Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Elkeseredett egyetemisták

Hozzászólások

(#101) tildy válasza Goose-T (#80) üzenetére


tildy
nagyúr

''vagy ha nő vagy, bedobod a melleidet''
LOL.
Soroljam hány olyan munkahely volt, ahol azért nem vettek fel informatikusnak, mert nő vagyok ?(Bár ezt nem mondták így ki, de éreztem, hogy szerintük nem tudhatok annyit mint egy férfi)
+ az angol alap volt még ami bejátszhatott.

Bedobhatja iylen helyen az ember a mellét, max jót röhögnek rajta....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#102) anaqer


anaqer
veterán

Azt mondják, nem mindegy hogy milyen mellet dobsz be.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#103) tildy válasza anaqer (#102) üzenetére


tildy
nagyúr

Vagy hogy mennyire , és hogyan dobják be:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#104) Kobe


Kobe
veterán

hááát...tény hogy ebbe a mellbedobásba van valami
egyik vizsgán 3as csoportokban szóbeliztünk a tanárnál, ebből 2 csaj + én ...az egyik feszülős blúzba hogy már majdnem elsírtam magam, annyira ''idegesített'', a másik csaj szintén...az egyik ne tudott semmit, póttételek huzigálása, ott sem, de mégis átrugdosták, a harmadik velem egy szinten dalolta el az anyagot, talán egy picit jobb feleletet is virítottam, mégis ő kapott egy jeggyel jobbat :/ na és a másik kedvencem a kikent plázacicus típusú egyetemista hölgy, aki nagyon szépen tud érvényesülni a suliban, mindenből jó jegyet kap mert azzal tölti napjai nagyrészét a soppingolás meg sminkelés mellett hogy mindent beseggel...de süt le róla, hogy olyan buta hogy levegőt is elfelejtene venni ha nem feltétlen reflex volna :(((
és akkor ilyenkor próbálj meg kitűnni, érvényesülni, hogy valami olyasmit mutass fel, olyant tudj amit más nem...mert sztem a megélhetés, munkahely nem ott kezdődik hogy van rajtad kívül még 100-200 öltönyös tejfölös képű a melóra, és akkor most mák vagy ismeretség alapon eldől ki lesz a szerencsés, kiknek kell tovább látogatni a munkanélküli kpontot, hanem hogy mivel tudsz te többet felmutatni másnál, vagy ha nem is többet, miben más a te tudásod, és miért jobb az nekünk ha téged alkalmazunk ?
de az ilyen futószalag-oktatásban erre esély minimális :( :(

[Szerkesztve]

(#105) tildy válasza Kobe (#104) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm , micsoda sulik. Nálunk pont , hogy az ilyen lányokat szivatták meg:U (Mármint kaptak rosszabb jegyet)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#106) fasyrt


fasyrt
őstag

Huhh.
Gimnázium 4. o. van most.

Hááát nemtom. Anyám informatikusnak rugdos, merthogy értek a gépekhez. (Jah, hw-s szinten.)
Voltam ismerősöknél, srác 2-os, villamosmérnök. Apja is az. Azt mondja, hogy informatikusból túl sok van, ellenben villamosmérnök a faja, merthogy akkor nem csak a programokhoz, hanem magához a vezérelt géphez is értek. Háát. :U

Önnön magamnak meg halvány lila lövésem sincs, hogy hogyan tovább.

(#107) lorcsi válasza tildy (#105) üzenetére


lorcsi
veterán

azilyen lányoknak(kifent plázacicák) apuci már egyengeti az útját...nincsott gond h hol fog dolgozni a suli után...

(#108) concret_hp válasza czappa (#99) üzenetére


concret_hp
addikt

nézd amikor egy 1000 férőhelyes kollégiumban kb. 200an ha nem többen laknak úgy, hogy gyakorlatilag lóf*t se csinálnak a láblógatáson kívül csak a csodálatos felvételi rendszernek köszönhetően vannak ott (amit valhogy érdekes módon gyakorlatilag ez a kör határoz meg) , azaz itt úgy hogy pl. 3 félév alatt 7 azaz 7 kreditet csináltak meg, énmeg a 4es körüli átlagommal számolgathatok hogy hány pontot kell összehoznom akkor az azért elgondolkodtat. mondjuk ez nem maga az oktatás, de kapcsolatos. de mondok mást: vajon hogy lehetne hatékonyabban oktatni? ha fele vagy ha kétszer ennyi diák lenne a felsőoktatásban? Semmi másról nincs szó, mint pénzről, mint mindenhol ahol körülnézel ebben az országban. Állambácsinak a diákok számától függetlenül is csak adott mennyiségű pénze van oktatásra, akár tetszik akár nem.
Az informatikus könyvtáros az 1 kiragadott példa volt. most gugliztam 1et [link] 33. oldal. a 2003/2004 tanévben szumma 3141 ember tanult informatikus-könyvtárosnak. ez a szám 2 év alatt nyilvánvalóan emelkedett szvsz, de ha nem akkor is sok. De azért a 12 983 Művelődésszervező se rossz, tekintve pl. hogy 878 állatorvos, és 6716 orvos van a szumma egészségügy is 20 000 alatt van. Meg pl. az egész Közgázegyetem kevesebb mint 10 000 fő.
Igazából szvsz ott van elcseszve az egész, hogy állambácsi a hallgatók után fizet az egyetemnek/főiskolának. Namost ez ugye mire ösztönzi a gazdasági vezetőjét az intézménynek? csak nme arra, hogy vegyünk fel minél több embert? ''és mire képezzük őket? hát ez bizony jó kérdés. találjunk ki valamit...''

nem azt mondtam h aki középsulban nme tanul jól az mennyen tecsóba 40 évre és ennyi. hanem azt hogy gyakorlatilag bárki bejuthat a mai magyar felsőoktatásba, olyanok is akik nyilvánvalóan nme fognak tudni érvényesülni. illetve egyáltalán nem kell jó tanulónak lenni ahhoz, hogy az ember jó szakmunkás lehessen. és bizony jó szakmunkásra miindig szükség lesz, viszont olyan diplomásra akinek gyakorlatilag semmire nincs képzettsége illetve, amire van ahhoz vagy egyáltalán nem kell diploma, vagy olyan szintű munkaerőfelesleg van az adott szakmában, hoyg az leírhatatlan. (és most nem csak az info-könyvtár szakról van szó, jónéhány ilyen van.)

van 1 ismerősünk, aki még 30 éves sincs és a semmiből felépített 1 olyan céget amiről azt mondta, hogy ha helyből kifizetnének neki 200M forintot (!!!) akkor sem valószínű hogy eladná. Nem volt se ismeretsége, se kapcsolatai, semmi. 16-17 éves volt amikor átköltöztek Magyarországra, addig Erdélyben éltek. és a puszta szaktudásásval ett egy ilyen cége. Mert annyira jó volt. Szerette az elektronikát és érdekelte. de nem ragozom tovább. a lényeg: semmi más nem állt a rendelkezésére csak 1 szakmunkás bizonyítvány. (érettségije nincs) Ma vannak olyan dolgok amihez rajta kívül kb. 5en értenek az országban...

Hogy miért írtam ezt le? Mert bizony gyakran eszembe jut amikor valakitől azt hallom, hogy hát először csak legyen egy diplomám, aztán majd lesz valami. sokszor találkozom olyan emberrel, akitől ha megkérdezem hogy hova jár egyből hozzáteszi, hogy: de nem akarok a szakmában dolgozni. illetve arra a kérdésre hogy és mit csinál 1 ... (behelyettesítendő az adott szak) ? nemtudom választ ad :C

Másrészt a diploma mire garancia? semmire :U attól hogy valakinek van 3 büfésdiplomája, semmivel nem több, mint akinek érettségije van.

Ismét leírom, senkit nme akarok megbántani, ha vkit mégis sikerült attól elnézést kérek :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#109) concret_hp válasza fasyrt (#106) üzenetére


concret_hp
addikt

''Azt mondja, hogy informatikusból túl sok van''
ez csak annak a kérdése, hogy kit tekintünk informatikusnak? októberben volt műegyetemi állásbőrze. szerény becslésem szerint minimum 200-300 akár azonnali kezdéssel kínált munka volt ott informatikusoknak. Csak megvoltak a követelmények is. GDF és hasonló szintű diplomával simán körberöhögik az embert. szóval egyszerre van hiány és felesleg :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#110) lorcsi válasza concret_hp (#108) üzenetére


lorcsi
veterán

Nem csak pézről tanítási stílusról is, elég meghatározó lehet....


a barátod gondolom nem most jött át c alapított céget, én úgy veszem észre a piacok - minden téren- telítve vannak, szvsz nem lehet igazán új dolgot kitalálni...
viszont ha diplomám van c esetleg be tudok kerülni vmi normálisabb helyre van esély h jobb fizut kapok mint sima érettségivel....

[Szerkesztve]

(#111) concret_hp válasza lorcsi (#110) üzenetére


concret_hp
addikt

nyilván szükség van diplomára csak az a kérdés milyenre :U
Nyílván könnyebb érvényesülni diplomával, mint anélkül. ezt nem vitatom, de valahogy azt érzem mindenkin ebebn az orzságban, hogy az a legfontosabb mindenkinek hogy jó fizuja legyen és lehetőleg semmit ne kelljen csinálni érte. Szomorú hogy mindent a pénz irányít.

hogy a piacok telítve vannak? hát nem tudom. Azzal hogy a hasamra ütök és holnap beindítom az xy vállalkozásomat, azzal valószínűleg nem lehet érvényesülni. Ha értek hozzá, ismerem a piacot a keresletet, stbstb. akkor talán.
Valahogy olyan érzésem van hogy ebben az országban igen kevés embernek vannak 1-2hónapnál távolabbi konkrét céljai. kb. addig jut el az átlagember, hogy a ma jobbátétele érdekében bármire képes, a holnapért már nem szeret tenni, a holnaputánt meg lesz*ja :(
én mondjuk azért tanulok, mert érteni szeretnék valamihez, szeretném ha lenne valami amiben profi vagyok, amiben nincs leküzdhetetlen akadály :U . nem tudom megérteni azokat akik azért tanulnak, hogy ''diplomával könnyebb lesz elhelyezkedni'' ''először legyen 1 diplomám aztán majd meglátjuk'' ''tulajdonképpen nem is érdekel az egész, de kell 1 diploma'' stb. :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#112) Kobe válasza concret_hp (#111) üzenetére


Kobe
veterán

lehet hogy te nem érted meg ezeket, lehet ők nem értenek meg téged
furcsamód az emberek többsége úgy gondolkodik, hogy mi kell ahhoz hogy megéljen rendesen (diploma) és mi a következménye ha nincs (csóróság). Körbenézhetsz te az egész országban, akkor sem fogsz egy marokra való embert találni aki azért szánna 3-5 évet felsőoktatásra mert szeretne kitűnni valamiben, igazán elhivatottja annak amit csinál...ilyet vagy a nagyon naív emberek mondanak akik majd rájönnek hogy elhivatottsággal nem lehet jóllakni, vagy pedig elfelejtik at az enyhítő körülményt megemlíteni hogy apuci és anyuci mindent a segge alá tol a nagybetűs Élet kezdéséhez

(#113) lorcsi válasza concret_hp (#111) üzenetére


lorcsi
veterán

Pénzből élünk, ha nincs v nem elég akkor elég nagy baj lehet...
az h mit kell csinálni érte már más dolog, de Normális fizut elérni még diplomával sem könnyű, nem hogy nélküle...
A diploma letétele után nem tűnik úgy mindenkinek - sőt- h lesz vmi biztos állása...ugye pályakezdő munkanélküliek nincsenek kevesen & nem mindenkia rosszul megválasztott szak miatt lesz az...:O

(#114) Kobe válasza lorcsi (#113) üzenetére


Kobe
veterán

és mellette ha már bekerültél valami helyre, nem úgy van hogy ott öregedsz meg, volt egy stabil és jó melód, bármikor arra van az ajtót mutathatnak mert ugye jönnek a fiatalok, némi vérfrissítés nem árt sosem, szal ez má lassna olyan mint a sáskajárás...egy egy zsíros állás olyan nekünk mint a rajnak egy búzamező...el van ez cseszve...persze másrészről azért megnézném hovalettek azok a ''nagy'' munkahelyteremtő projektek az utóbbi évtizedben :/ lassan az van hogy diplomával mehetsz nylont ragasztani vagy kubikolni, és lehet hogy jobban örülsz, mert ha szar is, legalább van valami, és nem kell sorbanállni a munkanélküli központban,,,

(#115) lorcsi válasza Kobe (#114) üzenetére


lorcsi
veterán

Vagy a főnök ismerőse kerül az új helyre...
esetleg van az a megoldás h multicéghez kerülsz- tegyük fel kicsit normálisabb fizuval- de állatnak néznek & még pl. az ebédidőben is dolgozni kell, vagy rohanni az ebédlő & a iroda között...
bár egy normálisabb fizuért rendesen a mennyben járhat manapság az ember...


rEmélem 2 év múlva nem leszek ilyen borús a jövővel szemben...

[Szerkesztve]

(#116) concret_hp válasza Kobe (#112) üzenetére


concret_hp
addikt

professzionalitás ---> jó fizu. (az esetek többségében)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#117) Kobe válasza concret_hp (#116) üzenetére


Kobe
veterán

professzionalitás ---> tömegképzésben ???? hogyan ? :F

mire elvégzed a sulit, azt veszed észre hogy van még rajtad kívül vagy 200 másik emberke aki bár másmilyen öltönyt hord, másmilyen színű a haja szeme stb, de ugyanolyan papírja van a proffeszionalizmusról :) PhD meg ugye igen erősen korlátozott létszámban működik, épp ezért használható, nehéz bekerülni, bennmaradni, ezért lehet a kiugrás esélye....

(#118) concret_hp válasza Kobe (#117) üzenetére


concret_hp
addikt

nálunk már alapból elmondható, hogy az alapképzésen is nehéz bentmaradmni, bekerülni azért csakcsak belehet.
tegnapi topic, 5. hsz uccsó bekezdését ajánlanám figyelmedbe :)
[link]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#119) Kobe válasza concret_hp (#118) üzenetére


Kobe
veterán

nem tom miköze van a microsoft.com nak a magyar egyetemistákhoz ? :)

mellesleg az hogy nehéz bennmaradni...persze...lemorzsolódás mindenhol van, még a büfésszakon is....de azért azt ne próbáld meg előadni, hogy ez most végülis mekkora fokú és az milyen rossz :) az egyetemen sem hülyék, tudják hogy kevesebb diák, kevesebb lóvé állambácsitól, ergo nem éri meg annyi embert kicseszni, ha meg az illető magától megy el, az más tészta ...de azért legtöbb egyetemen (95% kb) mindig úgy alakítják, hogy meglegyen a keretlétszám.....mondjuk arra kiváncsi vagyok hogy gagyi-szakokon ezt hogy oldják meg, mert ugye vannak olyan szakok ami a kutyát nem érdekli, pl kaposvári buddhista főiskola, teológia-elmélet, meg egyéb hippi-szakok ...fel nem foghatom hogy ilyenekkel egyáltalán mit lehet kezdeni a való életben ?

(#120) concret_hp válasza Kobe (#119) üzenetére


concret_hp
addikt

vmi gixer van a linkkel a ''Nem tudok ennek értelmes címet adni, sry.'' c. topic lett volna. de semmiképp nme a microfos.com :) (ha ráémész alul láthatod is hogy ph-s cím van ott :) De mind1.

Nem próbálom meg előadni, mert amíg valaki nincs itt úgysem tudja érzékelni :) illetve aránylag nincs is nagy lemorzsolódás.

Kaposváron nincs se buddhista főiskola, se teológia elmélet oktatás. hitoktató-tanító az egyetlen vallással kapcsolatos szak, komoly 20 körüli fővel :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#121) Kobe válasza concret_hp (#120) üzenetére


Kobe
veterán

multkor még (jelentkezések idején) valami szórólapszerűségen láttam, hogy ''gyere és tanulj magyarroszág egyetlen buddhista felsőokttású intézményében...kaposvár......utca...''

(#122) concret_hp válasza Kobe (#121) üzenetére


concret_hp
addikt

Én még nme hallottam róla, pedig ott élek vagy mifene :U
lehet hogy valami újítás :C
de még akkor is előbb van szükség 20 buddhista tanítóra mint 13000 művelődésszervezőre :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#123) ferenc999


ferenc999
tag

Nálunk van 1 tanár akinek az e mail címe Macsuga@úgyismegbuksz.hu :DDD

A fehér legsötétebb árnyalata a fekete...

(#124) Panzermeyer válasza fasyrt (#106) üzenetére


Panzermeyer
tag

villamosmérnök nagyon jó szak, csak nem kevés tanulás kell a millió1 képlethez

múltkor volt indexen egy cikk, hogy ma magyarországon a politikus után a villamosmérnök keres átlagban a legtöbbet
én progmatos vagyok

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#125) PÁ 2


PÁ 2
csendes tag

Szevasztok. Én info-könyvtáros vagyok, illetve leszek, és ugyan még nem hallottam a számokat, hogy hány társam szenved az ország összes könyvtárosképző intézményében, de azt bátran állíthatom, hogy az azért nem olyan sok. Nekünk pl kapásból azzal kezdték, hogy hiány van könyvtárosokból, s ennek két oka van: egyrészt alapból többre lenne szükség, másrész akik vannak, azok is kiöregednek éveken belül. Meg aztán nem szabad alábecsülni a könyvtárost, mert a legtöbben csak annyit látnak, hogy odaadja a könyvet, meg visszateszi... No comment, hát azért nem erről van szó. Akármilyen röhejesen hangzik, de a könyvátos az információs társadalom egyik alapja. Mert azért ő csinál olyan dolgokat, hogy ismeretosztályozás, -rendszerezés, -katalogizálás, meg a könyvtárak a tudás központjai. Meg az internet, és azért vagyunk informatikus könyvtárosok.

(#126) GP-Sz válasza PÁ 2 (#125) üzenetére


GP-Sz
senior tag

A húgom levelezőn jár Nyíregyházán info-könyvtáros szakra magyar tanárként. Végülis szereti, de hogy milyen ostoba módon van összeállítva a tanterv, az hihetetlen. Például vki kitalálta, hogy tanuljanak SQLt egy félévig. Persze úgy, hogy egyáltalán nincs beillesztve a tananyagba, csak gondolom erre volt szabad kapacitás, oszt akkor adjunk neki :D Azt se tudták, mire jó ez az egész...

(#127) PÁ 2 válasza GP-Sz (#126) üzenetére


PÁ 2
csendes tag

Én az ELTE-n nyomom, és az eddigi tapasztalataim azért azt mutatják, hogy itt többnyire azért eléggé eltalált maga a tanterv. Tanulunk pont elég történeti tárgyat, jó sok könyvtárit, meg van információs alapok, kommunikációelmélet, ilyesmik. Csak most épp olyan számtechtanárunk van, aki eléggé amatőr módon nyomja...
Nálunk egyébként még üzleti információ meg ilyen business tárgyak is vannak, de szerintem tök témába vág.

(#128) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

ha olyat akartok amiből tényleg kevés van, akkor: Templon toronygomb aranyozó, nah az tényleg kevés van.

[Szerkesztve]

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#129) Tele von Zsinór válasza Papa-Georgo (#128) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Olyanból is kevés van, aki 5 év alatt elvégezte elte progtervet. Én már látom h nekem nem fog sikerülni :)

(#130) Kobe


Kobe
veterán

mindenki azt mondja hogy mennyi van ebből meg hú milyen sok van abból...nekem jutott eszembe hogy egyáltalán feltegyem a kérdést : és akkor miből nincs sok ? csak mert a most érettségizett 82 ezer emberkét a használható szakokon ugy szétosztani hogy ne legyen felesleg belőle, azt megnézném...kihagyva itt a jelentkezők 5-10% át aki diplomaautomatánál áll sorba és különféle gagyiszakokon próbál képesítéshez jutni...még akkor is elég sok, ahhoz meg pláne h minden területen épp elég legyen...

(#131) etilin válasza PÁ 2 (#125) üzenetére


etilin
aktív tag

Könyvtár szakos vagy de jó.
Én meg büfé szakos. :DD Azé ne csináljuk má itt neki a felhajtást. Mindenkinek a saját szaka a legjobb.
Akármilyen röhejesen hangzik, de a könyvátos az információs társadalom egyik alapja.Sajnos tényleg röhelyesen hangzik.

Na ez kemény volt azé meg ne sértődj de a könytáros nem a világ központja.
Csak a tököm kivan ,hogy mindenki saját magát ajnározza. :C



[Szerkesztve]

Ej, God Vazzeg és egyéb sokak hun vannak, he?

(#132) PÁ 2 válasza etilin (#131) üzenetére


PÁ 2
csendes tag

Mindenkinek a saját szaka a legjobb. Ez lehet, hogy igaz a legtöbb esetben, bár azért vannak ez alól is kivételek. Egyébként én nem könyvtáros akartam lenni, ez a harmadik helyem volt, amit megjelöltem, az első kettő nem jött össze, olyan rohadt magas pontok voltak, így ez lett.

Nem arról van szó, hogy ajnározom magam, de azért a legtöbb ember kicsit lebecsüli a könyvtárosokat.

(#133) dat


dat
senior tag

Sok a beadandóm, kevés az időm... meg a pénzem..

(#134) PÁ 2


PÁ 2
csendes tag

Hogy a jó rohadt életbe.....:((
Miért van az, hogy az előző két nyelvészet zh-m karó lett, mikor mindegyikre becsületesen tnaultam magam...
Egy srác megkérdezte, miért olyan dolgok vannak a tesztben, amik a könyvben sincsenek benn. A válasz: ''Nem tudjuk az angol nyelvtant, az meg tök más mint az angol nyelvészet. Ő nem középsulis tanár, hanem egyetemi, mi meg nyelvészetet tanulunk. Ha nem tudjuk az anyagot, az a mi bajunk, mert szar középsulis tanárunk volt.'' (ezt ő ordította, mint a vadállat)

Ordított, leírhatatlanul.

És persze ma írtuk az utolsó zh-t, és persze a maira is rendesen tanultam, és persze megint tele volt ismeretlen dolgokkal.

Ezzel úszott a szemináriumom, meg az előadásom is, aminek gyenge előfeltétele... :O

(#135) lorcsi


lorcsi
veterán

Múlt héten írt dolgozatok eredménye még nincs kiírva :((
hogy készüljek/készüljünk így a pótra ha még nincs eredmény :((

(#136) Boxer001 válasza lorcsi (#135) üzenetére


Boxer001
veterán

egyéni szociális probléma ;]

(#137) lorcsi válasza Boxer001 (#136) üzenetére


lorcsi
veterán

topic cím....idevonatkozik...-egyébként igaz.

(#138) Moddingfan válasza Boxer001 (#136) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Boxi, Boxi, ez nem a gyúrós topic, itt nem tudják, hogy Degecen ez a módi ;] :D

Lorcsi: Ne aggódj, felénk is ez megy, UV előtt két nappal javítják ki, azt lehet tanulni, sőt, volt olyan, hogy nem lettek meg az eredmények az UV napjára (nekem szerencsére meglett a Zh), ezért azt mondták, aki úgy érzni, hogy nem lett meg neki, az írja meg a biztonság kedvéért az UV-t :Y

[Szerkesztve]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#139) GP-Sz válasza lorcsi (#135) üzenetére


GP-Sz
senior tag

Ugyan hol van ez ahhoz képest, hogy tesóm a vizsga napján tudta meg, hogy aznap volt vizsga, a következő meg 2 nap múlva. Levelezős könyvtár szakon és sehol nem volt leírva, hogy mikor lesz vizsga, neptunon nem volt fenn és arra az apróságra sem hívta fel senki a figyelmet, hogy november közepén kell vizsgázni. Nyíregyházi főiskola rulez, már nem először játszanak el vele hasonlókat. Fizeted a tandíjat a levelezőért, oszt arra sem veszik a fáradtságot, hogy egy k..va időrendet, órarendet, tájékoztatót, vagy valamit adjanak minden félévre. Meg persze arra sem, hogy egy rohadt emilt küldjenek, vagy netán felhívjanak, ha van valami. Ha meg ő hívja fel őket, akkor lerázzák rövid úton azzal, hogy ők nem tudnak semmit. Azért levelezősként nem pont olyan az egyetem, mint ha az ember mindennap ott van, picit nehezebb információkhoz jutni.

(#140) lorcsi


lorcsi
veterán

Rendesen tudom magam szívatni :((
olyan tárgyra jártam be amiről azt hittem h felvettem & index-ben is stimmel, aztán ma mikor kikértem az indexet jöttem rá h oda nem írtam be :(
Abban bízok h van vmi utólagos - akár fizetéssel járó- tárgyfelvétel...rettentő bosszantó :((
Ráadásul mindkét tárgyból meglett a félévem :(

(#141) Baboon válasza lorcsi (#140) üzenetére


Baboon
senior tag

Na ez azért durva :D :))
Te sem vagy ám hanyag és feledékeny.
Mondjuk orvosin könnyebb, ott mint az ovisoknak megcsinálják az órarendet és nem is lehet plusszba felvenni semmit.
Nem mintha nem lenne elég az ami van :D

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#142) Biaggio válasza Kobe (#130) üzenetére


Biaggio
őstag

Hiányszakmák manapság általában specifikus középfokú szakképesítések.
orvos elektronikai technikus, CNC-gépkezelő, fröccsöntő technikus, hegesztő, antikvárius, baromfifeldolgozó, élelmiszerkereskedő, géplakatos, ács, fémforgácsoló, kultúrcikk-kereskedő, anyagmozgatógép-kezelő (targoncás), autóelektronikai műszerész, férfiruha-készítő, elektronikai műszerészek

Alapvetően az ország különböző területei között is hatalmas eltérések vannak, pl. egy gyár betelepülésével vagy távozásával is nagyot változik a helyzet.

Hiányszakma lesz az egészségügy is, pár éven belül:
ápoló, kardiológus, radiológus, ideggyógyász, patológus

(#143) _seth_


_seth_
veterán

A topik címéhez kapcsolódva: nekem csak annyi bajom van, hogy még nem tudom mivel szeretnék foglalkozni és hol mert kis országunk nekem vhogy nagyon nem tetszik...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#144) Panzermeyer


Panzermeyer
tag

jövő héten csak 3zh-t irok, Mat.logika, Diszkrét matek, Analizis
aztán utolsó héten ezeknek a pótzh-i...
szép lesssssssssz

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#145) cocki


cocki
tag

jövő héten 4 zh 2 házi egy rajz és rohadt nehéz áramlástan jegyzőkönyv.

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#146) sasa311 válasza Biaggio (#142) üzenetére


sasa311
veterán

Már nem kötözködésképpen, de ez:
Hiányszakmák manapság általában specifikus középfokú szakképesítések.
orvos elektronikai technikus, CNC-gépkezelő, fröccsöntő technikus, hegesztő, antikvárius, baromfifeldolgozó, élelmiszerkereskedő, géplakatos, ács, fémforgácsoló, kultúrcikk-kereskedő, anyagmozgatógép-kezelő (targoncás), autóelektronikai műszerész, férfiruha-készítő, elektronikai műszerészek


Az orvos mióta specifikus középfokú szakképesítés? És hol van egy szinten a ''hegesztő, antikvárius, baromfifeldolgozó, élelmiszerkereskedő, géplakatos, ács, fémforgácsoló, kultúrcikk-kereskedő, anyagmozgatógép-kezelő (targoncás), autóelektronikai műszerész, férfiruha-készítő'' -vel? :U

Az tény, hogy ''hiánycikk'', de azért akkor írd külön...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#147) PeliScan válasza sasa311 (#146) üzenetére


PeliScan
addikt

szvsz lemaradt egy i betű. :) tehát egészségügyi elektromos készülék-kezelőből van kevés, nem orvosból. (bár abból is persze, de az most nem illik e felsorolásba)

[Szerkesztve]

(#148) sasa311 válasza sasa311 (#146) üzenetére


sasa311
veterán

huh akkor ha így van 1000 bocs :B

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#149) Biaggio válasza sasa311 (#148) üzenetére


Biaggio
őstag

No problem. Ha megnézed, az egészségügy szakterületére később külön kitértem. :U

(#150) Petes


Petes
tag

sziasztok!

azt meg tudnátok mondani hogy mennyi időt adnak a tanulmányok elvégzésére egyetemen? Most egy 5 éves egyetemi szakra járok állami támogatással és érdekel hogy mennyi idő alatt kellene elvégezni mert már biztos hogy fogok csúszni sajnos.

a másik kérdésem hogy elvileg át éehet menni nappaliról levelezőre?

köszi

(#152) Brae válasza Petes (#150) üzenetére


Brae
őstag

Te az a Petes vagy, aki az ÁF-re jársz?
Elvileg 7év alatt kellene elvégezni államilag finanszírozotton, fizetősön asszem tökmindegy.
Egyébként szvsz úgy jársz a legjobban ha elmész passzív félévre és felkészülsz azokból a cuccokból ami nem sikerült és levizsgázol.

(#153) bdav válasza Petes (#150) üzenetére


bdav
őstag

tandíjazás előtt 13 félévet fizettett állambá' ha ezen túllógtál akkor fizetned kellett. levelezős átjárhatóságot passzolom de lehet hogy ez intézményenként változó is ráadásul.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#154) Bubee82 válasza Petes (#150) üzenetére


Bubee82
őstag

Szerintem át lehet menni levelezőre. Itt legalábbis volt rá példa. De nem minden szakon van lehetőség rá. Itt ez a módi. Én is úgy tudom h 7 év alatt lehet elvégezni államilag finanszírozott képzésben, utána fizetned kell mint a pengősmalac.

(#155) Habibabi válasza Petes (#150) üzenetére


Habibabi
csendes tag

Attól függ milyen szakra és egyetemre jársz, de én is úgy tudom, hogy át lehet menni levelezőre. Nálunk is voltak jópáran akik átmentek. Vannak bizonyos kritériumok, amiket teljesíteni kell, hogy átvegyenek, nálunk az egyik ilyen a tanulmányi átlag.

Sok sikert hozzá! Mindenestre könnyebb a levelező! :)

(#156) Tv


Tv
senior tag

UP a topiknak! Néha már elegem van az egészből. Bánom, hogy ilyen nehéz szakot választottam (bár egyáltalán nem erre akartam jönni, de ide vettek fel. Egyébként, aki megcsinálja, annak utána általában jó dolga van)). Ez az elkeseredés sokszor rámjön, mikor nem akarnak sikerülni a dolgok. Ilyenkor jó ideig teljesen magam alatt vagyok :( . Mindenesetre még kitartok. Ha máshogy nem, levelezőn fejezem be majd. Dolgoztam már előtte, és az se valami fasza, de néha a suli idegileg jobban tönkretesz, mint a munka anno. Mindegy, majd lesz valami, ahogy eddig is. Tudom én, hogy nagyrészt én magam vagyok a hibás, mert tényleg sokat ellógok, meg lusta is vagyok félév közben tanulni, de mindigis ilyen voltam, változni már nemigen fogok. Jövőre már valami rendszeres melót is tervezek mellé, remélem összelön valami értelmes dolog. Most nemtom minek írtam ezt le, de jól esett. Sorstársak, ne tartsátok magatokba, nehogy már csak én szenvedjek :DDD Egyébként a társaság király, csak lassan haladok az egésszel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Elkeseredett egyetemisták
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.