Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6951) phranxinatra válasza Deskdiver (#6949) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Majd fél év múlva kiadnak egy Speedy kronométer.hu limited editiont engesztelésképpen.

(#6952) g0n21 válasza yodamastah (#6948) üzenetére


g0n21
senior tag

A fratellowatches van mindenre meghívva a speedytuesday miatt, van egy reltíve elég szoros együttműködés közöttük.
De nem volt nagy sajtóesemény, ahol bemutatták, mivel retailer only volt a márciusi buli. Ha megnézel egy abtw-t, ott is stockok vannak csak.

Deskdiver, csiga, sinatra, ilyenkor különösen érzem, hogy van miért csinálni -.-

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#6953) Deskdiver válasza phranxinatra (#6951) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Közben rájöttem, hogy másképp is lehet értelmezni amit írtam mint ahogy én gondoltam.
Nem volt bennem sértő vagy lekicsinylő szándék.
A Kronométer és az Őszintén órákról lassan a legnagyobb ilyen témájú bloggá növi ki magát Magyarországon. Omega butikunk is van ám. (Horvátoknak van? Nincs, Románia? Felecsdel, El Salvador? Á, dehogy )
Így minden adott ,hogy ide is kerüljön egy-két exkluzív darab ne csak fél évvel azután ,hogy már mindenki megunta. Hát melyik országnak vannak még ilyen gazdag gázszerelői? Van itt kereslet kéremszépen, csak utat kell nekik mutatni.
Egyébként meg két megálló és a kapitányságon vagyok.
Megmondtam. Mindenki fel lesz jelentve a francba! :D

(#6954) squir válasza Deskdiver (#6953) üzenetére


squir
aktív tag

Inkább az az elszomorító, hogy a 2018-as újdonságok jó része (amelyik márkának nincs butikja, csak hivatalos viszonteladója van idehaza) csak pár hónapja érkezett meg hozzánk is. Közel egy év késéssel. Van olyan modell is, ami még most sem beszerezhető viszonteladónál

(#6955) phranxinatra válasza Deskdiver (#6953) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Bennem sem volt bántó szándék, illetve az Omegának szánódott a fricska, bár ezt az 50. évfordulós Speedyt nagyon jól megcsinálták, passzolna az 50. évfordulós Sea-Dweller mellé.

(#6956) g0n21 válasza Deskdiver (#6953) üzenetére


g0n21
senior tag

+sinatra
Tudod mi az igazán durva?
hogy a szopoalarcos (ultraman) Speedy elfogyott, mire a magyar kirendeltség megkapta a központi e-mailt hogy elérhető...

ettol független az tény, hogy a kronometer olvasottsága elenyésző a nagy, angol nyelvű magazinokhoz képest, (hiába lesz lassan annyi követő Facebookon, mint a fratellowatchesnak), de -számomra is furcsa volt - Magyarországon a lakosság arányában elég sok drága óra fogy. Tehát régiós szinten kifejezetten jól állunk.
Ennek tükrében viszont szomorú, hogy nemigen fordítanak a márkák arra, hogy “terjedjenek”, népszerűsödjenek.

kimaxoljak a marketing büdzsét néhány Print hirdetéssel, meg nagy latogatottsagu, de egyáltalán nem releváns weblapokon bannerhelyekkel, és boldogok, hogy teljesítik a kötelezőt.

Es ilyenkor üdítő néhány márka -direkt nem nevezem meg - aktív törekvése a nepszerusodesre.

ez a speedy pedig tényleg fasza lett

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#6957) WiZARD válasza g0n21 (#6956) üzenetére


WiZARD
addikt

Usa boltok meg előre tudták, hogy jön valami, és szóltak az ügyfeleiknek, hogy lesz valami. (ST2)

Nekem az új fémszíj kell erről a Speedyről ;)
Az viszont nem tetszik, hogy zafíros lett.
(illetve kíváncsi leszek, hogy a 1861-et leváltják-e idővel a standard moonwatch-ban is 3861-re)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6958) g0n21 válasza WiZARD (#6957) üzenetére


g0n21
senior tag

Elképzelhető szerintem hogy egymás mellett lesz 1861-es és a 3861.
az egyik a tradíció, a másik a modernség miatt.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#6959) WiZARD válasza g0n21 (#6958) üzenetére


WiZARD
addikt

Ha már tradíció, akkor úgyis 321 kéne... ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6960) Veron


Veron
őstag

Srácok, jo állapotú, fémszíjas SMPc-hez mennyiért lehet hozzájutni itthon? A csoportban 700ért van használt és 820 körül új. Ezek reális számok?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6961) yodamastah válasza Veron (#6960) üzenetére


yodamastah
őstag

Enyém 650-ért ment el pár hete (nem full set). Hirdettem 700 felett is de nem nagyon vitték. Mondjuk nem volt hibátlan...650nél olcsóbban sztem nem lesz már. Az új SMPc-k ára felment olyan 7%-ot pár hete, ez a használtakat is előbb utóbb húzni fogja felfele kicsit.

820ért az új garis full set szerintem jó ár.

Persze lehet bejön valami madár és 450ért kirakja, csak az 1 percig lesz meg :) (múltkor volt egy PO jóval ár alatt, és 30an ugrottak rá azonnal :) )

[ Szerkesztve ]

(#6962) Veron válasza yodamastah (#6961) üzenetére


Veron
őstag

Köszi. Milyen évjáratú volt a tied és mi volt a hibája?
Azt olvastam, hogy az AR réteg elég vékony, ezért könnyen megsérülhet. Igaz ez?

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6963) yodamastah válasza Veron (#6962) üzenetére


yodamastah
őstag

2015ös. Pár apró esztétikai hiba ami picit lefele húzza az árát. Pl tokfüleken volt 1-1 olyan mély sérülés ami polírral már nem jön ki (így vettm én is). Meg persze voltak a sima használatból eredő karcok amik polírral javíthatók.

AR rétegen voltak mikro karcok valóban. Nagyon picik, alig láthatóak. Normál használat közben soha nem venni észre.

(#6964) K.Andras.Vfx


K.Andras.Vfx
tag

1000 darabos limited edition BALL Roadmaster Skipper cosc elővételben 2600 svájci frank helyett 1950-ért. Mindegyik verzióból ezer darab készül. Ha valakit érdekel:

BALL: Introducing the Roadmaster Skipper, a tool watch that equips sea-faring explorers with high practicality, robust material and bright luminosity. The timepiece is available with two COSC movement options, including our Caliber RRM 7309 in-house movement featuring an 80-hour power reserve. Plus, the choice of two unique bezels: bronze-steel combination or full stainless steel. Designed to kick-off our partnership with worldwide adventure base Maewan, the Roadmaster Skipper is built for all nautical voyages. Limited to 1,000 pieces each. Exclusive price ends 12 June. Pre-order now to select your preferred number and enjoy complimentary engraving to personalize your Roadmaster Skipper.

https://shop.ballwatch.ch/en/rsk

(#6965) djeperto válasza K.Andras.Vfx (#6964) üzenetére

Szia, tudod e véletlen, hogy ennek a BALL calibernek "RRM7309-C" mi a báziskaliberje?

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#6966) Deskdiver


Deskdiver
senior tag

Egy hegesztő Speedmastere 50 év használat után.

És a Happy End miután jó kezekbe került.

(#6967) Tulku válasza Deskdiver (#6966) üzenetére


Tulku
veterán

A "jó kezekbe került" azt jelenti, hogy kicserélték a tokot, a lünettát, a nyomógombokat a szíjat, a számlapot, a plexit a mutatókat és a szerkezetet? :D

Mert ez kb az a szint....

(#6968) Deskdiver válasza Tulku (#6967) üzenetére


Deskdiver
senior tag

A lünetta ,plexi és pár elhasználódott alkatrész a szerkezetből természetesen új. A tok ,gombok, korona, számlap ,mutatók a régi.

(#6969) Deskdiver válasza Deskdiver (#6966) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Egy nem hegesztő Speedmastere egy délután használat után. :)

(#6970) rbalint88 válasza Deskdiver (#6966) üzenetére


rbalint88
addikt

A hepiend az lenne, ha a hegesztonek lenne annyi esze, hogy ne vegyen fel ilyen orat a munkahoz.

Grat az orahoz!

(#6971) Deskdiver válasza rbalint88 (#6970) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Én valahol megértem. Vett egy órát 50 éve amikor még nem volt ekkora hype. Xart a holdraszállásra vagy az óra időközbeni ikonikussá válására. Ő csak hegesztett csendben. Az óra megállt ,bevitte óráshoz majd ott felhívták a figyelmét ,hogy egy 69-es Speedmaster már nem annyiba kerül mint fél évszázada. Erre felcsillant a szeme és rendbehozatta.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#6972) Tulku válasza Deskdiver (#6971) üzenetére


Tulku
veterán

Vagy ezután is lex@rja és hegeszt benne még 50 évet...után meg már minek... ;]

(#6973) Deskdiver válasza Tulku (#6972) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Lehet. :)
Az lett volna szép ha kiderül ez Aldrin órája amit valaki zsebrevágott a Smithsonian felé vezető út alatt. Ha annak értékére derült volna fény lehet ,hogy a háta közepéig rottyantotta volna magát. :)

(#6974) Tulku válasza Deskdiver (#6973) üzenetére


Tulku
veterán

Vagy leáll a hegesztéssel...

(#6975) pulutodurumo válasza Deskdiver (#6966) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Egy időben sok Adam Savage (már a Mythbusters utáni) videót néztem, és ő is a Speedmasterében esztergált, hegesztett stb. Van aki így van vele, hogy majd megjavítják ha baja lesz.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#6976) Elvis351 válasza K.Andras.Vfx (#6964) üzenetére


Elvis351
csendes tag

A 27% áfát ne felejtsd le róla. :K

(#6977) Elvis351 válasza djeperto (#6965) üzenetére


Elvis351
csendes tag

Én úgy tudom teljesen saját fejlesztés.
Egy ilyen szerkezetest rendeltem még tavaly. Elvileg néhány hét múlva érkezik.

(#6978) K.Andras.Vfx


K.Andras.Vfx
tag

Azért vannak érdekes dolgok ezen a chrono24-en is, de azért nehezen hihető, hogy valaki vesz egy több mint 25 millió forintos urwerk-et és nem tartja meg a papírokat meg a dobozt?! :F Még az olcsóbb óránál is alap, hogy valaki elteszi a számlát és a dobozt, én is bármilyen órát veszek annak megmarad a számlája, a garancia papírja és a doboza is... Képtelenségnek tűnik, hogy emberek csak úgy eldobálnák ezeket a dolgokat.

Egyébként rengeteg óránál előferdül a chrono-n, hogy se eredeti doboz sem papír nincs hozzá. :U

(#6979) djeperto válasza K.Andras.Vfx (#6978) üzenetére

Mint az autóknál a szervízkönyv.... azt is eldobják? Lóf...t. Csak rejthet pár üzletet meghiúsító adatot

"there are more jacks then one at the fair..."

(#6980) FLx válasza K.Andras.Vfx (#6978) üzenetére


FLx
addikt

Alap, hogy nem teszik el a dobozt es egyebeket, ha eppen utazas kozben veszik a repteren vagy egyeb helyen es ugy kell becsempeszni az orszagba. Menj el egy nagyobb repterre es szinte minden alkalommal fogsz latni eldobalva Omega, Rolex stb. dobozokat. Sok kinai mokus aki megveszi itt az Andrassyn a draga orakat tuti nem teszi a borondbe az 5-10 nagy dobozt, mert eleg furcsan neznenek rajuk, amikor eppen a vamon allnak a kinai hataron.

[ Szerkesztve ]

(#6981) K.Andras.Vfx válasza FLx (#6980) üzenetére


K.Andras.Vfx
tag

Tehát azt akarod mondani, hogy akinek van 25 és vagy 50 milliója egy urwerkre, az eldobja a dobozt meg a papírjait mert nehogy ki keljen fizetni rá egy vámot? Többet bukna a doboz és a papírok eldobásával mint a vámmal. :DDD Hol van ebben ráció? Másrészt kínában is kapható a rolextől kezdve bármi hivatalosan, miért innen vinné valaki kínába ötösével ahol a legnagyobb 27%-os az áfa az ilyen dolgokra is?! :F

Szóval ha egy drága órának nincs doboza és papírja az mindig legyen nagyon gyanús. Ahogy Djeperto is mondja...

(#6982) pulutodurumo válasza K.Andras.Vfx (#6981) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem igazán érdekli mennyit bukik rajta, nem azért veszi a tizedik Rolexet hogy abból gazdagodjon meg. Pont leszarja az ezer dolláros értékvesztést, ha egy hét alatt többet keres. Van ilyen is.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#6983) Misi1979 válasza K.Andras.Vfx (#6981) üzenetére


Misi1979
őstag

Az ember magából indul ki, gondolod, ha megveszel egy 50 milliós órát, majd jól megőrzöd minden papírját, dobozát.. hát, a való életben azok, akik ilyeneket vesznek, ritkán őrzik meg ezeket. Max ha gyűjtők.. az élet nem egy youtube órás unboxing videó.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#6984) djeperto válasza FLx (#6980) üzenetére

Ez a tény is jogos. De szerintem közülünk senki sem kínából venne egy rollert.
Amerikából az EU-ba csempészett portékákra is igaz ez a dolog, nincs doboz, de a hitelkártya méretű garanciakártya, esetleg egyéb papirok "elrejtése" nem lehet gond.
Olaszoknál jelent meg több jó kis óra "olcsóbban", doboz, papír nélkül... eléggé aktív migrációs ország, van aki sajnos azzal fizetett, hogy EU ba jöhessen innen-onnan. Na azt, hogy szerezte, az a rejtély. Ilyen órát sosem vinnék be "bevizsgálni" az official store-ba... még a végén engem ültetnének le "pihenni", vagy ugrik a lóvé.

"there are more jacks then one at the fair..."

(#6985) Tulku válasza djeperto (#6984) üzenetére


Tulku
veterán

Egy igen fontos paramétert nem említettünk...

Sok helyen (nálunk nyilván nem, mert a jelen lévők kivételek ;] ) azért a luxusórák tulajdonosi körének igen erős részhalmazát képezik a kétes bevételből élő egyedek...na már most, itt azért eléggé cserélődnek a portékák (kártyaadósság, bármilyen tartozás, egyes esetekben akár az élet kiváltása is történhet ezen termékek által) ami - hogy finoman fogalmazzak - nem mindig teszi lehetővé a doboz és különösen a származási papírok csatolását a vekker mellé...ugye...

(#6986) FLx válasza Tulku (#6985) üzenetére


FLx
addikt

Na igen, a pokerasztalnal ritkan van nalad a doboz az orahoz. :DD

(#6987) g0n21 válasza K.Andras.Vfx (#6981) üzenetére


g0n21
senior tag

A világ jobbléti országainak tehetős lakói nem feltétlen hosszas-hosszas spóroláshoz kötik az óravásárlást.
Meglepően nagy részben nyaralás során, félig-meddig impulzusváráslásként történik - vagy ha nem is impulzus, de az utazással, nyaralással kötik össze.
Nem, nem kezdenek előtte kutatni, hogy c24-en mennyivel olcsóbb, hogy lehet-e újonnan, nem hivatalos kerskedőtől, hogy van-e spanci a nagykerben, hogy melyik országban mennyivel több, vagy kevesebb az áfa.
Elhiszem, hogy hihetetlen, de van ilyen, és nagyon sok.
Különben minek lenne a 2000 négyzetkilométeres (44,5*44,5km) Mautitius szigetén 3 hivatalos Rolex butik...?

Ők sok esetben lesz.rják a dobozt és a kártyát, hiszen nem értik a jelentőségét, nem érdekli őket a resale value +- pár százalékos különbsége, a gari kártya nélkül is él, sok esetben.

Az órab..ikat, gyűjtőket és nagyon alapos embereket érdeklik ezek a részletek.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#6988) FLx válasza g0n21 (#6987) üzenetére


FLx
addikt

Azt szoktak mondani,minden mas termek eseten is, hogy azok tartjak meg a dobozt, akik eron felul vettek valamit es nem tudnanak barmelyik percben ujat venni belole. Ezert kell kiallitani otthon a dobozt, nagy becsben orizni, hatha majd el kell adni, ha nem lesz kenyerre penz. Nyilvan kivetel a gyujtok es stb. allatfajtak, de ez a nagy atlag. En regebben minden elektronikai kutyu dobozat is megtartottam, most meg elso nap a kukaban landolnak, mert pont nem erdekel. Az orak igazi celkozonsege pont igy van ezzel.

(#6989) Tulku válasza FLx (#6988) üzenetére


Tulku
veterán

Azért mondjuk én bármilyen gazdag vagyok, az 5 éves garjegyet a rollertől csak elteszem...az a kártya nem foglal akkora helyet...doboz valóban más tészta, de azt könnyebb is szerezni utólag...

(arról már nem is beszélve, hogy Mauritiuson impulzívan megvásárolt óra mellett, ha a kártyát beteszem a brifkóba a zarmászterkárd mellé, az azért nem egy égbekiáltó plusz cselekedet...

Nyilván nagyon sok olyan lény vásárol órát (és úgy) ahogy g0n21 írta, de van egy jelentős hányad, ahol bizony a "gyors" adásvétel, tulajdonos csere miatt nem jöhetnek vele a származási papírok...

(#6990) rbalint88 válasza FLx (#6988) üzenetére


rbalint88
addikt

A kulfoldon vasarolt ora mas kerdes, de szerintem egy (itthon vagy vamunioban) boltbol vasarolt ora dobozat azert is kar kidobni, mert vagy kicsi doboz es nem ker enni - de lehet benne tarolni a plusz szijakat akar, vagy van annyira fancy a doboz, hogy azert akarja megtartani az ember. Nyilvan a tv kartondobozat en is kidobom, de ora- es telefondobozt eddig sose, fel se merult. Mondjuk en az autoval se jarok gepi mosoba, meg katyus uton se veretem neki (cegesnek sem!), szoval lehet a targykulturam van tul magas szinten :)

(#6991) djeperto válasza rbalint88 (#6990) üzenetére

Helyes!
Én sokszor költöztem már az életemben, ezért rakom el a számomra fontos termékek, kütyük dobozait (még a JBL Authentics L16 is:) ) mivel ilyenkor a leg-sérülésmentesen a saját gyári dobozában tudom szállítani. A hűtőét pl. kidobom, mert a hűtőt eladom az ingatlannal :))

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#6992) K.Andras.Vfx válasza g0n21 (#6987) üzenetére


K.Andras.Vfx
tag

"A világ jobbléti országainak tehetős lakói nem feltétlen hosszas-hosszas spóroláshoz kötik az óravásárlást."

De itt nem arról van szó, hogy mennyit spórolsz hanem arról, hogy az igazán gazdag emberek még véletlenül sem olyan slendriánok ahogy itt próbáljátok őket bemutatni, hogy eldobálják a dobozt és a papírt akár autóról akár óráról van szó. És nem nem él a gari kártya nélkül sehol! És ugye ezeket a jobb drága órákat szervizelni is kell, pl egy richard mille szerviz önmagában többe kerül mint egy rolex óra. Szóval az ilyen embereknél vigyázzban állnak még a cipók is a closet-ban mellette a saját részlegben pedig az óra dobozok benne a papírok stb, ahogy mondjuk producermichael-nek, aki itt éppen a félmilliós jacob astronomia óráját mutatja meg, ez már a harmadik ilyen órája megvan neki az 1 milliós baguette gyémántos verzió is, meg lennék lepve ha valaki kidobná az astronomia meteorból készült dobozát. :DDD

https://www.youtube.com/watch?v=Unn23Q6FfNE

[ Szerkesztve ]

(#6993) Deskdiver válasza K.Andras.Vfx (#6992) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Nem értem pontosan miért akarjuk általánositani hogyan viszonyulnak a tárgyaikhoz a gazdagok. Valószínűleg olyan széles skálán mozog az is mint a személyiségük. A tömegközlekedést használó rendszerető ,puritán életstílusú ,jótékonykodótól az egész nap magát és vagyonát szelfiző szuperskótig és tovább. Nincs erre általános formula. Egyszerűen nem tudjuk.

[ Szerkesztve ]

(#6994) K.Andras.Vfx válasza Deskdiver (#6993) üzenetére


K.Andras.Vfx
tag

Nyilván nem minden ember egyforma. :D

Ugye elég sok olyan tehetős ember is van aki valóban megtehetné hogy igazit vegyen és mégis inkább hamis órát hord, pl Neymar vagy Mohamed Hadid hamis richard mille-ben feszítenek(@fakwatchbusta fent vannak a képek is), de én is ismerek nem egy nagyon tehetős embert aki azt mondja, hogy esze ágában nincs milliókat adni egy óráért, inkább megveszi a replikát. S mivel 7-es bmw-vel jár, a legtöbb ember úgy sem gondolná azt, hogy hamis.

Ami engem illet, én pl alapbl egy vicc kategóriának tartom azt, hogy "pár darab fogaskereket" egy komplett 7-es bmw áráért tudnának előállítani?! :DDD

Emellett persze ez csak saját vélemény, de ezt a hamis óraipart igazából a svájci óraipar keltette életre azzal, hogy valójában évtizedeken keresztül nagy részük "hamis órákat árult". A tokozós cégek ugyan azt csinálták mint ezek a replika gyártok azzal a különbséggel, hogy mivel övék volt a márkanév, ezért saját márkájukat hamisították illetve annak a szerkezetet, ugye az olcsón előállítható gyenge és közepes minőségű eta szerkezetek árultak saját név alatt sok esetben milliókért.

Ti mit gondoltok, az nem hamisítás, ha pl eladsz egy tag heuert egy eta szerkezettel és azt írod rá meg mondod, hogy az egy tag heuer calibre 16?! :U

Kicsit elkalandoztam, de sebaj. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6995) squir válasza K.Andras.Vfx (#6994) üzenetére


squir
aktív tag

Ezt a fenti eszmefuttatást tényleg komolyan gondolod?
Gyenge és közepes minőségű ETA szerkezet egy TOP, vagy COSC minősítésű?
Nem "in-house" szerkezetként aposztrofálták a gyártók (legtöbb esetben, ott van ugye pl a TAG és a Seiko..., az ilyenekbe bele is szoktak bukni). Akár minimális módosítástól (saját díszítés, logózott cserélt rotor, stb) egészen a komoly módosításokig (lásd pl Tudor és az ETA2824)

Pl a Longines a korábbi LHC-ben elabore ETA szerkezetet használt, de magasabb kategóriára cserélve a billegő, az ütésbiztosítás, finomabb kidolgozás-díszítés, stb

[ Szerkesztve ]

(#6996) g0n21 válasza K.Andras.Vfx (#6994) üzenetére


g0n21
senior tag

Akár még igaz is lehetne, amit írsz, de nem az. Legalábbis egy nézőpontnak jó, de szerintem messze van a valóságtól.

Ha ismered a történetét a svájci óraiparnak, akkor tudod, hogy miért és mikor lett elterjedt a tokozás.
Sőt, azt is tudnod kellene, hogy az ETA nem szar, mivel az elmúlt 80-100 év órakészítési tudásának jelentős része koncentrálódott az ETA égisze alá a nyolcvanas években. A szarozott werkek alapja a hetvenes években készült, de legalábbis az első generációja, és nem véletlen, hogy napjainkban is gyártják és szerelik még őket.

De ennél tovább kár reszelni ezt a fingot, mert én személyszerint úgy érzem, hogy az óratöri lovon pont fordítva ülsz.
Nyilván, mindenki azt képzel erről a dologról, amit akar, az pedig az én saját véleményem - de szerintem ezzel nem vagyok a topikban egyedül -, hogy amit leírtál, az butaság.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#6997) Misi1979 válasza K.Andras.Vfx (#6992) üzenetére


Misi1979
őstag

Producermichael, mint referencia-gazdag? Na ne már.

És amúgy a többiben sincs igazad, nem is kell űbergazdag embereket megvizsgálni, sok ember úgy van vele, lejár a gari, minek őrizgesse az órája (mint használati tárgy) papírját? (nem óragyűjtő emberekről van szó, hangsúlyozom)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#6998) K.Andras.Vfx válasza g0n21 (#6996) üzenetére


K.Andras.Vfx
tag

Nem azt mondtam, hogy szar az eta, hanem azt mondtam, hogy egy tömeg-gyártott és tetszik vagy sem de olcsó termék, és ez egészen biztos! Erre te most felsorolod azokat a közhelyes marketing fingokat, amire a svájci óraipar fizetett hirdetésekben évtizedek óta épít... :DDD És persze az az elfogadott bizonyos órás körökben, hogy aki hibátlanul fel tudja mondani a fizetett hirdetésekben betanított olcsó mézes mázos leckét, azok a hozzáértők, akik gondolkodnak azok meg az eretnekek.

De ha őszinték akarunk lenni sajnos olyan a svájci luxus óraipar mint a gyémánt ipar! Átverésre épül.

Ugye azt mondják, hogy a gyémánt ritka, s valóban a nagy gyémánt az tényleg ritka meg különleges, viszont a kicsi egy karátosokból annyi van a földön mint grafitból!... Ugyan ez igaz az óragyártásra is, egykor valamikor régen kivételes tehetségű órások a korukban kiemelkedő művészien kivitelezett különleges órákat készítettek, és persze ma is vannak ilyen órások, csakhogy ezek az független órakészítők, s nem pedig a tömeg termelt kommersz luxus ipar termékei...

Szóval ez nem képzelgés, hanem a valóság. Pl ha egy Vianney Halter-tól vagy egy független órakészítőtől veszel egy órát, akkor tudod miért fizetsz, mert valóban kivételes minőséget kapsz, és egy különleges nem tömeg-gyártott terméket, na most ehhez képest sok esetben ugyan ennyit elkérnek egy olyan óráért is, amiből évente százezer darabot köpköd ki egy gép?!...

Szóval ja, ahogy a nagy gyémánt ritka és különleges, úgy az egyedi nem tömeg gyártott órák is azok... De csak azok és nem minden amire rá van írva, merthogy svejci. :K

[ Szerkesztve ]

(#6999) pulutodurumo válasza K.Andras.Vfx (#6998) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Melyik csak géppel, százezres számban gyártott óráról van szó? Nehogy vegyek olyat. A nagy nevek márkaértékét ne keverjük ide, az nem az óraipar sajátja, hanem egy közgazdasági alapvetés.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#7000) K.Andras.Vfx válasza squir (#6995) üzenetére


K.Andras.Vfx
tag

Ha már COSC, na most azon túl, hogy egyrészt az is egy konkrét marketing eszköz, emellett még a tisztességtelen üzleti magatartás magasiskolája is, és egy tisztességtelen üzleti csoport monopóliumának fenntartását szolgálja.

Miért is ne kaphatna bármely óra COSC tanúsítványt, ha megfelel és teljesíti az előírt számokat?! Miért csak svájcban gyártott óra kaphat ilyen tanúsítványt? :U

Ez kb olyan, mintha te magyarországon vagy a világ bármely országában gyártanál egy kiváló terméket mondjuk egy szerszámipari berendezést, és nem kaphatnál rá iso minősítést mert a német szerszámipar saját ipara védelmében azt találná mondani, hogy csak Németországban gyártott termék kaphat iso minősítést...

Szóval nem, a cosc minősítés leginkább nem valaminek a minőségét jelöli, hanem a tisztességtelen üzleti magatartást. Azt mondjuk, hogy ez jelöli a minőséget, tetszik tudni?! Csak rajtunk kívül senki nem kaphatja meg...

Persze úgy könnyű a világ legjobbjának kikiáltani magad, ha mindenki mást kizársz abból a versenyből! :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.