Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6751) Macika_MC válasza Reverting (#6749) üzenetére


Macika_MC
tag

nekem nem jön át ez a narancs szíj, pont ilyen órám van és fémszíjal az igazi, volt kaucsug szíjam is hozzás de kb 2 hét és túladtam rajta :D

Olvastam,hogy 1,7milliárd év múlva a Nap miatt el kell költöznünk a Bolygóról.....Örülök, hogy időben szóltak, mert nem szeretek kapkodni

(#6752) Reverting válasza Macika_MC (#6751) üzenetére


Reverting
őstag

Jajjjajaja nekem is femmel jott anno, es meg van hozza vagy 5-6 fele szijam... Az a lenyeg h nekem igy is tetszik, csak az szamit... :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#6753) WiZARD válasza Reverting (#6749) üzenetére


WiZARD
addikt

Jó ez a párosítás.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6754) Reverting válasza WiZARD (#6753) üzenetére


Reverting
őstag

A lume lemaradt, de tokeletes tavaszi, nyari szett... :) :C :K

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#6755) rtivi válasza Milu_PH (#6745) üzenetére


rtivi
csendes tag

Néhány éve nagyon foglalkoztatott a téma. Egy idézet abból az időböl.

Nagy a verseny, de némi változás itt is van. Hiszen amíg a Rolexszel egykor versenyben álló Omega Cal 1120 mérete 25.6 x 3.6 mm és 23 köves volt (az alap, az ETA 2992 A2 21 köves), addig növekedés jól érzékelhető:
- Omega Cal 2500 25.6 x 4.1mm-re vastagodott és 27 köves (1999), míg az
- Omega Cal 8500 már 29mm x 5.5mm-re hízott, 39 köves és 60 óra járástartalékkal – 2007-re.

Ez utóbbi mérete már jól összevethető a ma legjobbnak tekintett, de még 1988-ból származó Rolex 3135 méretével (28.5 x 6 mm), meghaladja köveinek számát (31 kő) és járástartalékát (50 óra).
Tudjuk persze, hogy a méret nem minden, de azért a Pateknál is figyelembe veszik ezt az órák pontosságánál (nagyobb méret, nagyobb pontosság. :-))

Úgy tűnik tehát, hogy az Omega, látva a robusztus Rolex sikerét, annak nyomába eredt, 10 év múltával megjelent a coax 2500-tel, majd 7 éve a paraméterek tekintetében már igazán 21. századinak tekinthető 8500-al. Eközben pedig a Rolex napjainkig is a veterán 3135-öt (3136 a Datejust II-ben ?) tokozza, azaz a múlt évezredet, mi itt a fórumon ezt a márkát emlegetjük a legtöbbet, bár ezt nem egyeztettük a Chrono24-el, és nagyon sokaknak a legszebb óra konzervatív megjelenésű Submariner. Nem véletlenül. Hiszen azt mondják, hogy a "Rolex" nevet a francia kifejezés "houloguorie Exquise" ihlette, ami azt jelenti, gyönyörű .
És miközben a darabszámot illetően Kína szinte már mindent elborít, Svájc az elmúlt 10 évben megkétszerezte az óraexportot. A svájci óragyártás globális piaci részesedése 54%. A Rolex önálló brandként a termelést illetően globálisan a harmadik helyen áll a Swatch és a Richemon Group után, azaz a Rolex legnagyobb önálló brand. A három legnagyobb japán óragyártó (Citizen, Seiko és Casio) együttesen 9,4%-os piaci részesedése kisebb, mint a Rolexé. (Érdekesség még, hogy a svájci órák legnagyobb fogyasztója Hong Kong.)

A Rolex kétszer olyan értékes cég mint az Omega. És ami sokak számára fontos és egyben nagyon lényeges design elem, 2012-ben a Rolex közel 800 ezer COSC minősítésű darabot gyártott (ezt követi az Omega 520 és a Breitling 150 ezer darabbal). Az összes svájci óra 3%-a rendelkezik COSC minősítéssel. A legtöbb pontos órát a Rolex gyártja.

Olvashatjuk, hogy a Rolex inkább az idősebb (és pénzesebb) generáció márkája, míg az Omega a 25-39 éves korosztályé. A óraméret itt lényeges. A honlapon azonnal szembeötlik. Ez a Rolexnél csak a specifikációban tűnik ki és még a Breitlingnél is a technikai adatoknál. De azt hiszem hogy ez mindegy, végül is tömegtermelésről van szó, aminek kell a reklám. És az USA-ban ebben is a Rolex vezet – a Breitling előtt.

Egy Rolex óra a kiválóság, a teljesítmény, a presztízs és az innováció szimbóluma. A Rolex korona pedig a presztízst, a győzelmet és a tökéletességet jelképezi. Mind-mind olyan értékek, amelyek Svájra is értelmezhetőek. Egy magamfajta technokrata részéről minden bizonnyal.
Még tart a verseny a Rolex és az Omega, a két nagy tömegtermelő között a fogyasztók nagy örömére, bár bajnokság már eldőlt… :)

(#6756) Milu_PH válasza rtivi (#6755) üzenetére


Milu_PH
csendes tag

Köszönöm :)

(#6757) Skimaster válasza Reverting (#6749) üzenetére


Skimaster
senior tag

Az enyémre is kellene valami vagány kaucsuk, de nem találok. Mit ajánlasz?

(#6758) Mercutio_ válasza rtivi (#6755) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az utolsó 2 bekezdés elég marketingesek sikerült;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6759) Tulku válasza Mercutio_ (#6758) üzenetére


Tulku
veterán

Nyilván az egész marketing...

(#6760) WiZARD válasza Skimaster (#6757) üzenetére


WiZARD
addikt

Borealis vagy kicsit többért az eredeti Omega :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6761) Szulita28 válasza Skimaster (#6757) üzenetére


Szulita28
senior tag

Most nézegettem épp. Kivi lennék, milyen.
[link]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#6762) Deskdiver


Deskdiver
senior tag

Ezek mekkora trollok.

(#6763) Reverting válasza Skimaster (#6757) üzenetére


Reverting
őstag

Igen a Borealis van nekem is, egy narancs es egy fekete... nagyon jo minoseg.... :C

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#6764) phranxinatra válasza Deskdiver (#6762) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

:D
Lehet, hogy már elkezdték a felszopást a jövő évi Bázelre?

(#6765) Deskdiver válasza phranxinatra (#6764) üzenetére


Deskdiver
senior tag

(#6766) Skimaster válasza WiZARD (#6760) üzenetére


Skimaster
senior tag

Kicsit több a gyári? 28 dollár amit írtatok,a gyári gondolom 300 minimum.

(#6767) phranxinatra válasza Aladdin (#6747) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Gratulálok! :)

(#6765) Deskdiver: :D :D :D

(#6768) WiZARD válasza Skimaster (#6766) üzenetére


WiZARD
addikt

A gyári itthon 80k, meg a csat rá még 80k ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6769) djeperto válasza Skimaster (#6757) üzenetére

ISOfrane

http://isofrane.com/

"there are more jacks then one at the fair..."

(#6770) Skimaster


Skimaster
senior tag

Köszi mindenkinek az ajánlatokat! :R

(#6771) BAti77 válasza djeperto (#6769) üzenetére


BAti77
aktív tag

Én kipróbáltam, de a Borealis kb ugyan azt tudja jóval olcsóbban. Szerintem nem éri meg a felárat... :N

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#6772) djeperto válasza BAti77 (#6771) üzenetére

Ezt az összehasonlításodat nem láttam! Le a kalappal, kipróbálom. Köszi :)

"there are more jacks then one at the fair..."

(#6773) chef69


chef69
tag

Nekem is ugyanilyen Borealis van, meg vagyok vele elégedve. Kölcsönöz egy kis vidámságot az órának.

(#6774) Skimaster válasza chef69 (#6773) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nekem sok a narancs,de hát kinek mi.

(#6775) chef69 válasza Skimaster (#6774) üzenetére


chef69
tag

Nyári vidám színek 😉😁

(#6776) rtivi válasza Tulku (#6759) üzenetére


rtivi
csendes tag

Való igaz, az egész luxusipar színtiszta marketing.
Tisztelet a kivételnek, ahol a termék kiérdemli a befektetési
tárgy fogalmát, a cég pedig a top 100 első helyét.
Tanokni lehet tőlük, nem pedig böllérkéssel órát
szervizelni. :N

(#6777) rtivi


rtivi
csendes tag

Nem szeretném elrontani a kedvet, de ezt a hírdetést találtam a facebookon:
"Az első szériás kalapács automata szerkezetes omega seamaster eredeti darabja most eladó sorba került...."

Ez szomorú. :(

(#6778) pulutodurumo válasza rtivi (#6776) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ez is nagyrészt a marketing stratégiájuknak köszönhető. Mesterségesen korlátozott kínálat, titokzatosság, korlátozott fejlesztési ütem.
Emellett kiváló termék, csak nem csodacég, aki a világ legjobb óráit gyártja. Olyan nincs. Sok jó van.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#6779) squir válasza pulutodurumo (#6778) üzenetére


squir
aktív tag

"Egy gyűrű mind felett..."😁
Az is egy szép mese😀

(#6780) Tulku válasza squir (#6779) üzenetére


Tulku
veterán

Az nem mese...az a teljes igazság...

Az egész az emberi tulajdonságokra épít...a gyűrű megszerzése és megtartása a soha el nem múló vágy...
Óraőrültek értik ezt...nagyon is... ;]

(#6781) resool válasza pulutodurumo (#6778) üzenetére


resool
aktív tag

De jo neked, hogy Rolex igy beavat a kulisszatitkokba.

[ Szerkesztve ]

(#6782) Mercutio_ válasza Tulku (#6780) üzenetére


Mercutio_
félisten

És a többi kütyümániás :K ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6783) pulutodurumo válasza resool (#6781) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem kell a malíciózus felhang. Nincs titok, cserébe végre van jubilee karperec. Biztosan sok millió svájci frank, és többezer mérnöki munkaóra van benne, hogy a végszem passzoljon a Batmanhez. Komoly teljesítmény, el kell ismerni. Ha még kapni is lehetne...
Ezzel önmagában nincs baj, minden cég olyan stratégiát követ, amilyet akar.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#6784) resool válasza pulutodurumo (#6783) üzenetére


resool
aktív tag

Ugye tisztaban vagy vele hogy az a ref mar kijott tavaly? Csak rendet tettek a hazon belul. Az uj szerkezetrol es kicsit keskenyebb fulekrol nem is beszelve. Persze ezeket ignoralva lehet konnyen puffogni.
Mas brandeket meg persze, hogy konnyu kapni, mert kevesebb embernek kell, mint amennyit gyartanak, mar nem tudnak hova limitalt kiadasnak hivni a modelljeiket.
Az olyan dolgokat meg, hogy pl a Daytona mindig is varolistas volt, vagy hogy nem 2 perc atallni 31xxrol 32xx-re, mar nem is beszelve, vagy hogy minden evben tobbet adnak el is teljesen arra utal, hogy nem adnak a vevoknek orat.

[ Szerkesztve ]

(#6785) phranxinatra válasza pulutodurumo (#6783) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

"Ha még kapni is lehetne..."
Biztos rohannál a butikba megvenni... Egyébként Bázel után 2 héttel még nemigen kaphatók az ott bemutatott újdonságok, ha jól értem, és a jubilees Batmant reklamálod.

(#6786) WiZARD válasza phranxinatra (#6785) üzenetére


WiZARD
addikt

márka függő, van ami kapható...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6787) phranxinatra válasza WiZARD (#6786) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Rolexre sem kell sokat várni, május-júniusra már boltokban vannak az újdonságok.

(#6788) Tulku válasza phranxinatra (#6787) üzenetére


Tulku
veterán

Egen...aztán bemégy, rendelsz egy új batmant...aztán elhajtanak... ;]

Kétségtelen tény, hogy jó a brand, jók a termékek és mindig többre lenne szükség, de direkt nem készítenek annyit...és szerintem jól csinálják....

(#6789) phranxinatra válasza Tulku (#6788) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Pedig növelték a termelést, bevezették az éjszakai és a hétvégi műszakot. Ötvenezer darabbal nőtt a kibocsátás, de ez sem fedezi a keresletet. Jó a marketing, na. :D :P

(#6790) WiZARD válasza phranxinatra (#6787) üzenetére


WiZARD
addikt

karácsonyra már a neppereknél, 2020 májusra meg a felárat megfizető usereknél :DDD

(aztán jöhet a körforgás a nepperek és userek közt)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6791) phranxinatra válasza WiZARD (#6790) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Hacsak nem Daytonát akarsz, mindegyik modellhez hozzá lehet jutni retailen, csak kicsit türelmesnek kell lenni. Én úgy látom, hogy javul a tendencia és a várakozási idő lecsökken(t) fél-egy év közé. Jó, mondjuk jubilees, új werkes Batman esetében erre nem tenném a nyakamat. :) De például nálad sem a várakozási időn múlik, hogy nem veszel Rolexet. :)

(#6792) Tulku válasza phranxinatra (#6791) üzenetére


Tulku
veterán

Azért megnézném a pepsire azt a fél évet.... ;]

Már rendelném is....

(#6793) Gempas 70 válasza Tulku (#6792) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Bizony... tavaly 2 hettel a bemutatása után iratkoztam váró listára.. A Rolexnel es a Bucherer nel.. lehet meg le sem gyártották.. :)
Az Omega Seamaster 1948 ra is regisztráltam, oda 2 hete hívtak be ill. küldtek emailt. cirka 12 hónap.. Omega ott maradt.. nem adta ki nekem 7400 Chf ert

(#6794) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

Én pedig úgy gondolom, hogy aki nagyon akar, az tud venni. Tény, hogy bele kell fektetni némi időt, energiát, és esetleg Bécsnél kicsit távolabb menni, de nem impossible mission.

(#6795) Gempas 70 válasza phranxinatra (#6794) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Itt Zurichbe iszom szavaid.. :) Hogy?

(#6796) phranxinatra válasza Gempas 70 (#6795) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Svájcban van egy pár AD... :)

(#6797) squir


squir
aktív tag

Régi-új Navitimer :)

dizájnhoz nem igazán nyúltak és nagyon helyesen tették :K gyönyörű végeredmény!

Ára viszont elég erős... bár ahogyan néztem a mezőnyt, a "luxus" kategóriában mindenkinél egyre mélyebben fog az a ceruza :(

(#6798) squir


squir
aktív tag

Órás-bicskás úgy se igen szokott lenni :)

(#6799) djeperto válasza squir (#6798) üzenetére

Hali, melyik ANSO design ez?

"there are more jacks then one at the fair..."

(#6800) squir válasza djeperto (#6799) üzenetére


squir
aktív tag

Albatross ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.