Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5951) BAti77 válasza phranxinatra (#5945) üzenetére


BAti77
aktív tag

"Yet, unlike most companies of that size, Rolex is not publicly listed, neither it is owned classically by private shareholders. On top of the company is a charitable organization, the Fondation Hans Wilsdorf, a private foundation under Swiss law, established Place d’Armes 20, Carouge, Switzerland (near Geneva, Switzerland). It is the exclusive owner of Rolex Montres SA."
[link]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#5952) Anubris válasza Deskdiver (#5946) üzenetére


Anubris
őstag

"Persze nem a listaáron kell megvenni a butikban"

Ezt többen is már írtátok, itt milyen forrásra gondoltok?
Ha nem használtat akar venni az ember akkor hol érdemes venni? Amiket FB csoportokban hirdetnek, vagy vannak más netes kereskedések vagy külföldről?

(#5953) FLx válasza Anubris (#5952) üzenetére


FLx
addikt

Hasznalttal jarsz a legjobban, ha nem akarsz feleslegesen rengeteg penzt kidobni az ablakon.

(#5954) phranxinatra válasza Mamuska (#5949) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Minden márkának megvannak a húzómodelljei, melyeket könnyebben és jobb áron tudsz eladni. Nem hiszem, hogy egy Tudor Pepsin nagyobbat buknál arányaiban, mint egy Omega Aqua Terrán.

(#5950) Tulku: Nincs könnyű helyzetben az AP, mindenképpen meg akarják mutatni, hogy a brand nem egyenlő a Royal Oakkal, csak nem találják az irányt, amerre el kéne indulniuk, illetve nincs meg bennük a kellő bátorság. Szerintem valami merőben új, formabontó, merész lépés kéne, nem ilyen langyosvizes lődörgés, amiről messziről érződik az izzadságszag. Már a pr-szöveg is egy kabaré:
Code 11.59
If the name Code 11.59 sounds pretty cool by itself (at least to me), Audemars Piguet also uses it as an acronym to present the watch:
Challenge -Challenge the limits of craftsmanship
Own – Our roots and legacy
Dare – To follow firm convictions
Evolve – Never stand still
11.59 – The last minute before a new day

(#5951) BAti77: Még mindig nem látom, mitől lenne alapítványi cég a Rolex SA. SA, érted... Ha egy pap lenne a tulajdonos, akkor egyházi cég lenne?

(#5955) phranxinatra válasza Anubris (#5952) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Találd ki, hogy mit szeretnél venni, aztán keress forrást hozzá. Omegát pl. kb, minden második ember tud listaár -25%-ért szerezni; én mindig Jung Tomit szoktam ajánlani. FB csoportban lehet nézelődni, de ott van pár fazon, akiktől akkor sem vásárolnék, ha előttem csomagolnák be a butikban az órát és nyomnák a kezükbe.

(#5956) Tulku válasza phranxinatra (#5954) üzenetére


Tulku
veterán

Többet dolgoztak a marketing dumán mint a kasznin....

Az a szomorú, hogy ennek ellenére új werkek dobognak bennük, de mégis a külsejük egészen egyszerűen borzalmas, ezért aztán épp ez a háttérbe kerül...

(#5957) phranxinatra válasza Tulku (#5956) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

A lényeg, hogy az RO is megkapta az új werket, és így már majdnem tökéletes óra. (A mikroállítást még hiányolom.)

(#5958) djeperto

Tetszik, hogy többen az in-house témán brain-stormingoltok.
1 mill alatt, tessék:
https://www.christopherward.co.uk/watches/dress/c1-grand-malvern-range

igen... tudom... dizájn tokkozócég... stb...de

tényleg kreáltak egy saját werket (SH21)

Sajnos tegnap zárul a january sales, majdnem sikerült is egy Trident Pro SH21 COSC meglőnöm, de mégsem.
Alig várom, hogy megluppézzek egy ilyen szerkezetet majd valamikor.

"there are more jacks then one at the fair..."

(#5959) Tulku


Tulku
veterán

Telefonnal már képtelenség fenyképezni...ehhez valami normális gép kéne...

Cvstos Sealiner II

(#5960) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok,

Tudom rossz a képminőség de nem tudjatol mi a tipus neve ennek a vacheron darabnak?
Elvileg 50 eves darab.

(#5961) resool válasza Anubris (#5960) üzenetére


resool
aktív tag

Nem tudom pontosan, de a "honeycomb dial" segíthet a megtalálásban. És inkább 50es évek, mint 60-70.

[ Szerkesztve ]

(#5962) Mercutio_ válasza Tulku (#5959) üzenetére


Mercutio_
félisten

:Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#5963) Tulku válasza Mercutio_ (#5962) üzenetére


Tulku
veterán

Mondtam hogy ütősebb lesz mint az ublottt ;]

Soha többé üblót....tiszta él meg hegy...nem embernek való óra az...

(#5964) djeperto válasza djeperto (#5958) üzenetére

Most bruttó 400 e Ft postával 5 év garival

https://www.christopherward.co.uk/events/jansale2019/half-price/c1-grand-malvern-5-day-automatic-ddb51b

"there are more jacks then one at the fair..."

(#5965) Mamuska válasza djeperto (#5964) üzenetére


Mamuska
őstag

Elég érdekes a szerkezet díszítése. A Legend Diver ugyan ilyen strici (itt így hívják :DDD ) szíjat kapott pár éve.

(#5966) vadászcsiga válasza Mamuska (#5965) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Igen, az 50 éves évfordulóra. Ahelyett hogy kijöttek volna egy nodate-tel :W

(#5967) Mamuska válasza vadászcsiga (#5966) üzenetére


Mamuska
őstag

Volt nodate de csak rövid ideig. Amúgy az alap szíjas volt többször a kezemen, szerintem az egy ipari hulladék, egy 10-20 ezres szíj is minőségibb. Egy Legend Diver azért 600-700 ezer forint boltban, de ilyen ciki szíjjal árulni. :(

(#5968) vadászcsiga válasza Mamuska (#5967) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Volt, az elején. Azóta sem. Már 900 ezer Ft környékén járnak azok használtan.
Blake előtt nekem is volt egy LLD-m, egy percig sem hordtam a gyári szíjával, rövid is volt. LLD az az óra aminek a szíjak 99%-a jól áll úgyhogy a lehetőségek végtelenek.

(#5969) Mamuska válasza vadászcsiga (#5968) üzenetére


Mamuska
őstag

Elég jó óra az LLD, csodálkozom hogy már senkinek sincs. :)

(#5970) phranxinatra válasza Mamuska (#5969) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

LLD-ről mindenki áradozott, aztán mindenki eladta. :D Szerintem vicc a kinézete és az ára is.

(#5971) Tulku válasza phranxinatra (#5970) üzenetére


Tulku
veterán

Ha nem is ilyen sarkosan, de én is pont eképp éreztem...

Nekem olyan ló vontatta Ferrari jutott eszembe róla...persze ez is sarkos...na mindegy....

(#5972) yodamastah válasza Tulku (#5959) üzenetére


yodamastah
őstag

:Y Az óráid általánosságban sokkal jobb fotókat érdemelnének. Ez a telefon+lámpafény kombó a lehető legrosszabb.

(#5973) Sanyi.mTs válasza Tulku (#5959) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

élőben is "nehéz" leolvasni róla az időt vagy csak a fotóról?

(#5974) FIREBLADE78 válasza Genji (#5901) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

1 missive beleférhasználtan vettem 500-ba. Habár nem tudom,hogy in háúz e. Végülis azt sem tudom mit jelent :C
Szóval, miért hülyeség az in-house őrület? Azért, mert sok esetben nem hoz semmilyen érdemi előrelépést a felvágás és árfelhajtás lehetőségén túl – megannyiszor az alap in-house szerkezetek az égegyadta világon semmi újat nem ajánlanak: ugyanannyi járástartalék, ugyanolyan funkciók, sőt, sokszor a hivalkodásból újratervezett megoldások miatt pocsék megbízhatóság és rendkívül sokszor szükséges garanciális javítások.

Nem véletlen, hogy aki hajszálrugót tudott gyártani, az nem akart tegnapról mára tokot, fogaskereket és számlapot készíteni, mint ahogy aki a számlapokhoz ért, nem tervezett beruházni még egy gyárépületnyi tokkészítő gépezetbe. ennyit erről ;]

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#5975) bucsher válasza Tulku (#5959) üzenetére


bucsher
őstag

Ez nem egy óra, ez egy vicc. Na jó, egy karkötő.

In the pipe - five by five!

(#5976) WiZARD válasza FIREBLADE78 (#5974) üzenetére


WiZARD
addikt

Ezzel az idézettel teljesen egyetértek.

LLD:
Szerintem jól néz ki, és a használt piaci árával sincs gond. (400 körül hirdetnek egyet most is)
A tokfülek kicsit (nagyon) hosszúak, és a 42mm mérete ellenére mégis aránylag nagynak hat az egész óra.
Én azért adtam el, mert mást (drágábbat) vettem helyette. De 400ért nem tudom mi mást választanék...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#5977) vadászcsiga válasza yodamastah (#5972) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez is mobillal és lámpa fényénél keszult ;)

Tulku
Phranxintra no comment, de mi az a ló vontatta Ferrari az LLD esetében?

[ Szerkesztve ]

(#5978) FIREBLADE78 válasza WiZARD (#5976) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Mi az az LLD :F :U :B :B

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#5979) Tulku válasza yodamastah (#5972) üzenetére


Tulku
veterán

Tökéletesen egyetértek...egy részhalmazát bele is írtam a posztomba...igyekszem...
Első körben apparátot lövök...a telefonom erre teljességgel alkalmatlan..

Sanyi: Még leolvashatatlanabb ;] Kissé elfordítva tökéletes....mozgásban olvasható, akkor nincs baj...minden esetre igen érdekes...

Csiga: Annyira domború a zafír, hogy minden lámpát begyűjt bárhol van is...
Hentes: megbántottál!...kérj elnézést :O

[ Szerkesztve ]

(#5980) resool válasza FIREBLADE78 (#5974) üzenetére


resool
aktív tag

Van olyan eset amikor igaz, de azért általában jó az irány. Milyen példával élnél ahol nem jött be ez a dolog?

(#5981) yodamastah válasza vadászcsiga (#5977) üzenetére


yodamastah
őstag

Igen lehet telefonnal is jó fotót csinálni. De ezen a képen látni hogy figyeltél arra hogy normálisan legyen megvilágítva, és a színhőmérséklet is jó legyen.

De maradjunk az átlag "lekapom a telefonnal az órát" szitunál:

-Lámpafény színhőmérséklete gyakran 3000k alatt van, és a fényforrás spektruma gyakran hiányos. Emiatt a színek pontatlanok / élettelenek, színhőmérséklet korrekció nélkül a fém részek sárgás színűek.

- Lámpafény esetében a pontszerű fényforrás(ok) mellett a karcok sokkal jobban látszanak. Az óra még karcok nélkül is is sokkal rosszabbul fest mint szórt fényben.

- Mobiltelefon nagylátó optikája közelről nagyon torzít. Messziről kell fotózni, de még úgy sem lesz az igazi a leképezés ha nem teljesen szemből fotózod az órát. Teljesen szemből fotózva meg eltűnik az óra térbeli jellege lapos lesz az egész.

Megoldás: Szórt napfény, lehetőleg felhős időben. Lámpafény esetében diffúzor (akár tárgysátor) használata. 50mm környéki fókusztáv használata a torzításmentes leképezéshez.

Tele van a topik szebbnél szebb órákkal, érdemes kicsit odafigyelni a fotózásukra. (Azért van akinek sikerül :D)

Ez a két képet pl egy 550d-val csináltam minap. Alap objektívvel felhős időben ablak mellett. A váz-obi kombó érhet vagy 70ezret :DDD Mondjuk az hátrány hogy utómunkázni is kell, valamint nem lehet egyből a fórumra postolni a fényképezőgépből a fotót :D

[ Szerkesztve ]

(#5982) FIREBLADE78 válasza resool (#5980) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nincs példám. Beütöttem gugliba,hogy in house és ezt dobta ki. Blogon egy cikk. Csak bemásoltam egy részletet.
Más! [link] Nagyon bejön és az ára sem vészes. Midok mennyire jók? Milyen szinten van? Mint egy Certina?

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#5983) Tulku válasza yodamastah (#5981) üzenetére


Tulku
veterán

A torzítást részben ki lehet küszöbölni ha elég "messziről" fotózod az órát, persze a 28 mm és a p....i érzékelő akkor is gátja a dolognak (cropolva életlen, torz f.s lesz minden)...az általad leírt 50 mm tényleg a végső fókusztáv amin már működik valamelyest, de 80 mm egy normális méretű érzékelővel elengedhetetlen...

Illetve egy ennyire domború zafírnál a derítés sajnos szintén elengedhetetlen...

(#5984) Mamuska válasza WiZARD (#5976) üzenetére


Mamuska
őstag

400 ezres ársávban én sem tudom mi lehetne jobb nála. :) Úgy tűnik megosztó a kinézete.

(#5985) Deskdiver válasza Mamuska (#5984) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Nem mondom ,hogy jobb meg nem is egy stílus de nálam még versenyben lenne az LLD-vel egy Sinn U1. (Vagy egy Damasko ha nem szerettem volna ki belőle a legendásan rossz és drága szerviz háttere miatt.)

(#5986) Szulita28 válasza Mamuska (#5984) üzenetére


Szulita28
senior tag

400e hogy? Listaára 600 fölött van, ha meg használtként vesszük, ennyiért már elég sok versenytársa akad (búvárok között is, azt nem nézve meg pláne). Szerintem.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#5987) Mamuska válasza Szulita28 (#5986) üzenetére


Mamuska
őstag

Mik a versenytársak ilyen árban, párat írhatnál? A 400 ezer használt ár természetesen.

(#5985) Deskdiver

Ez nem az én világom. :D

[ Szerkesztve ]

(#5988) Szulita28 válasza Mamuska (#5987) üzenetére


Szulita28
senior tag

Hadd ne linkelgessek már ebben a csoportban 400 alatti 2824-es búvárokat :P
Használtan meg aztán főleg ;)
Ha a két korona, meg belső lünetta a lényeg, akkor persze lényegesen szűkül a kör, de még úgy is van versenyző.

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#5989) Mamuska válasza Szulita28 (#5988) üzenetére


Mamuska
őstag

Ügyes vagy :C :DDD

WiZARD

[ Szerkesztve ]

(#5990) Mamuska


Mamuska
őstag

(#5976) WiZARD De 400ért nem tudom mi mást választanék...

Wizardnak válaszoltam.
Mamuska
400 ezres ársávban én sem tudom mi lehetne jobb nála.

Jó lenne ha egyesek megtanulnának olvasni :DDD :DDD :DDD

Szulita28 meg kurva sok értelme volt válaszolni a nagy semmit. Milyen emberek irkálnak ide :DDD :DDD :DDD

(#5991) Szulita28 válasza Mamuska (#5990) üzenetére


Szulita28
senior tag

Jó lenne, ha kicsit visszavennél ebből a stílusból...

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#5992) Mamuska válasza Szulita28 (#5991) üzenetére


Mamuska
őstag

Te meg jó lenne ha máskor visszaolvasnál. Ha meg nem tudsz értelmesen válaszolni a kérdésemre akkor meg ne fáradj a válasszal.

(#5993) Tulku válasza Mamuska (#5990) üzenetére


Tulku
veterán

Kolléga arra reflektált első sorban, hogy ez NEM 400 ezres óra...

Kérem linkelj akkor egy üzletet, ahol ennyiért árulják...természetesen nem Timbuktuban, hanem itthon....

Én azt hiszem, nagyjából ez volt polémiája indító motorja...

[ Szerkesztve ]

(#5994) Deskdiver válasza Mamuska (#5992) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Wizard azt írta nem tudja mit választana helyette ebben az árban.
Te azt, nem tudod mi lenne jobb nála ebben az árban? Nem ugyanaz a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#5995) flexxx2 válasza Mamuska (#5990) üzenetére


flexxx2
őstag

Próbáltam leválogatni valamit.
375-475 sávot írtam, mert itt azért drágábban mennek mint kis hazánkban.
Az a baj, hogy be kell írni valami szöveget, így csak az jön le aminek a nevében diver van.

[link]

(#5996) Mamuska válasza flexxx2 (#5995) üzenetére


Mamuska
őstag

Na ez egy hasznos hozzászólás, köszi! :R Oris Aquis Date elég ütős kinézetre.

(#5997) Szulita28 válasza Mamuska (#5992) üzenetére


Szulita28
senior tag

Én visszaolvasok, mások meg már megválaszolták helyettem a lényeget.. Többet nem reagálok az írásodra, nyugi, ignorálva leszel. :P

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#5998) Mamuska válasza Szulita28 (#5997) üzenetére


Mamuska
őstag

Nagyon helyes, örülök neki. :K Legalább nem kell olvasni a konkrétumok nélküli semmit.

[ Szerkesztve ]

(#5999) WiZARD válasza Szulita28 (#5988) üzenetére


WiZARD
addikt

Én kíváncsian várom a 400 alatti/körüli búvárokat, minimum ETA-val (és nem Sellita-val), és lehetőleg nem mindenféle microbrand-től... (Max 1-2 évesen, vagy férjen bele az árba a full szerviz.)
Szerintem nincs olyan nagy választék.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6000) Deskdiver válasza WiZARD (#5999) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Ha nekem ezekkel a feltételekkel kellene választani valamit csak egy jöhetne szóba az LLD-vel szemben. Rado Captain Cook. És még akkor is elég sanszos ,hogy az LLD jönne velem. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.