Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15851) irgum válasza Tuninger (#15850) üzenetére


irgum
addikt

Akkor nem vagyok elég ügyes! :)

(#15852) MR007RM


MR007RM
addikt

Mi van, behalt a fórum? :U Vki dobjon már vmit. Én majd holnap hozok ha minden jól alakul. Momentán hiányzik a téma és az ötlet.

Na jó, de csak azért hogy legyen vmi. Ezeket nem szándékoztam eredetileg. Délelőtt a próba után lőttem párat, de sajnos nem sikerültek jól mert elkapkodtam mind. Azért vmit beteszek hogy a mai nap ne teljen semmivel. Majd lesznek jobbak és olyanok ami szól is vmiről.

1,2,3,4,5

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#15853) Tuninger válasza MR007RM (#15852) üzenetére


Tuninger
addikt

Én megintcsak egy éjszakai képet hoztam nektek.

iPhone 5

(#15854) irgum válasza Tuninger (#15853) üzenetére


irgum
addikt

Elég komoly lett! :)

(#15855) Kolondrum válasza Tuninger (#15853) üzenetére

A kép meg a telefon amivel csináltad összeillik. Meglepett volna ha egy trabantot látunk. :))

(#15856) MR007RM válasza Tuninger (#15853) üzenetére


MR007RM
addikt

Komoly és mutatós is. Az ilyenbe nem lehet belekötni. :) Én is mindjárt jövök. :D

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#15857) MR007RM


MR007RM
addikt

Nokia 808 PureView
Pár esti fotó Nyíregyháza belvárosából rövid látogatásom során.
kép 1
kép 2
kép 3
kép 4

Itt először azt hittem a Jedi akadémia elé érkeztem, de rájöttem nem.
templom 1
templom 2
templom 3

Most ez van. :) Persze csináltam többet is. Egy kicsit válogattam közülük.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#15858) mobilefan válasza MR007RM (#15857) üzenetére


mobilefan
aktív tag

Én messze nem tudok még ilyen szép képeket csinálni :(((
Egyszerűen gyönyörű képeket csinál ez a telefon. :)

Imádom :B

-

(#15859) Kolondrum válasza mobilefan (#15858) üzenetére

Elárulta a titkát a topicunkba ;)

(#15860) Kolondrum

A ceccánk vasárnapi szesztája:
[link]
[link]
[link]

808

(#15861) MR007RM válasza Kolondrum (#15860) üzenetére


MR007RM
addikt

Ez a macsek nem kicsit van elkényeztetve. Bárcsak én érezném ilyen jól magamat a bőrömben. :D

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#15862) Tuninger válasza MR007RM (#15857) üzenetére


Tuninger
addikt

Szerintem túlságosan alulexponálsz, ennyire ne félj a lámpáktól, benne van hogy kiégnek, de legalább a kép többi része látványos. Így túlságosan sötétek a képek, és egy kicsit kékbe hajlanak. Szinte minden képedhez több mint +1 EV-t adva, és kontrasztot emelve, picit sárga fele húzva:

kép 1 - kép 1 világos
kép 2 - kép 2 világos
kép 3 - kép 3 világos
kép 4 - kép 4 világos

templom 1 - templom 1 világos
templom 3 - templom 3 világos

Persze így a zaj is megugrott, de ha alapból világosabbra fotózod, nem nő a zajszint, mégis a valóshoz közelebbi eredményt fogsz kapni!

szerk: a képek minősége és részletgazdagsága egyébként döbbenetes!

SymbianOS: A nagyon jó képek!

[ Szerkesztve ]

(#15863) Tuninger


Tuninger
addikt

Ma is hoztam két képet, ezúttal a Vörösmarty térről.

Kicsi színes giccsek karácsonyra
Kisfaház a tér végében

iPhone 5

(#15864) MR007RM válasza Tuninger (#15862) üzenetére


MR007RM
addikt

Jó, akkor majd még finomítok a beállításaimon és majd meglátjuk.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#15865) Tuninger válasza MR007RM (#15864) üzenetére


Tuninger
addikt

Szólj ha valamikor Pesten jársz, tarthatnánk egy 808 vs iPhone photo shootout-ot, ha van kedved hozzá.

(#15866) pikszel válasza MR007RM (#15864) üzenetére


pikszel
őstag

Az valóban furcsa, hogy a képeken minden fehér, illetve aminek annak kellene lennie, az szürke. Ha ez expozíció korrekció a telefonon, akkor nagyon nem szép, ahogy dolgozik, mert ez nem valós korrekció (blende híján záridő), hanem szoftveres utómunka. Ez utóbbi persze a telefon részéről.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#15867) MR007RM válasza pikszel (#15866) üzenetére


MR007RM
addikt

Nem igazán értem mire célzol. Van egy equalizer különböző csúszkákkal mondjuk. Nincs kedvem screenshot-ot berakni. Szóval fényesség,kontraszt,telítetség,élesség,expozíció kompenzáció egyfelől. És még ezen kívül témák pl éjszakai, ami egy kicsit minden telón kékes árnyalatot produkál szerintem. Na ezen kívül is vannak még dolgok. Szerintem a színekkel semmi baj nincs, hisz azt látnám, főleg a nappalin. Egyszerűen egy kicsit(illetve nagyon) tompítok a fény és a kontraszt levételével éjszakaiban, mert a fotóval azt is ki akarom emelni ami egy nagyon fényes, világos kontrasztosításnál már összefolyna. Pl benézek egy üzletbe kintről és látom a polcokat, de kint sötét marad így. És persze szép is a legkisebb képzaj mellett. Próbálom úgy csinálni hogy annyira legyen világos a fotó amennyire az adott helyen van éppen, mert az nekem elég, de a fehéregyensúly azért ne boruljon és ha kell inkább tompítok, sötétítek vagyis egyfajta kompromisszumban gondolkodok, ami van hogy jobban és kevésbé sikerül. A figyelmemet az is leköti, hogy nyugodtan bemozdulás nélküli legyen, ami nálam már fél siker. :)

A helyzet az hogy főleg a legutóbbi esti fotóimnál azért egy kicsit túlzásba vittem én is úgy érzem, ezért majd legközelebb máshogy is fogom próbálgatni a fix helyett.

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#15868) pikszel válasza MR007RM (#15867) üzenetére


pikszel
őstag

Leginkább arra céloztam volna, hogy nincs fehér a képeken (fekete sem sok, de az nem ennyire szembeötlő) és ettől kifejezetten lapos a kép. Ezen a képen próbálom neked demonstrálni, hogy mi a bibi szerintem. A jobb oldali négyzet a kép legvilágosabb pontját jelzi (lámpa).

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#15869) Quasi_modo válasza pikszel (#15868) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ezt némi kontraszt állítással fotózáskor máris el lehet érni.

valami

(#15871) pikszel válasza Quasi_modo (#15869) üzenetére


pikszel
őstag

Az rendben is lenne, de ő ezt direkt így fotózta. Pont a világosság/kontraszt van eltologatva, gondolom kreatív módban. Evégett nem értem, hogy miért írod ezt nekem.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#15872) Quasi_modo válasza pikszel (#15871) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Csak azért írtam mert az a kép így (mint a módosított) is kijöhetett volna a 808-ból ha akar.
Na mind1

valami

(#15873) irgum válasza Quasi_modo (#15872) üzenetére


irgum
addikt

Miért jó az, ha a képet a telefon az exponálás után azonnal módosítja a beállítások szerint? Nem jobb az, ha csinál egy nyers képet, amit utólag bármin, bármikor lehet szerkeszteni? Így még több lehetőség is van benne, mintha már a módosított képet tovább szerkesztenénk.

(#15874) Quasi_modo válasza irgum (#15873) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Egy szóval sem mondtam, hogy exponálás után azonnal módosítani kellene. De tényleg. Azt mondtam, hogy azonnal lehetett volna olyan is.

valami

(#15875) irgum válasza Quasi_modo (#15874) üzenetére


irgum
addikt

Értem, csak azt mondom, hogy ennek a kreatív módnak nem látom sok értelmét. Ezenkívül nem tudom van e értelme az "éjszakai, felhős stb..." beállításoknak, hisz az is csak gondolom (lehet tévedek) egy effektet tesz rá a képre.

Nekem az iPhone-omon semmi ilyen beállítás nincs (mint köztudott), ezért lehet csak apple-fan mivoltomból kötözködök. :)

Szerk: a kötözködök-et idézőjelben írom, vagy inkább csak kérdezek!

[ Szerkesztve ]

(#15876) 0xmilan


0xmilan
addikt

Kis segítség az éjszakai fotósoknak...

A fenti "állvány" segítségével készítettem ezt meg ezt a low-end OT990-el.
A kulcs az alacsony ISO és az önkioldó.

(#15877) Tuninger válasza 0xmilan (#15876) üzenetére


Tuninger
addikt

Na erről van szó! Eszméletlen kreatív! és a fotók sem gyengék! moar photoZ plZ!

(#15878) Quasi_modo válasza irgum (#15875) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A kreatív mód nem csak ennyiből áll. Az ott egy gördíthető menü. Valamint oldalt egyéb beállítások vannak.
Csak szólok.

valami

(#15879) pikszel válasza 0xmilan (#15876) üzenetére


pikszel
őstag

Nem rossz. Én így oldottam meg. A kulcsszó: blu-tack.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#15880) irgum válasza Quasi_modo (#15878) üzenetére


irgum
addikt

Záridő és ISO értékeket ha tudnék változtatni én is annak örülnék. :) Szemét Apple! :D

(#15881) 0xmilan válasza Tuninger (#15877) üzenetére


0xmilan
addikt

Moar photoZ:
busz
Szeged: egy kettő - ezekhez egy söröspohárból improvizáltam tartót még nyáron.

@pikszel Nem semmi.:D Ez mennyire stabil? ill. milyen lencsét raktál elé?

(#15882) Tuninger válasza irgum (#15880) üzenetére


Tuninger
addikt

NightCap még mindig a legjobb erre.


Az UI... még sajnos nincs iPhone 5-re optimalizálva, de tökéletesen működik, és a manual záridő 1/20-1sec között azt is jelenti, hogy ahol 1/20-nál ISO800 van, ott 1/2 zárnál ISO80.... Én az összes esti fotómat ezzel lövöm. De beltéren is kitűnő statikus témához, hiszen az automata által használt (beltéri világos helység) 1/20 ISO250 helyett NightCap-el tudsz 1/9 zárral ISO100-on, vagy 1/4 zárral ISO50-en fotózni. Tény mindkettőnél már le kell támasztani, és a téma nem mozoghat. Viszont a képminőség kifogástalan lesz, hála az alacsony ISO-nak

milangfx: jók a képek, jó az élesség és a kontraszt a telefonhoz képest, a fehéregyensúly meg egy nagyon nehéz téma az esti fotóknál. a hidas nagyon rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#15883) irgum


irgum
addikt

Tuninger: NightCap az egyetlen ilyesmi program tudtommal az appstoreban. Jó képeket lehet vele lőni, de nagyon macerás. Unalmamban lőttem pár képet bogyiszló paprikáról, utána láttalak. Leszedtem a telóra ezt a programot, régebben megvettem. A paprikáról jó képet lőtt szerintem, de amíg befókuszált... Nem viccelek 20 másodperc volt. Másodpercenként lett egyre élesebb, mire észrevette hogy a téma makroban van. Jó lenne ha optimalizálnának rajta.

vakuval (itt még befigyel az erőspista a háttérben (hamutartó...)) :D
vaku nélkül
nightcap progival

iPhone 5

[ Szerkesztve ]

(#15884) Tuninger válasza irgum (#15883) üzenetére


Tuninger
addikt

Igen, sajnos macerás, engem is zavar, remélem fejlesztenek rajta.

A vaku felülírja a manualt minden körülmények között sajnos.

1/4 - 1/5 záridőnél viszont még normális a fókuszálás sebessége, és sokat javul a képminőség a gyárihoz képest. 1/2 s-t preferálnám egyébként én is, mert 1s-nél felüti a fejét a színzaj. De ezek már csak a részletek :)

Én egyébként a múlt héten érkezett kis trükkel támogatom meg az esti fotóimat.

(#15885) irgum válasza Tuninger (#15884) üzenetére


irgum
addikt

Már akartam kérdezni mi a titkod! :) Most lebuktattad magad! :D Jó cucc nekem is kell egy ilyen!

(#15886) sadboy


sadboy
aktív tag

50-es makró Nokia 808

[link]

3210>6220>6630>N80>N82>N8>808

(#15887) pikszel válasza 0xmilan (#15881) üzenetére


pikszel
őstag

Teljesen stabil. Volt. Mivel a K750 megadta magát, a P1i-t a nőm használja a jelenlegi gt540-nel meg nincs kedvem fotózni, annyira gány a képe. A lencse egy kétaknás Ljubitel-ről való, de később ennek a Rolleicordnak a keresőlencséjét használtam. Zeiss powa :).

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#15888) Tuninger válasza irgum (#15885) üzenetére


Tuninger
addikt

Innen tudod megrendelni
4500 HUF a tripod és még 3500 a szállítás, szóval szumma 8000-be van, viszont utána rá lehet rakni bármilyen más állványra is, és akár fejjel lefele is tarthatod, betonstabilan fogja a telefont, és iPhonetól Galaxy Note-ig minden belefér, egész stramm cucc.

Nekem kb 8 nap alatt ért ide amerikából, még az "alját" akarom majd cserélni olyan talpra, hogy akár kerítésre is fel tudjam fogatni a telefont.

(#15889) irgum válasza Tuninger (#15888) üzenetére


irgum
addikt

Köszi a linket!

(#15890) Kolondrum válasza sadboy (#15886) üzenetére

Túl sok a fény. :(

Én is próbálkozok a WC papír gurigával mire képes. Szintén 808

vaku nélkül: [link]
vakuval: [link]

van mit tanulni még...

(#15891) irgum válasza Kolondrum (#15890) üzenetére


irgum
addikt

Ki lehet jelenteni, hogy a WC papír guriga csodákra képes! Sokkal jobb a vaku nélküli!

(#15892) Kolondrum válasza irgum (#15891) üzenetére

A lámpafény romboló hatása látszik nem?

Az élesség elveszik a kép egy részén. Nagyon összetettet a kamera beállítási lehetőségei. Tervezek éjszakai képet, de ahhoz nekem olyan helyre kell mennem ahol van forgalom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15893) irgum válasza Kolondrum (#15892) üzenetére


irgum
addikt

Jeeeeee! Nekem meg pláne! :DD A finom árut félteni kell! :)

(#15894) Kolondrum

Áá nekem ez most nem megy. Nem értek még a kamerájához. Nappali fény kell nem lámpa meg led. Mára off, pátok! :R

(#15895) MR007RM válasza 0xmilan (#15876) üzenetére


MR007RM
addikt

Ezer hála, megmentetted az életem. :R Hogy én erre nem gondoltam :W

Na akkor más beállítással még kreált állvány nélkül.

Kézből, és látszik bármennyire vigyáztam nem elég éles.
fotó 1
Egy világos és egy sötétebb. Szóval a kontraszt és a fény sajnos hozza a beégést is, de most felvállaltam, kép többi részlete miatt. Ezek már nem kézből, de még így is rizikós sokszór.
fotó 2
fotó 3
Itt is látszik egy ponton az összefolyt fehér, de az van egy telefonnál. Egyébként így is tetszik.
fotó 4

Most pedig megyek csinálok állványt. :) Visszatérek. :DDD

[ Szerkesztve ]

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#15896) Tuninger válasza Kolondrum (#15892) üzenetére


Tuninger
addikt

Szerintem a vaku nélküli maci nagyon ütős....
Próbáld záridő növeléssel még lejjebb tornászni az ISO. Ezen a képen az ISO200 azért 34MP-n már szemetel, próbálj meg vagy 8MP módban fotózni (átkonvertáltam lightroomban, nagyon rendben van) vagy ISO50-ben 34MP-n. Vagy ISO50 8MP :)

Szerintem a lámpafény nem rombol, jók az árnyékok.

MR007RM: a 3. és 4. szerintem nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#15897) Kolondrum

Jó muri az ISO-val játszani. >> [link]

Ezek a képek a gyári szoftverrel lettek módosítva, a valóságban nem ilyen a környezet még akkor sem ha levesszük róla a fekete fehér hatást. A gyári színes képek jók lettek amúgy. >>> [link] - [link] - [link]

808

Tuninger! Zavar, hogy valahol életlen.

[ Szerkesztve ]

(#15898) Kolondrum

Ez szerintetek jó? Én elégedetlen vagyok. ISO-50-es, izzófény. [link]

(#15899) Quasi_modo válasza Kolondrum (#15898) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Attól függ, szerinted mi a baj vele ?

valami

(#15900) Kolondrum válasza Quasi_modo (#15899) üzenetére

Mond meg pl te, nektek van ilyen teló régóta. Én csak lesek amikor rájövök, hogy jéé egy újabb menü.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.