Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- eldiablo: 30 év után szakítottunk, de azért még beszélünk...
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
-
LOGOUT
Extrém tuning topic
Új hozzászólás Aktív témák
-
Achill3uS
nagyúr
Üdv újra! tegnap megejtettem az első Kaby Lake 7700K ln2 session-t az uj ASUS Maximus IX Apex lappal és egy random 7700K proccal (5GHz 1.30v lég)

napokkal ezelőtt megtörtént a lap plasti dippel való kezelése, mint tudjuk az utóbbi időben a legjobb eszköz szigetelésre. a műveletről a facebookomon találhattok még képeket: [link]
gyakorlatilag nem sok időm volt léggel tesztelni a lapot, épphogy megnéztem a ramkezelését, a 4000mhz 12-12-12 sajnos nem megy nekik, igy megelégedtem ugyanezzel az időzitéssel 3866-on a 2d eredményekhez és már neki is kezdtem az ln2-es teszt előkészületeinek.
csak megerősiteni tudom az itt (Kaby Lake és az extrém tuning) elhangzottakat, félelmetesen jól sikerült ez a lap, gyakorlatilag ki merem jelenteni, hogy a valaha készült legjobb ROG lap ha a tuning képességeit nézzük. az LN2 mode-on kivül van a lapon egy RSVD/CBB fix nevű kapcsoló amit ON állásba lökve gyakorlatilag minimális skylake tapasztalattal és az elmor által megoszott M9A OC Guide alapján belőve a feszeket percek alatt csak arra kell figyelnünk, hogy mindig tele legyen a pot nitrogénnel. nem volt olyan restartom vagy kék halálom ahol a tápot le kellett volna kapcsolni vagy akár coldbugba futottam volna a lappal. egészen hihetetlen AMD életérzés volt egy next gen Intelben. megcsinálták azt a lapot amin TÉNYLEG nem kell semmilyen fizikai vagy bármilyen módositás, a full potos ln2-es teszteléshez. számomra ez valami hihetetlen.
és akkor következzenek a számok:
MAX órajel (vcore ~1.90-1.95v között)
uj SuperPI 1M CR
5sec 297ms with Intel Core i7 7700K at 6806MHz
uj SuperPI 32M CR (első futás, a checksum is lemaradt uh ki kellett kapcsolnom a pontokat érte, az effen van még mit dolgozni és waza se volt)
4min 40sec 782ms with Intel Core i7 7700K at 6700MHz
ezután sajnos levizelt a lap még a plasti dipezés és körültekintő papirozás ellenére is. a fő probléma, hogy a ramok ugye a gyorsabb ramkezelés érdekében közelebb kerültek a cpu foglalathoz, igy a cpu pothoz. könnyen lehet, hogy a ramokat is le kell fujnom plasti dippel. ja igen, a proci delidelve volt és Grizzly volt mindenhol, nem érdemes szerintem drágán kingpin pasztát venni, a Thermal Grizzlyvel semmi gondom nem volt birta végig full poton, se crack se semmi.
hirtelen ennyi, a héten tervezek még egy 3D sessiont is nyomni mivel kb 4 liter nitrot használtam el ezekhez az eredményekhez

köszönöm az ASUS Magyarország és az Oáziscomputer támogatását!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Egy picit olcsóbb lesz a Google Pixel 10a
- SSD kibeszélő
- Robotporszívók
- Path of Exile 2
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Indul a ChatGPT Health
- OLED TV topic
- Vivo X300 Pro – messzebbre lát, mint ameddig bírja
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Részletfizetés 0% THM ÚJ AMD RYZEN 8500G/7600/8700G/7800X3D processzor 3 év 27% áfa
- AMD Ryzen 5 8500G 6-Core 3.5GHz AM5 Box - PCX garancia 2028.10.06.
- AMD Ryzen R7 5800X / Beszámítás OK!
- AMD Ryzen 9 9950X - Új, 1 év garancia - Eladó!
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 11900KF 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- SzoftverPremium.hu
- MacBook Air M1 13" 16GB RAM 256GB SSD 27% áfás számla, (0228)
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S21/Samsung Galaxy S21+/Samsung Galaxy S21 Ultra
- magyar billentyűzet - 136 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - i9-14900HX, RTX 4080 - 4 ÉV GARANCIA!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 9 285K 64GB RAM RX 9070 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest




