Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6151) Mamuska válasza WiZARD (#6150) üzenetére


Mamuska
őstag

Az Ultamanod ára nem csökkent? Láttam egy youtube videót ahol azt mondták, hogy már a Rolex Pepsi meg hasonlók már nem akkora biznisz, meg az Ultraman is szerepelt a videóban.

(#6152) WiZARD válasza Mamuska (#6151) üzenetére


WiZARD
addikt

Jó kérdés, ahogy láttam árakat, a legolcsóbbak is kb 15-20%-al drágábban vannak hirdetve, mint amennyiért vettem.
Addig biztos nem megy fel az ára, amíg azok hirdetik, akik eleve eladásra vették. Én úgy gondolom, hogy ez évek kérdése és akkor tud felmenni az ár, ha eladni már senki se akarja, de venni páran akarnak. Hogy így lesz-e és keresett modell lesz-e a jövőben az majd kiderül.
Nem tervezem eladni, szóval nem nagyon izgat.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6153) Mamuska válasza WiZARD (#6152) üzenetére


Mamuska
őstag

Köszi a választ! :R

(#6154) resool válasza Deskdiver (#6134) üzenetére


resool
aktív tag

Szerintem igazából mindig nagyon gyatra volt itthon felsőbb szegmensben. Utolsó 5-6 órám külföldre ment, egyet kivéve. Az sem segít, hogy már divat lett neppernek lenni.

(#6155) vadászcsiga válasza Mamuska (#6145) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Igazad van, bocs hogy összekevertelek vele, pedig képben vagyok. Vagy mégsem? :D

(#6156) Kobun1980 válasza Anubris (#6119) üzenetére


Kobun1980
aktív tag

Itt egy hasonló hátsó :DD
Sőt még lehet, hogy ismerős is lesz valakinek :D

(#6157) resool válasza Kobun1980 (#6156) üzenetére


resool
aktív tag

Örülök, hogy még mindig megvan :K

(#6158) Mamuska válasza vadászcsiga (#6155) üzenetére


Mamuska
őstag

Nem ismerem őt személyesen. :)

(#6159) Szulita28 válasza WiZARD (#6136) üzenetére


Szulita28
senior tag

Linkelnél be légyszi egy plexis és egy fehér karikás képet?

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#6160) FIREBLADE78 válasza consono (#6125) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Lehet szalonnát enni,de kenyér nélkül.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#6161) WiZARD válasza Szulita28 (#6159) üzenetére


WiZARD
addikt

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6162) yodamastah válasza Szulita28 (#6159) üzenetére


yodamastah
őstag

A plexinek a formája is teljesen más. Máshogy tükröződik a környezet (plexin gömbszerűen, zafíron laposabban) Máshogy rajzolódik ki rajta keresztül a számlap. Sajnos az óra háza is más a két verziónak, nem lehet csereberélgetni.

[ Szerkesztve ]

(#6163) Tulku válasza WiZARD (#6161) üzenetére


Tulku
veterán

Ez így tényleg...más....(gáz)

(#6164) Szulita28


Szulita28
senior tag

Hmm, érdekes
Köszi :R

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#6165) Veron


Veron
őstag

Pár hete felültem a HAQ vonatra és nem hagy nyugodni néhány impozáns modell. Tudom, hogy 1st world problem, de hol van helye efféle kérdéseknek, ha nem itt: ki melyiket választaná technikai tartalom és minőség alapján? Mind hasonló méretű és árú darab.

Seiko SBGX
Citizen AQ1000
Tudor 79500 - az egyetlen automata

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6166) Aladdin válasza Veron (#6165) üzenetére


Aladdin
senior tag

A HAQ vonattal egy baj van, nehéz róla leszállni :D
Én már több apró megszakítással, de 12-13 éve rajta utazom. Ezek inkább Omega-Breitling expresszek voltak :)
Igazából nem értem hogyan kerül ide egy automata? :O
Sem a Citizennel, sem a GS-sel nem tudsz mellényúlni...
Itt egy baj van, ha megszokod ezt a pontosságot, kegyetlen nehéz leszokni róla. Nekem nem sikerült. A spring drive konstans 1 mp/hét sietését még éppen tolerálni tudom.

(#6167) Mamuska válasza Veron (#6165) üzenetére


Mamuska
őstag

Szerintem. :)
The Citizen állítólag Grand Seiko minőség, de annyira ismeretlen idehaza, és eladni normális áron szerintem nagyon nehéz lesz. Tuti bukó óra, egy pénztemető. :)

Ez a GS még nem az a színt amitől ájulás szokott lenni, azok 1 milla fölött vannak. Kinézetre a 200-300 ezres Seikók jutnak róla eszembe, semmi extra nincs benne. A 9F biztos top kvarc, de GS-nél mindig a Spring Drive, Hi Beat meg tudom is én milyen automaták vannak hájpolva.

Én azt a Tudort nem cserélném egyikre sem, ha cserélnél akkor komolyabb GS, 1 milla fölötti és akkor érezhető ugrás a Tudorról.

(#6168) Mamuska válasza Mamuska (#6167) üzenetére


Mamuska
őstag

Nekem ennyiért a GS-nél sokkal jobban tetszik a sima Seiko SJE073J1, és ez is Zaratsu.

(#6169) Tulku válasza Veron (#6165) üzenetére


Tulku
veterán

Tudor...

(#6170) WiZARD válasza Veron (#6165) üzenetére


WiZARD
addikt

GS, nem kérdés ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6171) WiZARD válasza Mamuska (#6167) üzenetére


WiZARD
addikt

Kidolgozottságot tekintve (számlap, indexek, mutatók, tok) a quartz GS-ek is ugyanazt nyújtják mint a drágábbak.
Persze az érdekesebb számlapokat, tokokat a drágábbak kapják, de én egy alap quartzot se cserélnék el egy középkategóriás svájcira.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6172) Macyke82 válasza Veron (#6165) üzenetére


Macyke82
tag

Szorítsd össze a fogad és vegyél egy alap GS kvarcot használtan külföldi fórumokról (400-450e) környékén már lazán ki lehet fogni alkalomadtán, és ha neked az tetszik mindenféle szempontból akkor szabadulj meg a “középkategóriás svájcidtól”.
De előtte mindenképp próbáld ki hogy valóban jobb-e neked a kvarc mint az automata.

(#6173) fagyalllo válasza Veron (#6165) üzenetére


fagyalllo
őstag

Vegyél egy Citizent és soha ne akard eladni és örülj neki és ha kérdeznek róla, évekig figyelheted a leesett állakat. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#6174) Deskdiver válasza Veron (#6165) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Ha csak HAQ szemszögből nézem akkor a Citizen a befutó. Ha a várható gondozásmentesség szempontjából akkor is.
Viszont a Grand Seiko és a 9F már bizonyított, és valamiért jó érzés kimondani a Seiko előtt ,hogy "Grand". :)
Végül ott van a BB36. Én személy szerint rohadt nehezen válnék meg tőle.
Jól belekeverted magad a @#&><! :D

(#6175) Mamuska válasza WiZARD (#6171) üzenetére


Mamuska
őstag

Ez a kvarc a te óráidhoz képest nekem elég gagyinak hat. Nekem csak az 1 millió fölötti GS-ek tetszenek. Illetve van kvarc GS is ami tetszik, de az is 1 millió fölötti árban. Kvarc 1 milla fölött azért húzós. :Y

(#6176) yodamastah válasza Veron (#6165) üzenetére


yodamastah
őstag

Én biztos azt venném ami nekem a legjobban tetszik. Nem pedig azt ami a fórumtársaim vennének maguknak :D

Más... a standard speedy elejét már unásig ismer mindenki, de a hátuljáról kevés fotó volt itt, úgyhogy legalább arról berakok egy saját képet :D

(#6177) Mamuska válasza yodamastah (#6176) üzenetére


Mamuska
őstag

Rohadt jól néz ki. Mind a 3 Omegád megvan még?

(#6178) Veron válasza Mamuska (#6177) üzenetére


Veron
őstag

Srácok, köszi a válaszokat.
Igazából semmilyen racionális érv nem szól a Tudor eladása mellett - a formája tetszik, minőségre nincs kifogásom, COSC-on belül jár-, így nehéz ügy. :)
Egyszerűen érdekel a HAQ, tetszik a gondozásmentessége. Találtam Európában egy jó állapotú Citizent, és ki is próbálnám, de 420000 Ft. Ennyiért nem ugrok fejest, főleg annak tudatában, hogy ezeket a mid size darabokat és főleg a kvarcot nehéz továbbadni, ha nem tetszene.
A Citi minőségéről ellentmondásos infokat találok: hol a GS mellé (esetleg fölé), hol pedig alá helyezik kidolgozottságban a belépő modelleket.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6179) fagyalllo válasza Veron (#6178) üzenetére


fagyalllo
őstag

Alá, mellé, fölé adatokból fejben rajzoltam egy Gauss-görbét és pont a GS minőségét adta. ;)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#6180) Veron válasza fagyalllo (#6179) üzenetére


Veron
őstag

ami véletlenül megegyezik a Tudor minőségével :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#6181) Mercutio_ válasza yodamastah (#6176) üzenetére


Mercutio_
félisten

Távozz sátán! :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6182) ricsik válasza yodamastah (#6176) üzenetére


ricsik
őstag

Én mindig attól paráznék, hogy szerviz után melyik csavaron van egy kis karc, hol van egy kis ez, egy kis az. Megfelelő odafigyeléssel lehet makulátlanul darabokra szétszedni és összerakni, hogy még a makró se mutassa ki, hogy hozzányúltak?
Ennyiből jobb a teli hátlap, jobb esetben sose tudod meg, hogy mit hagy ott a szervizes.

(#6183) yodamastah válasza ricsik (#6182) üzenetére


yodamastah
őstag

Nem a sarki órás bácsinak kell odaadni :)

Mamuska. Megvan még a két SMP is. Hordom őket folyamatosan :) Terv továbbra is az hogy az egyiket eladom, de nem tudtam még eldönteni melyik menjen...

[ Szerkesztve ]

(#6184) ricsik válasza yodamastah (#6183) üzenetére


ricsik
őstag

Szerintem az omega szervizes is csak ember, aki lehet hogy előző nap összeveszett az asszonnyal, vagy épp leszokóban van a cigiről.
Ezért kérdezem az olyanokat, akiknek járt már szervizben az órája és üveg hátlapos és szeret fotózni.

(#6185) ricsik válasza ricsik (#6184) üzenetére


ricsik
őstag

Ezek szerint még senkinek nem járt az órája szervizbe :).
Három lehetőséget látok:
1. minden szervizes zseniális, hiba nélkül, karcok nélkül dolgozik
2. tök mindegy, ez csak egy óra, még ha több milla is, kit érdekel
3. nem átlátszó, amit nem látok, nem zavar
4. szétrobbant a hiba láttán az illető, így nem tud nyilatkozni

Azért lovagolok ezen, mert ha veszek egy másfél millás omegát, vagy bármit és a szervizben megkarcolják, akkor mi van? Én a 4. lehetőségben lennék.

(#6186) Mamuska válasza ricsik (#6185) üzenetére


Mamuska
őstag

És fogsz venni másfél millás Omegát? :)

(#6187) Tulku válasza ricsik (#6185) üzenetére


Tulku
veterán

Minden megeshet...

Ha visszaolvasol egy fórumtagnak is volt problémája egy nagy hírű órás munkája kapcsán....de megoldódott...
Roller szervizben legutóbb ujjlenyomatosan és hibásan tettek be üveget...

Én személy szerint KI-nél (ről) még hibát nem láttam, hallottam, tapasztaltam...nem olcsó, de nekem ő a legjobb...

(#6188) ricsik válasza Tulku (#6187) üzenetére


ricsik
őstag

Köszi a választ.
Mamuska: köszi a semmit. És ha igen, és ha nem? Változtat valamin? Nekem ez a hozzászólásod elég lenézőnek és lesajnálónak jött át. Ha nem, csak simán kötekedős, akkor rendben :)

(#6189) Mamuska válasza ricsik (#6188) üzenetére


Mamuska
őstag

Kíváncsi lettem volna melyik Omegát veszed, nem kell belelátni semmit. :) Én aztán nem nézek le senkit, én is szegény vagyok mint a templom egere.

(#6190) FLx válasza ricsik (#6185) üzenetére


FLx
addikt

Most komolyan, az ora szerkezetet szeretned nezegetni mikroszkoppal minden nap? Nem tudok elkepzelni olyan karcolast ami szerviz kozben keletkezik es te kiszurod, ha csak siman ranezel a szerkezetre, ami eleve evente kb. ketszer lesz. Sokkal komolyabb karcolasok lesznek az oran/csaton kb. 3 nap utan.

ps. Amugy ez tenyleg csak egy ora, ha vigyazni akarnek ra, itthon tartanam a szefben.

[ Szerkesztve ]

(#6191) yodamastah válasza ricsik (#6185) üzenetére


yodamastah
őstag

A speedy nemsokára megy majd szervízbe. Mag megírom mennyire karcolták össze. Nagyon nem izgulok :D

(#6192) Mamuska válasza yodamastah (#6191) üzenetére


Mamuska
őstag

Kihez viszed?

(#6193) g0n21 válasza Tulku (#6187) üzenetére


g0n21
senior tag

Képzeld, azóta voltam bent megint zafírcserén, msot egy másikr órán, és egyből sikerült!
És még kedves is voltak, kaptam ajiba két rugós stiftet, és egy ultrahangos mosást a szíjnak... :)

Más:
2011-es Panerai, Nem tudni volt-e szervizelve, szerintem igen, mert szépen jár, de ki tudja:
(nagyítható)



Fuck, nem tölti be, ITT elérhetőek a makrók.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#6194) Mamuska válasza g0n21 (#6193) üzenetére


Mamuska
őstag

Valaki házilag javította. :DDD Így szétbarmolni.

(#6195) ricsik válasza Mamuska (#6189) üzenetére


ricsik
őstag

Szerintem csak ködösítesz, de belemegyek. :) Az új SMPc nagyon tetszik, mondom ezt úgy, hogy amikor tavaly beharangozták, akkor egyáltalán nem tetszett. Tehát ha minden jól megy, akkor jövőre benevezek egyre.

Sajnos olyan vagyok, hogy akár látszik, akár nem, egy félig elnyírt csavarfej, egy karc a csipesszel, vagy a csavarhúzóval nagyon zavarna, ha észre venném.
De elhiszem, hogy a legtöbb tulaj le se b.ssza :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.