Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-01 14:02:58

LOGOUT.hu

Ez a topik azért jött létre, hogy legyen lehetőség a telefonok kamerájának minőségét összehasonlítani. Ebből kifolyólag elsősorban az számít, hogy mivel készült az adott kép, mivel így aki esetleg telefont szeretne vásárolni és fontos szerepet tölt be a kamera a választásban, az meg tudja nézni, hogy mégis mire képes egy-egy készülék.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) szezso15


szezso15
addikt

Nosztalgiából lőttem pár makró(szerűséget) a ZTE Blade-del...:))

Camera360 + Light HDR mód, 2Mpixel felbontással (szerintem erről interpolál 3,2Mpixel-re)
Első
Második

Ugyanez csak Normál módban, babrálás nélkül (itt is Cam360, 2Mpixel):
Első
Második

Háát, inkább no comment...:D :)

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#11103) Ricardo válasza #40993792 (#11098) üzenetére


Ricardo
félisten

Használható. Egy két kattintással egész jó képet lehet belőle kihozni. [link]

(#11104) DemonDani válasza #40993792 (#11102) üzenetére


DemonDani
addikt

igen ez a pickwick doboz egész korrekt lett, persze a téma nem a legjobb, mivel eleve látni, hogy a dobozon lévő nyomtatás minősége is lehet hibás nem tudni melyik a rossz ott éppen, de alacsonyabb a zajszűrés szerintem élesebb a kép, színek meg olyan szó szó rendben vannak de volt már szebb is, szóval ez összességében tetszetős,

de teljesen más kategória ez mint a tiéd, homlok egyenest más már a készítés módja is, de a környezet is, szóval ez mind olyan tényező ami teljesen más végeredményhez vezet egy digitális cucc esetében. lehet hogy a te képednél épp olyan rossz lenne, (bár nem hiszem azért) itt már elég sok minden más mint a gyári skate esetében, elvolt vele a srác

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11106) MC Pite


MC Pite
veterán

Sztem egész korrekt dinamika tartomány

N8 (Annával, 2×zoom)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11107) DemonDani válasza MC Pite (#11106) üzenetére


DemonDani
addikt

szép ahogy mindent megvilágít a lenyugvó nap, de nekem valahogy nem jön át, legalábbis N8 szinten, talán már sok az elvárásom ;] de valahogy kevés a részlet, és sok a kiégés. viszont a színek rendben vannak az biztos, és a dinamikatartomány is jó

a téma nagyon ott van :K nagyon szép kép lett

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11108) B1T3 válasza MC Pite (#11106) üzenetére


B1T3
addikt

Ebből a helyzetből zoom nélküli képed nem akad? :)

(#11109) Ricardo válasza DemonDani (#11107) üzenetére


Ricardo
félisten

A zoom sokat ront rajta.

(#11110) DemonDani válasza Ricardo (#11109) üzenetére


DemonDani
addikt

hát elvileg a digitális zoom csak levágja a kép széleit, de ez esetben marad 3 megapixel ami azért elég :K

(javítsatok ki ha nem így van)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11111) MC Pite


MC Pite
veterán

A téma inkább lófütty, emlékkép. A téma nem tudom ott van-e, de hogy elég távol tőletek az is hót ziher :D (8órával keletre és pár országnyival északabbra)
Sok a kiégés? Egy kompakt fényképező jobban belebukik (bele is bukott) a feladatba. Hó, erdő részen szinte semmi részlet. Hogy a 10 méteres fáklya, illetve a full fényes fémen a nap beégett, az jó'hogy ezt egy APS-C szezor sem fogta volna meg.

A zoom sokat nem ront a pixel kivágás miatt.
De van zoom nélküli: [url=ftp://mcpite.dyndns-ip.com/kepek/telefon/20120130635.jpg]Tessék.[/url]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11112) B1T3 válasza MC Pite (#11111) üzenetére


B1T3
addikt

Nálam nem töltődik be az egész kép.

(#11113) MC Pite válasza B1T3 (#11112) üzenetére


MC Pite
veterán

Majd fog, ha egyszer felér...
Bocs a linkért, 10 perce szenvedek hogy rendes taget kapjon, (mert jelek szerint nem a szokásos kell) de 160-190 bájt/sec mellett nem megy... :U

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11114) runner 125 válasza DemonDani (#11110) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hjah, ezért is felesleges a digit zoom-ot használni. Ha, van rá mód én mindig ki is kapcsolom. Utólag bárki le tudja vágni az adott fotó egy részletét.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11115) MC Pite válasza runner 125 (#11114) üzenetére


MC Pite
veterán

Mily meglepő, az N8 is ezt csinálja. Google, n8, pixel binning.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11116) DemonDani válasza MC Pite (#11111) üzenetére


DemonDani
addikt

hát igen az biztos, hogy ezt nem tudhatom, abban igazad van, nem sok ilyen környezettel volt dolgom élőben :P

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11117) Ricardo válasza DemonDani (#11110) üzenetére


Ricardo
félisten

"A digitális zoom használatakor a fényképezőgép az érzékelőlapka által rögzített adatok középső részletét használva állít elő egy kisebb (digitális képkivágás), vagy egy normál felbontású, de digitálisan felnagyított (digitális zoom) képet. Ilyen digitális nagyításnál olyan képadatokat próbál a fényképezőgép a képre alkotni, amelyeket nem rögzített. Ez mindenképpen gyengébb minőségű képet eredményez. A digitális zoom használata éppen ezért nem javasolt."

Én ezt találtam.

(#11118) DemonDani válasza Ricardo (#11117) üzenetére


DemonDani
addikt

és pont ezt mondtam én is 2 sorban ;)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11119) Ricardo válasza DemonDani (#11118) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem sima kivágásra gondolok, hanem hogy nem létező pixelekkel próbál kiegészíteni. Azért romlik a minőség.

(#11120) irgum válasza Ricardo (#11119) üzenetére


irgum
addikt

Kivágja a közepét és szétnyújtja. Így is lehet mondani, a lényeg ugyanaz.

(#11121) rizso válasza MC Pite (#11115) üzenetére


rizso
addikt

Az N8-féle zoom igazából videó közben jön jól, ott van igazán értelme.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#11122) irgum


irgum
addikt

Ma lőttem, iPhone 4S. A szobában nem volt világítás, kint sütött a nap.

normál / gyári HDR

[ Szerkesztve ]

(#11123) runner 125 válasza irgum (#11122) üzenetére


runner 125
nagyúr

Érdemes mindig HDR-ben lőni. :K

..én szinte csak abban fotózok a 4-essel.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11124) irgum válasza runner 125 (#11123) üzenetére


irgum
addikt

Igen, de csak állóképeknél, mert a mozgó részleteket nem tudja összeilleszteni. Ez a módszer hátránya ami nem küszöbölhető ki. Ha embert fényképezek HDR-ben, előbb felszólítom hogy ne mozogjon. :D

(#11125) runner 125 válasza irgum (#11124) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igen, ez így van. Mivel két különböző expót rak "egymásra", ezért mozgó témánál gyakorlatilag kivitelezhetetlen.

..majd az új SE lencse valószínű képes lesz rá, hisz ígéretük szerint HDR videózást megfogják valósítani.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11126) sdd2


sdd2
veterán

Na lőttem két makrót az Xperia Mini-vel.

[link]
[link]

Nem lettek valami fényesek.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#11127) MC Pite válasza Ricardo (#11117) üzenetére


MC Pite
veterán

Így igaz. De nem az N8nál. A 12Mpixeles szenzor közepét használja, és így egy 3Mpixeles képet 'vág ki'. Magyarul 3mpixelen büntetlenül lehet digitális zoomot használni (kb 28-50mm). Videónál még látványosabb, és 3×os van(kb 33-99mm). Igaz, a tömörítés a normálra van optimalizálva, így néha hangyányi hátránya van, de ez ritkán jelentkezik.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#11128) B1T3 válasza MC Pite (#11127) üzenetére


B1T3
addikt

Igen, a itt a cikk végén látványosan szemléltetve van, hogy milyen is az N8-féle zoom.

(#11129) Domxc


Domxc
senior tag

SGS, beltéri mód, natúr.

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#11130) BéHGT


BéHGT
senior tag

Jégvirágaim, milyen érdekes, hogy középen egy csíkban úgy ahogy éles, alul-felül viszont fos a kép. :D

[ Szerkesztve ]

(#11131) irgum válasza BéHGT (#11130) üzenetére


irgum
addikt

Nem azert homályos alul-felül, mert nem merőlegesen mutattál rá a telóval?

(#11132) BéHGT válasza irgum (#11131) üzenetére


BéHGT
senior tag

Az lehet viszont... Mert ugye ez autó ablak. Majd legközelebb megnézem, mi van, ha felül veszek élességet. :)

(#11133) Chosen válasza BéHGT (#11130) üzenetére


Chosen
addikt

Ez nem hiba, így működnek makró módban a fényképezők és a szemed is. Pl tarts egy tollat a szemed elé, fókuszálj rá és figyeld mi történik a háttérrel. ;)

(#11134) BéHGT


BéHGT
senior tag

Milyen módot ajánlotok havas háttérnél? Vagy mit vegyek majd figyelembe?

(#11135) DemonDani válasza BéHGT (#11134) üzenetére


DemonDani
addikt

pl exp mehet -2re ha nagyon fehér süt a nap, -1 ha csak kicsit értelem szerűen, ezentúl véleményem szerint automata jól alkalmazkodik majd, hagyd úgy, esetleg tengerpart mód, vagy erős napsütés elleni, olyan kell ami az erős beeső fényt kontrázza, azt már te látod, hogy milyen opciók állnak rendelkezésedre :K

esetleg ilyenkor a HDR lehet hogy hasznos tudna lenni, csak ott a bemozdulás veszélye nagy általában

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#11136) Ricardo


Ricardo
félisten

Ha már hó.

[link]

Galaxy S

(#11137) Ricardo válasza Ricardo (#11136) üzenetére


Ricardo
félisten

Ma reggel.

[link]

Galaxy S

(#11139) runner 125


runner 125
nagyúr

Felénk semmi nincs.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11140) AndrewTdi válasza runner 125 (#11139) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Merre van az a "felénk" ?

(#11141) runner 125 válasza AndrewTdi (#11140) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sopron mellett.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11142) Ricardo válasza runner 125 (#11139) üzenetére


Ricardo
félisten

Lassan oda is elér.

(#11143) sdd2 válasza Ricardo (#11137) üzenetére


sdd2
veterán

Nálunk esik rendesen, van már 5 cm. ( "Nálunk" Rákospalota ) :)

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#11144) korpicschess


korpicschess
veterán

Nálunk kb 30 centi. Elég kemény. Majd dobok fel képet.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#11145) korpicschess válasza korpicschess (#11144) üzenetére


korpicschess
veterán

LG O2X; CM7; Stock LG Camera; 5mp.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#11146) .bruszli. válasza korpicschess (#11145) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Ez komoly...azért annak örülök,hogy nálunk még nincs hó.

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#11147) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nincs kedvem kisképekkel szarakodni, de
N900 havas panorámák erkélyről, remegő kézzel:
Egy, kettő, három, négy

(#11148) sdd2


sdd2
veterán

Itt egy tesztvideó, zoom is volt benn amivel demonstrálom hogy milyen rossz. :DDD [link]

Képek:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Xperia Mini-vel készültek. (Elnézést de most nem akartam kisképekkel szöszölni) :R

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#11149) BéHGT


BéHGT
senior tag

Véééégre itt a hóóóó. Megünnepeltem egy kis csúszkálással. :)

(#11150) DemonDani válasza BéHGT (#11149) üzenetére


DemonDani
addikt

Hát nem fogott ki rajta a hó, szép kép, ebben minden telefon elhull :D

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Fotók, videók mobillal (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.