Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) sdd2 válasza Ricardo (#15698) üzenetére


sdd2
veterán

Szép, nagyon tetszik :K

irgum

Jó lett. :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#15702) irgum


irgum
addikt

Köszi! :)

(#15703) Quasi_modo válasza istnag (#15694) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

neked meg lesz,egy igazi okostelefonod...
Ugye tudod, hogy ez így hülyeség ? Vagy nem tudod mitól okos egy okostelefon...
Nem sértésképp.

valami

(#15704) MR007RM válasza Quasi_modo (#15703) üzenetére


MR007RM
addikt

Valószínű. :((( De én ezen már nem csodálkozok. Pedig szívesen odaadnám vkinek megmutatni ahogy most kinéz a rajta lévő alkalmazásokkal....... :D Ja kölcsönadás. Hát mégsem. A jelen helyzetben óvom mindentől és mindenkitől ugyanis vkik által az értéke felbecsülhetetlen lett. :D Egyébként engem nem bántott meg nem volt benne rossz szándék. A kamera fotós és "videós" képessége a telónak azért remélem az okos részéhez tartozik főleg egy fotós topikban. :U

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#15705) Quasi_modo válasza MR007RM (#15704) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az eltemetett Symbian minden hibája ellenére még mindíg az egyik legokosabb. Csak ezt sokaknaknehezére esik tudomásul venni.
Evvan.
Mindegy, ne offoljunk.

valami

(#15706) istnag válasza Quasi_modo (#15703) üzenetére


istnag
addikt

jajj ne...ott van,hogy csak ugratni akartam.... :F :((( nem,nem tudom mitől okos,de elmondhatod,ha már a tréfát nem érted,de legalább elvakult symbianos vagy... :W

(#15707) p06 válasza Quasi_modo (#15703) üzenetére


p06
senior tag

Hát akkor nem olvastad végig, szerintem semmi symbiant sértő dolog nem volt benne. De biztos megvan rá az okod amiért ..... :)

Készítettem 1-2 képet :
Kék - Katica - Torony - Levelek+Beton

Sajnos kezd látszani, hogy nem igen támogatja a Camera360 az S3-at mert annyira nem jó a mínőség, a gyári jobbat tud, de itt szebbek a színek és több a lehetőség :W

(#15686) MR007RM: Nem rosz, elég jó, hogy úgy mondjam :K

(#15691) Ricardo: Jók lettek :R

(#15699) irgum: Lefotóztad az akváriumomat :DDD Majdnem teljesen ilyen :)

[ Szerkesztve ]

(#15708) Wuk07


Wuk07
tag

Na kotorásztam régi fotók közt és ezeket találtam.

Samsung I8510

Pécs Széchenyi tér: [link]

[link]

kevés fény: [link]

este: [link]
azért ilyen narancs mert össze vissza állítgattam a dolgokat. De azért nem rosszak szerintem...

N8 -> 1020 -> P10-> P30

(#15709) Ricardo válasza p06 (#15707) üzenetére


Ricardo
félisten

Ebben van valami.
Gyárilag sokkal jobb képeket lő, az S3 mint az S1.

C360 esetében, már nem ennyire egyértelmű az előnye. Belenagyításkor látszik azonban, hogy az S3 képei, részletesebbek.

Szerintem a frissítésekkel változni fog. Optimalizálják majd az újabb telefonokra is.

(#15710) Tuninger válasza p06 (#15707) üzenetére


Tuninger
addikt

A levelek+beton tetszik!

Tipp: exponáld alul a képeket -0.5 - -1 FE -vel, jobb lesz a kompozíció. (SGS2 fotózásból tapasztalat)

(#15711) Quasi_modo válasza istnag (#15706) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Felfogtam, hogy (látszólag) csak ugratni akartad.

Egyébként nem vagyok elvakult. Az elvakultakat az almafa alatt keresd. (tisztelet a kivételnek)
Csak időnként reagálok az ehhez hasonlóakra. Majd elmúlik.

valami

(#15712) MR007RM


MR007RM
addikt

Nokia 808 PureView
link

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#15713) Tuninger válasza MR007RM (#15712) üzenetére


Tuninger
addikt

Mindkét esetben az eredeti tetszik a legjobban.

Szerintem ha belenyúlsz a képbe akkor vagy próbáld meg a kamera általad ismert gyengeségeit korrigálni, vagy menj rá a művész vonalra mint Ricardo.

Élesített, kontrasztosított
"Művésziesített"

A módosításokat iPhone 5-ön végeztem, HDR FX és Adobe Photoshop Express appok segítségével.

(#15714) Tuninger válasza MR007RM (#15712) üzenetére


Tuninger
addikt

Mivel épp nincs jobb dolgom, játszottam egy kicsit a másik képeddel is :)

Első levél.

Photoshop Express a forgatáshoz, élesítéshez, szaturáció növeléséhez, Afterfocus a homályosításhoz, vignettáláshoz, szín maszkoláshoz.

[ Szerkesztve ]

(#15715) MR007RM válasza Tuninger (#15713) üzenetére


MR007RM
addikt

Hát lehet hogy most kivételesen nem nagyon értelek. Talán más a tetszés faktorunk. Valójában azzal a progival én is kontrasztosítottam pl a zöld hosszúkás levélnél és még volt vmi talán fény, de vigyáztam(és csak egy kicsit módosítottam) hogy az élesség és kontraszt némi sötétedéssel azért, de ne menjen beégésre az apró részletek eltünésével. Nekem amit korrigáltál nálam csillan fehéres beégettebbnek tűnik. Van amit kiemelt és van amit eltüntetett. A lényeg nekem ezek most nem tetszenek így. Valójában mikor lőttem a fotót több fényt kapott a levél egy bizonyos szögből, mint amit utólag szerettem volna és megörültem hogy manuálisan utólag ezzen tudtam finomítani. Valójában egy kicsit próbálgattam csak míg megfelelt. A vízcseppek nálam muszáj hogy átlátszóak legyenek és a levél erezete azon keresztül is látszódjék. Valami ilyesmit képzeltem el eredetileg. A hosszúkás főér túl fehér, összefolyt. Ezen is javítottam egy kicsit mikor korrigáltam, szóval nekem amit módosítottál túl kontrasztosnak tűnik. Dehát ez izlések és pofonok. Azért köszönöm hogy reagáltál és ha változtatsz, átdolgozod a fotóimat és megmutatod te hogyan képzeled el szívesen megnézem mind. A másik levélnél valójában valami hasonlót akartam művelni főleg sötétíteni. Az általad változtatottnál mondjuk a háttér nagyon tetszik mert valahogy mintha jobban kiemelné a levelet. Na vannak itt szépszámmal jó progik főleg iPhone-on úgy látom. A 2. mód.fotók csak mókázás volt mindkettőnél. :D

A lényeg persze nem akartam túlozni csak kb hogy gondolkoztam. A tieid egy kicsit a másik irányba vitték a dolgot inkább.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#15716) Tuninger válasza MR007RM (#15715) üzenetére


Tuninger
addikt

Igazad van, én más irányból közelítettem, a te módosított képet egyenletesebb.

Nekem ha megnézed az összes képem arról szól hogy "lefolynak a színek a monitorról." "color poppin", amiért az egyik fotós ismerőstől mindig meg is kapom a magamét. De nekem így tetszik, szép kontraszt, rengeteg szín. :) A fotó témáim is sokszor szín központúak, és talán ezért találtam kicsit "flat"-nek a leveleidet. És ezért tetszenek nagyon Ricardo képei mostanában :)

szerk.: illetve ezért tetszenek mostanában a kontrasztosabb képeid, az a kutyás kép máig a kedvencem

[ Szerkesztve ]

(#15717) MR007RM válasza Tuninger (#15716) üzenetére


MR007RM
addikt

Ricardo képei nekem is nagyon tetszenek mert a fotó egészét uralja a munkája és szólnak is vmiről. :D Érdekes színfolt itt a topikban. Még annyit visszatérve a kontrasztosításhoz. A zöld hosszúnál van egy nagyon piros kis levelecske kb közép tájékon 1 db. Ott azért lehet látni hogy volt rajta kontraszt nagyon is mert rikít. Egyébként a múltkori "túlzáshoz" képest egy kicsit visszavettem belőle. Na de majd legközelebb ha csinálok vmit egy kicsit választékosabban próbálom felvonultatni a versenyzőimet. Ilyet is olyat is. :D

Na elfelejtettem. A fotóid ha nem az enyémet bu...od nekem is nagyon tetszenek. ;] :DDD Ne vedd komolyan.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#15718) Blyan


Blyan
félisten

iPhone 4S

Link

Unatkoztam munka végén, és egy kép a Akácfa utcából. Jónak nem jó, de legalább szar. :D

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#15719) MR007RM válasza Blyan (#15718) üzenetére


MR007RM
addikt

Ha ott a középen lévő csávó betörő lenne nem is lenne olyan rossz fotó. :DDD Azért őrizd meg! :D Hú most nem birok magammal bocsi. :) Jó látni éjszakai fotót. Egyébként nem szar csak egy kicsit zajos, de viszont az élesség korrekt nálam. Ha automatán lövök az enyém sem sokkal jobb. A bemozdult járókelő meg kapja be. Remélem jól ráordítottál. :DDD

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#15720) Blyan válasza MR007RM (#15719) üzenetére


Blyan
félisten

Elrakom, lehet megy a bizonyítékok közé. :DDD
Levuduztam a csávót, hogy mer mászkálni, mikor csinálom a művészetet?! :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#15721) Tuninger válasza Blyan (#15718) üzenetére


Tuninger
addikt

Szerintem kitűnő kép! Jó látni, hogy más is használ NightCap-et. Szerintem ez az ISO320 teljesen vállalható. 1mp záridővel lemehettél volna ISO125-re, bár azt tényleg nagyon nehéz bemozdulás mentesre csinálni.

(#15722) MR007RM válasza Tuninger (#15721) üzenetére


MR007RM
addikt

Tudod birom mikor a hiper-szuper L920 fotókon látom a kis bemozdulásokat. Tulexponált fotók mind éjszaka. Na mindegy csak fel van fújva az egész. És persze ilyenkor tele vagyok keserűséggel(én jobbakat csinálok szerintem), mert a symbivel a 808-at még jobban feldobva még egy kicsit hol lenne most a Nokia az elképzelésem szerint. És csak álmodozok......de ilyen a pénz és a lobbi világa. :(((

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#15723) Blyan válasza Tuninger (#15721) üzenetére


Blyan
félisten

Olvasgattam a topikot,és akkor lattam, hogy ezt használod, gondoltam kipróbálom.
Jó kis app, csak két dolog hiányzik nekem. Nem tudom beállítani, hogy a hangerő gombbal exponaljon (inaktív a gomb). Es jo lenne manuális iso es wb állítás.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#15724) Tuninger válasza MR007RM (#15722) üzenetére


Tuninger
addikt

Én úgy érzem hogy a szoftverfejlesztők böktek el valamit...phonearena.com tesztje. Komolyan, napsütéses időben kitűnő záridőnél mosott képek, amin 100%-on erősen látszanak a túlélesítés okozta hibák? pontatlan fehéregyensúly? Oké, pici szenzor kell ehhez a típusú képstabilizáláshoz, de nem hiszem hogy kisebb lenne mint bármelyik másik okostelefon szenzora... akkor meg miért nem tudtak értékelhetőt kihozni belőle... Biztos vagyok benne hogy értő kezekben azért fogunk kapni normális képeket, de amilyen tesztfotók eddig megjelentek...

Szerintem örülj neki hogy kuriózum telefonod van :) Persze ha a 808 szenzorával jött volna a L920, akkor nekem sem iPhone-om lenne most...

[ Szerkesztve ]

(#15725) Tuninger válasza Blyan (#15723) üzenetére


Tuninger
addikt

Manuális ISO állítási lehetőséget még nem találtam én sem sajnos, így is csoda hogy a gyári 1/15 legrövidebb záridőt ki tudták játszani az app készítői.
WB-vel meg korlátozott keretek között a WB lock kapcsolóval tudsz játszani.

A hangerő expo gomb nekem is hiányzik, lehet írni kéne a fejlesztőnek? ....

(#15726) p06 válasza Tuninger (#15724) üzenetére


p06
senior tag

Hát.. szerintem más probléma lehet, mert ők is látják ezt a hibát mégsem javítottak rajta + az egész reklám kampány a sötétben lőtt képekre épült ami nekem kicsit gyanús volt. Szerintem ez így nem PureView... max este ;]

Hogy ON is legyen régebbi fotó gyári programmal:
Levél
S3

(#15727) MR007RM


MR007RM
addikt

Nokia 808 PureView
Friss reggeli termés eddig nálam nem nagyon használt beállítás mellett. Megnéztem így hogyan produkál sebtiben csak ennyi. :)
[link]

(#15726) p06: Nagyon szép és ötletes. Én fentebb nem így nyomultam és gondolkoztam, de legközelebb megpróbálok vmi hasonlót. A nap ahogy átvilágít a levelen és még részletgazdagabbá téve az egészet tökéletes kontraszt mellett. Gratula. :R

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#15728) MR007RM válasza p06 (#15726) üzenetére


MR007RM
addikt

Na azért egy kötöszködő megjegyzést is tennék. Nekem ez így túl kontrasztos. A HDR hatás legyen ok, mert ügye hogy te hogyan mentél vagy akartál-e menni a valósághű hatásra az egy dolog és én nem tudhatom mit akartál kiemelni és mennyire. De a túl kontrasztosítás a levél befele fordult fehérkés széleken látszik szembetünően, amit én szubjektíve kerülnék, mert ez így nálam plusz és minusz egy fotónál, vmi jobb lesz tőle, valami meg rosszabb. Műiesebb? :U Hát kinek mi jön be. :) Ez így az elmosás ellentéte nálam úgy is mondhatnám a ló másik oldala.

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#15729) p06 válasza MR007RM (#15728) üzenetére


p06
senior tag

Köszi :R Nem HDR hanem full auto :) Néha rosszabb pillanataiban tud a gyári automata is jó képet lőni. Igazából a mászkáló tetveket akartam de majd rájöttem, hogy tetszenek a színek meg kiemelkedik, ahogy kisüt a nap :) Anno ezt csináltam: Galaxy S és azóta szeretek ilyesmi témát találni "lőni".

Jó lettek a képeid, sajnos egyre nehezebb szuggerálnom magamban, hogy nem kell PW 808, nem kell ;] Inkább gyűjtők DSLR-re de akkor is kell ;]

(#15730) MR007RM válasza p06 (#15729) üzenetére


MR007RM
addikt

Jó mikor így hízelgünk egymásnak. Én is szeretem ha dicsérnek. :DDD

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#15731) p06 válasza MR007RM (#15730) üzenetére


p06
senior tag

Ugye ;] . Amúgy sokat rágódtam melyiket vegyem, sajnos mindkettő kellene de erre se pénz se sok értelem nem lenne. :)

Más: Ma ha sikerül összedobok egy Gyári vs. Camera360 melyik részletesebb jobb képet, mert tegnap fotóztam párat és hát elég kevés a gyári, sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#15732) irgum


irgum
addikt

link

link

iPhone 5

(#15733) p06 válasza irgum (#15732) üzenetére


p06
senior tag

Az első elég jó ahoz képest, hogy kevés a fény, a másik kicsit bemozdult.

Én is jövök 1-2 Low Light-al:
Videó: Rocky nem teljesen százas nem youtube-os hanem dropboxból letölthető.

Kép: Megint földesúri tevékenységét űzi: [link] annyira ez sem vészes talán úgy, hogy kezdett sötétedni.

És akkor egy Gyári vs. Camera360 sajnos nem 100%-osan ugyanonnan lett készítve de így is látszik, hogy melyik a jobb: [link]

S3

(#15734) irgum válasza p06 (#15733) üzenetére


irgum
addikt

Igen! Köszi az észrevételt! :)

Szuper a kutyád! :)

[ Szerkesztve ]

(#15735) p06 válasza irgum (#15734) üzenetére


p06
senior tag

Ja azt elfelejtettem le írni... :W , hogy ha letámasztod akkor a 2. szerintem nagyon jó lett volna, mert az adott körülmények között szerintem elég részletes lett.

(#15736) irgum válasza p06 (#15735) üzenetére


irgum
addikt

Vagy lőnöm kellett volna többet. De mikor a telefonon megnéztem jónak tűnt...

(#15737) p06 válasza irgum (#15736) üzenetére


p06
senior tag

Igen sajnos az mindig becsapós... rengeteg olyan képem van ami telefon kijelzőn "váóóó" gépen "hát ja".

(#15738) MR007RM válasza p06 (#15737) üzenetére


MR007RM
addikt

És én akkor mit mondjak a gyengébb felbontás mellett. Én is szoktam így járni egyébként.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#15739) Tuninger


Tuninger
addikt

Őszi Balaton

Fotózva: iPhone 5-el

Camera Awesome app sorozatfelvétel.
Aviary-val világosságok állítva.
Adterfocus app a vignettáláshoz, színszűrőhöz, homályosításhoz.
Enjoy!

eredeti

(#15740) rizso


rizso
addikt

Töltöttem fel pár, rosszabb fényviszonyok között készült képet (borús, felhős, ködös időben, este vagy éppen beltérben) :)

ZTE Grand X In

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#15741) Bandi8407


Bandi8407
tag

[camera zoom]

xperia ion

(#15742) novinyul


novinyul
veterán

Tepsi füles :)
[link]
Galaxy Nexus

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#15743) rizso


rizso
addikt

Ugyan én nem nagyon szoktam utólag módosítgatni, csak nagy ritkán, de most csináltam páromnak a laptopjára háttérképnek 2 módosított képet:
eredeti vs módosított
eredeti vs módosított

AfterFocus PRO-val készültek (nem nagy pénz, ~410Ft, ennyit szerintem megér, mert van benne jó pár effekt, egész szépen mos, és még a módosított kép mérete sem olyan kicsi - max 3MP), pár kattintás az egész :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#15744) Ricardo válasza Tuninger (#15739) üzenetére


Ricardo
félisten

Jó a téma :K

rizso: Jobbak, mint ahogy várná az ember

Bandi8407: Jók a színek.

novinyul: Aranyos pörköltalap :DDD

fakacsa

Galaxy S + C360 (mostanban bejön a "lomo" effect)

(#15745) Quasi_modo válasza Tuninger (#15739) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nekem az eredeti jobban tetszik.
Nem vagyunk egyformák.

valami

(#15746) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

[link]

[link]

[link]

LG Optimus Black....

[ Szerkesztve ]

(#15747) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdv!

Ma esti / szürkületi belvárosi séta eredményei.

( N8, éjszakai mód)

[ Szerkesztve ]

(#15748) Ricardo válasza tzsolesz (#15746) üzenetére


Ricardo
félisten

Jók a színek :K

(#15749) Kolondrum

Videó1
Videó2
kép1
kép2

PureView

Ezt annyira szerettem volna már!!

(#15750) Quasi_modo válasza Kolondrum (#15749) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nekem simán nem tölti le a képeidet a Fox (a kép nem jeleníthető meg, mert hibákat tartalmaz)

szerk: az IE lehozza. Érdekes.

[ Szerkesztve ]

valami

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.