Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1951) shev7 válasza hunnylander (#1947) üzenetére


shev7
veterán

''''Egyetlen ember eltévelyedése miatt megbüntetni a csapat 1300 tagját, és megkérdőjelezni az életművemet rendkívüli szigorúságra vall'' - mondta Ron.

Igazad van, Ron.''

Egy ember? LOL :)) a fel csapat benne volt/tudott rola... milyen egy ember?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#1952) hunnylander válasza shev7 (#1951) üzenetére


hunnylander
őstag

LOL :))

A ''fél csapat''? 1300/2=650! Túlzol.

Itt a hivatalos dokumentum, hogy ki és mennyit tudott róla: [link]

Ron Dennis Coughlan-re utalt ezzel a mondatával. Meg azt a hülye Ferraris Stepney-t is lehetne ám ostorozni. Kompromittálni nagyobb bűn, mint kompromittálódni.

És ha te veszed a bátorságot alaptalan dolgokat tényként beállítani, én is vehetném a bátorságot Ferraris összeesküvés elméleteket gyártani, mert arra is van annyi bizonyíték mint a te állításodra.

A tisztességesen és jól dolgozó McLaren alkalmazottakról meg le lehet zizzenni.

www.HunnyF1.com

(#1953) fateless válasza snecy (#1935) üzenetére


fateless
veterán

Ja, ja, tudom, hogy ő a technikai felelős, meg hogy ebből fakadóan értelemszerűen rajta lesz számonkérve a váltóhiba is, csak azt próbáltam mondani - nem sikerült elég egyértelműre - hogy a váltó fejlesztését ő maga nem tudja elvégezni.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#1954) venember83 válasza hunnylander (#1952) üzenetére


venember83
nagyúr

Kollektiv felelosseg/bunosseg mond valamit szamodra? Pl csaladodban gyereked kiveszi s elkolti a csalad megtakaritott penzet, te artatlan vagy, megis szo*sz, mert penznek annyi, hiaba csak a kolyok volt a hibas. Hasonlatot csak arra mondtam, hogyha esetleg megis csak 1 ember tudott a dologrol, akkor is buntetheto a csapat.

Azert meglepo, hogy minel melyebbre turkalt a Ferrari-berenc FIA annal tobb emberrol derult ki, hogy tudott a dokumentumokrol s egyre tobben neztek bele...

Kulonben nem unod meg ezt a vitat? Ertem en, hogy probalod vedeni a munder becsuletet, de az jelenleg nincs, elfogyott. Majd ujraterem, csak turelemmel varni kell;)

[Szerkesztve]

(#1955) hunnylander válasza venember83 (#1954) üzenetére


hunnylander
őstag

Én csak az ártatlan hangya dolgozók becsületét védtem. :DDD

Ha meg valakinek a fogalmazása szúrja a szememet, nem mindig tudom megállni, hogy ne reagáljak rá.

A döntés és indoklás óta soha nem vitattam, hogy a büntetés jogos, sőt még a kizárás is az lett volna, mert a McLaren mint csapat bűnösnek bizonyult. Viszont nem ártana, ha a napvilágra került pontos információk alapján ítélkeznénk az ügyben érintett személyekről, ugyanis van egy olyan fogalom is, hogy ártatlanság vélelme. Szóval a csapatot, mint egészet elítélheted, de az alkalmazottakat, mint személyeket nem, főleg ha nincs is ellenük bizonyíték.

Egyébként unom a vitát (remélem ez most nem az) és nem is én hoztam fel a témát.

Én csak megemlítettem egy 'hangyás' hasonlatot, ami nekem jobban tetszik. :DDD

www.HunnyF1.com

(#1956) PazsitZ válasza venember83 (#1954) üzenetére


PazsitZ
addikt

Tudok erre jobb példát is:
Van egy céged, az alkalmazottad nem ad számlát egy ellenőrnek.
Nem mondhatod, hogy az alkalmazottad a hülye, azaz senkit nem fog érdekelni, tiéd a felelősség és a büntetés is...

Igazán igazságos büntetést meg úgysem tudna kitalálni senki szvsz... :(

- http://pazsitz.hu -

(#1957) venember83 válasza PazsitZ (#1956) üzenetére


venember83
nagyúr

Igaz, sry, nem vagyok a hasonlatok bajnoka... :B

(#1958) pityeszka


pityeszka
őstag

Kérlek Istenem bármit az F1-ben csak ezt ne :W

[link]

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1959) venember83 válasza pityeszka (#1958) üzenetére


venember83
nagyúr

Persze, otthagyja Hamiltont, h Raikkonennel versengjen hazon belul... Kamu, nagy kamu. Ha megse az, akkor majd beszelek en Montezemolo fejevel :DDD


mod: erdekes felallas lenne, mert ugye utalom Alonsot, de mindenekelott imadom a Ferrarit, szoval nem lenne kerdes melyik erzelmem gyozne :DDD S kb igy lenne minden valodi tifosi.

[Szerkesztve]

(#1960) prmcsk válasza venember83 (#1959) üzenetére


prmcsk
addikt

Na azt megnézném magamnak hogy állna a szátok, ha alfi jövőre a ferkával
világbajnok lenne ! ;]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1961) pityeszka válasza prmcsk (#1960) üzenetére


pityeszka
őstag

Soha nem lenne vb Kimi mellett ;]

venember83: sztem nem teszi meg a Ferrari ezt a bakit,legalábbis remélem.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1962) laci666 válasza prmcsk (#1960) üzenetére


laci666
senior tag

Nem nem nem nem :W :W :W :W :W kell Alonso, Isten örizen töle hogy a Ferrarinál legyen jővőre. :O

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#1963) prmcsk válasza pityeszka (#1961) üzenetére


prmcsk
addikt

Már bocs., de ha sumi mellett 2x tudott vb. lenni, akkor kimi sem akadály. :D

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1964) pityeszka válasza prmcsk (#1963) üzenetére


pityeszka
őstag

Az két különböző koccsi vot ;]

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1965) venember83 válasza prmcsk (#1960) üzenetére


venember83
nagyúr

Orulnek a vb-cimnek s kesz. Nem kell a pilotat szeretnem :P Viszont lehet utalni, s azt meg is teszem, ha a spanyolt leigazoljak. ;]


Latom nem adod fel a kemugyet csak ugy, nyomokban (pl alairas) meg benned van az ellenallas, ki szeretned magyarazni szeretett csapatod es csapatfonokod, pedig nem rossz otlet beletorodni. ;)

[Szerkesztve]

(#1966) hunnylander válasza pityeszka (#1958) üzenetére


hunnylander
őstag

Háp, háp. Ez kacsa.

Még talán a Renault-ós dologból lehet valami, de meg nem fejthetem, hogy a Ferrarinak miért kellene egy spanyol pilóta. Ennyire sok spirituszt látnának benne? Vagy úgy gondolják hogy Alonso viszi majd az 1-est a Ferrarihoz?

Az viszont tény, hogy Alonso nyerő típus, Kimi meg nagyon tehetséges, de vesztes típus.

www.HunnyF1.com

(#1967) snecy válasza hunnylander (#1966) üzenetére


snecy
senior tag

Maga Zsantott mondta, hogy egy régebbi (2001-es)ügy miatt Alonsonak soha esélye sem lesz a Ferrarihoz kerülni :)

Manapság egyre több informatikusnak van nemi élete. Hígul a szakma ;o)))

(#1968) prmcsk válasza pityeszka (#1964) üzenetére


prmcsk
addikt

Gondolod, hogy nem tudom ? Pont itt a lényeg ! Alfi úgy lett sumi mellett 2x VB.
hogy sumi ült 2x a jobb verdában. ;] Ezért mondom, hogy kimi sem akadály.

venember83 : Az aláírásom csupán egy lehetőséget kínál és semmi több,
de úgy látom megfogadták. :DDD

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1969) Peat;) válasza prmcsk (#1968) üzenetére


Peat;)
veterán

Sumi egyszer sem ült jobb verdában, tavaly teljesen kiegyenlített volt a menet, ezért is annyira értékes az a vb-je....tavalyelőtt pedig Kimi-vel vívott csatát, ahol Kiminek a sok műszaki gondja miatt nem volt esélye és Sch-nak köze nem volt a győzelemhez.

(#1970) prmcsk válasza Peat;) (#1969) üzenetére


prmcsk
addikt

Én meg azt mondom, hogy a ferka, legyen az bármelyik évjárat, a legjobb autó volt,
amihez technikában vagy fel tudtak zárkózni egy adott évben, vagy nem...
Tavajelőtt, meg teljesen mindegy, hogy kimivel vívott e az első helyért, sumi is a
mezőnyben volt tehát meg kellet őt is vernie. Kimit már egyszer elverte és szerintem
azonos tipusban most is elverné. Persze csak akkor ha nem volna előre leosztva,
hogy ki az első és ki a másodpilóta. ;] Mi itt a gond ?

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1971) Peat;) válasza prmcsk (#1970) üzenetére


Peat;)
veterán

A gond az hogy ez ''sumi ült 2x a jobb verdában'' hazugság. Mondjuk fura hogy én írom ezt le, mivel mindig is unszimpatikus figura volt számomra a személye, de amit írtál nemigaz. Ugyanabban az autóban meg csak a szimpátia dönt hogy ki szerint ki a jobb, szerinted Alonso szerintem meg egyszint a 2 pilóta és az autó függvénye hogy ki menne jobban(kihez passzol jobban). Kimit nem elverte, hanem kimi elvesztette azt a vb-t 2005ben. 2006-ban már önerőből nyert Alonso, év elején neki volt gyorsabb autója év végén Mschnek.

(#1972) Tuareg0


Tuareg0
tag

Annak a komolyzenei számnak kellene a címe, ami a Forma1-es pezsgőzéseknél megy.
:R

(#1973) prmcsk válasza Peat;) (#1971) üzenetére


prmcsk
addikt

''Kimit nem elverte, hanem kimi elvesztette azt a vb-t 2005ben''.
Az eredmény szempontjából teljesen mindegy, ezen csak moralizálni lehet...

Az évkönyvek és még rengetegen arra nem fognak emlékezni, hogy ki, milyen körülmények között lett első, vagy sokadik. A végső ponttáblázat dönt.....ennyi.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1974) EQMontoya válasza Tuareg0 (#1972) üzenetére


EQMontoya
veterán

himnusz? :U

Same rules apply!

(#1975) pityeszka válasza prmcsk (#1968) üzenetére


pityeszka
őstag

Szerintem akkor a Renault,sokkal megbízhatóbb és gyorsabb autó volt mint a Ferrari,mert ha nem így van akkor hogyan lehetett 2X-esVB !!?Azért megnézném,hogy hogyan veri el házon belül a jelenleg leggyorsabb pilótát a mezőnyben,mert ugye őt Raikkonen-nek hívják ;]

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1976) Tuareg0 válasza EQMontoya (#1974) üzenetére


Tuareg0
tag

Nem, nem a himnusz.

(#1977) prmcsk válasza pityeszka (#1975) üzenetére


prmcsk
addikt

Úgy lehetett alonzó 2x VB a rönóban, mint anno sumi a benettonban. A tudásukat,
tehetségüket vitték + az autóba.

Tudom, hogy kimi gyors, de monzában egy percet kapott alfitól. ;]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#1978) Oliverda válasza pityeszka (#1958) üzenetére


Oliverda
félisten

De, de, de, de!!! ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1979) Motion_Blur válasza venember83 (#1965) üzenetére


Motion_Blur
félisten

''Latom nem adod fel a kemugyet csak ugy, nyomokban (pl alairas) meg benned van az ellenallas, ki szeretned magyarazni szeretett csapatod es csapatfonokod, pedig nem rossz otlet beletorodni.''

Ezzel csak magát teszi nevetségessé ;)

Ja és kérem szépen háborodjunk fel, ugyanis a McLaren nem másolat! :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1980) pityeszka válasza prmcsk (#1977) üzenetére


pityeszka
őstag

Most én is jöhetnék a belga nagydíjjal,de inkább nem ;] Ne feledd,hogy Kimi Monzában összetörte a kocsit és egy olyan kocsival kapni 1 másodpercet ami nincs tökéletesen beállítva,nem szégyen :) Nem beszélve arról,hogy 3.lett :P

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#1981) Motion_Blur válasza #70869248 (#1939) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Végre volt időm végigolvasni :)

''A Ferrari fékerőelosztó-rendszere az ügy során kiemelt figyelmet kapott. Történt ugyanis, hogy az Ausztrál Nagydíjon a McLaren tagjainak figyelmét megragadta valamilyen kapcsoló, amit a Ferrari kormánya mögött helyeztek el, ezért Lowe utasította a gárdáját, hogy a belső kamerás felvételek kimerítő elemzésével derítsék ki, mire szolgálhat. Ez egyébként, ahogy a fotók tanulmányozása is, bevett gyakorlat. A mérnökök arra a következtetésre jutottak, hogy egy háromállású, gyors kapcsolású fékerőelosztóról van szó, ezért Lowe megbízta egy emberét, Chris Lewis-t, egy hasonló rendszer megtervezésével. Lewis munkáját véletlenül éppen Coughlan felügyelte, akinek Stepney áldásos tevékenységének jóvoltából részletes műszaki rajzok álltak a rendelkezésére a Ferrari megoldásáról. A McLaren egy másik mérnöke, Rob Taylor bevallotta, hogy Coughlan megmutatta neki ezeket a rajzokat, és részletesen elmagyaráztatta magának a rendszer működési elvét. (Taylor egyébként Tozzi kérdésére elismerte azt is, hogy látta a Ferrari emblémáját a lapon, de ennek nem tulajdonított különösebb jelentőséget).''

Van olyan, aki ezek után még védi a McLarent? :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1982) venember83 válasza Motion_Blur (#1981) üzenetére


venember83
nagyúr

En szivesen vedenem, ne maradjon szegeny egyedul :DDD

(#1983) manutdzoli válasza snecy (#1967) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Nagyon jó hír. :)
Nem szeretném alonsot látni ferka dresszben.

[Szerkesztve]

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#1984) manutdzoli válasza Motion_Blur (#1981) üzenetére


manutdzoli
senior tag

Szerintem már mindenki ismeri a McLarent.
Ezek után ki fog majd nekik hinni?Persze hogy senki.

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#1985) Gregorius válasza Tuareg0 (#1972) üzenetére


Gregorius
őstag

Annak a komolyzenei számnak kellene a címe, ami a Forma1-es pezsgőzéseknél megy.
A Carmen c. opera (by Bizet) mindenféle részletére gondolsz?

(#1986) Oliverda válasza Motion_Blur (#1981) üzenetére


Oliverda
félisten

Amúgy azt honnan lehet tudni hogy ez az írás (és az összes többi görbetükör), nem csak a nagybecsben tartott FerrariFanFp agyszüleménye-e? Mondjuk valahol megértem, nincs MS, unatkozik, mást kell kitalálni. ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1987) venember83 válasza Oliverda (#1986) üzenetére


venember83
nagyúr

Targyalas jegyzokonyvet tetszett olvasni? :U

(#1988) Oliverda válasza venember83 (#1987) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, annyira nem érdekel. Abban ez pont így le van írva?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1989) Motion_Blur válasza venember83 (#1987) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Azt is a Ferrarifan WMSC hamisította meg, a McLaren soha nem tett ilyet! :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1990) EQMontoya válasza Oliverda (#1988) üzenetére


EQMontoya
veterán

nemnem, magyar ember előbb kérdez, mint hogy olvasna :D

Same rules apply!

(#1991) hunnylander


hunnylander
őstag

Noha nem akarom kétségbevonni a Tozzival nagyjából egyidős Mill ügyvédi szakértelmét, elgondolkodtató, hogy a McLaren miért nem talált egy alkalmasabb embert a feladatra. Olyat, aki nem csupán a jogról, hanem az F1-ről is képben volt.

Szerintem sem volt igazán alkalmas a feladatra, de ez a tényeken már nem változtat.

www.HunnyF1.com

(#1992) venember83 válasza Oliverda (#1988) üzenetére


venember83
nagyúr

Meg nem olvastam vegig, de abbol amit lattam belole kutyafuttaban a felsorolt infok nagyjabol megegyeznek, gondolok itt sms-re pl. El is olvasom valszeg a napokban, amint meglesz a szukseges ropogtatni- es innivalo :DDD De erdekes, h megragalmazod az irot azzal, h hazudik, de jobb esetben is ferdit, mikozben utana se neztel a dolgoknak...

(#1993) Oliverda válasza venember83 (#1992) üzenetére


Oliverda
félisten

Megrágalmazom? Pusztán csak az volt a kérdésem hogy biztos hogy igaz-e amit úgy általában ír, és nem azt állítottam hogy biztosan nem igaz.

Én őszintén megmondom hogy már nagy ívben kakálok az ügyre, mivel szerintem kb. 90%ban politika az egész. Persze azért remélem hogy fellebbeznek, csak hogy majd legyen miről zsörtölődni itt. :DDD

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1994) Motion_Blur válasza Oliverda (#1993) üzenetére


Motion_Blur
félisten

''Én őszintén megmondom hogy már nagy ívben kakálok az ügyre''

Hát a Te helyedben én is azt tenném ;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1995) venember83 válasza Oliverda (#1993) üzenetére


venember83
nagyúr

Jo, akkor valaszolok:

onnan lehet pl errol tudni, hogy ez az iras, az iro szubjektiv velemenyen kivul, igazsagokra epul, mert tenyeket sorol fel, ezeket konnyen lehet ellenorizni, ketlem, hogy lejaratna magat ilyesmivel, barmekkora Ferrari fan is. Tobbi gorbe tukor meg szubjektiv, szoval azt hiszel el amit akarsz.



En mondjuk par ritmusos elozesnek jobban orulnek mint pl fellebbezesnek, valahogy az erdekesebb... De sajnos idei szezon (sem) ezekrol szol :(

Viszont elobb-utobb csak megutkozik LH FA-val ;] Nagy csalodas lenne ha belenyugodna az ifjonc egyszeruen es konnyeden, h mindig megelozi ot a csapattarsa s ezzel elveszi elole a vb-cimet.

[Szerkesztve]

(#1996) Oliverda válasza Motion_Blur (#1994) üzenetére


Oliverda
félisten

Na jó, megértem hogy te ezt nem teheted... az okokra mindig szükség van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1997) Oliverda válasza venember83 (#1995) üzenetére


Oliverda
félisten

Aha, így már más.

Tényleg jó lenne egy szoros csata, bár én még akár azt is el tudom képzelni, hogy Dennis a komisz az utolsó futam előtt picsán rúgja Alonso-t amiért párszor hisztizett, vagy azt mondja hogy OK, távozhatsz a csapattól, de akkor menj azonnal. Majd de la Rosa meg addig büntetne a helyén. :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1998) venember83 válasza Oliverda (#1997) üzenetére


venember83
nagyúr

Na latod azt nem engedheti meg maganak Ron bacsi, igy is teljesen hitelet vesztette, legalabb azt a keveset ami maradt kene valahogy megtartani. Meg aztan ha nem is hivatalosan, de McLaren lesz a vilagbajnok auto, hisz abban nyert a vb, az meg jot tesz a csapatnak, foleg ha elso-masodik mekis. Ha valami csoda be nem kovetkezik... :U

(#1999) Oliverda válasza venember83 (#1998) üzenetére


Oliverda
félisten

Majd meglátjuk. Viszont ezzel még Ron bácsi csinálhatna egy utolsó igazi bunkóságot mielőtt visszavonul.

Egy szónak is száz a vége, szerintem ebben a sportban nincsenek szentek, és ez akkor még inkább igaz ha a csapatvezetőkről beszélünk. Dennis, Todt, Briattore, vagy említhetém még Eddie Jordan-t is, de ugye például Frank Williams is ült már a bíróság előtt, illetve nyilván sok minden van amiről nem is tudunk. Ez sem biztos hogy kiderül ha Coughlan egy okosabb nőt vesz feleségül. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2000) wildrain válasza snecy (#1967) üzenetére


wildrain
addikt

Todték hülyék lennének egy jó, konstruktív csapathangulatot tönkrevágni egy olyan pilótával, akinek semmi sem jó, csak ha ő kap mindent.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Formula-1 2009 - Archívum VII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.