Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9751) perempe válasza Ance (#9750) üzenetére


perempe
addikt

Itthon nagy keletje van, megérné magunknak elkészíteni! :R

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9752) sutszi válasza Ance (#9750) üzenetére


sutszi
veterán

Ez tetszik... Valamikor futok vele egy próbát.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9753) Ance


Ance
őstag

Próbáljátok ki mindenképp.

Újraolvasva a húshőmérős rész esetleg félreérthető. Nem a húsba, csak simán a sütőbe lógattam bele. A húsba nem szúrok semmit, 12 óra alatt biztos a sütő hőmérséklete lesz belül is.

(#9754) krizmo_ válasza Ance (#9750) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

:C Fantasztikus, imádom! 😍

(#9755) Ance válasza krizmo_ (#9754) üzenetére


Ance
őstag

Köszi szépen! :R

(#9756) krizmo_


krizmo_
Topikgazda

Most látom csak, hogy elfelejtettem kellemes ünnepeket kívánni nektek, remélem mindenkinek jól telt a karácsony. :B :)

Nálunk hagyomány, hogy Wellington bélszínt készítünk karácsonyra, így ez most sem maradhatott el. :) Recept korábbról.

[ Szerkesztve ]

(#9757) Ance válasza krizmo_ (#9756) üzenetére


Ance
őstag

Nagyon jól néz ki! :Y

Sajnos ez idén is kimaradt, de talán jövőre. :)

(#9758) kr:sz


kr:sz
tag

Sziasztok!

Elektromos kuktát használtok? Bevált a készülék?

Üdv,
Krisztián

(#9759) Essejó válasza krizmo_ (#9756) üzenetére


Essejó
veterán

Szép ez a bejgli. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#9760) krizmo_ válasza Ance (#9757) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Köszönöm szépen! :B

#9759 Essejó
Köszi, és nem repedt szét! :DDD

(#9761) Essejó válasza krizmo_ (#9760) üzenetére


Essejó
veterán

Mertt pont jó a tészta és a töltelék aránya.:C

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#9762) lord_m válasza krizmo_ (#9756) üzenetére


lord_m
senior tag

De jól néz ki, áááh! :C

Mióta tervben van nálunk egy sertésszűz wellington, de még nem mertem nekiállni.. :B

(#9763) fradi81


fradi81
veterán

Valaki próbált már ilyen alufóliás megoldással csirkemellsonkát? Nálunk egy ilyen főtthús lett belőle, mi lehet a hiba? :DDD

moto g72, Ninebot d28e

(#9764) j.bravo válasza fradi81 (#9763) üzenetére


j.bravo
addikt

Sose próbáltam :( de első gondolatként szerintem a két kritikus fontosságú mozzanat a pépesítés, aztán az összepréselés.
(azaz hogy esetleg nem aprítottad elég finomra, vagy nem préselted össze eléggé)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#9765) Essejó válasza fradi81 (#9763) üzenetére


Essejó
veterán

Ez a gond az ilyen receptekkel, hogy pontatlanok. A képen látható darab "sonka" is tán több mint fél kg. A színe meg olyan mint amibe nitrites pácsó-t raktak, és akkor rizsázik az otthoni adalékmentes felvágottról.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#9766) #21346560 válasza Essejó (#9765) üzenetére


#21346560
törölt tag

Rákerestem a "pácsó"-ra, de nem találtam mást, mint hogy sajnos így helyes! :DDD

(#9767) fradi81 válasza j.bravo (#9764) üzenetére


fradi81
veterán

Préselésről nincs is szó, még egy próba lesz azért de gyanítom nem lesz olyan mint a képen.

moto g72, Ninebot d28e

(#9768) krizmo_ válasza fradi81 (#9763) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Korábban ezt a változatot készítettem alufóliába tekerve: [link], de sütőzacskóval sokkal jobban össze tudom préselni a húst.

(#9769) Essejó válasza #21346560 (#9766) üzenetére


Essejó
veterán

Ha könnyebb megérteni akkor helytelenül írva pác só, de tényleg egybe kell írni. Ráadásul nagyon figyelni kell az adagolására, mert a nitrit nem egy egészség bajnok. Ezért is vásárolható konyhasóval bekevert állapotban.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#9770) Essejó válasza fradi81 (#9767) üzenetére


Essejó
veterán

Esetleg grill fóliába próbáld tekerni, az vastagabb.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#9771) Ance válasza fradi81 (#9763) üzenetére


Ance
őstag

Elsőként inkább pulykacombból próbálnám, vagy a csirkemellhez darálnék kevés szalonnát. Nem elég zsíros, sosem fog összeállni rendesen. Másrészt 1 kiló húshoz 1 deci forralt vizet adj, abban keverd el a sót és fűszereket, azzal keverd össze és hagyd állni egy napig, közben néha keverd át. Így pépesebb lesz, jobban összeáll. Pácsót nem használnék, mert akkor ennyi erővel lehet a boltit is venni.

Kb. 8-10k-ért lehet már normális sonkaprést kapni egyébként.

(#9772) Essejó válasza Ance (#9771) üzenetére


Essejó
veterán

A pácsó nélkül nem is lesz olyan a színe mint a képen.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#9773) Madoc válasza Essejó (#9772) üzenetére


Madoc
veterán

Enyémben sosincs pácsó. Nézd meg a képeim. A cikkben lévőbe sincs. A külseje paprikától piros a belseje meg bizony fehér. Amugy ott a baj hogy sok ideig nagy hőfokon főzik. Nem szabad.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#9774) fradi81


fradi81
veterán

Igen egy sonkakészítő a cél, csak előtte gondoltam kipróbálok egy ilyet megoldást is hátha. Szerintem is sok ez a 170fok, valószínű elég 100körül is.

moto g72, Ninebot d28e

(#9775) krizmo_ válasza Ance (#9771) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Mindig csak csirkemellből készítem(előfordul, hogy sajtot, zöldségeket is teszek hozzá), és össze szokott állni, pépesíteni kell és alaposan "összepaszírozni". Valamilyen tejterméket érdemes a húshoz keverni az is sokat segít az állagán.

(#9776) j.bravo válasza fradi81 (#9767) üzenetére


j.bravo
addikt

A szaloncukorszerű összetekerést értettem alatta. Tévedhetek, de szerintem elég szorosra kell kialakítani a csomagot.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#9777) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok ma egy finom omlós töpörtyűs pogit sütöttem. Nem biztos, hogy marad szilveszter estére. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9778) Beni2360


Beni2360
félisten

Egy kis ötletet szeretnék kerni. Par hete pataki talban savanyú káposzta ágyon sütöttem hurkát, kolbászt. Most ezt lilakáposzta agyon csinálnám mar besokaltam a savanyú káposztabol. Hogyan keszitsem el a krumpli es a hurka alá a lilakáposztát?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9779) prozodus válasza #21346560 (#9766) üzenetére


prozodus
őstag

Már miért ne lenne helyes??? Egy egyszerű, hótt sima összetett szó.
Ha már kötözködni, akkor az orra 2 jelentése megvan?

Ki milyen lencsét csinál vasárnapra? Most a lencsés korhelylevesen gondolkodom...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#9780) #82860288 válasza prozodus (#9779) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nem kötözködik, pontosan azt írta, hogy ez a helyes. Valószínűleg eddig nem találkozott ezzel a szóval, pedig sok konzerven ott van, de semmit rosszindulat nem volt benne.

Viszont az orra-t nem értem, annak mi a jelentése, ha nem a nagy bumszli az arcod közepén?

(#9781) krizmo_ válasza Beni2360 (#9777) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ha elfogy, sütsz újra. :D Én tegnap állítottam össze a juhtúrós pogácsát, sajtos rudat, és kenyeret, ma pedig kisütöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#9782) krizmo_ válasza Beni2360 (#9778) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Én előpárolnám, mert a lila káposztának több idő kell. Kis mézzel, ecettel, sóval és borssal fűszerezném. :)

(#9783) Beni2360 válasza krizmo_ (#9782) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszönöm én is erre gondoltam.
Más ha van egy kis időd a készülődés kozepette. Adotg egy sajtos rud alap anyag
Liszt-rama-zsir-tojas-15dk resz sajt de nincs benne semmi sütő-élesztő por benne. Felét kisütöttem ahogyan ajánlotta vastagabra de olyan lett mint egy sült rántás :W Itt a madodik fele. Gondoltam vékonyra kinyujtom es meg szórom sütő vagy porelesztovel, feltekerem hengerbe hosszában ranyujtok es egy parszor meg hajtogatva kinyujtom, majd várok vele feldolgozás előtt. Ajanlatod sütőpor vagy élesztőpor? Vagy?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9784) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
vettem a piacon egy szép darab csontozott bőrős malac lapockát.
Van receptetek a jó fűszerezezésre(ha még nem vagyok elkésve vele) és hogy finom roppanós legyen a bőre?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#9785) Ispy válasza Bacusuz (#9784) üzenetére


Ispy
veterán

A ropogós bőr titka a sőrrel locsolás sütés közben.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#9786) #21346560 válasza Ispy (#9785) üzenetére


#21346560
törölt tag

Szerencsére nem csak az!
Undorító íze lenne tőle! ;]

(#9787) Essejó válasza Bacusuz (#9784) üzenetére


Essejó
veterán

A fűszert nem bonyolítanám túl. Elég a síma SPG (Salt, Pepper, Garlic)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#9788) prozodus válasza #82860288 (#9780) üzenetére


prozodus
őstag

1. Vkinek az orra és 2. rá az orr-ra.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#9789) krizmo_ válasza Beni2360 (#9783) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Itt a madodik fele. Gondoltam vékonyra kinyujtom es meg szórom sütő vagy porelesztovel, feltekerem hengerbe hosszában ranyujtok es egy parszor meg hajtogatva kinyujtom, majd várok vele feldolgozás előtt. Ajanlatod sütőpor vagy élesztőpor? Vagy?
Vagy. Én kidobnám és csinálnék másikat, nem hiszem, hogy ezt helyre lehet hozni. :(

(#9790) prozodus válasza Beni2360 (#9783) üzenetére


prozodus
őstag

Szódabikát gyúrnék bele, talán kis vizet. Egy próbát megérhet. És vékonyra teríteni.

V egészen vékonyra, és keksznek sütni.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#9791) krizmo_


krizmo_
Topikgazda

Elkészültek a ropogtatnivalók nálunk is. :)

(#9792) sutszi válasza krizmo_ (#9791) üzenetére


sutszi
veterán

Indulok! ;] :P

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9793) Beni2360 válasza krizmo_ (#9789) üzenetére


Beni2360
félisten

Koszi kozben ki lett vekonyra nyujtva, fel cs sütőport lisztel keverve finom szuron át megyszorva es egy jo jagy adag füstölt padztor sat ment rá majd fetekerve kinyujtva hosdzaba tekerve pihi majd vékonyra kinyujtva tohaskenes 2. adag füstölt sajt rá es jott a pizza vágó. 2 tepsivel lett. A kenyér sütés utan be 13 p majd a 2 tepsi be es az mar elfelejtett statuszba került ebed kozben. Igazi néger csók lett belőle. :DD De az első szuper lett. A lila kaposzta helyett meg pince pakolas, polc fúrás es eresz csatorna lefolyó javítás lett. Siman sult a hurka kolbász főt burgonya vecsesi csalamadeval.
Na akkor BUEK minden forumlakónak. :K

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9794) Beni2360 válasza Beni2360 (#9793) üzenetére


Beni2360
félisten

Első, második tepsik.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9795) Bacusuz


Bacusuz
őstag

köszönöm szépen a malacsütős válaszokat végül ez a recept alapján készítettem el egy nagy méretű öntöttvas kacsasütő tálban és nagyon finom lett.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#9796) krizmo_


krizmo_
Topikgazda

Boldog új évet kívánok mindenkinek! 🤗

🍞🥞🍳🧀🥓🥩🍗🍖🍔🌭🥪🥨🍕🥘🍝🍲🥗🍛🍜🍱🥧🍰

(#9797) Beni2360


Beni2360
félisten

BUEK minden forumlakonak.

Egy adosságomat szeretném rendezni igy új év hajnalán. :K
A rizsfőző nagyon bevált es az asszonykám is elfogadta.
Szepen dolgozik pergős vagy szuttyós rizst is szepen csinalja.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9798) fradi81 válasza krizmo_ (#9406) üzenetére


fradi81
veterán

Ezt kipróbáljuk, akkor lobogó vízbe rakod a szaloncukrot és egy óráig így fő, kizárod a gázt, ahol össze van kötve a két végén ott befolyik valamennyi víz és olyan 8 órát még ázik és ennyi jól értem? A sütőzacskó az egyszerhasználatos?

moto g72, Ninebot d28e

(#9799) Essejó válasza fradi81 (#9798) üzenetére


Essejó
veterán

Ezt a részét én sem értem, mert ami sütötacskóval mostanában találkozok az zacskó az az csak az egyik oldala nyitott. Legutóbb a '80-as évek végén találkoztam 10 méteres tekercsben lévő sütő csővel, amiből mindig csak a szükséges mennyiséget vágtam le, na annak kellett a két végét bekötni.
Az tuti, hogy csak 1x használatos. Ami töbszörre jó annak a neve Sonkaprés.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#9800) Beni2360 válasza Essejó (#9799) üzenetére


Beni2360
félisten

Na egy 30x35 cm-s sütő zacskóból hogyan készítesz 30x70 cm-s darabot? Két oldalt felvágod és máris tekerheted feszesre és a két végét meg rögzítő szalaggal vagy spárgával lezárod. Sokkal erősebb mint a folpack. Aldiba vettem kb 50 Ft/db volt. 25 és 20 db-s csomagban vannak.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.