az első jobb meg a hátsó jobb szól. Ezt az összes Chanelen kipróbáltam és egyiken sem szollal meg az összes, 5.1-ben viszont gond nélkül működik, mivel én laptopról használnám elég nehéz ezt így elfogadni főleg, ha tudnék megoldást találni rá. Ha tudna segíteni valaki, nagyon megköszönném. Előre is köszönöm.

Üdv, Ádám.

(#1418) maddog90


maddog90
csendes tag

Kijavítva a fenti hozzászólásomat az is tovább bonyolítja a helyzetet, hogy 5.1-re kötve elég halk, viszont ha csupán a fent említett 2 hangszóró működik, akkor a hangereje tökéletes.

Üdv, Ádám

(#1419) GeniusHU válasza maddog90 (#1418) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

És eddig jó volt?
Bemeneti panel vagy végfok hibád lehet, meg kéne nézni.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1420) Levin01


Levin01
őstag

Szia GeniusHU!

Nekem van egy 4-5éves 5.1 3600 Home Theater-em ami már igen beteg több szempontból is:
- recseg a hangerőszabályzója
- a mély hol szól, hol nem
De már alapjaiban nem vagyok elégedett az egész hangminőségével.

Az már nem kérdés, hogy cserélni fogom és a 6000-est néztem ki.
Azt szeretném megkérdezni, hogy jobb minőségű hangszórókkal van a 6000-es szerelve mint a 3600-as?
A 3600-osnak a mélye valahogy nem akart jó lenni, bárhogy próbáltam beállítani. Vagy alig szólt vagy már nagyon dübörgött és azt sem szépen csinálta.

(#1421) nash1


nash1
tag

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy melyik hangfal a megbízhatóbb, melyikkel van kevesebb probléma?
genius 6000 vagy genius 5050?
Azért érdekelne, mert volt genius 5000-em, de a másfél év alatt amíg meg volt, ha jól emlékszem 4x volt szervizben,az 5. alkalom után már nem volt rajta gari, és inkább eladtam, mert nem akartam 12500Ft-ért szervizeltetni, és ezt nem szeretném eljátszani megint.

A válaszokat előre is köszönöm.

(#1422) Levin01 válasza nash1 (#1421) üzenetére


Levin01
őstag

Szia!

Én nagykerben érdeklődtem a 6000-esről és nagyon lebeszéltek róla, mert állítólag nagyon sokat visznek vissza gariban.

(#1423) power112


power112
csendes tag

Szia GeniusHU.

Segítséget szeretnék kérni:

Abit alaplapos gépem van, vettem bele egy Genius SM-Live Value 5.1 PCI Acceleration hangkártyát.
Win7 van a gépen. Az integrált kártyát letiltottam a BIOS.-ban, a kártyát beraktam a kapott programot feltelepítettem.
A gép látja a kártyát viszont az nem működik.
Alul megjelenik a hangszóró képénél egy piros X. "Nincs hangkimeneti eszköz telepítve."
Hibajavítás,eszközillesztő frissítése, telepítés, a gép újraindítása és a gond megmarad.
Próbáltam már más programot is de azokkal sem működik.
A hangkártyáról mindent leír a gép az eszközkezelőben. Hiba kód: 39.

Segítségedet köszönöm.

(#1424) GeniusHU válasza Levin01 (#1420) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

Igen, a home theater sub része túl aktív a kicsikhez képest. :K

A hangerő poti csak cserével lesz jobb, egy komplett panel kb 9500Ft.

Biztos gazdaságosabb egy 6000est venned.
Annál teljesen másképp van, minden hangszóró 2 utas és erősebb is.
Ott nem hiszem hogy baj lenne hogy nincs elég közép-magas hang.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1425) GeniusHU válasza nash1 (#1421) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Asszem telefonon neked mondtam el a választ :R

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1426) GeniusHU válasza power112 (#1423) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

A win7 mindent felismer és feltelepít.
Lehet nem win7 drivert tettél fel.

Próbáld meg azt hogy leszeded a drivert, újraindítod és keresse meg a win7 a drivert.
Ha úgysem megy, akkor próbáld ki másik pc-ben is, mert lehet hogy a hangkártya a hibás.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1427) HavocS


HavocS
senior tag

Genius SP-HF 1250x hangfalpárral lenne problémám.
Először is, nagyon nem bírja a hangerőt. Sima SB Live 5.1-el hajtva, már kb 30% hangerő felett is pattog meg recseg. Alatta tisztán szól. A másik, hogy nagyon úgy tűnik, a bal (erősítő nélküli) hangfalból kiment a mély. Nem tudom sajnos leellenőrizni, hogy tényleg a hangfal mélye szállt-e el (leszedtem az előlapot és kézzel érezhető hogy mozog a mélysugárzó is) vagy az erősítő nem küldi ki a bal csatornára, mindenesetre így nem nagyon használható. Már nem garis egyébként.

(#1428) nash1 válasza GeniusHU (#1425) üzenetére


nash1
tag

Szia, igen, nekem segítettél, köszi a választ!

(#1429) GeniusHU válasza HavocS (#1427) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

Ezt így nem tudom megmondani, be kellene hoznod.
A bevizsgálás ingyenes.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1430) power112 válasza GeniusHU (#1426) üzenetére


power112
csendes tag

Szia.

Köszi a válaszodat.
Próbáltam én már mindent. Driver fel-le, ilyen-olyan, az integrált kártyát eltávolítottam az eszközkezelővel és le is szedtem vele a meghajtó programját. A bios-ban is le van tiltva, sehogyan sem akarja az igazat.
Holnap átteszem a másik gépbe és megnézem működik-e?
Beszéltem már más hozzáértővel is,senki nem tudja mi lehet vele. Minden jónak néz ki.
Ha esetleg a másik gépen jó akkor mi lehet a következő lépés??

Köszi.

Szia.

(#1431) tomekt


tomekt
tag

Sziasztok!
Segítségre van szükségem,van egy GENIUS(300K) web kamerám XP-n működött de most win7-van és nem működik.Tud valaki drivert honnan lehet letölteni vagy egyáltalán van-e :F

(#1432) Metacska


Metacska
aktív tag

Üdvözlet!

Igyekszem tárgyszerű lenni: Adott egy 2006-ban vásárolt Genius sikertermék a Genius 5.1 Home Theater.

Tökéletesen működött 3,5 évig, amikor is: A jobb oldali front alkalmanként el -el hallgatott, azt hittem rosszul érintkezik, ekkor recsegett - sistergett. Majd 2-3 hónap után teljesen elhallgatott, talán a csipogója szól még.....sajnos nem vagyok egy elektronikai szakember, de (szinte) biztos vagyok benne, hogy valami a mélyládában szállt el, ugyanis, ha másik csatornára kötöm a jobb oldali frontot akkor tökéletesen szól.

Ami emellett kicsit ijesztő, hogy kikapcsolt állapotban, de feszültség alatt, alkalmanként besistereg az egész rendszer (nem is megy a számítógép ilyenkor).

Kizárólag akkor szűnik meg ez a random sistergés / recsegés, ha a sub mögötti áramkapcsolót OFF-ra teszem.

Nagyon meg vagyok elégedve vele, nem szeretnék újat vásárolni, komoly értéke már amúgy sincsen, mindenképpen rászánnék néhány ezer forintot a javításra.

Mi lehet a gond vele?

Köszönöm!

(#1433) GeniusHU válasza tomekt (#1431) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

www.geniusnet.com a gyár oldala, onnan tudsz drivert letölteni.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1434) GeniusHU válasza Metacska (#1432) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Sajnos ezt csak akkor tudjuk megmondani, ha belenéztünk.
A bevizsgálás ingyenes.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1435) Wheeler87


Wheeler87
csendes tag

Szia GeniusHU!
Érdeklődnék hogy genius sw-hf 5.1 5000 hez panelt(erősítő és táp) tudtok e szerezni és ha igen mennyiér...
Köszi :)

(#1436) Wheeler87


Wheeler87
csendes tag

Szerkeszteni nem tudtam már...
De érdekelne hogy beültetési rajzotok és kapcsolási rajzot tudtok e a 5000 es hez
Köszönöm :)

(#1437) GeniusHU válasza Wheeler87 (#1436) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Szia!

Ezen kérdéseket kérlek írd meg a szerviz@genius.hu címre, kollégám mindent megválaszol neked.

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1438) Wheeler87 válasza GeniusHU (#1437) üzenetére


Wheeler87
csendes tag

Köszi :)

(#1439) baligeri


baligeri
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem. Genius 5.1 5000-esem van.Olyan 4-5 éves ,az a cseresznye színű. Xp-n működött, a realtek hd audio progival tudtam használni, működteteni ami az xp-n alapbol elérhető volt. Habár minden inditáskor átkellett és vissza állítani ahol a hangfalak számát lehet állítgatni. Ha ezt az oda vissza állítgatást nem tettem meg akkor recsegett lehet a hangkártyám ami nem tetszett neki nem tudom. Na most win7 került a gépemre és sehogy se szól a hangfalszettem. A realteket nem érem el vagy nincs a gépen alapbol nem tudom. Lehetséges, hogy a hangkártyám már egyáltalán nem ismeri fel a win7-et vagy fordítva? Mert a sima fejhallgató se szol. Az az érdekes hogy mintha lenne rajta jel mert a hangbeállításoknál mozog a zöld hangerőséget jelző puffer vagy hogyhívják, magyarul mintha lenne jel de semmi nem szol ,nincs elnémítva sem. Ezekhez kell valami driver? Illetve ez a realtak a driver? Honnan tudnám megállapítani mi a baj és hogyan tudnám megoldani a gondomat? Előre is nagyon köszönöm a segítséget, rettentő hálás lenne ha valakj kisegítene pár tanáccsal
Köszönettel
Gergő

(#1440) Patice válasza baligeri (#1439) üzenetére


Patice
nagyúr

Legvalószínűbb szerintem, hogy nem lett Win7 telepítés után semmilyen driver felrakva a gépedre, csak az OP-rendszer.

Vagy ha lett is a legtöbb nem kompatibilis Win7-tel. Ez sajna a Te munkád lesz, vagy kérd meg azt az embert erre aki felrakta neked a Win7-et.

Hangkártyádhoz itt van a megfelelő driver:

http://www.ipon.hu/utils/tag/driver_realtek

Kiválasztod, hogy melyik kell neked (32 v. 64 bit), letöltöd, install, restart.

Ezután szerintem simán mennie kell majd. Egyszer beállítod magadnak ahogy szeretnéd és többet nem is nagyon kell hozzányúlni.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#1441) baligeri válasza Patice (#1440) üzenetére


baligeri
csendes tag

Köszönöm a segítséged, ha hazaérek nekiállok a dolgonak.
Üdv
Gergő

(#1442) GeniusHU válasza Patice (#1440) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

:R

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

(#1443) Teaway


Teaway
veterán

1255A-ra vmi ellenjavallat?

(szeretném leváltani az őskövület SP-G10 recsegőt vmi használhatóbbra...sima egyszerű háztáji használatra lenne)

Nincs itthon csokid??

(#1444) baligeri válasza Patice (#1440) üzenetére


baligeri
csendes tag

Szia!
Az a helyzet, hogy leötlöttem, működik a program, beállítottam h 5.1 és igy is csak stereoba szól, ámbár a hangtesztnél szól mindegyik szépen külön-külön, lejátsza egyesével hibátlanul a tesztdallamot, de amikor media playerrel megnyitok vmit csak stereoba szol. Hol kellene még állítanom? Mi lehet a gond?
köszi Gergő

(#1445) PuMbA válasza Teaway (#1443) üzenetére


PuMbA
titán

Jelenleg a legjobb Genius hangfal (veri a 2000A-t), tehát más választásod nem nagyon van. :)

(#1446) Patice válasza baligeri (#1444) üzenetére


Patice
nagyúr

A gond a műsor forrása. "Csak" sztereó, azaz csak két csatorna, és csak ennyi is fog szólni.

Ha filmet nézel, akkor program függő, hogy kiküldi-e mind a 6 csatornát.
Okosabb programok ezt automatikusan megteszik, vagy abban is be kell állítani, hogy 5.1-ben szóljon. (pölö Media Player Classic, ebből is van 32 vagy 64 bites).

Zenénél ha jól emlékszem a Realtek drivere támogatja a Bass redirection-t, azaz a mély hangokat a driver átirányítja a mélyre és akkor az is szól majd.

Ha azt akarod, hogy a sztereó zene 5.1-ben szóljon, akkor ahhoz vagy olyan lejátszó kell ami ezt tudja, vagy egy másik hangkártya (és annak a szoftvere). (Realtek driver nem tudom, hogy ezt is tudja-e, de nem hiszem, vagy ha igen, akkor már sokat fejlődött.)

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#1447) voriand


voriand
csendes tag

Sziasztok!

5.1 Home Theater-em van. Bejött egy túlfesz, ami gépben elrontott pár eszközt, azóta tapasztalom, hogy a hangrendszernek a jobb első hangfala nem ad ki hangot... Nem a hangszóró maga a rossz, mert arra rákötöttem direktbe eszközt és arról megszólalt, tehát valami elektronikai hiba lesz... :(
Bekapcsol szépen, minden rákötött hangszóró működik, csak a jobb első nem... (AC3 és stereo inputnál SEM)
Ki tudná vállalni a javítását Budapesten belül és mennyiért?

Köszönöm szépen előre is.

(#1448) Teaway válasza PuMbA (#1445) üzenetére


Teaway
veterán

Kösz :R

Nincs itthon csokid??

(#1449) Teaway válasza Teaway (#1448) üzenetére


Teaway
veterán

(Közben megtaláltam a 2.0 / 2.1 hangfalat, de melyiket? topic-ot és rájöttem, hogy nem is kellett volna kérdeznem, csak azt végigolvasnom)

Nincs itthon csokid??

(#1450) GeniusHU válasza Teaway (#1443) üzenetére


GeniusHU
aktív tag

Tökéletesen jó kis hangfal :K

www.genius.hu - hivatalos tech support (Szerviz cím és nyitvatartás a genius.hu-n a kapcsolat résznél) Válaszok is csak munkaidőben...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.