Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Felvételi 2009

Hozzászólások

(#1) dui


dui
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis olvasni való
Ajánlom mindenki figyelmébe, hasznos lehet!

(#2) yksz


yksz
aktív tag

Udv mindenkinek! Engem az érdekelne hogy alapvetoen mi a kulonbség az ELTE-IK és a BME-VIK kozt? És hogy Ti melyik ajánljatok inkább?

Fly away my precious knowledge fly far away

(#3) vedelem


vedelem
csendes tag

Honnan lehet letölteni a 2009-es felvételi tájékoztatót? Elérhető egyáltalán, mert ha igen akkor örülnék a direct linknek, mert unom már az össze-vissza ugrálást az al-al-allinkek között és persze sehol nincs semmi...

(#4) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Csak ügyesen, hajrá mindenkinek! :K

(#5) Tomics válasza yksz (#2) üzenetére


Tomics
addikt

Van mind2nek topikja: BME ELTE

Azt tudom, hogy az Eltés infó nagyon belemerül a matekba, az infóba meg kevésbé, de erre majd az érintettek válaszolnak.
Én a BME-t ajánlom, de számíts rá hogy nagyon kell tanulni ennek ellenére is sok csalódás ér majd, de részleteket itt is az érintettek mondanak majd :)
Én csak egy Kandós vagyok, de mindig is BME-re akartam menni...de így utólag talán már nem is bánom hogy nem kerültem be (lásd bme topik hozzászólásai).

Sok sikert mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#6) mongi_


mongi_
aktív tag

- informatikus és szakigazgatási agrármérnök
- gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök

Valakinek van valami véleménye, esetlegesen tapasztalata az alábbi szakokról? Elsősorban BCE-es körökben? :U

booty time booty time across the USA

(#7) yksz válasza Tomics (#5) üzenetére


yksz
aktív tag

Olvasgattam azokat a topicocat is, de tbb 10k hozzászólást átnyálazni nem volt kedvem:) Végulis úgy dontottem hogy BME-VIK lesz elso helyen. Rem felvesznek és nem bánom meg hogy azt választottam:)

Fly away my precious knowledge fly far away

(#8) zsolt1129 válasza yksz (#7) üzenetére


zsolt1129
addikt

A BME-vel nem nyúlsz mellé az tuti. Már csak a presztizs miatt sem :D Nem beszéve arról hogy azért elég magas a képzés szinvonala is.

(#9) mongi_


mongi_
aktív tag

Valaki fogja itt kezdeni a kolis életét szeptembertől [link]? ;]

booty time booty time across the USA

(#10) SystemRoot válasza mongi_ (#9) üzenetére


SystemRoot
őstag

Piszok messze van fővám tértől. De jó bulik szoktak lenni. Én kétszer aludtam ott, jó a hangulat, de hát a világ végén van.

Üdv.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#11) bandus válasza mongi_ (#9) üzenetére


bandus
veterán

naigen, bce-s kolikban jó bulik vannak, az biztos ;]

de ettől függetlenül már cska azért se lennék bce-s, mert minden létező versenyben kikapnak tőlünk ;] de még az eltétől is ;] :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12) mongi_ válasza SystemRoot (#10) üzenetére


mongi_
aktív tag

Igen, messze van sajnos, de ha felvesznek a BCE-re, akkor az elsősöket automatikusan oda teszik be, szóval nincs mit tennem. Hozzá lehet szokni, és ha nagyon nem jönne be, akkor már a másodikosok pályázhatnak a belvárosi kollégiumokba is. :)

Jó lenne valakit megismerni, aki ott fogja kezdeni szeptembertől... ;]

[ Szerkesztve ]

booty time booty time across the USA

(#13) yksz


yksz
aktív tag

Ki adja még be a PH-sok kozul BME-VIK-re ezéven még rajtam kívul?:)

Fly away my precious knowledge fly far away

(#14) SystemRoot válasza mongi_ (#12) üzenetére


SystemRoot
őstag

öcsi-s fórumon lehet majd ismerkedni. Én anno kocsmatúrákat szerveztem még gólyatábor előtt, és sok embert megismertem.
GTB-ben pedig rengeteg emberrel meg lehet ismerkedni.

bandus:
kit érdekelnek azok a versenyek. Elmondjam hogy mi az a verseny ami számít? Bemész E épületbe és délidőben végigsétálsz, és számolod hogy hány nő kéne, és hány volt már meg.:D
:DD
Na ebben BME és ELTE csúnyán kikap.:DDD

[ Szerkesztve ]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#15) bandus válasza SystemRoot (#14) üzenetére


bandus
veterán

hehe...

azért azt el kell mondjam, hogy a hiedelmekkel ellentétben sokkal több csinos lányt találsz a bme-n mint gondolnád :U énis meglepődtem anno :)

bár az általánosan elmodnható, hogy hozzánk nem kurvák járnak :P

viszont jártál te már az eltén :U ott is van választék bőven :K rezső buli? :D

na az alkohoool.... nemszóltam. a rezső az sotés kolesz :D de nem törlöm ki:D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#16) SystemRoot válasza bandus (#15) üzenetére


SystemRoot
őstag

Najó, az építészkar az felmentést érdemel.:D

De egyébként járok én gyakran BME-re, tanultam ott fizikát meg matekot anno, szal láttam hogy mi a helyzet.
Eltén nemtom mi van, de haverjaim akik odajárnak könyörögnek hogy bejutassam őket Corvinusos bulikra.:)

Egyikük jelentkezni akar egy szakra itt csakhogy elmehessen gólyatáborba.:D
Végülis nem hülyeség. :DDD

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#17) bandus válasza SystemRoot (#16) üzenetére


bandus
veterán

naja, azért ott páratlan a felhozatal, eztet el kell ismerni :K +bkf és bgf. ebben a triumvirátsban vannak a legjobb picsák :K

fene a beletekt ;] még jó h nem zártkörűek a partik, mzeg van skúl kláb :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18) mongi_ válasza SystemRoot (#14) üzenetére


mongi_
aktív tag

öcsi-s fórumon Ezmiez? :P

booty time booty time across the USA

(#19) SystemRoot válasza mongi_ (#18) üzenetére


SystemRoot
őstag

Ha felvettek, akkor majd be leszel regisztrálva oda, és be tudsz majd lépni.
Hasznos kis fórum.

Üdv.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#20) mongi_ válasza SystemRoot (#19) üzenetére


mongi_
aktív tag

Értem, köszi szépen. Írtam privit, majd nézz rá! ;)

[ Szerkesztve ]

booty time booty time across the USA

(#21) SystemRoot válasza mongi_ (#20) üzenetére


SystemRoot
őstag

ment re.

Egyébként mindenki tanuljon szorgalmasan!
És nehogy azt higgye hogy az érettségi nehéz, mert akkor az első vizsgaidőszakban meglepi éri majd.:)

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#22) mongi_


mongi_
aktív tag

Ki tervezi hogy a BCE-re adja be a jelentkezését elsőnek?
Valamint melyik karra, szakra? :)

[ Szerkesztve ]

booty time booty time across the USA

(#23) skajwa


skajwa
senior tag

Én most a bce-n vagyok elsőéves élelmiszermérnök. Nem a közgáz, hanem a kertész egyetem részén és hát egy szar fostalicska mocsok az egész.:) Jó bulin még nem voltam a suli keretein belül, persze lehet csak nekem magasak az igényeim.

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#24) peterszky válasza yksz (#2) üzenetére


peterszky
őstag

Van bőven szerintem :)

Én az ELTE IK-ról tudok nyilatkozni neked. A most indult képzés egy picit más, mint amin én vagyok és nagyon más, mint a progmat volt. Analízist leredukálták a BSc-n 4 félévre, MSc-n pedig nem minden szakirányon kötelező (tantervek alapján). Fizikás tárgyak egyáltalán nincsenek, ehelyett kicsit több a matek: lineáris algebra, két félév diszkrét matematika, valószínűségszámítás, operációkutatás. Emellett még ott van a nehezen emészthető formális nyelvek és automaták - számításelmélet kombó. Van egy elég erős logika kurzus is (nullad, elsőrendű logika), én eléggé megszenvedtem vele, most sikerült átmennem belőle (3x-ra).

Lehetséges, hogy a programozáshoz kapcsolódó tárgyakból több van, mint BME-n, ebben nem vagyok biztos.

Van két félév Algoritmusok és adatszerkezetek, ezeket nagyon szerettem, az előadó nagyon jó! Van a Fóthi mester tárgya, a Bevezetés a programozáshoz, most már nem első félévre, ez erősen matematikai nyelven közelíti meg a témát (szekvencia, ciklus, elágazás matematikai definiálása, program helyességének bizonyítása, stb). Ad egy szemléletet, nem mondom, hogy könnyű, nagyon sokan szenvedtek vele, nekem sikerült elsőre mindkét féléve. Van 4 félév EAF: ez programok/doksik készítése Windows (C++,C#) és Linux (C++,QT) alatt, most már lesz EAF3ban Java ME is. (EAF3 és EAF4 grafikus programok, előtte konzolos).

Van 3 félévnyi adatbázis kezelés. Számítógépes hálózatok (ennek az előadása nem tetszik, bár nem tudom milyen egy jó előadás belőle :) )

Van UML modellezős tárgy, Operációs rendszerek (POSIX szabványú programok készítése gyakorlaton, ea-n OS-ek működésének ismertetése)

Mesterséges Intelligencia, ez nekem most lesz, kíváncsi vagyok már, hogy milyen lehet.

Párhuzamos programozás alapjai.

BME-hez hasonlóan nálunk is vannak komoly kapcsolatok, referenciák. Nokia, IBM, Morgan Stanley,...

PP előadó mesélte, hogy egy hazai atomerőmű (vajon melyik :) ) képviselői nála is érdeklődtek, hogyan érdemes párhuzamos vezérlőszoftvert készíteni.

Járai mester, a prímrekorder :)

Ha valami kérdésed van, akkor nyugodtan írj ide vagy a topicunkba, fogunk válaszolni.

What else you gonna do on a Saturday?

(#25) Egorov


Egorov
aktív tag

Gyertek Miskolcra :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#26) mongi_ válasza skajwa (#23) üzenetére


mongi_
aktív tag

Ment privát üzi, majd nézz rá. ;)

booty time booty time across the USA

(#27) KMan válasza SystemRoot (#14) üzenetére


KMan
őstag

kit érdekelnek azok a versenyek. Elmondjam hogy mi az a verseny ami számít? Bemész E épületbe és délidőben végigsétálsz, és számolod hogy hány nő kéne, és hány volt már meg.

Ehhez csak gratulalni tudok

[ Szerkesztve ]

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#28) mongi_


mongi_
aktív tag

Lassan itt lesz a felvéltei jelentkezés leadásának a határideje (február 15!.). Úgy döntöttem, hogy beadom az informatikus és szakigazgatási agrármérnökire a BCE-KERTK-re valamint a KRF-AVK-ra. Még lehet, hogy az élelmiszermérnökire is, a BCE-ÉTK-ra, ezen még elég erősen gondolkozom.

Többi felvételiző, merre megy? :) Gondolom aktuális ezt megkérdezni. Bár nem tudom, hogy a jelenlegi PH!-es emberkék közül hányan vannak velem egy cipőben, de aki ide jön, leírhatja, hogy milyen egyetemre / fősulira adja be a jelentkezését.

Leendő BCE-es hallgatok meg küldjenek már egy privit is! ;]

Sikeres felvételit kívánok mindenkinek ;) ,
mongi_

[ Szerkesztve ]

booty time booty time across the USA

(#29) yksz válasza peterszky (#24) üzenetére


yksz
aktív tag

Ez a "Bevezetés a programozáshoz" matek mennyire emésztheto? Sokan szenvednek vele? És EAF-en milyen programokkal kezdtek/milyenek a durvábbak késobb? Valamint ez az adatbázis kezelés és számítógépes hálózatok is inkább matekos részrol kozelíti meg a dolgot, vagy gyakorlatiasabb? Válaszodat elore is és így utólag is koszonom szépen:) :R

Fly away my precious knowledge fly far away

(#30) SystemRoot válasza KMan (#27) üzenetére


SystemRoot
őstag

Ó, igazán köszönöm.:) :DD

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#31) MmDorian


MmDorian
őstag

Már lezajlottak a központik, meg ilyenek ? :B
Tavaly de sz@r volt átélni.... :DDD

(#32) peterszky válasza yksz (#29) üzenetére


peterszky
őstag

Meg lehet tanulni, csak egy picit furcsa elsőre és sokan nem szeretik :) (pl. topicunk első száz hsz-e között ezt szidják nagyon sokan)

EAF: az első félévben még elég laza dolgok vannak, egyszerűbb programozási tételek megvalósítása, egymásba ágyazása (maxker, linker, stb). Második félévben az OO stílusra mennek rá. Én a 3. félévnél tartok belőle, ott az első két beadandó egy-egy játék (pl. soliter, amőba), utána egy gráf algoritmus grafikus bemutatására program majd egy hanta, amiről nem tudom, hogy pontosan mi, amiatt buktam belőle.
itt meg tudod nézni a feladatokat is
itt meg pár hf-emet, doksikat (értelemszerűen az eaf mappákban :) )

Adatb: előadáson van matek (meg oracleről dolgok), relációs algebra, de mutatnak rá példát, hogy azt hogyan kell átírni SQL lekérdezésre, gyakorlaton meg csak gép előtt lekérdezések gyártása volt.

Számháló: az inkább elméleti, még a gyakorlaton is. Elvileg van C socket prog, de az nem sok, meg nem valami jók a gyakorlatvezetők.

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#33) tothm


tothm
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy mi e 2 szak közötti különbség?
- Gazdálkodás és menedzsment
- Kereskedelmi és marketing
Előre is köszi! :R

(#34) KMan válasza tothm (#33) üzenetére


KMan
őstag

Mindkettovel kozgazdasz vegzettseged lesz, nezd meg a mintatanterveket az intezmeny honlapjan ahova menni szeretnel. Nincs nagy kulonbseg, talan a KM-en tobb a matek.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#35) tothm válasza KMan (#34) üzenetére


tothm
őstag

Igazából engem a vállalkozás irányítás érdekelne főképp! Egyetem közül mit tudsz ajánlani BP-en? :R

(#36) KMan válasza tothm (#35) üzenetére


KMan
őstag

Vallakozas iranyitas alatt mit ertesz pontosan?
Szvsz ez a szakiranyvalasztason mulik, BA alapkepzesekben az akkreditacio miatt a kotelezo targyaknak egyezniuk kell, de hogy mit valasztasz erdeklodesi teruletednek az utolso 2-3 felevben ott fogod tudni majd megtalalni amit keresel.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#37) tothm válasza KMan (#36) üzenetére


tothm
őstag

Értem, de egyetemet tudsz ajánlani Pesten? :R

(#38) tothm válasza KMan (#36) üzenetére


tothm
őstag

2x ment sry! :R :R :F

[ Szerkesztve ]

(#39) KMan válasza tothm (#38) üzenetére


KMan
őstag

privi ment

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#40) yksz válasza peterszky (#32) üzenetére


yksz
aktív tag

Koszonom az infokat:) Második helyre írtam, BME után. Remélem legalább az egyikre felvesznek :K

[ Szerkesztve ]

Fly away my precious knowledge fly far away

(#41) peterszky válasza yksz (#40) üzenetére


peterszky
őstag

Ide nem kell kiemelkedő eredmény ahhoz, hogy felvegyenek, legalábbis az utóbbi évek alapján (fejpénz, ugye). Bent maradni már nehezebb. :)

Mondjuk úgy, hogy jól értenek ahhoz, hogyan kell kigyomlálni a gazt :D

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#42) PazsitZ válasza peterszky (#41) üzenetére


PazsitZ
addikt

Ez így van, régen is ezt mondták és ma is így van. Bejutni könnyű, bennmaradni nehezebb :) Tudom, mert én is most jelentkezek újra :U

- http://pazsitz.hu -

(#43) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Gondolom közületek is páran online e-felvételi-vel jelentkeznek.
Na most az a gondom, hogy a befizetésnél azt írják a közleménybe csak a kódot kell beleírni. "Fontos, hogy a közlemény rovatba a felvételi azonosítón kívül egyéb szöveg vagy más információ ne kerüljön!"
Az én utalásom sikeresen fel lett adva megjegyzésben a nevemmel, címemmel és utána az azonosító kóddal.
Szerintetek most mi legyen?
Ettől vajon érvényesnek számít vagy sem az utalásom :F ?

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#44) concret_hp


concret_hp
addikt

talán hasznos lehet: [link]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45) PazsitZ válasza PazsitZ (#43) üzenetére


PazsitZ
addikt

up!
?

- http://pazsitz.hu -

(#46) KMan válasza PazsitZ (#43) üzenetére


KMan
őstag

No offense de ha csak az azonositot es semmilyen mas karaktert nem kertek, akkor minek irtad oda a cimedet? :F rajuk kellene telefonalni vagy mail szvsz ha biztosra akarsz menni.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#47) PazsitZ válasza KMan (#46) üzenetére


PazsitZ
addikt

Azért, mert nem én utaltam, és aki utalta volt olyan kedves kibővíteni, "hogy biztos jó legyen"... :(

- http://pazsitz.hu -

(#48) PazsitZ válasza PazsitZ (#43) üzenetére


PazsitZ
addikt

Eddig úgy tűnik túl figyelmetlen voltam, most találtam egy e-felvételis ügyfélszolgálati mail címet. Írtam egy levelet nekik, max 3-4 napon belül ígérik a választ.

- http://pazsitz.hu -

(#49) XSiGma


XSiGma
aktív tag

Hol lehet jelentkezési lapot kapni??

(#50) mongi_ válasza XSiGma (#49) üzenetére


mongi_
aktív tag

A Felvételi tájékoztató mellé adnak, azt hogy még milyen egyéb forrásokból lehet megszerezni, azt sajnos nem tudom. Szerintem egyszerűbb az e-felvételi-vel [link] jelentkezni. Időt, erőfeszítést spórolsz meg, és gyakorlatilag hibásan se tudod kitölteni az űrlapot mert a rendszer egyből visszajelez, ha valami probléma lenne. Ráadásul akik ott jelentkeznek online, azok között még egy laptopot is kisorsolnak majd júliusban. ;)

Remélem segítettem. :)

mongi_

booty time booty time across the USA

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Felvételi 2009
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.