Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) spiky03


spiky03
veterán

Így van sajnos, csak DVDn jönnek magyar vonatkozással.
Ezért kellett sajnos alternatív módszerhez folyamodnom, ha magyar vonatkozással akarok ilyen BDket...
Mert sajnos nekem kell legalább a magyar felirat.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#52) Rumcsaka


Rumcsaka
tag

Én úgy olvastam hogy sajnos még DVD-n sem fognak már megjelenni a Disney/Marvel és a Fox filmek...
Tegnap érkeztek:

(#53) makkmarce válasza Rumcsaka (#52) üzenetére


makkmarce
őstag

ahogy néztem, sok esetben a lengyelre vagy más közeli ország verziójára rádobják a magyart. Ha nem zavar, hogy a borítója lengyel, nehány filmből lehet magyart beszerezni.

okoskodom, tehát vagyok

(#54) Vikthor válasza Rumcsaka (#52) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Az első nagy film elég komoly téma hasonlóra kapott oscart Anthony Hopkins is aThe Father című filmjere. Az utolsó is megvan remek alakítást nyújt Noomi Rapace ebben az akció scifiben. A középsőt nem ismerem.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#55) Rumcsaka válasza makkmarce (#53) üzenetére


Rumcsaka
tag

Én is szoktam rendelni a lengyelektől stb. de ahogy megy az idő és telnek az évek sajnos egyre kevesebb kiadványon vagyunk rajta... :(((

(#56) makkmarce


makkmarce
őstag

igen, hát mit nem adnék mondjuk egy felújított 5th elemért szinkronnal.

okoskodom, tehát vagyok

(#57) Vikthor válasza Rumcsaka (#55) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Azon az oldalon lehet szűrni a kiadványokat, hogy kilistázza a magyar feliratosokat, igen hasznos tud lenni. Az 5. elem sajna ahogy a többi nagy filmre sem kerültünk rá, bár én így is meg fogom majd venni, mert az egy alapmű a "művészi" scifi filmek közt.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#58) makkmarce válasza Vikthor (#57) üzenetére


makkmarce
őstag

és sokszor még mindig szebb, mint a mostani agyonCGIzett filmek. Talán az Alita ütötte meg azt a szintet, ahol már nem voltak ordítóan zavaróak a hibák.

okoskodom, tehát vagyok

(#59) Vikthor válasza makkmarce (#58) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Naja, Alita szerencsére megjelent itthon, nekem a steelbookos 2D és 3D verzió van meg, a 4K akkor nekem túl sok volt, most meg már nincs. :D

Ötödik elem van 19 fontért, az nem olyan szörnyű ár, Zavvi, Amazon...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#60) Vikthor válasza makkmarce (#58) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Sokat dob rajta a motoin capture, ami először igazán volt "jó" -> Gollum esetében.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#61) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Júniusi filmgyűjtés #2

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#62) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Érdekelne nappaliban tárolási megoldások, mert bár hosszú távon médiaterem (dedikált moziterem) jelenti a megoldást, bár jelenleg a nappaliban van nálam és nézegettem polcokat, szekrényrendszereket, de eddig igazán jó megoldást nem találtam rá. Talán egyedi tervezést érdemes kiviteleztetni?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#63) makkmarce válasza Vikthor (#62) üzenetére


makkmarce
őstag

nekem is egyedi lett a végén, mert még olyat is nehezen talál az ember amibe a standard receiver befér. Én sima fiókokba tettem a lemezeket, ami nem a legjobb megoldás, meg nem annyiran trendi, de végülis nincs a szem előtt a rengeteg lemez.
Nem nehéz megcsinálni, a bútorszabász cégek nagyon szépen le tudják gyártani mm pontosan CNC-vel és szépen fóliáznak. Olcsóbb is, mint a boltban. Ami kihívás az az összeszerelés, érdemes egy párezer forintos sablont venni a furkáláshoz, mert rengeteg bajtól megkímél. Ha félsz, hogy nem tudsz mm pontossággal összeszerelni, akkor az is jó megoldás, ha a felső lapot kilógatod minden irányba 0,5-1cm-re, így nem kell félni attól, hogy alulról kikandikál egy 1-2mm-t félrefúrt bútorlap.

okoskodom, tehát vagyok

(#64) spiky03 válasza Vikthor (#62) üzenetére


spiky03
veterán

Az én kocka polcaim is egyedi gyártásúak meg a lebegő polc is amin a digik és a steelek vannak.
Kb olyan mély mint egy lemez tok.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#65) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Ezeket nézegettem a minap, ami bele is illene a jelenlegi bútorkörnyezetbe:

Link1
Link2
Link3

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#66) makkmarce válasza Vikthor (#65) üzenetére


makkmarce
őstag

szerintem beszélj asszonnyal, mert itt 3 színhőmérsékletű polcot látok :DDD
ebből melyik van nektek otthon? ha csak bementetek venni valamit, akkor szerintem sonoma lesz, mert most mindenhol azt tolják (csak azért se azt vettem :DDD )

okoskodom, tehát vagyok

(#67) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Hoztam mára is egy érdekességet, tavaly novemberi szerzeményem. Egész pontosan a 75. évfordulós kiadvány a Gone With The Wind (Elfújta a Szél) című filmet. Warner Bros által forgalmazott filmje 1939-ben készült és azóta is töretlen filmlegendának számít. Ma már nem árt a kor történelmével és helyzetével tisztában lenni amiben a film játszódik, mert annak hiányában, könnyen igazságtalanul el lehet ítélni azt. A filmet nem hiszem, hogy részleteiben be kéne mutassam, mert a filmeket szerető és kedvelő ember több mint valószínű amúgy is látta már és ismeri, Clark Gable és Vivien Leigh felejthetetlen játékát, és színészi előadását.

A doboz tartalma, blu-ray.com linkje:

- 4 lemezes kiadás
- 36 oldalas keménykötésű könyv az elismert divattervező (Austin Scarlett) tollából
- zsebkendő (mint a filmben)
- zenélő doboz, működés közben, KLIKK




Megjegyzés: a magyar változat az egylemezes kiadvány, ami nekem van, ugyanaz a master, amit a 4 lemezes (1 film, 3 extra lemez) nagydobozhoz is adtak.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#68) erahurka


erahurka
félisten

Vettem egy névjegy tartót a mozijegyeimnek de kicsi lett :DDD Előre kellett volna számolnom. Bár csak egy ilyen volt a boltban szóval mindegy. Vennem kell még! :DDD

(#69) Vikthor válasza erahurka (#68) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Fotót!! Mióta gyűjtöd a mozijegyeidet?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#70) erahurka válasza Vikthor (#69) üzenetére


erahurka
félisten

Hát az első 2005-ből van, de aztán vagy 2 év kimaradt. Meg utána sem 100%-ig teljes a kollekció szerintem. Az utóbbi néhány évből viszont szerintem minden megvan.

Emlékszem, a Becstelen Brigantykra kétszer mentem, és SZÁNT SZÁNDÉKKAL KIDOBTAM A MÁSODIK JEGYET!!! Azóta is bánom. :O :DDD

Meg a Nem Vénnek Való Vidéket úgy néztük haverommal, hogy az ő haverja füvet ment venni, de otthon be kellett mutatnia egy mozijegyet, úgyhogy nekik adtam az enyémat. :(

És az elmúlt néhány évben elég sokat voltam premier előtti vetítésen nyereményjátékok jóvoltából, ott előfordul hogy csak egy fehér lapra kinyomtatják a film címét (ilyen pont nincs meg mert ketten mentünk, és mindet elkérték), de van hogy ilyen igényes jegyet adnak. Ami megvan, az azért, mert egyedül voltam és elkértem a nem létező partnerem jegyét is ;]

Végül néhány kép a kollekcióról:

Van egy nagyobb rekesz, ide tettem ami a kis helyekre nem fért be. A legtöbb nyert jegy itt van, plusz régi IMAX jegyek meg a felül látszódó, szintén premier előtti vetítésekhez járó "kajajegy" :D

(#71) belinho


belinho
senior tag

20%-os kedvezmény és ingyenes szállítás a Media Markt-ban egyes Blu-ray filmekre.
Van 1-2 jó kiadvány kedvező áron gyűjteménybe vagy ajándéknak.

(#72) Vikthor válasza belinho (#71) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Nagyon jó, köszi, hogy szóltál, már látok is kb 4-5 filmet, amit megrendelek. :R

@erahurka: Nagyon szép mozijegy gyűjteményed van, a maradéknak is vegyél még egy ilyen névjegykártyatartót. Nekem is van egy pár elrakva, majd mutatom, csak most túlórázom...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#73) belinho válasza Vikthor (#72) üzenetére


belinho
senior tag

Én se tudtam kihagyni, hozzám is érkezik majd a csomag. A víz érintése steel szinte ajándék áron van 2399Ft-ér, máshol 3990-ér láttam. Ellenséges terület nem nagy film, de 1599-ér jöhet, máshol 2990-ez is. Meg beraktam még pár filmet, ami hiányzott, de szintén jó áron volt.

Neked pedig én köszönöm a topik létrehozását, a filmvilág topikban akadtam a linkre, onnan jöttem át, szintén filmgyűjtő, és moziplakát gyűjtő.

(#74) Vikthor válasza belinho (#73) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Azta, azokra filmplakátokra én is kíváncsi lennék, tuti van egy pár jó ritka vagy eredeti darabod. Moziszobád van dedikált esetleg? Nekem még csak nappalim van hybrid módban... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#75) belinho válasza Vikthor (#74) üzenetére


belinho
senior tag

Többnyire már csak a ritkaságokat és a régebbieket gyűjtöm. 2013 óta gyűjtögetem őket több száz darab van már, de ezek is el vannak rakva hengerekbe, mert nincs az a felület, amire ki tudnám rakni. Inkább a birtoklási vágyról szól ez az egész, a tudat, hogy megvan ennek vagy annak a filmnek az eredeti moziplakátja. Sokat el is adtam már, vagy amiből kettő is volt.

A nappaliban szoktam filmezgetni, amikor időm engedi. Volt tervben moziszoba, de csak egy társasházi lakás van jelenleg, ott meg helyszűke miatt ez most nem kivitelezhető.

Amúgy ha netán valakit esetleg érdekelne innen a topikból valami kedvenc film plakátja, vagy moziszoba csinosítására dekorációnak,az keressen privátban.

[ Szerkesztve ]

(#76) Vikthor válasza belinho (#75) üzenetére


Vikthor
nagyúr

"Amúgy ha netán valakit esetleg érdekelne innen a topikból valami kedvenc film plakátja, vagy moziszoba csinosítására dekorációnak,az keressen privátban."

Ez lenne a célom, mikor dedikált moziszobám lesz! :D Esetleg Terminator 2, Utolsó kereszteslovag vagy Star Wars - A new hope plakátjaid vannak? Egy pár fotót a legritkábbról nem küldesz? Szívesen megnézném. Sideshow vagy Celebrityauthentics termékeid is vannak?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#77) erahurka válasza belinho (#75) üzenetére


erahurka
félisten

Honnan szeded a plakátokat?

Én kis méretben nyontatnék majd plakátokat aztán képkeretekben kitenném valahova. Majd ha lesz saját lakásom.

[ Szerkesztve ]

(#78) Vikthor válasza erahurka (#70) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Kerestem még egy londoni ALIEN 4 jegyet a 90-es évek végéből, de nem találtam meg, mert nem volt ott ahol hittem, hogy van. De hoztam egy közel 20 éveset. Mindegyik filmet itthon 11-12x láttam moziban... igen egy vagyon volt, de imádtam. :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#79) erahurka válasza Vikthor (#78) üzenetére


erahurka
félisten

12x ugyanazt a filmet? Én kettőnél többször nem ültem be semmire, olyankor is volt valami oka.

(#80) spiky03 válasza Vikthor (#78) üzenetére


spiky03
veterán

Én a Transformereket láttam mindet 2x moziban.:D
Az első részt meg kb 10x már összesen.
Valamint a Dark knightot láttam még 2x moziban.

Általános iskolás koromban én is gyűjtöttem a filmes plakatokat. A moziban vettem 50 hufert ha jól emlékszem.:D
Aztán mentek a szobám falára. Meg a Vox magazinokat vettem havi szinten.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#81) belinho válasza Vikthor (#76) üzenetére


belinho
senior tag

Star Wars az megvan, T2 az nekem sincs, drága mulatság. Vannak régebbi filmek, mint Dredd bíró, Tűzhányó, Waterworld, Sikoly, stb...90-es évek filmjei.
Ha lesz időm, majd kirakok 1-2 csemegét.
Figurákat nem gyűjtök, csak plakát és lemez.

(#82) belinho válasza erahurka (#77) üzenetére


belinho
senior tag

Régebben moziktól sikerült beszerezni, amik meg nem voltak meg, azok vatera, jófogás, aukciók stb

(#83) Vikthor válasza belinho (#81) üzenetére


Vikthor
nagyúr

hogyhogy drága a T2, mitől? Gondolom ritka mert mindenkinek az kell, annyira menő Arnie a mocin napszemüveggel kezében a sörétessel... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#84) belinho válasza Vikthor (#83) üzenetére


belinho
senior tag

Az eredeti 1991-es plakát ritka mint a fehér holló, akinek van, az meg nem válik meg tőle.

(#85) Vikthor válasza belinho (#84) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ilyen, ez az?

50 dollár.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#86) belinho válasza Vikthor (#85) üzenetére


belinho
senior tag

Az eredeti 91-es magyar kiadásra gondoltam.

(#87) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Kicsit kipihenem a kajakómámat, azt hozok nektek egy igazi gyöngyszemet. Mindenki jól van, hogy bírjátok a meleget?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#88) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Kollekcióm jelenleg legdrágább darabja, szintén eBay-es rendelés Angliából, használt, de nagyon jó állapotban. Nem más mint a Titanic a maga 11 Oscar díjával, James Cameron egyik remekműve. Ez annak idején a film 15. évfordulójára készült Amazon exclusive limited to 1000 copies kiadványa. Ez a 4 lemezes változat, a film 3D 2 lemez, a 2D 1 lemez és az extrák a negyedik lemez. Sajnos erre a kiadásra nem kerültünk rá, de én voltam/vagyok olyan fanatikus, hogy a magyar 4 lemezes kiadványt raktam bele, így van rajta magyar szinkron és felirat egyaránt, nekem az utóbbi szempont. A kiadványhoz nagyon sok és minőségi extrát raktak bele, ilyeneket pl. keménykötésű képeskönyv, 1912-es The Daily Graphic napilap repro, 6 karakter képeslap, teljes hajó keresztmetszet, fotók a helyiségekről, első osztályon utazók teljes listája, étlapok és az eredeti SOS üzenet reproja. Ezek nagyban segítenek előkészíteni a filmhez a hangulatot és egy remek kis időutazást garantálnak. Az egész csomag kemánykartonból, de figyeltek olyan részletekre is, hogy a szegecsek a hajó oldalán dombornyomottak legyenek, nagyot dob a feelinget.

Vigyázat, ezt a Titanicot hamisítják az oroszok, ugyanígy néz ki, csak jóval kevesebb extra van hozzá.

Íme egy pár kép a sajátomról, nemrég unboxingoltam és fotóztam le.















~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#89) Rumcsaka válasza Vikthor (#88) üzenetére


Rumcsaka
tag

👍 Gratula!
Ezt a kiadást én egy Szlovák ürgétől vásároltam pár évvel ezelőtt...és szintén a 4 lemezes Magyar kiadványt raktam bele... ;)

(#90) belinho válasza Vikthor (#88) üzenetére


belinho
senior tag

Jó anyag! Gratulálok hozzá. Nekem még hiányzik a gyűjteményből a film, de majd egyszer pótlom ezt a hiányosságot. Viszont megvan a film plakátja.

(#91) Vikthor válasza belinho (#90) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Fotót! :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#92) belinho válasza Vikthor (#91) üzenetére


belinho
senior tag

Amint lesz egy kis időm berakom ezt is, gyűjteményem féltett darabja.
Holnap elméletileg érkezik a MM-os akciós csomagom is, és a rocky-s rendelésem is. :C

(#93) Vikthor válasza belinho (#92) üzenetére


Vikthor
nagyúr

jaja valszeg nekem is holnap, mert jött email, hogy feladták, én is aznap rendeltem a MM-ból amikor írtad... :D Rockytól mit rendeltél? Csak nem a teljes Rocky sorozatot? :DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#94) belinho válasza Vikthor (#93) üzenetére


belinho
senior tag

Megjött minden épségben. Rocky-tól pár cseh kiadványt rendeltem, amit itthon már régóta nem sikerült beszerezni. De beszéljenek a képek, elnézést a minőségért, de a telefon csak ennyit tud.
Rocky-s csomag:

Media Markt:

És a beígért Titanic plakát:

(#95) Vikthor válasza belinho (#94) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:R :R :R

Nem semmi az a plakát! Nekem még úton a postás bácsi, nem csöngetett, de majd posztolom. Bár nekem sima tokosba megvan a Víz érintése, de olyan mélyolcsó volt ez a steel, hogy nem tudtam otthagyni.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#96) Vikthor válasza Vikthor (#95) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Na nekem is megérkezett a "szeretetcsomag" :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#97) belinho válasza Vikthor (#96) üzenetére


belinho
senior tag

:R
Kedvencek temetőjén én is gondolkodtam nagyon, de az most kimaradt.
Remélem lesz még akcióban.
Víz érintését én sem tudtam kihagyni jó áron is volt, meg 20th fox, szóval ha elfogy nem is lesz belőle több.
Oscar miatt néztem meg anno feliratosan. Természetesen ennek a filmnek is megvan a plakátja :D

(#98) Vikthor válasza belinho (#97) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ha van egy két olyan plakátod ami duplán vagy többször lenne meg akkor irj rám privatot szerintem érdekelne egy pár darab.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#99) erahurka válasza Vikthor (#96) üzenetére


erahurka
félisten

Az a Kedvencek Temetője borító! :Y Kár hogy nem steelbook vagy digipakk.

(#100) Vikthor válasza erahurka (#99) üzenetére


Vikthor
nagyúr

az ugye az 1989-es "első" film, nekem az egy nosztalgikus emlék miatt jött, mert emlékszem, hogy anno ezt VHS-ről letoltuk nem egyszer :D bár egy kicsit B kategóriás horror...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.