Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6451) BloodRay válasza g0n21 (#6450) üzenetére


BloodRay
veterán

:R
Most ezért belájkoltam az összes videót (igaz ehhez először le kellett róluk venni a like-ot, de ajándék lónak... :DDD ).

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#6452) g0n21 válasza BloodRay (#6451) üzenetére


g0n21
senior tag

Elsőre úgy olvastam, hogy ahhoz előtte le kellett venni a dislike-ot. :R
Azt hittem megvan a rejtélyes dislikeolo, aki ahogy megosztjuk a premier linket, már dislikeol.. :D

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#6453) Szulita28 válasza resool (#6448) üzenetére


Szulita28
senior tag

Szerintem mindenki tisztában van ezzel gonzi.

Eddig pedig nagyon nem ezt bizonygattátok (és akkor a személyeskedéseket meg ide se veszem)..

Sinatra
Írd már le, légyszi, miben és hogyan téved Gonzi (a személyeskedéseket ismét nem figyelve). Szerintem itt sok követőt/olvasót érdekelne a te tényszerű véleményed is.

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#6454) phranxinatra válasza g0n21 (#6447) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Köszi, nagyon hiányzott a bölcsességed, gondolom egyre nehezebb leküzdeni ezt az ismeretterjesztői küldetéstudatot. Kár, hogy a teljes gondolatmeneted téves premisszákon alapul, így nem más, mint felesleges okoskodás. Meg hát jó lenne tudni, hogy valóban azt gondolod, amit írsz, vagy csak nepperként éppen ehhez fűződik érdeked.

[ Szerkesztve ]

(#6455) Deskdiver válasza g0n21 (#6452) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Megérzésem szerint meglehet ,hogy jó helyen jársz ha Mr. Dislike-ot keresed. :)

(#6456) resool válasza g0n21 (#6450) üzenetére


resool
aktív tag

"Ha nem lenne pénzed olyan órára, amit igazán szeretnél, de lenne elérhető árú, hasonló megjelenésű alternatíva, megvennéd? Meg." Nem. Nem is értem, ezt miért mondod, mert elég jól ismersz.

Szeretnék egy Nautilust, de eszembe nem jutna bárni homage-t venni, de annyira nem, hogy még csak meg sem néztem soha, hogy mik esnek ebbe a kategbe.

(#6457) phranxinatra válasza Szulita28 (#6446) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Tudod mi a hommage jelentése? Tiszeltelet, hódolat (tiszteletteljes hódolat). Abban mi a rosseb a tisztelet, hogy jöttment noname brandek a legjobb tudásuk szerint lemásolják a legsikeresebb óragyár legsikeresebb modelljeit, pusztán üzleti okokból? Mit tudnak felmutatni az általad felsorolt brandek azon kívül, hogy Rolex-koppintók?

(#6458) Szulita28 válasza phranxinatra (#6457) üzenetére


Szulita28
senior tag

jöttment noname brandek

Mint a Grand Seiko? ;]

Azt mindenképp, hogy nem "kvázi hamisítványokat" gyártanak. ;)

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#6459) phranxinatra válasza Szulita28 (#6458) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ebben az összehasonlítasban mégis a GS az, ami homage-et gyárt, a Davosa és tsai pedig klónoz.

(#6460) Tulku válasza resool (#6456) üzenetére


Tulku
veterán

Ezzel és az előző hozzászólásoddal maximális mértékben egyetértek....

Nyilván lehet vitázni, hogy morálisan mi a határ az aljas lopás és a "szabadalmi és másolás jogok híján másolható" megfogalmazások között, de az is beszédes, hogy ha valaki nem engedhet meg magának egy hőn áhított modellt, akkor a "majdnem olyat" választja, ahelyett, hogy vásárolna egy nem 1:1-ben lekopipésztelt valamit...( én speciel elég kellemetlenül érezném magam benne...de nyilván ízlések és pofonok....)

(#6461) Szulita28 válasza phranxinatra (#6459) üzenetére


Szulita28
senior tag

A klónoz az már egy sokkal elfogadhatóbb jelölés, mint a kvázi hamisítványt gyárt, de szerintem pedig pont nem így van, ahogy írod (a homage-ról) :F De úgysem fogunk egyetérteni :D

Az a baj, hogy a logikád mentén vissza lehetne vezetni azt is, hogy minden gyártó csak másolja Bregeut papát és a kortársait, merthogy ők találták ki a mechanikus werkeket pár száz éve. Ami meg nyilván egy vicc.
Elengedtem a témát.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#6462) zdna válasza Macyke82 (#6439) üzenetére


zdna
csendes tag

Szerintem még soha nem járt szevízben, de sokáig nem is használták. Bele van kalkulálva az árba, hogy használat előtt lesz egy felújítás.

(#6463) WiZARD válasza Szulita28 (#6461) üzenetére


WiZARD
addikt

Sokmindent vissza lehet vezetni másra, saját szájíz szerint formálni és értelmezni.
Mechanikus werket, kerek órát, 12es beosztást, karórát, fekete számlapot, zafír használatot, szíjon állítható csatot stb...
Erről egy általános iskolás tanárom jut eszembe, ha valaki szólt hogy "xy másol rólam" akkor mindig megkérdezte "és te kiről másolod a betűket?"

El kell engedni, nem pedig lesüllyedni erre a szintre. ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6464) Szulita28 válasza WiZARD (#6463) üzenetére


Szulita28
senior tag

:K :R

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#6465) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Milyen werk van abban a davosa Batmanben?

(#6466) ronin s8 válasza WiZARD (#6463) üzenetére


ronin s8
senior tag

Vagy amikor az egyik cég - fene se tuggya már mejik - kitaláta ezt a ziMeg, iFel, ILe izét, utána a többi is elkeszte másolni, és sorra jöttek az áj kezdetű (amúgy értelmetlen) szavak.
De valahogy senki nem vonja kétségbe, hogy hommage, utánzat, másolat, imitáció - kinek mi.

Nem lenne semmi baj, ha ezt elismernétek.
Ettől még lehetnek az imitációk is jó órák, használhatóak, csak épp nem a Myfloweren jöttek...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#6467) g0n21 válasza resool (#6456) üzenetére


g0n21
senior tag

Te is tudod, hogy nem így értettem.
Ha kétszázezer forint a teljes órakereted, de nagyon tetszik a sub, akkor tuti, hogy kilövöd a homage-okat, és kizárólag egyedi dizájnból válogatsz?

Hatalmas a különbség aközött, hogy az embernek van egy elég fasza órákból álló kollekciója, de szeretne egy még durvábbat, vagy hogy van egy olyan kerete, amibe kizárólag homage fér bele, ha bármiben is hasonló órát szeretne, mint a vágyott grail.

(#6454) phranxinatra
régi jó kapcsolatunk okán vegyük ezt most úgy, hogy ezt nem írtad le. csak gondoltad

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#6468) Deskdiver válasza phranxinatra (#6457) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Omega-t? :)

Ezzel egyetértek ,de szerintem eddig sem volt titok ,hogy a Davosa üzleti modellje főként erre épül. Nem érzek benne semmi tiszteletadási szándékot pusztán egy profitgépezet ami dizájn területén a zéróhoz közelítő befektetéssel kínál jó ár/érték arányú alternatívát azoknak akik alternatívát keresnek.

(#6469) Tulku


Tulku
veterán

Egy olyan kérdésem van exkluzív óra témában, ha egy hamisító cég, 1:1-ben lemásolja a sub-ot, majd a számlapra nem Rolex feliratot tesz, hanem Remix felirattal látja el és a submariner és egyéb feliratokat is átformálja, akkor az már nem is hamisítvány?????

Mielőtt mosolyogna bárki, mondjuk egy Parnis a Panerai-al pontosan ezt tette (figyelem 5 betű egyezik...a feliratok is nagyjából) és 20-30 ezerért engedik árulni a moderátorok FB-n is, már pedig akkor az sem hamisítvány...gondolom én...

Mindezekkel kizárólag arra próbáltam rávilágítani, hogy a kiskapukat kihasználva elvileg elég nagy szórással lehet "órát" gyártani és értékesíteni...

Részemről ezt a témát lezártam....

(#6470) Deskdiver válasza vadászcsiga (#6465) üzenetére


Deskdiver
senior tag

ETA 2893

(#6471) Szulita28 válasza vadászcsiga (#6465) üzenetére


Szulita28
senior tag

Lassú vagyok :D

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#6472) resool válasza g0n21 (#6467) üzenetére


resool
aktív tag

Nem tudom, teljesen kezdőként ez valamennyire reálisan hangzik, de az ember minél több időt tölt el ebben a hobbyban annál jobban értékeli azokat akiknek az érdeme valami ebben a világban.

Van olyan gondolatmenet ami mentén van értelme a homage-oknak, de ezek általában elég erőltetett érvek.

Nem nevezném őket hamisítványnak, mert nem az, de undorító módon lovagolnak meg más cégek beleölt óraezreit, és ezen nyerészkednek.
Én semmilyen módon nem szeretném támogatni az ilyen üzleti modelleket. Nincs baj, azzal, ha bizonyos technikai dolgokat továbbvisznek valamilyen formában (törvényes kereteken belül), hogy az egész üzletág fejlődjön, de a design egy olyan dolog, hogy végtelen variáció van, csináljanak sajátot, legalább ennyi értelme legyen egy órának, mert az összevásárolt alkatrészek összeszerelését nem veszem semmilyen érdemnek. Ha erre még design sem jön, akkor egy 0 szellemi terméket veszel. Mi, mint órakedvelők pedig pont ezek miatt tartjuk sokra a mechanikus órák világát.
Ha ezek nincsenek, akkor nincs semmi értelme, vegyen az ember egy okosórát.

[ Szerkesztve ]

(#6473) vadászcsiga válasza Deskdiver (#6470) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Azt hittem sellita ami megint csak az eta másolata :D

(#6474) ronin s8 válasza resool (#6472) üzenetére


ronin s8
senior tag

Egyetértek

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#6475) Deskdiver válasza vadászcsiga (#6473) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Mivel dizájn dept. valószínűleg nincs náluk ezen spórolva mehet bele egy jobb werk. :)

(#6476) Tulku válasza Deskdiver (#6475) üzenetére


Tulku
veterán

Az az érdekes, hogy azért ezeket is tervezni kell, nem is akár hogyan....ezért érthetetlen számomra a vizuális kopipészt...

(#6477) bbuffy válasza vadászcsiga (#6473) üzenetére


bbuffy
senior tag

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#6478) Deskdiver válasza Tulku (#6476) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Ahogy én elképzelem azok alapján amiket olvasok. Szerintem nem igazán kell túl sok energiát belefektetni a feliratok és a gravirozás dizájnján kívül. Mire a Davosa kapcsol ,hogy jól megy egy Rolex a piacon addigra már az underground 1:1 hamisítók megcsinálták a 3D modellezést, alkatrész összeállitàst és már piacon van a cucc. Nekik csak a bérgyártónál kell leadni egy rendelést az alkatrészekre apró módosításokkal itt-ott. Jó példa erre a Tisell Sub ami egy az egyben a régi hamis Rolex alkatrészeit felhasználva készül (- hamis yuki vagy mittomén milyen werk) törvényes felirattal. Persze ,hogy jó minőségű ,mert az alapjának a teljes megtévesztés volt a célja.

[ Szerkesztve ]

(#6479) Tulku válasza Deskdiver (#6478) üzenetére


Tulku
veterán

Ehhh...sajna ennek már semmi köze az un "exkluzivitáshoz".... :(

[ Szerkesztve ]

(#6480) Deskdiver válasza Tulku (#6479) üzenetére


Deskdiver
senior tag

:R Bocs. Elfelejtettem off-ba rakni.

(#6481) flexxx2 válasza resool (#6472) üzenetére


flexxx2
őstag

Jól fogalmaztad meg, én is egyetértek. Pl. ha egy Ferrarit lemásol valaki 1:1ben, azt beperli a gyár. Óránál kevesebb design elemmel lehet variálni, így a hasonlóság megvan sok órában, de van 1 pont amikor már átlépi ezt a határt és másolatnak látszó tárgy lesz.

(#6482) vadászcsiga válasza bbuffy (#6477) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kronometeren is többször olvasható a másolat szó. Vagy pont ezt akartad alátámasztani?

(#6483) bbuffy válasza vadászcsiga (#6482) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nem. Inkább arra hogy nem egyértelmű a dolog. Mivel itt azért szövevényesebb a dolog. Dolgoztak együtt, külön, összevissza. Nagy kartell az egész kb. Ezért nem mondanám annyira hogy kopi még ha lényegében az is. Itt nincs szó homage szintű dologról, mivel belsőket gyártanak, piaci rést lefedve. azért a Sellita is 70 éves cég, anno karöltve a másikkal. És mostanra már talán szart sem gyárt.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#6484) squir


squir
aktív tag

Mi az édes jó anyját gyártson az a nyomorult Sellita, ha eddig is 90%-ban eta szabvány alkatrészeket készített, a piacon lévő gyártók-modellek 80%-a az eta szerkezeteire vannak méretezve. Persze, mindenki gyorsan áttervezi egy még nem létező szerkezetre, aminek nem ismertek az adatai...🤣

(#6485) Mercutio_ válasza Tulku (#6441) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó hely, csak kicsik a csehkaja adagok (hermelin, utopenec, stb.)

Ez a morál picit ingoványos azért, a mai nagy gyártóknak senki nem rója, fel, hogy annó nem kisegítették a tönk szélén álló társaikat, hanem - megvárták míg becsődölnek és aztán aprópénzért - bekebelezték őket a szabadalmaikért :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6486) Tulku válasza Mercutio_ (#6485) üzenetére


Tulku
veterán

Én nyugodt vagyok....a Cvstost nem fenyegeti ennek az árnya...és ráadásul SW300/1-es Sellitát alkalmaz...minden együtt van :)

Nem enni mentem...inni...jó féle csapolt barnát... ;]

[ Szerkesztve ]

(#6487) djeperto

Sziasztok. Amúgy meg ez volt a Davosa csúcsmodelje:

Ez szerintetek minek a koppintsa?

"there are more jacks then one at the fair..."

(#6488) Fall-N válasza djeperto (#6487) üzenetére


Fall-N
veterán

AP Royal Oak utánérzés.

(#6489) resool válasza Fall-N (#6488) üzenetére


resool
aktív tag

Igen APRO Offshore

(#6490) djeperto válasza resool (#6489) üzenetére

Annak csak 8 csavarja van, és a dátum nem 4 és 5 között van. Mivel kicsit szögletes nem lehet rá azt mondani koppints. Vannak érdekes hasonlóságok, de akkor a GS mercimutatója is koppints. A BatMan az adott, azt annyira nem kellett volna :R

"there are more jacks then one at the fair..."

(#6491) resool válasza djeperto (#6490) üzenetére


resool
aktív tag

Most, hogy mondod, ez egy teljesen egyedi és saját designú darab. :U

(#6492) WiZARD válasza g0n21 (#6467) üzenetére


WiZARD
addikt

Amikor annyiért vett órát, akkor nem lőtte ki a homage-okat, hanem Steinhart Ocean 1-t vett :DDD

De volt amikor még a Davosa-t is nagyra tartotta és nem ilyen magas lóról beszélt...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6493) resool válasza WiZARD (#6492) üzenetére


resool
aktív tag

Ha nincs semmi értelmes mondanivalód mindig a fórumban keresgélsz, de ennyire mélyre csak te tudsz süllyedni. Senki nem linkelgeti azt sem amikor még Subot akartál venni. Roli mellé vettem egy Steinhartot beaternek, nem sokáig volt nálam. Nem teljesen értem, ez milyen agymenésed bizonyítja.
És azt is leírtam, hogy mikor elkezdi az ember, akkor ezek a homageok még szimpatikusak lehetnek, de aztán ahogy egyre több időt töltesz az órázással úgy fogod egyre kevésbé jó dolognak tartani.
Persze nem mindenki fejlődik e téren, valaki marad a kínai és a másolatóráknál.

[ Szerkesztve ]

(#6494) Tulku válasza djeperto (#6487) üzenetére


Tulku
veterán

Ebben mérfüldekkel több eredetiség van azért, mint a batman hamisítványban...

Csak ha abba belegondolunk, hogy miért kellett épp a lünett felét kékre mázolniuk (és persze nem a felső részt) akkor nyilvánvalóvá válik, hogy egy rém keresett modell farvizén eveznek...de én nem szeretem azokat a dolgokat, ahol a far felől közeltítenek...

(#6495) Veron


Veron
őstag

Az órázás is olyan, mint a foci, ahol a végén mindig a németek Rolex nyer. :)

@Wizard: várható mostanában 18as vagy 19es nato? Vennék, főleg az utóbbiból, de nem akarok gagyit.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6496) WiZARD válasza Veron (#6495) üzenetére


WiZARD
addikt

19es nem. (bár szín függően van kis eltérés a szélességekben, van pár ami egész jó 19es órára)
18ashoz tavaly nyár óta megvan a csat, bújtató, szíj, már csak a lézervágóba kellene megcsináltatnom a szerszámot... Talán április vége körül már lesz rá időm.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6497) Tulku válasza WiZARD (#6496) üzenetére


Tulku
veterán

Páratlan számúak (19,21) nagy fegyvertények lennének, szerintem elég kevesen csinálnak ilyen méretet, főleg jó minőségben....

(#6498) WiZARD válasza Tulku (#6497) üzenetére


WiZARD
addikt

Aránylag kevesen keresnek ilyet nálam. (vagy csak nem merik megkérdezni)
Többnyire szoktam ajánlani valami passzoló szélességűt, amikre eddig nem volt panasz.

Az a baj, hogy bármi új szélesség aránylag nagy befektetés, és nagy tételt kell rendelni.
A fém cuccokhoz kell egyedi gyártó szerszámot csináltatni, utána legalább 1000 szíjra való mennyiséget rendelni polírozottból, meg még ennyit szálhúzottból, a szövetből színenként 1000 méter a minimum amit rendelni tudok (ez 2000 db szíjra elég)...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6499) djeperto

Sziasztok, csak beszámolnék nektek. Chr. WARD Trident Pro SH21 COSC 1 hónap alatt -3 sec
Átlagban napi 9 órát csuklón, utánna koronán heverve.

IMÁDOM! :))

"there are more jacks then one at the fair..."

(#6500) Fall-N válasza djeperto (#6490) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért írtam, hogy utánérzés. De látszik, hogy melyik óra illette meg. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.