Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) BéHGT


BéHGT
senior tag

Ezzel a hdr pro-val lehetetlen fotozni. Legalábbis egy telefont addig tartani, amíg szkennel, meg az édesanyját is beállítja.... Fos. :D
Egy virág, és sima makró mód. Színekkel nagyon nem vagyok megelégedve, S II-n nagyon szép volt pedig... Laptop HD LED monitor kuka. :D

(#11352) Chosen válasza BéHGT (#11351) üzenetére


Chosen
addikt

Nálam kalibrált monitoron rendben vannak a színek. (bár tény, hogy egy laptop kijelzője valóban nem a legideálisabb fotók ellenőrzésére)

[ Szerkesztve ]

(#11353) BéHGT válasza Chosen (#11352) üzenetére


BéHGT
senior tag

Aha, köszi! Akkor majd átmegyek az asztali gépre tavasszal, mikor lesznek virágok. :)
Mondjuk mire tényleg leellenőrzi, hogy milyen beállítások a jók neki autó módban... Nem az én remegő kezemnek való az. :)

(#11354) Ricardo válasza BéHGT (#11351) üzenetére


Ricardo
félisten

Mi a gondod a színekkel? szerintem nem rossz.

(#11355) DemonDani válasza BéHGT (#11351) üzenetére


DemonDani
addikt

hdr off ;)

a szinek megmaradnak, a dinamikatartomány persze csökken de nem is kell félnapig tartani... de mtam is hogy hdr-re nem túl jó :N illetve lehet hogy jó lenne, ha minnél szebb kép a lényeg, de tényleg lehetetlen megtartani mert sokáig elvan, szóval álvánnyal leeht hogy ez a legjobb progi :DDD a szép, természetes képekre

amúgy szerintem is sokkal teltebb élőbb a kép mint a sima kamerával

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11356) korpicschess


korpicschess
veterán

LG Optimus 2X
Már nem sütött a nap, jól láthatóan kékesek a képek. Zajszűrés magas, kezem könnyen bemozdul. Ahol támasztva volt, ott azért jó lett az eredmény.

Dióhéj
Asztal
Tuja

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#11357) DemonDani válasza korpicschess (#11356) üzenetére


DemonDani
addikt

technikai hibáktól eltekintve jó makrós kép lett mind a kettő, az a tuja nagyon a hegye lett, inkább Ég lehetne a címe :)

próbáltad már megtisztítani a lencsét? ez a kékes fátyol egy kiadós zsirréteg is lehet, de próbálj valami más alkalmazást, hátha kiszűri, mert úgy látom minden fotón jelen van többé kevésbé, bemozdulást én nem látok amúgy, szerintem simán ilyen mosott, a bemozdulásnak lenne iránya, nem simán homályos lenne

a dinamikatartomány meg teljesen jó, tetszik, még az égnél is megvannak a sötétebb részek is, pedig gondolom nem hdrrel csináltad

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11358) korpicschess válasza DemonDani (#11357) üzenetére


korpicschess
veterán

Alap app. Közelebbit nem tudtam nagyon fényképezni, mert bemozdult, ezt akartam írni. Megtisztítóttam a kamerát, szóval totál tiszta volt. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#11359) szentkuti11


szentkuti11
addikt

LG Optimus 2X (bár korpicschess már itt elárasztott bennünket :) ).Alap Makro mód

Apró

[ Szerkesztve ]

(#11360) DemonDani válasza szentkuti11 (#11359) üzenetére


DemonDani
addikt

mintha itt is lenne ilyen kékesség, bár vmi fehéren jobban lehetne látni

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11361) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Akkor pár perc és tolok olyat is.

(#11362) porse válasza szentkuti11 (#11359) üzenetére


porse
senior tag

Hát ez elég gyenge szerintem..

Kerestem a régi lg kc910 től egy képet [link]
Meg egyet a galaxy gio tól. [link]

... szerintem.

(#11363) szentkuti11 válasza DemonDani (#11360) üzenetére


szentkuti11
addikt

még mindig LG Optimus 2X

Na itt egy fehér. Ezen már nagyon zavaróan kékül. Csak tudnám mitől... :W

Mindent automatán hagytam, csak a Makrot kapcsoltam be.

SIM-kártyák

[ Szerkesztve ]

(#11364) Zamasun


Zamasun
aktív tag

Az Xperia Mini mini kamerája: 1 2 3 4 5 6 7 .

(#11365) BéHGT válasza Zamasun (#11364) üzenetére


BéHGT
senior tag

2. képen az mi? Friss? Mikor szedtétek?!

(#11366) sdd2 válasza BéHGT (#11365) üzenetére


sdd2
veterán

Sűltgesztenye.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#11367) Zamasun válasza BéHGT (#11365) üzenetére


Zamasun
aktív tag

Pirított, hámozott mogyoró :)

(#11368) sdd2 válasza Zamasun (#11367) üzenetére


sdd2
veterán

Akkor benéztem :B

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#11369) BéHGT válasza sdd2 (#11368) üzenetére


BéHGT
senior tag

Kicsit én is, gombának néztem. :DDD :DDD

(#11370) rizso


rizso
addikt

Eladó Wave (ez volt a reklám helye ;] ) - vaku nélkül, -2 exp
Tegnapelőtti vacsi (itt meg párom munkáját reklámozom :) ) - vakuval

Továbbra is SGSII.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#11371) legiaap válasza rizso (#11370) üzenetére


legiaap
nagyúr

Gyönyörű telefon az biztos, amúgy meg jó kép lett

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#11372) DemonDani válasza rizso (#11370) üzenetére


DemonDani
addikt

:C a mai napon van mit nézni, végre nem csak lóti futi képek, hanem vannak rendes próbálkozások :)

jól passzol a bőrrel, talán ha ki lehetett volna simítani, de gondolom nem alkalmas rá akár mi is az a felület

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11373) rizso


rizso
addikt

legiaap: hát igen, Samsung nagyon minőségi és szép telefonokat alkotott ezzel a fém burkolattal - bár ezt Omnia7 tulajként te is tapasztaltad :)

DemonDani: a felület egy "bőr" gurulós forgószék hátsó fertályt tartó része, és akármennyit ülök rajta, nem lesz simább ;]

Egyébként ja, a mai nap eléggé beindult a topik - végre :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#11374) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Sony Ericsson Live With Walkman

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#11375) Dusee válasza Dyrtyho (#11374) üzenetére


Dusee
őstag

azért egy kicsit nagyobb felbontás nem ártana, 640x480-ban majd minden telefon szép képet csinál :D:U

(#11376) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

A kép 2592x1944 felbontásban van......csak a photobucket kicsit összenyomta,bocsi érte még 1x :(

[ Szerkesztve ]

best regards, egy fórumozó blogger

(#11377) Dusee válasza Dyrtyho (#11376) üzenetére


Dusee
őstag

kicsit? :D
töltsd fel máshova, pl noob.hu vagy kephost.com :K

(#11378) Damage401 válasza rizso (#11370) üzenetére


Damage401
senior tag

Szia!

A "Tegnapelőtti vacsi" finom kép lett :D :P
Nemsokára teszek fel C902 vel készült képeket illetve a Neoval.

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#11380) DemonDani válasza Damage401 (#11379) üzenetére


DemonDani
addikt

bocsi de tagként lehetsz ennyire béna.

most ez mi? Link fogalma ismeretlen? :(

légyszives írj ide, hogy töröljék, ha már nem tudod módosítani, és csináld meg rendesen, ja meg mehet ez a hsz is törlésre akkor

írj privátban ha segítség kell

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11381) Dusee válasza DemonDani (#11380) üzenetére


Dusee
őstag

majdnem összejött neki, csak egy [ /img] hiányzott :D

[ Szerkesztve ]

(#11382) Damage401 válasza DemonDani (#11380) üzenetére


Damage401
senior tag

Pár kép

C902:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

SE Neo:
[link]
[link]
[link]
[link]

Kedved DémonDani!
Mielőtt elkezdesz ítélkezni, előtte kérdezd már meg MI P. akarok összehozni. KÖSZÖNÖM értékelő hozzáállásodat.

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#11383) Damage401 válasza Dusee (#11381) üzenetére


Damage401
senior tag

Most már mindegy annyira felhúzott inkább most ennyi lesz! Igazi mentalitás egyből ítélkezés :s

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#11384) Dusee válasza Damage401 (#11382) üzenetére


Dusee
őstag

végre két telefon, aminél jobb képet csinál az Optimus 2X-em :DD
bocsi, csak errefelé ilyen ritkán van :U:R

amugy nem lettek túl jó képek :(
szerintem a színek se jók, a vaku túl világos, ezért kiég a kép (nem biztos, hogy ez az, csak próbálok szakszavakat használni :U), és az élesség se túl jó, na meg a zajszűrés végképp feltette az i-re a pontot.

szerk: azért a végére odaírta, hogy ha kell segítség írj neki privátban :K

[ Szerkesztve ]

(#11385) Damage401 válasza Dusee (#11384) üzenetére


Damage401
senior tag

Tudom, hogy pocsék képek. Csak valami összehasonlítás alap hogy egyáltalán ér is e valamit az az Exomor!

Nem érdekel ezek után a segítő keze

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#11386) Dusee válasza Damage401 (#11385) üzenetére


Dusee
őstag

neo-ban van exmor r? :Y
nem is tudtam. talán egy hangyaf*sznyit jobbak a neo képei, de azt hittem, hogy ez az exmor r technológia ennél jobb képeket eredményez, főleg amilyen elánnal hipe-olják sony-ék :U

szerk: bár második pillantásra neo-nál jobb a zajszűrés vaku-val, vaku nélkül meg eléggé küzd az iso-val szegény, de nem ilyenkor kéne életbe lépnie az exmor r-nak?

[ Szerkesztve ]

(#11387) DemonDani válasza Damage401 (#11382) üzenetére


DemonDani
addikt

csak a C902 elsőre, kivéve a zaj részt:
Nagyon gyenge kép lett, a vaku totál kiégette az egész fehér területet, olyan szinten, hogy már a kromatikus aberráció is befigyel, továbbá piszok zajos, de nem is tudom hova tenni ezt a zajt, olyan iPhone4-es csak 100szor durvábban, de amúgy a színek jók és a dinamikatartomány is elmegy.

A téma nem rossz lenne, szokásos virág, mindig szép... DE, figyelj rá, hogy valami legyen a képen, mert itt nem tudom mire figyeljek, ha közelit akarsz akkor célszerű szemből kinyílt részeket, ha nem tudod jól közelről, akkor legyen benne az egész virág, így hogy oldalról benne van a közepe nem valami ütős.

többi képen már jobb a beállítás, viszont figyelj arra, hogy valóban a témán legyen a fókuszpont, Neo első képen pl jó 1,5 centivel hátrábbról kellett volna, C902 utolsó esetében szintén ugyan ez a gond, a téma homályos és kicsit hátrébb éles.

A Neos képek között szinte mind rossz, szegény Neo elég furcsán művelte az ipart, lehet hogy nem szereti azt a vakut, de nagyon melegek a képek, és totál szét vannak égve ráadásul ami nem olyan nagyon közeli, az homályos is, nem volt bekapcsolva manuálisan a Makró? akkor csinál ilyet, hogy közelebb keresné a fókuszt, de mivel nincs simán a semmire fókuszál.

(#11386) Dusee
Neo Exmor R
Neo V sima piaci

de többre képes a Neo csak ki kell tapasztalni, tanulni, meg lehet hogy inkább a vakut mellőzni, a vaku nélküli egész jó, persze a sötét miatt atom zajos

amúgy nem zavar a kritikád, én nem tudhatom hogy te ki vagy, csak a pillanatnyi cselekedeted alapján, ami ott éppen nem volt a helyzet magaslatán :B

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11388) Damage401 válasza DemonDani (#11387) üzenetére


Damage401
senior tag

Köszönöm a hozzászólást jobban figyelek ezek most készültek rögtönözve: Dokumentum mód és autó módban. Illetve a bordó a fal színe nem tudom mennyire folyásólja be képet. Illetve akkor mikor béztam épp Gyorsan próbálgattam hogy összetudom e hozni kis kép linkként de /img hiányzott mint a kolléga is írta.
No próbálom megint :)

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#11389) Dusee válasza DemonDani (#11387) üzenetére


Dusee
őstag

ja ahha, hát ma is tanultam valamit :R
majdnem minden arra alkalmas géppel lehet jó képeket csinálni, csak tudni kell használni is, lásd esetemben az Optimus 2x, korpicschess egész jó képeket csinál vele (bár az a kékes effekt nem tudom mi volt, nekem még nem jött elő :F lehet a gyári kamera hibája) :K

(#11390) Damage401


Damage401
senior tag

Újra itt.

Autó téma. Makró mód.
Neo

(Derítő Vaku -1.5 fény)
Automatikus minden
Csak makró+ képstabilizátor

C902
Vaku -1.5 fény

Üdv

[ Szerkesztve ]

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#11391) Dusee válasza Damage401 (#11390) üzenetére


Dusee
őstag

na ezek a képek már határozottan jobbak :K
neo-nak jót tett a -1.5 fény (kicsit sok is, próbáld meg -1-el)
c902 is jobb, és valamiért nekem jobban tetszik a színvilága mint a neo-nak, de a cserépen még mindig kiég kicsit :( (ennél próbáld meg -2 fénnyel)
haladunk-haladunk :U

[ Szerkesztve ]

(#11392) DemonDani válasza Damage401 (#11390) üzenetére


DemonDani
addikt

sárgaságos az a Neo, holna lőjj valamit rendes fénynél mert ez szégyen, főleg az autómatás... az első még szódával elmegy. a C902 így már egész jó lett, fránya kromatikus aberráció meg lehet hogy a -2 is elkelt volna, mert még mindig sok a kiégés, és a kromatikust is visszább fogná ugye

(#11391) Dusee
you won :DDD

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11393) Dusee válasza DemonDani (#11392) üzenetére


Dusee
őstag

a végén még belejövök a bizniszbe én is :U:DDD

btw, mi az a kromatikus aberráció? :F olvastam már 1000 mobilarénás tesztnél is, de még nem tudtam rájönni.

(#11394) Chosen válasza Dusee (#11393) üzenetére


Chosen
addikt

Első google találat: [link] ;)

(#11395) Dusee válasza Chosen (#11394) üzenetére


Dusee
őstag

próbáltam már a guglit, egész jó barátom, de elég kínaiak ezek a meghatározások nekem :( azért gondoltam, hogy rákérdek, hátha pár emberi szóban is meg lehet fogalmazni :U

ááá megvilágosodtam, tehát a színes szegély a kromatikus aberráció :D
még is csak jó span ez a google :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11396) Chosen válasza Dusee (#11395) üzenetére


Chosen
addikt

"tehát a színes szegély a kromatikus aberráció "

Így is van, tudtam én, hogy rá fogsz jönni. ;)

(#11397) Dusee válasza Chosen (#11396) üzenetére


Dusee
őstag

jó hát na, késő van már, nem az igazi a szöveg értésem ilyenkor :U

(#11398) BéHGT válasza Damage401 (#11382) üzenetére


BéHGT
senior tag

Szétsüti a vaku a képet. :( Majd tolj fel még normál fényviszonyok mellett képeket. .)

(#11399) Damage401 válasza BéHGT (#11398) üzenetére


Damage401
senior tag

Rendben csak ilyen hidegben nem akartam már kivinni csoráékat :D

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#11400) DemonDani válasza Damage401 (#11399) üzenetére


DemonDani
addikt

ugyan, direkt élveznék, ráadásul azért a lakásban is lehet világosabb pont, bár ezt már te tudod :)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.