Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) bugizozi


bugizozi
őstag

#mitfoztemmara

Karfiolkrémleves + császármorzsa

Majdnem sikerült húsmentesre az ebéd, de párom akart bacont is a leveshez, így nem tudtam megállni hogy ne egyek belőle én is :D
A csaszarmorzsa teljes kiőrlésű búzadarából van, azért sötétebb a színe. Tudom lekvárral szokták enni, de találtam a hűtőben egy Danette vanília pudingot, amin nem volt dátum, így megbontottam, még ehetőnek ítéltem úgyhogy raboritottam :D



VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#9702) btraven


btraven
őstag

Sütöttem véres hurkát meg csirkecombot. Maradt kisült zsír. Azt lehet tárolni max 20 fokon? Vagy hűtőszekrény kell? Vagy ne egyem meg? De olyan jó illata/íze van.

(#9703) krizmo_ válasza btraven (#9702) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Én hűtőbe szoktam tárolni a lesült zsírokat. Természetesen, edd meg, ha finom lett. :K

#9701 bugizozi
:C Finom ebéd. :K

[ Szerkesztve ]

(#9704) j.bravo válasza btraven (#9702) üzenetére


j.bravo
addikt

Zsíros kenyérnek, lila hagymával simán meg szoktuk enni, de biztos ami biztos, hűtőben tartjuk amíg el nem fogy. Ja és így se tartogatjuk nagyon sokáig.

Whatever.

(#9705) #82860288 válasza krizmo_ (#9703) üzenetére


#82860288
törölt tag

+1 a hűtőre, mi is ott szoktuk tárolni, max érdemes átszűrni.
Meg még gyerekkoromból emlékszem, hogy a forró kacsa / libazsírba mártogattuk a főtt krumplit meg a sült húsokat, fehér kenyérrel, savanyúsággal.
Hjaj, azért hiányzik. :DDD

(#9706) Ance válasza bugizozi (#9701) üzenetére


Ance
őstag

Erről a húsmentesnek indult dologról ez jutott eszembe:

(#9707) Top cat válasza #82860288 (#9705) üzenetére


Top cat
őstag

még gyerekkoromból emlékszem, hogy a forró kacsa / libazsírba mártogattuk a főtt krumplit
Hagyma, fűszerpaprika nem volt a zsírban? :)

(#9708) #82860288 válasza Top cat (#9707) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nem tudom, nem emékszem, csak arra, hogy azt két pofára zabáltuk, annyira finom volt.

(#9709) perempe


perempe
addikt

Pár napja volt alkalmam elbeszélgetni egy kanadai házaspárral, úgy tűnik számukra ismeretlen a tejjel készült tészta, így a kalács is. Nem szerepelne ez az angol konyhában? Elméletileg oda tartoznak.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9710) Essejó válasza j.bravo (#9704) üzenetére


Essejó
veterán

Mit értesz a nem nagyon sokáig-on? Ha meggondolod, hogy anno a zsírt bödönben és nem hűtőben tartották, sőt még lesütött húsokat is tároltak a zsírban hónapokig.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#9711) Beni2360 válasza Essejó (#9710) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekünk van egy üveggel elzárt veranda most 8 c fok van benne es a villanyóra szekrénybe tettem a lezárt befőttes üvegbe. Gondolom tavaszig elfogy, fagyni nem szokott a verandán.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9712) j.bravo válasza Essejó (#9710) üzenetére


j.bravo
addikt

Jogos, anno sátras biciklitúrára is vittünk zsírban légmentesen zárt edényben lesütött húst, és bírta. (Mondjuk akkor tiszta (hagymától, fűszerektől mentes), csak felolvasztott zsírral öntöttük tele az edényt.)
Valamiért ugyanakkor bevillant hogy nemrég (utóbbi pár évben) előfordult hogy párom kapott anyukájától hasonlóan, zsírban eltett májat, és ha nem ette meg 2-3 hét alatt, akkor azért már nem volt jó, maga a zsír sem. Persze lehet hogy ott a hagyma vagy a máj volt a ludas.

Whatever.

(#9713) krizmo_ válasza perempe (#9709) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nem ismeretlen számukra a tejjel készült tészta, és a kelt tészta sem, hiszen van saját fahéjas csiga receptjük is, ill. számos süteményük, amiben megtalálható a tej, mint összetevő. Valamint, a francia is hivatalos nyelv náluk, így biztos vagyok benne, hogy szoktak tejes tésztákat készíteni.

(#9714) perempe válasza krizmo_ (#9713) üzenetére


perempe
addikt

Ez is téma volt; mondták, hogy inkább Quebec-ben beszélnek franciául.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9715) krizmo_ válasza perempe (#9714) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Csak arra próbáltam utalni, hogy ahol hivatalossá nyilvánítanak egy nyelvet ott nagy valószínűséggel már a gasztronómia is beférkőzte magát a társadalomba, tehát van tej a tésztában. :) Ill. én nem vonnék le következtetést abból, hogy egy házaspár mit mondott, hiszen az nem tükröz egy egész országot.

(#9716) sutszi


sutszi
veterán

Ahogy korábban írtam róla, feldolgozás után lett egy leves csomag a libából. Ez ma bepattant az edénybe. A hát és mellcsonton kívül egy szárny, zúza és a szív került még bele. A standard leveszöldségeken kívül paradicsom, paprika, fokhagyma került mellé.
A fűszerezés is kissé szabados... de a csípőst nem spóroltam ki belőle... most kipróbálom a füstölt chili-t. :D

Szóval én #ezt főzöm ma... :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9717) Essejó válasza sutszi (#9716) üzenetére


Essejó
veterán

És ha jó látom egy öntöttvas netán Pirex cocotte-ban?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#9718) sutszi válasza Essejó (#9717) üzenetére


sutszi
veterán

Igen öntöttvas valóban. A Lidl által forgalmazott verzió. :D
De a Pirex Cocotte se lenne rossz. :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9719) Bacusuz


Bacusuz
őstag

bocs az offért de hátha. Bosch MUM5 típussal szeretnék kenyérmorzsát készíteni szárazkenyér darabokból.
Elvileg a MUZ45RV1 daráló tartozék lenne ajánlott rá, melynek dióhoz is ajánlott de nekem ilyenem nincs hozzá, viszont a közepes finomságú őrlőtárcsa is ajánlott dióhoz de kenyérhez nem. Próbálta már ezt valaki?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#9720) Bacusuz válasza Beni2360 (#9641) üzenetére


Bacusuz
őstag

szia, a linkelt kiflis videó Gábor a házipék és az ő előtésztás kenyerét szoktad megsütni?
próbálnék én is összetenni egy könnyebb kenyér és kifli receptet.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#9721) Beni2360 válasza Bacusuz (#9720) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen a kenyeret mar tobb honapja sütöm nagyom finom. Lehez BL 55-bol is csinalni. De akkor teszek hozzá ha el nem felejtem 2 cs ev sikert. En 2 db olajjal kikent forma tepsibe kelesztem a végén es bevágás utan jól lespriccelem es a tepsi negy sarkaba is megy 2-2 spricc es simán 190 c fokos sutoben 45-50 p ki milyen kérget szeretne sütöm. Igy nem kell gozkepzodessel foglalkoznom. Kivetel utan kap megint spricceket a kenyer. Tegnap lett kész megint 2 db az egyik ment jól foliazva a mélyhűtőbe. Mi kis kenyér fogyasztók vagyunk de meg a 4. nap is finom, nam szarad ki és nem morzsolodik. Mint irtam ha van faced erdemes a csopiban korulnezni.
A kiflit meg nem csinaltam maj jövő heten sütők és abbol lesz a guba. Van tejes meg vajas kiflije is. Van videoja az éjszakai kelesztési modokra is.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9722) fradi81


fradi81
veterán

Ha már kenyér fagyasztás, a zacskóba legumizva elrakott kenyér miért lesz ilyen fehér ráadásul ki is szárad. Lehet attól hogy nem elég hideg a hűtő fagyasztó része?

moto g72, Ninebot d28e

(#9723) Beni2360 válasza fradi81 (#9722) üzenetére


Beni2360
félisten

En 2x körbe tekerve légmentesen folpccal teszem el - 18 c a fagyi. Kiveve folpac leszed es racson kiengedni. Ez a kenyer amit irtam valtozatlan állapotból indul. De rögtön kihules utan kell fagyasztani.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9724) totron


totron
addikt

Finom levest készíteni nem bonyolult. Különféle alapanyagokat bele kell szórni egy lábasba, majd szarrá főzni. Kész.

(#9725) totron válasza Top cat (#9707) üzenetére


totron
addikt

Feleseges, meglehetősen gazdag ízvilág önmagában is az ilyen zsír.
Spejzben, 10-tizenpár fokon elvan a zsír is, a benne lévő hús is. Egyes hűtők leengednek a téli időszakban, ha nem fűtenek rájuk kellőképp (még mit nem). Vagyis nem feltélenül a múlt a zsírban tárolás.

(#9726) krizmo_ válasza totron (#9724) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Azért ez nem ilyen egyszerű. :N Ettem már rossz levest. :K

#9716 sutszi
Biztos vagyok benne, hogy ez a leves nagyon finom. :K

(#9727) prozodus válasza fradi81 (#9722) üzenetére


prozodus
őstag

Az is számít, h milyen gyorsan fagy le. Az előző hűtűben volt külön egy gyorsfagyasztó fiókom pl.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#9728) krizmo_ válasza fradi81 (#9722) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Sokszor fagyasztok le kenyeret szeletelve, akkor tapasztaltam ilyet, amikor, nem kimondottan fagyasztóba való zacskó tettem.

(#9729) fradi81


fradi81
veterán

Valószínűleg ez a hűtő miatt van, legalábbis rendes fagyasztóládában nem volt ilyen gond ugyanilyen átlagos zacskóval.

moto g72, Ninebot d28e

(#9730) xavix13


xavix13
senior tag

Sziasztok,
Baj van, halászlét nem engednek karácsonyi előételnek itthonra, van valakinek ötlete valami könnyű levesre, ami nem halászlé és krémleves? Vagy valami más jellegű karácsonyi előétel ötlet is jöhet, ami megy a töltött káposzta mellé.

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#9731) arcsin válasza xavix13 (#9730) üzenetére


arcsin
senior tag

Sörleves? Piritott, fokhagymás rozskenyérrel kivalo

(#9732) Ispy válasza xavix13 (#9730) üzenetére


Ispy
veterán

Sütőtök krémleves, pici csili, pici tökmagolaj, pirított tökmag, zsemlekocka, én levesgyönggyel szeretem. Vagy lehet akár zellerkrémleves, fokhagyma krémleves, brokkoli krémleves, kukorica krémleves vagy egy francia hagymaleves sajtos kruttonnal.

Nálunk sütőtök lesz, de tavaly például hideg fahéjas almaleves volt.

Mondjuk ezek nálunk annyira nem ünnepi kaják, mert egész évben készül mindegyik, de ezeket legalább biztos megeszi mindenki....

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#9733) Ispy válasza Ispy (#9732) üzenetére


Ispy
veterán

Ja és lesz egy kondér halászlé, apám által, hozott nekem harcsafilét is, mert a pontyot nem szeretem, szóval kérdéses mi legyen, mert megint 10 napig fogok halászlén és krémlevesen élni, nem biztos, hogy van kedvem hozzá.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#9734) krizmo_ válasza xavix13 (#9730) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Valamilyen húsleves, ha szeretnél valami különlegesebbet a csirkénél/sertésnél, akkor javaslom a libát/kacsát (szintén kacsa), pont nemrég készítették itt a topikban. :)

[ Szerkesztve ]

(#9735) DrDobos válasza krizmo_ (#9734) üzenetére


DrDobos
őstag

Nekem a pulykanyak a kedvenc :) probaltuk mar mindenhogy, de mindig visszaterunk. Illetve lehet libalevest meg nem csinaltunk.. :B

Samsung Galaxy A55 5G

(#9736) Ance válasza xavix13 (#9730) üzenetére


Ance
őstag

Jó kis palócleves.

(#9737) Ispy válasza krizmo_ (#9734) üzenetére


Ispy
veterán

Pont most volt nemrég liba leves nálunk, igaz ment a ludas kásába majdnem az egész. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#9738) prozodus válasza xavix13 (#9730) üzenetére


prozodus
őstag

Algaleves padlizsánnal :D :D :D

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#9739) xavix13


xavix13
senior tag

Köszönöm a tippeket, ez a kacsaleves jól néz ki, valószínű ez lesz a befutó, amit mindenki hasa bevesz :D

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#9740) krizmo_


krizmo_
Topikgazda

Megy a karácsonyi készülődés? :) Ki mit süt/főz? :)


#9739 xavix13
Jó választás! :C

(#9741) Beni2360 válasza krizmo_ (#9740) üzenetére


Beni2360
félisten

A szokásos, halászlé, töltött káposzta, meg bejgli. Holnap valami rantott csirke comb. Kép a többiről nincs.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9742) Beni2360 válasza krizmo_ (#9740) üzenetére


Beni2360
félisten

A szokásos halászlé, töltött káposzta, bejgli es holnap rántott csirke comb köret még nincs eldontve.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#9743) Ance válasza krizmo_ (#9740) üzenetére


Ance
őstag

A halászlevet úgy főzik, mert annál jobbat úgysem tudnék. :B

A feleségem töltött káposztát készített.

Én szakítottam a hagyományokkal és a halászlé miatt felszabadult időmben estére bahn-mi szendvicset készítettem. Jó ötlet volt, mert egyrészt sokáig tart, így most volt rá időm, másrészt a retek-sárgarépa saláta rendesen rendberakta a tele gyomrunkat. Igazából azt mondanám ez a keleti hamburger ezzel a húskenyérrel, de messze felette van a hamburgernek ízvilágban.


A húskenyér tényleg melós, sok részből áll össze, de utána csak kikapod a hűtőből és levágsz egy szeletet. Fázisok:






Bocs, hosszú lett, de rég jött be ennyire valami újdonság. :)

Ha valaki nekiállna, ez akkor egy kipróbált recept: Link
Én hoshin majonézzel kentem meg a bagetteket végül.
A retek-sárgarépa saláta itt van ennek a receptnek az elején: Link

(#9744) perempe válasza Ance (#9743) üzenetére


perempe
addikt

szuper!

nekünk is ilyen fehér tálunk van.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#9745) sutszi válasza krizmo_ (#9740) üzenetére


sutszi
veterán

A tavalyi mintájára készült az idei is.




Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9746) Madoc válasza krizmo_ (#9740) üzenetére


Madoc
veterán

Fürjleves, egészben sült Süllő sáfrányos rizottóval, sós karamellás almáspite pohárdesszert. Kép nincs, felfaltuk :B

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#9747) krizmo_


krizmo_
Topikgazda

#9742 Beni2360
Halászlé már rég volt nálunk, jó lenne valamikor készíteni. :)
Bejgli az nálunk is mindig alap. :)

#9743 Ance
A feleségem töltött káposztát készített.
Nagy kedvencem, majd a 2 ünnep között lesz nálunk is. :) Friss kenyérrel, sok tejföllel és aprókáposztával szeretem a legjobban. :)

Én szakítottam a hagyományokkal...
Izgalmas étel. :K És nagyon guszta is. :D

Bocs, hosszú lett, de rég jött be ennyire valami újdonság. :)
Az sose baj! Sőt! ;)

#9745 sutszi
:C Csodálatos!

#9746 Madoc
Mennyi különlegesség. :)

(#9748) Essejó


Essejó
veterán

Töltött dagadó.
link
Holnap töltött káposzta, és estére kocsonya készül.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#9749) Digitalpimp válasza krizmo_ (#9740) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Húsleves, tepsiben sült hússzeletek és krumpli, meatloaf törtkrumplival, somlói, mákosbejgli.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#9750) Ance


Ance
őstag

Újabb időigényes kísérlet, amit régóta terveztem. Egy 3,5 kilós császárhúst vettem, jó húsosat. A lényeg, hogy ne legyen hosszabb, mint a sütő szélessége. :) Kapott egy száraz pácot a húsos fele, a bőrére nem tettem semmit. Már fűszerezéskor egy jó nagy sütőpapírra tettem bőrével lefelé, abba lesz csomagolva, így nem veszik el a száraz pác. A fűszerezés után belecsomagoltam, lényegében csak arra kell figyelni, hogy a bőrén lesz végig és a papír ellenálljon a húsból kijövő levek gravitációs mozgásának. Miután becsomagoltuk a sütőpapírba az alufóliába csomagolás következik hasonló elvek alapján. Én a vastag grill alufóliát használtam, abból elég volt egy réteg és szélesebb is.

Sütőbe tepsi, hátha nem sikerült a csomagolás, rá rács, rácsra cucc. 90 fok, 12 óra. Húshőmérővel érdemes ellenőrizni a hőfokot, mint kiderült a sütőm 5 fokot téved lefelé, csak 85 fokos volt 90 fokra beállítva, úgyhogy 95 fokon ment.

Egyébként semmi szaga nincs ennyire becsomagolva, mehet este is. Ha elkészült akkor lehűteni addig, amíg már mehet a hűtőbe. Nem volt időm karácsony előtt, 3 napot állt bent, utána csomagoltam ki.


Tökéletesen puha, szeletelhető cucc. Jól átjárták a fűszerek. Legközelebb még egy kis füsttel megfújom, az jót fog tenni neki, most elmaradt.

Felhasználás:

A nagy részét kockáztam és lefagyasztottam. Sok kínai kaját eszünk, 1 nappal előtte átteszem a hűtőbe és az lesz benne a húsféle.

A korábban linkelt banh-mi szendvics alap húsa a hasaalja, ami nekem túl zsíros, ez jobb lesz bele vastag szeletben, előtte megpirítva a két oldalát.

Vékony szeletre vágva tojás alá tökéletes (ma tesztelve).

Simán megpirítva egy vastagabb szelet valami jó szósszal, körettel, akkor a bőrét is pirítva. Kerestem egy képet példának:

A 3,5 kiló hús 8000 forint volt kb. 9ezres összköltséggel számolva 2500 forint/kg az ára és te fűszerezed, ahogy szeretnéd és nincs benne adalék, ami szép színt ad neki továbbá hosszabban eltarthatóvá teszi, a bolti kilós ára kb. 4500 forint. A barátom, aki a recepted adta azt mondta a hűtőben tartva 3 hétig simán eszik, de csak addig veszik elő, amíg kanyarítanak belőle, utána rögtön megy vissza. Én a nagy részét már lefagyasztottam.

Elnézést, ez is hosszú lett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.