Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) yodamastah válasza Deskdiver (#6395) üzenetére


yodamastah
őstag

Az új topicóra a speedy. :))

(#6402) Beri78 válasza WiZARD (#6384) üzenetére


Beri78
őstag

Innen már mailben is megkaptam a 3%-ot...;)

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#6403) phranxinatra válasza Macyke82 (#6378) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Én így láttam:

(#6404) squir válasza phranxinatra (#6403) üzenetére


squir
aktív tag

Nem kértétek a kekszet, ezeket dobták a kávé mellé?!😜

(#6405) Skimaster válasza phranxinatra (#6403) üzenetére


Skimaster
senior tag

Hát Kb ezt tudom elképzelni,de majd élőben is meglesem. :K

(#6406) Tulku válasza phranxinatra (#6403) üzenetére


Tulku
veterán

Nem is tudtam, hogy Jolie szerepelt a Walking Dead-ben.... ;]

(#6407) rbalint88 válasza phranxinatra (#6403) üzenetére


rbalint88
addikt

Inkabb igy:

(#6408) Tulku válasza rbalint88 (#6407) üzenetére


Tulku
veterán

Ezektől a koppintásoktól, legyenek bármilyen kifinomult kidolgozásúak és igényesek, feláll a hátamon a szőr...
Mindig a másoló emberek jutnak eszembe, akiknek nincs saját elképzelésük...

(#6409) Anubris válasza Tulku (#6408) üzenetére


Anubris
őstag

Ha már szóba került, vintage Tag Heuer órákat, de talán még Omegákat is látok néha, amiken ilyen "Merci" mutató és Rolex dizájn van.

Mi ennek a története, van valakinek erről linkje, ki használta először stb.?

(#6410) FLx válasza Anubris (#6409) üzenetére


FLx
addikt

Elvileg a Rolex-nel jelent meg eloszor ez a fajta mutato, de semmi koze a Mercedes logohoz amugy, inkabb a "cathedral" mutatonak egy evolucioja.

(#6411) @mriya@ válasza Tulku (#6408) üzenetére


@mriya@
őstag

Pedig sokunknak elfogadható alternatívát jelent. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#6412) rbalint88 válasza Tulku (#6408) üzenetére


rbalint88
addikt

Nekem egy Nethuns Scubapro 500 a legujabb beszerzes, igazi dizajnugyi bestof darab. A merci mutaton kivul nem zavar semmi, nagyon masmilyenre nem lehet buvarorat rajzolni, de mutatok teren lehetne nagyobb a fantazia. Mondjuk a konkret esetben lehet rajta segiteni konnyen, mert a seiko 4r/nh35 werkekhez millioegy mutato kaphato, de mivel ezt atutazo darabnak tervezem (aka jatszosbuvar), ezert nem akarom bolygatni.

(#6413) Szulita28 válasza rbalint88 (#6407) üzenetére


Szulita28
senior tag

Tök vicces ez a kép..ja nem :W Pont nem a Davosa-t kéne párba tenni ide, mert egy kurva jó darab önmagában is. Az, hogy csontra ugyanaz, mint a Roli Batman, egy dolog; óraként viszont hibátlan, a Davosa csúcsmodellje. Nem mellesleg tizedannyiba kerül, és el lehet kezdeni a hitvitát, hogy ér-e annyival többet a Roli. Nekem biztosan nem érne meg :(

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#6414) sniphoe


sniphoe
aktív tag

Sziasztok! Adott egy Omega Seamaster GMT, gyári száma 800174xx. Lehet tudni, hogy melyik évben gyártották?

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#6415) phranxinatra válasza Szulita28 (#6413) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Tényleg mennyire szupi kis cég lehet, aminek kvázi egy hamisítvány a csúcsmodellje. :F Zenében mit szeretsz, világslágereket magyarul?

[ Szerkesztve ]

(#6416) g0n21 válasza sniphoe (#6414) üzenetére


g0n21
senior tag

2006

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#6417) Macyke82 válasza phranxinatra (#6415) üzenetére


Macyke82
tag

Krisz Rudi - Keresem a szót

(#6418) phranxinatra válasza Macyke82 (#6417) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

:DDD :C

(#6419) sniphoe válasza g0n21 (#6416) üzenetére


sniphoe
aktív tag

Köszönöm! Esetleg más is kiderül a gyári számból, vagy csak a gyártási év?

[ Szerkesztve ]

If everything seems under control, you're just not going fast enough.

(#6420) Mercutio_ válasza Tulku (#6408) üzenetére


Mercutio_
félisten

És aki 2 tokformát használ 75 éve az az 1 slágeres zenész? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6421) g0n21 válasza sniphoe (#6419) üzenetére


g0n21
senior tag

Csak a gyártási év.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#6422) yodamastah válasza sniphoe (#6419) üzenetére


yodamastah
őstag

Ennél többet is meg lehet tudni kb 40e ft-ért. [link] Bár ezt 2000 utáni órákhoz nem tudom kiadják e :D

[ Szerkesztve ]

(#6423) g0n21 válasza yodamastah (#6422) üzenetére


g0n21
senior tag

Ez csak egy típuslap, pecséttel. Szép, és vintage-hez tök jó, mert lehet tudni, hogy nem legó - legalábbis csökkenti az esélyét, de ennyi.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#6424) resool válasza phranxinatra (#6415) üzenetére


resool
aktív tag

Ezen felnyerítettem :DDD

(#6425) Tulku válasza Mercutio_ (#6420) üzenetére


Tulku
veterán

Legalább a sajátja...nem másokat másol...és azokon kapaszkodik...

(#6426) yodamastah válasza g0n21 (#6423) üzenetére


yodamastah
őstag

Még mindig jobb mint a "csak az óra van" :D

Persze nem ér semmit tudom. Ennyit tud a széria szám :)

[ Szerkesztve ]

(#6427) Szulita28 válasza phranxinatra (#6415) üzenetére


Szulita28
senior tag

Hamisítvány? Kifejtenéd ezt kicsit bővebben, miért gondolod ezt?

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#6428) Gempas 70 válasza Macyke82 (#6417) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Konkrétan nyerítek... :C :C :R

(#6429) zdna


zdna
csendes tag

Sziasztok! Adott egy Tag Heuer Carrera Calibre 16 CV2A10 amit szeretnék megvásárolni.
Az alábbi képek alapján megtudja e valaki állapítani hogy az órában ETA szerkezet található e? Az óra 2009 es vásárlás.

(#6430) FLx válasza zdna (#6429) üzenetére


FLx
addikt

2012 elott nem nagyon lehet Selita benne.

(#6431) @mriya@ válasza FLx (#6430) üzenetére


@mriya@
őstag

De kínai klón lehet! :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#6432) @mriya@ válasza Szulita28 (#6427) üzenetére


@mriya@
őstag

Másolatra gondolt, de sokak szemében már az is hamisítvány.

Pedig csak olyanok, mint a "tribute" zenekarok.

Bár az eredetit másolják, sosem akarnak az eredetinek kinézni. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#6433) Szulita28 válasza @mriya@ (#6432) üzenetére


Szulita28
senior tag

Ne te mondd meg, légyszi, ő mit gondolt. ;) Mondja el ő, miért mondta azt, h a Davosa hamisítvány. Kíváncsi vagyok.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#6434) phranxinatra válasza Szulita28 (#6427) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Kvázi.

(#6435) @mriya@ válasza Szulita28 (#6433) üzenetére


@mriya@
őstag

Ne te mondd meg, hogy egy nyilvános topikon mit írjak! 😤
Elnézést, hogy megzavartalak az előbbi hozzászólásommal! 🤤

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#6436) Szulita28 válasza @mriya@ (#6435) üzenetére


Szulita28
senior tag

Ne vedd magadra, légyszi, nem olyan a hangsúly. Peace :R
Pusztán arra utaltam, h Sinatra mondja el, miért (kvázi) hamisitvány a Davosa (egyébként a kvázi a mondatodban nem a hamisítvány-ra vonatkozik nyelvtanilag, de ezen lépjünk túl).

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#6437) phranxinatra válasza Szulita28 (#6436) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Igazad van, sajnos már nem szerkeszthetem, ezért ide írom le helyesen:
Tényleg mennyire szupi kis cég lehet, aminek egy kvázi hamisítvány a csúcsmodellje. :F

(Egyébként az előző hozzászólásod nyelvtanilag olyan, mintha mriyának írnád, hogy nem jó helyre rakta a kvázi szót.)

[ Szerkesztve ]

(#6438) Mercutio_ válasza Tulku (#6425) üzenetére


Mercutio_
félisten

Remélem a smiley jelentése még megvan? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6439) Macyke82 válasza zdna (#6429) üzenetére


Macyke82
tag

Remélem jó áron kínálják az órát, ha komolyan meg szeretnéd venni akkor arra kérdezz rá, hogy volt-e valaha szervizben az óra (10 év alatt 1x minimum ildomos lett volna, és a következő lassan megint aktuális lesz - ez ugye plusz költség).
Egy minimális kis polír is ráfér az órára, hogy kvázi "újként" hasson amikor felveszed.
A doboz, papírok is nagy előny ha megvan, főleg ha netán később te is szeretnéd tovább értékesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#6440) Szulita28 válasza phranxinatra (#6437) üzenetére


Szulita28
senior tag

Okés, lépjünk túl ezen.
Tehát akkor miért kvázi hamisítvány a Davosa Batman? :)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#6441) Tulku válasza Mercutio_ (#6438) üzenetére


Tulku
veterán

Épp a Hrabalból értem haza...mentségemre legyen mondva....bár tudom ez nem mentség... :)

Szulita28: Morálisan értve én is hamisítványként nézek rá...hiába járt le a liszensz...(blabla)...ez egy szimpla másolat...

[ Szerkesztve ]

(#6442) Szulita28 válasza Tulku (#6441) üzenetére


Szulita28
senior tag

másolat
4. (átvitt értelemben) Vmely eredeti ötletnek, alkotásnak új lelemény híjával való utánzata.

hamisítvány
Megtévesztő szándékkal valódi v. eredeti gyanánt feltüntetett, utánzott, hamisított dolog, tárgy.
(www.arcanum.hu)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#6443) Tulku válasza Szulita28 (#6442) üzenetére


Tulku
veterán

Morálisan értettem....

Nyilván vastag betűvel nem emeltem ki a morális szót, de itt és most nem a törvény vagy meghatározások sémáján szárnyalva írtam, amit írtam....ez egy vélemény volt...

Mindenki azt gondol, amit akar, vélemény nyilvánítási szabadság van, a Davosa pedig a végterméket tekintve nem sértődhet meg, akár egy fentebb linkelt mém-en sem... :R

(#6444) phranxinatra válasza Szulita28 (#6440) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Azért kvázi hamisítvány, mert azt azért nem lehet kijelenteni, hogy explicit replika, hiszen nem Rolex van ráírva.

(#6443) Tulku: Pontosan így gondolom én is.

[ Szerkesztve ]

(#6445) resool válasza Szulita28 (#6442) üzenetére


resool
aktív tag

Bár jogilag nem bűntethető kategória, de azért mégis csak hasonló szándék van mögötte. Más sikereit meglovagolva profitra tenni szert. Ettől függetlenül megértem, ha valaki ezt veszi és örülök ha élvezhető utánzat. Rolexet sem hiszem, hogy zavarná, mert nem egy célközönség veszi a 2 órát.

(#6446) Szulita28 válasza phranxinatra (#6444) üzenetére


Szulita28
senior tag

Homage-nek hívják az ilyet, de ezt te is pontosan tudod.
És a levezetésed alapján csak a Rolex gyárthatná ezt a(z egyébként már semmilyen szabadalommal és jogi fronton nem védett) formát, ezért minden, ami hasonlít erre, kvázi hamisítvány, függetlenül attól, hogy vmi távol-keleti silány másolat Rolex felirattal, vagy Davosa, Glycine, Squale stb. Swiss Made gyártó által készített nagyon fasza kis órák. Jól értem?

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#6447) g0n21


g0n21
senior tag

Úgy csináltok, mintha nem lennétek tisztában azzal, hogy mi mitől hamisítvány :D

A mi esetünkben az a hamisítvány, ami jogtalanul használná a gyártó nevét. De nem használja. A submariner stílusán nincsen már semmilyen olyan jogvédettség, ami miatt ez hamisítvány lenne. Ha pedig jól elmélyülünk benne, akkor találunk egy csomó különbséget. Megszámolni pedig, hogy hány gyártó gyárt Rolex Submarinerhez hasonló órát, elég fárasztó lenne. Vagy, hogy hány másik homage van még a földön, kiindulva, mondjuk egy Flieger B-uhr-ból...

Tény, hogy nem tesznek le semmit az asztalra ezáltal, legalábbis a tervező csapat nem erőlteti meg magát, de, ahogy itt is volt szó róla, még másolatot sem olyan egyszerű csinálni.

Értem phranxinatra, hogy sérti a Rolex-szereteted, de el kell fogadni, hogy rengeteg gyártó csinálja ezt, és nem "kvázi-hamisítványozhatod'" le, legalábbis azt csinálsz, amit akarsz, de csak egy hisztis fanboynak fogsz tűnni, értelmes órakedvelő, és értő helyett... <3

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#6448) resool válasza g0n21 (#6447) üzenetére


resool
aktív tag

Szerintem mindenki tisztában van ezzel gonzi.

A különbségek meg általában abból adódnak, hogy nem tudnak pont olyan (kinézetű) alkatrészt vásárolni, nem abból, hogy valaki szándékosan pont másmilyent rakott oda.

Sok dolog van a világban, ami nem jogtalan, de morálisan vagy erkölcsileg bőven túllép a megkérdőjelezhető kategórián.

[ Szerkesztve ]

(#6449) vadászcsiga válasza g0n21 (#6447) üzenetére


vadászcsiga
félisten

"Tény, hogy nem tesznek le semmit az asztalra"

Dehogynem, egy Rolex batman fotóját, nehogy valami részlet ne stimmeljen :D

(#6450) g0n21 válasza resool (#6448) üzenetére


g0n21
senior tag

Ha nem lenne pénzed olyan órára, amit igazán szeretnél, de lenne elérhető árú, hasonló megjelenésű alternatíva, megvennéd? Meg.
Aztán amikor elérhető közelségbe kerül az igazi grail, akkor tapasztalod meg a homage hiányosságait igazán.

De azt látni, kell, hogy olyan ember/emberek kvázi-hamisítványozzák le az homage-okat, akiknek van/telne az igazira...

Néha egy picit out of the box kell gondolkodni, különben beszűkült látásmódú f.szk.l.pnak fog tűnni az ember, mint ilyen témákban phrank... :)

(#6449) vadászcsiga :DDD

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.