Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#12273) lav1892 válasza tebeeee (#12271) üzenetére


lav1892
csendes tag

Üdv.
Haas-al nincs tapasztalatom. A Hurco szerintem nagyon jó vmx24i-t kezeltem. Mi solidcam-et használtunk hozzá elég gyakran. Cam progiknál mindig figyelni kell a szerszám memóriában megadott szerszám átmérőre mert ha a pl a cam programban fi8 as maró van megadva akkor az a gépben is pontosan fi 8 legyen mert ha pl 7,95 vagy 8,05 akkor előfordult hogy hibát jelez ki a gép. De ha erre odafigyelünk akkor minden probléma nélkül müködött a cam. (mi csak solidcam et használtunk mást nem próbáltunk). a grafika nagyon jó főleg a MAX5 nek. Ha a szerszám memóriában minden szerszám adatot meg adsz neki...(átmérő, szár vastagság, élhosz, tipus stb) akkor a grafikán a solid modellen mindent látsz...olyasmikre gondolok h pl észre lehet venni hogy ha a szerszám szára vastagabb mint az éle és túl mélyre küldöd akkor az elég feltünő tud lenni a grafikán mutatott modellen. Ha valahol hibát látsz a grafikán a szerszám pályákon akkor egyszerüen ráklikkelsz a szerinted hibás szerszámpályára "select" utána a "jump" és máris beledob a programba ahhoz a mondathoz amelyiket kiválasztottad. Ez cam proginál és dialógnál is müködik. Dialóg része nagyon jó....talán a legjobb ami létezik...gyors és egyszerü...ha van hozzá véve dxf akkor pedig potyognak róla a kész darabok egyedi gyártásban. Ja még egy dolog. Gond nélkül lehet vele egyszerre több programmal is dolgozni. (amig az egyik cam program fut addig a másik dialóg vagy cam programiot beolvashatod, leszimulálhatod a grafikán vagy irhatod is közben. Ha dialóggal dolgozol akkor az éppen futó kontúrába is bele javithatsz és a következő inditásnál már az új kontúra indul. (erről szól a gép is amikor megáll hogy "hé látom belenyúltál a progiba a következő inditáskor a megvátoztatott progi indul jó ez igy? " :)
Ami a teljesitményt illeti nem nagyon gyilkoltam a gépet. Talán a legtöbb amit kihoztan belőle az volt amikor fi 50 es mitsubishi lapkás sarokmaró ment 75% os oldal fogással és 6 mm fogásmélységgel 16MnCr5 ös anyagba. Ez 50-60% ig vitte fel a főorsó terhelését. A vmx42 már erősebb ott a fi50-es mitsubisi nagyoló lapkás.nem emlékszem a tipusára de katalógusban ki lehet keresni....az ment 0,5 ös fogásokka S1000 körüli volt és 7000mm/min. szerszám acélba ment órákig a gépnek meg sem kottyant. Ezzel együtt ha nagyon fontos az erő és sok szerszámacél/rozsdamentes van akkor szerintem vannak erre a célra jobb és erősebb gépek is mint a hurco...főleg ha csak cammel programoznátok....mert Hurco a kibaszott jó dialóg vezérlőjével és a nagyon jó grafikájával emelkedik ki a többi közül nem az erejével és stabilitásával.
Remélem tudtam segiteni :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.