Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#253) Myoka válasza zolikaDB (#251) üzenetére


Myoka
csendes tag

Óhh nálunk a szerelés az nem is munka, mire bejön a fönök, addigra forgácsnak kell lenni a gépben, mert ha nincs, akkor te nem is dolgoztál semmit. Lényegtelen, hogy 1 óráig írom a programot. Kezemben a számológép, előttem egy teleírt papír számításokkal, gép felszerszámozva, felfogás is kész, darab kiórázva, meg minden nyavalya...jön az a hülye...és megkérdezi, hogy miért nem csináltam még semmit...na ilyenkor vörösödik a fejem....
Múltkor mondtam neki, hogyha neki jobban indul a reggele a forgács látványától, akkor leközelebb lapátolok a gépbe, mire beér....nem tudok mást tenni...
Másik vicces...csak hogy mennyire értenek a főnökeim a szakmához:
Megkaptam a lángvágott vasat, lényeg, hogy volt rajta egy félkör alakú rész, ami a darab többi részéhez képest rosszul volt kivágva, meg rosszul is volt felheggesztve...nehogy egyszerű legyen az életünk... Minden darabot külön ki kellett játszani, hogy ne csússzunk ki a tűrésből, természetesen mindenhol be volt tűrve...Az egész cég azon aggódott, hogy "mikor lesz már kész."
Nekiálltam ezt a bizonyos félkört simítani, mikor jön az egyik nagyokos tulaj. Megkérdezi tőlem, hogy miért van az, hogy az egyik körív fala vastagabb, mint a másiké? Tényleg ennyire szarul lettek kivágva? Ránéztem hülye fejjel, hogy mit is akar...odamegyek...mondom neki, hogy azért vastagabb, mert az még nincs megmarva..... :W Erre megszólal, hogy - Tényleg! Az még nem fényes! :F
Na ilyen emberek irányítgatnak minket, kész idegbaj....

myomyo

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.