Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) Deskdiver válasza chef69 (#5347) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Én egy ilyet még annyi időre sem mernék felvenni amíg egy lift felér a harmadikra. Nem halandónak való portéka ez.

Tulku: Értem én csak... :D

[ Szerkesztve ]

(#5352) CsigaGyilkos válasza FLx (#5348) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Köszönöm a tanácsod, ebben igazad van, hogy nem szabad hirtelen dönteni! És nincs sok-sok millióm a bankba sajnos, szóval megfontoltan kell választanom! De azért hozzá kell tennem, hogy az igazság kettő között van félúton. Szóval elég régóta nézegetek órákat. Tavaly már ki is néztem magamnak a SMD300 modellt, de akkor még úgy voltam vele, mint amit Te is tanácsoltál, hogy nem akarok egyből beleugrani egy ilyen vételbe pláne úgy hogy másra is kellett a pénz. Sok órát felpróbáltam, nézegettem: Citizen, Certina, Tag Heuer, Davosa, Doxa, Omega. Most csak egy párat soroltam fel. Azóta elég sok idő eltelt és még mindig az Omega SMD, Rolex GMT Master II tetszenek a legjobban. A Rolexel az a bajom, hogy drága...

A Planet Ocean az tényleg egy új dolog! Úgy jött a képbe, hogy nézegettem az új SMD300-akat és véletlenül megláttam. Azóta nagyon tetszik! Nem áll távol tőlem a fekete-narancs színvilág mert ezzel a Doxa D200SBU-val is sokáig szemezgettem. Na ez pl. egy olyan óra amit a későbbiekben lehet megbántam volna, ha nem várok ki. Igazából tetszene, de túl nagy a 46mm átmérő nekem.

Visszatérve az Omega SMD300 az fix, hogy tetszik és vinném ezért is vagyok csalódott, hogy nincs belőle jelenleg és várólistás. Szerintem december vagy a következő évre fog megérkezni.

Visca el Barcelona!

(#5353) FLx válasza CsigaGyilkos (#5352) üzenetére


FLx
addikt

Hol kerdezted az uj SMP-t? Andrassy-n? Az a gond, ha tenyleg varolistas, akkor nem nagyon lehet alkudni az arbol. A retail ar pedig eleg huzos...

(#5354) FLx válasza FLx (#5353) üzenetére


FLx
addikt

(#5355) CsigaGyilkos


CsigaGyilkos
aktív tag

Kérdeztem az Andrássyn, Young kollégát. Az Andrássyn csak kék kaucsuk szíjjal lehet kapni. Én fémszíjjal keresek.

Na az jó is lenne nekem! Ha megrendelem tőlük mennyi idő míg megérkezik? Itt még nem vagyok regisztrálva de gondolom ez biztonságos oldal.

[ Szerkesztve ]

Visca el Barcelona!

(#5356) FLx válasza CsigaGyilkos (#5355) üzenetére


FLx
addikt

Erdemes rakerdezni naluk elso korben, hogy mi az elerhetoseg. Azert nem tuti, hogy tenyleg van naluk. Es meg kell kerdezni a garancia dolgot is. :)

[ Szerkesztve ]

(#5357) WiZARD válasza TayRol (#5338) üzenetére


WiZARD
addikt

Titán, annyira nem nehéz.
Kisebb mondjuk attól nem lesz, de nekem nincs bajom a méretével.

Tulku: használtat itthon nem sokat láttam

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#5358) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Deskdiver
A pictogram kártyán mutatja hogy dupla ar van a 2265-ön? Mert a blakemen csak belső.

[ Szerkesztve ]

(#5359) vadászcsiga válasza vadászcsiga (#5358) üzenetére


vadászcsiga
félisten

(#5360) Deskdiver válasza vadászcsiga (#5359) üzenetére


Deskdiver
senior tag

A kártyán szimpla van ezen is. Nem tudom mire gondoljak :F Szerviz során kerülhet bele dupla AR-es üveg? Próbáltam előtte alkohollal is eltüntetni a karcnak látszó anomáliát, de annak ellenállt.
Gyanítom volt már általános szervizen ,mert szinte nincs rajta hordási nyom. A lünettán egy rohadt karc nincs. Egy kilenc éves tükör polírozott óránál az legfeljebb akkor érhető el ha fénytől védve, pelenkába csomagolva pihent egy dunsztosüvegben a vásárlás óta.

[ Szerkesztve ]

(#5361) @mriya@ válasza Deskdiver (#5327) üzenetére


@mriya@
őstag

:C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#5362) Tulku válasza Deskdiver (#5360) üzenetére


Tulku
veterán

És dunsztolás közben valaki roppant óvatosan belekarcolt két rovátkát az üvegbe :)

Egyébként szerintem szép óra, gratulálok!

[ Szerkesztve ]

(#5363) vadászcsiga válasza Deskdiver (#5360) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Szerintem egy rabé volt aki 2 hónapot ült a sitten :D

(#5364) Tulku válasza WiZARD (#5357) üzenetére


Tulku
veterán

Így van...titán és ráadásul bőr-kaucsuk szíj...azért az acél óraszíj vs bőr óraszíj közötti súlykülönbség sem elhanyagolható egy ilyen órán...

(#5365) WiZARD válasza Tulku (#5364) üzenetére


WiZARD
addikt

Várj, a cal 9300 az titán, és simán kaucsuk szíjas. A cal 9900 az acél (ha a kékről beszélünk) és bőr-kaucsuk.
(és a szíjak nem teljesen kompatibilisek egymással, én a 9300as gumiszíját faragtam rá a 9900ra)
A cal 9900 titán meg a szürke számlapos.

cal 9300 titán:

cal 9900 acél:

cal 9900 titán:

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#5366) Deskdiver válasza vadászcsiga (#5363) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Ez mindent megmagyarázna Arra gondolok ,hogy valami nagyon kemény maradvány lehetett az üvegen. Mondjuk fogzománc. Azt az alkohol nem oldja. (Legalàbb is az enyèmet nem. )

A karcmentessèg pedig megőrizhető dunsztos üveg nélkül is... :D

(#5367) phranxinatra válasza Deskdiver (#5366) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ez is csak akkor, ha mellé rostgazdag étrendet tartasz.

(#5368) Deskdiver válasza phranxinatra (#5367) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Annak tükrében amennyi tudás itt felgyűlik szerintem simán lehetnénk szaktopik.

(#5369) Deskdiver válasza Tulku (#5362) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Köszönöm.

(#5370) Tulku válasza Deskdiver (#5368) üzenetére


Tulku
veterán

Megnyugtatlak...azok vagyunk...

Mondjuk én nem :D

(#5371) phranxinatra válasza Deskdiver (#5368) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

További előnye a seggben tárolásnak, hogy napi pár bukfenccel az óraforgató is kiváltható.

(#5372) Deskdiver válasza phranxinatra (#5371) üzenetére


Deskdiver
senior tag

:D

(#5373) WiZARD válasza phranxinatra (#5371) üzenetére


WiZARD
addikt

Tőled se vennék használt órát...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#5374) Macyke82 válasza WiZARD (#5373) üzenetére


Macyke82
tag

Tőle eleve nem vennél, hisz neki “csak” Rolex-e van.... :DDD

(#5375) Tulku válasza WiZARD (#5373) üzenetére


Tulku
veterán

Demostmééé?

Előtte megmossa....meg hát csak a kaszni fér be, a szíj az nem... :D

(#5376) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Nnnna... tegnap már láttam az Omega butik előtt a seamaster basel 2018 vitrininek megjöttek. Lassan belerakják a 1948 as vintage darabokat.. várom.. Szembe vele a Breguet butik viszont helyjegyet adott nekem, beszippant . Ma bemegyek kicsit kérdezősködni. Valaki tudja hogy ha a Breguet 1775 alapítás akkor hogyan szerepel a számlapon 1575?

(#5377) chef69 válasza Gempas 70 (#5376) üzenetére


chef69
tag

200 évig feketén melóztak 😂

(#5378) Tulku válasza chef69 (#5377) üzenetére


Tulku
veterán

Vagy elgravírozták...svejci fószernek is lehet egyszer rossz napja...vagy nem?

Esetleg új volt még Ulf...azt tudta, hogy van benne 5-ös de hogy hol....azt benézte...

[ Szerkesztve ]

(#5379) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Feketén mi ? :)
Komolyan.. azzal nyit a honlapjuk.. :Y

(#5380) phranxinatra válasza WiZARD (#5373) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Pedig még nem is mutattam az új órámat.

(#5381) Deskdiver válasza Gempas 70 (#5379) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Eddig nem találtam semmit arról ,hogy mi az apropója az évszámnak, de Valdiviában volt egy bazi nagy földrengés akkor. Még keresem a kapcsolatot...

[ Szerkesztve ]

(#5382) Tulku válasza Deskdiver (#5381) üzenetére


Tulku
veterán

Szerintem nem évszám....

(#5383) Deskdiver válasza Tulku (#5382) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Nem tudom mi másra utalhat, de ezt a számot a Rolex már lestoppolta a hatvanas években. Plágium! :)

(#5384) Tulku válasza Deskdiver (#5383) üzenetére


Tulku
veterán

Ez vmilyen - az óra származási helyéhez köthető - korai évszám lehet....mint második tipp...

Tipp: A protestáns vallásháborúk időpontjának állít emléket, ami elől ők is menekültek...yessssssssssss :DDD

Még egy tipp: " Extraordinary clocks such as Hans Schlottheim’s amazing automated nef – a medieval galleon which moved, played music and fired canon and the truly spectacular mechanical celestial globe made in 1575 by Eberhardt Baldewein for the Landgrave Wilhelm IV of Hesse-Kassel were the envy of the age. "

[ Szerkesztve ]

(#5385) g0n21 válasza Deskdiver (#5381) üzenetére


g0n21
senior tag

Keresgesd még, én sem értem. Gondoltam már renderhibára, de nem biztos.



mondák szerint a sorszám felkerült a számlapra, de mint látjuk ez nem minden esetben állja meg a helyét.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#5386) resool válasza g0n21 (#5385) üzenetére


resool
aktív tag

Pedig az, hol nem állja meg a helyét?

Watch enthusiasts agree that each Breguet watch represents an exceptional standard of horological art that deserves to be identified for posterity. Since Breguet’s early days, the manufacturing numbers of its watches have enabled collectors to confirm their origin and provenance. In keeping with tradition, the unique production number assigned to each Breguet watch will testify to the talent and the care of its manufacture for generations to come.

(#5387) g0n21 válasza resool (#5386) üzenetére


g0n21
senior tag

Igen, tudom, olvastam...
És véletlen pont a 1775-ös volt kint Bázelben? Ha megnézed, akkor sok helyen online ebből az 5527-ből a 1775-ös van fotózva. Vagy akkor a fél internet ugyanazt az órát fotózta?

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#5388) Deskdiver válasza g0n21 (#5385) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Szóval csak szimpla “sor”szám. Tök ki vagyok ábrándulva. Illuminati számmisztikát reméltem. Ez van.

(#5389) Misi1979 válasza g0n21 (#5387) üzenetére


Misi1979
őstag

Ha veszel egyet, adnak hozzá egy replikát is, na, ehhez csináltak több replikát is, mit kell ezen ennyit gondolkodni

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#5390) chef69 válasza Misi1979 (#5389) üzenetére


chef69
tag

Én úgy tudom, replikát csak autóhoz szoktak adni!
Breget talán a Ssangyong Rexton-hoz volt a legutóbb? A szám pedig a köbcentit jelöli!

[ Szerkesztve ]

(#5391) pulutodurumo válasza chef69 (#5390) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Jó! :C

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#5392) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Ma rohantam és csak futtában a kirakatot nézem meg, szerintem sem évszám lesz az... több órán eltérő számok voltak. Valamelyik nap bemegyek megkérdezem.

(#5393) resool válasza g0n21 (#5387) üzenetére


resool
aktív tag

Hát ez logikus nem? Az volt kint Bázelben, azt kapták le fotozáskor, meg lehet aztán azt küldték szét tesztekre is.

(#5394) Empsepo válasza Misi1979 (#5389) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ez mekkora duma volt anno...

[ Szerkesztve ]

(#5395) Macyke82 válasza Empsepo (#5394) üzenetére


Macyke82
tag

Elő az aktuális kedvencekkel 🔵

(#5396) Gempas 70 válasza Macyke82 (#5395) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

Az enyém még nem jött meg..... :B

(#5397) Macyke82 válasza Gempas 70 (#5396) üzenetére


Macyke82
tag

És mi a kiszemelt?

(#5398) WiZARD válasza Macyke82 (#5395) üzenetére


WiZARD
addikt

Ha nem is a kedvenc, de mára ez jutott

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#5399) Macyke82 válasza WiZARD (#5398) üzenetére


Macyke82
tag

Jól tetted, hogy beszerezted hozzá a fémperecet is.

(#5400) chef69 válasza Macyke82 (#5395) üzenetére


chef69
tag

Most nálam is egy Tudor a kedvenc!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.