Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) WiZARD válasza Tulku (#6350) üzenetére


WiZARD
addikt

Ismerünk még ilyen céget, akinél az az újdonság, ha a számlapnak vagy lünettabetétnek új színe van :DDD

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6352) Macyke82 válasza Tulku (#6350) üzenetére


Macyke82
tag

Csak úgy halkan kérdezem, hogy egy adott búvár óránál mi mást kell/lehet nagyon változtatni, hisz a stílusjegyek alapjában véve adottak? Amúgy szerintem a számlap is változni fog picit (legalább is, ha hinni lehet az "előrejelzéseknek").
Ha megnézed például a Grand Seiko "öltönyös" vonalát, gyakorlatilag ugyanaz a tok és mutatók és kb. csak a számlapokat variálják meg csinálnak 800 fajta LE modellt és adják el. (És most csak a külcsinyről beszélek)
Ez mitől jobb? :F

(#6353) Tulku válasza Macyke82 (#6352) üzenetére


Tulku
veterán

Félre ne értsetek...nem a Tudort akartam ekézni....csak vhogy ebből az egész hajcihőtől kapok kissé hidegrázást...

Nyilván a múnvaccs se más, illetve lehetne sorolni mindenhonnan (most a 675 ezredik royal oak változatról már nem is beszélek)....inkább a körítésen mosolygok...

Viccet és iróniát félretéve, azért egy normálisan kinéző Tudor sub az új werkkel elég nagy dobás lenne tőlük...

Wizard: Igen...de a múnvaccson még lünettát sem kell cserélni, elég a számlapon egy kis ez-az... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6354) Macyke82 válasza Tulku (#6353) üzenetére


Macyke82
tag

Egy szó: marketing :K

(#6355) Deskdiver válasza Tulku (#6353) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Majd meglátjuk mi lesz ebből. Mindenestre ez az (újra)kiadás előrejelzés lehet ,hogy mi az elképzelése a brand jövőjéről a faternak. Még egy pár hét.
A türelmetlenek meg egy esetleges opció...

(#6356) Tulku válasza Deskdiver (#6355) üzenetére


Tulku
veterán

Férfiak többsége nem a széf belsejének nézegetésére használná....azt lefogadom :)

(#6357) squir


squir
aktív tag

Épp tisztításon van, csak két gyors képet lőttem róla a beszerzés után :)

Benrus UltraDeep 666ft búváróra a 60-70-es évekből. 41mm acél tok, eredeti (brutálvastag) plexi, ETA2872 szerkezet

Valaha nagy nevű amerikai székhelyű óragyártó (a cég 1923-ban került bejegyzésre Svájcban, az 50-es években csak a tőzsdefelügyelet közbelépése akadályozta meg, hogy felvásárolják a Hamilton-t)) mely hadi beszállítóként is működött ( II. VH és a vietnámi háború idején). A kvarcválság és az olcsó Timex órák sajnos csődbe vitték 1977-ben

[link]

(#6358) Mercutio_ válasza Macyke82 (#6352) üzenetére


Mercutio_
félisten

Túl komolyan vetted Tulku hsz-ét, szimplán csak a marketingeseket figurázta kicsit ki ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6359) phranxinatra válasza WiZARD (#6351) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Omegánál jobban senki nem űzi ezt a műfajt :K

Közben továbbolvastam, látom Tulku kartárs is ugyanerre gondolt. :) Ezért kell a Rolex felé fordulni. Ott nem az az újdonság, hogy leveszik a fémszíjat, de kapsz helyette egy uv lámpát. ;]

[ Szerkesztve ]

(#6360) phranxinatra válasza Tulku (#6353) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Royal Oak legalább kapott egy korrekt új werket,

(#6361) resool válasza phranxinatra (#6359) üzenetére


resool
aktív tag

Legalább drágább lett ;]

(#6362) Tulku válasza phranxinatra (#6360) üzenetére


Tulku
veterán

Csak az a 11.59 (vagy 9.11?) ne vóna...na azt miért találták ki...azt nem tudom...rettenetes...

(#6363) Beri78


Beri78
őstag

Sziasztok!

Elérkezett az idő, hogy én is megvegyem életem első Rolex óráját.

A kérdésem az lenne, hogy Budapest vagy Bécs legyen a helyszín? Azért van egy kis árkülönbség, illetve barátom régebben azt mondta, hogy Bécsben 10% kedvezményt simán adtak kp-s vásárlásnál.

Pesten bent voltam a boltban, de nem tűnt úgy, hogy bármilyen kedvezményt akarnának adni:)

Valakinek van tapasztalata a közelmúltból?

Köszi

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#6364) WiZARD válasza Beri78 (#6363) üzenetére


WiZARD
addikt

Amikor ~1 éve vettem Rolexet, akkor Bécsben jóval olcsóbb volt.
(Eleve a bécsi listaár kevesebb volt mint a magyar. A magyarból nem engedtek volna annyit, hogy akár csak a bécsi listaárat elérje, és bécsben adtak további 10% kedvezményt már telefonban is...)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6365) Mercutio_ válasza phranxinatra (#6359) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez továbbra is aztaqrv@ :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6366) phranxinatra válasza Beri78 (#6363) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Osztrák áfa alapból kevesebb, meg ott eurós ár van, nem euróból taxis árfolyamon számolt forintos. Kedvezményre viszont kurrens modell esetében Bécsben sem számítanék.

(#6365) Mercutio_: Kinek mi. :)

[ Szerkesztve ]

(#6367) Mercutio_ válasza phranxinatra (#6366) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet élőben/kézen nem tetszene ennyire, de elég fotogén.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6368) WiZARD válasza WiZARD (#6364) üzenetére


WiZARD
addikt

konkrét számokkal:
OP36 kint listáron 4900 EUR volt, itthon 1.6x millió forint. Így az akkori 306os EURHUF mellett 1.5m lett volna a kinti listaár. Itthon próbáltam annyira lealkudni, nem lehetett.
Bécsben meg telefonos kérdésre 4400 EUR-t ajánlottak, nem alkudoztam, elhoztam ennyiért.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6369) 5-ös kezelő válasza Veron (#6341) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Nekem is bejön kép alapján, talán mégsem a Rollereket kellene nézegetnem, hanem a Tudorokat.

(#6370) Beri78 válasza WiZARD (#6368) üzenetére


Beri78
őstag

Köszönöm a válaszokat.

Én két modellt néztem ki:
Air King - Budapesten ~2m | Bécsben 5700 Euro
Milgauss - Budapesten ~ 2,5m | Bécsben 7500 Euro

phranxinatra: Ezek pl kurrens modellnek számítanak?

[ Szerkesztve ]

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#6371) FLx válasza Beri78 (#6370) üzenetére


FLx
addikt

Van kulonos oka hogy butikban akarod megvenni horror aron? Ezek a modellek siman vannak chrono24-en sokkal olcsobban.

(#6372) Szulita28 válasza WiZARD (#6368) üzenetére


Szulita28
senior tag

A sok szép Omega-d meg GS-ed mellett mi hoz lázba egy OP36-tól? Nem flémelek, tényleg érdekelne. Egy Daytonat még megértenék ;)

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#6373) phranxinatra válasza Mercutio_ (#6367) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Ízlésekről még mindig nem vitatkozunk. :) Én pl. a kezdetektől utálom az álpatinás lume-ot (kivétel a JLC Tribute to Deep Sea).

(#6370) Beri78: Nem, egyik sem várólistás. Hétvégén mindkettőt meg tudtuk nézni pl. a Petite Geneve-ben.

(#6374) WiZARD válasza Szulita28 (#6372) üzenetére


WiZARD
addikt

Semmi. (Az gonosz lenne, ha azt mondanám, hogy a göcsörtös mutatói, vagy a szépen tükröződő zafírja :DDD )
De így senki se mondhatja, hogy hater vagyok, meg nem ismerem, meg ilyen baromságok. Mindig is próbáltam sokkal objektívebben megközelíteni a témát mint a sok fanboy...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6375) Tulku válasza WiZARD (#6374) üzenetére


Tulku
veterán

Szép az a Rolex! ;]

Ez most 36 vagy 38 mm?

(#6376) Szulita28 válasza WiZARD (#6374) üzenetére


Szulita28
senior tag

:)
Köszi.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#6377) WiZARD válasza Tulku (#6375) üzenetére


WiZARD
addikt

36

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6378) Macyke82 válasza WiZARD (#6374) üzenetére


Macyke82
tag

Azt azért tedd hozzá, hogy az OP nem a "tied" hanem az asszonyé és ő hordja :DDD
(egyébként nagyon is jól néz ki a GS mellett, igen, minőségileg is)

És ha szívedre teszed a kezed és az SBGA229 mellé ugyanígy odatennél egy SUB-ot vagy egy SD-t, hogy azonos stílusú órákat hasonlíts össze.......hááát...... nálam ez esetben nem a GS nyerne.
És én sem vagyok elfogult hisz már egy Rolex érdekeltségű órám sincs :B

(#6379) Tulku válasza Macyke82 (#6378) üzenetére


Tulku
veterán

Én pedig főleg nem, mert kerek órám sincs :)

(#6380) Macyke82 válasza Tulku (#6379) üzenetére


Macyke82
tag

Igen, csodálkozom is hogy még megvan a jelenlegi (tán nehéz eladni?) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6381) WiZARD válasza Macyke82 (#6378) üzenetére


WiZARD
addikt

Még az kéne, hogy nekem kelljen hordani... :D

Pár napja tettük mellé. Nálam nem az SD nyerne az tuti, de én arról beszélek, amit próbáltam, és láttam is.
Nekem nem jön be a szögletessége, a küklopsz, az arányai.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6382) Macyke82 válasza WiZARD (#6381) üzenetére


Macyke82
tag

Na itt jön elő az ízlésről nem vitatkozunk dolog.
Nekem egyébként a sorrend így, ahogy van balról jobbra meg is felel :DDD

(#6383) Beri78 válasza FLx (#6371) üzenetére


Beri78
őstag

Nincs különösebb oka, csak ha kedvezménnyel ugyanaz az ár elérhető, mint chrono 24-en, akkor inkább ott venném, személyesen megnézve.....
Chronon EU-ban 2,15 M-től indulnak, de Németországban inkább 2,25 M.

Ha Bécsben a Milgauus-t pl. 7500 Euro-s listaár helyett 6750-ért megkapnám(10% kedvezmény), akkor ez jó ár lenne.

Amúgy meg nem vásároltam Chrono24-en még:), és ez az összeg nálam már a kísérletezési határ felett van;) Jobban szeretem személyesen intézni az ilyen ügyeket.

Írtam tegnap még Wagner-nek, és ő azt mondta egyik modell sincs raktáron, és ha lenne se tudnának rá kedvezményt adni:) Lehet a többieknél is próbálkozni....

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#6384) WiZARD válasza Beri78 (#6383) üzenetére


WiZARD
addikt

Schullint ajánlom, velem korrektek voltak, Wagner engem is lerázott.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6385) Tulku válasza Macyke82 (#6380) üzenetére


Tulku
veterán

Nagyon szeretem, eszem ágában sincs eladni...

(#6386) Szulita28 válasza Macyke82 (#6382) üzenetére


Szulita28
senior tag

Egyértelműen a GS. Arányra, formára, szerkezetre, mindenre :D

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#6387) resool válasza WiZARD (#6381) üzenetére


resool
aktív tag

Egyértelmű SD, minőség, szerkezet/megbízhatóság, design, történelem, érték, formavilág, eredetiség, szíj, csat, szervizháttér, értékállóság. lünetta, szervizciklus.

(#6388) g0n21 válasza Beri78 (#6383) üzenetére


g0n21
senior tag

Szerintem azért 10% kedvezménynél még nem tart a Rolex, fogynak anélkül is rendesen.

De drukkolok, őszintén!

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#6389) FLx válasza Beri78 (#6383) üzenetére


FLx
addikt

Reg nem jatszik mar sehol a 10%, jo ha listaaron hajlandoak neked eladni barmit. A max amirol en tudok az 3-5%, de sok helyen ez is meredek. Kiveve ha mar vettel naluk 5-10 orat, akkor lehet erdemben is beszelgetni.

ps. Irogatni, telefonalni szinte felesleges, alkudni mindig csak szemelyesen fognak, ha fognak egyaltalan.

[ Szerkesztve ]

(#6390) resool válasza FLx (#6389) üzenetére


resool
aktív tag

Inkább azt mondtanám típusfüggő, egy arany/platina/2tone modellen azért van esélyed alkudni. Steelek esetében ez már komplikáltabb, OPknál még szerintem lehet sok helyen, főleg ha nem az új fehér/fekete.
Női modelleknél nem tudom mi a helyzet, ott is el tudom azért képzelni, hogy szóba jöhet egy kis alku.

(#6391) Bumburnyák


Bumburnyák
csendes újonc

Magyarországon egy üzlet van, azért engedjen, hogy jól vérszemet kapjanak a suttyók és szénné alkudják magukat? Jól le kell ordítani az arcukat, terjedjen csak el, itt nincs alku. Bécsben viszont 4 üzlet van egymás mellett. Simán elképzelhető, hogy az egyik beajánl 10%-ot /30-35% alatt nem nagyon lehet a jutaléka/. Ha nála veszed jó, ha a konkurensnél, az legalább ennyivel kevesebbet keresett.
Ez persze csak az az én józan paraszti elgondolásom /na jó, egy deci Talisker már lecsúszott :P /.

[ Szerkesztve ]

(#6392) Deskdiver


Deskdiver
senior tag

Igen köszönöm, kérném!

(#6393) pulutodurumo válasza Deskdiver (#6392) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem csúnya! 👍

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#6394) Misi1979 válasza Bumburnyák (#6391) üzenetére


Misi1979
őstag

Bőven 30% alatt van a jutaléka, az alku meg sportmodellekre elvben központilag tiltott, a kereskedő sokat kockáztat vele. Arany/nemesfém/sokköves modellekre viszont lehet bőven alkudni, itt nincs tiltás, asszem a ;(dokumentált) rekord 30% volt Japánban.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#6395) Deskdiver


Deskdiver
senior tag

:)

(#6396) WiZARD válasza Deskdiver (#6395) üzenetére


WiZARD
addikt

Grat ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#6397) Macyke82 válasza Deskdiver (#6395) üzenetére


Macyke82
tag

Én is gratulálok a Moonwatch-hoz, ha a BB-t is ideveszem elég jó kis páros ez a kettő.
A többi órádról nem tudok :DDD

(#6398) Deskdiver válasza WiZARD (#6396) üzenetére


Deskdiver
senior tag

(#6397) Macyke82

Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#6399) Tulku válasza Deskdiver (#6395) üzenetére


Tulku
veterán

Derékra, vagy csak simán combra való a szíj? :D

Grat...a moonwatch az egyetlen o+a ami tetszik...

(#6400) bbuffy


bbuffy
senior tag

Az én új szerzeményem. Rakott logós, COSC 7750, daydate. Eddig tetszik:)

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.