Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Arduino kompatibilis mikrokontrollerek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9) Teasüti válasza Tankblock (#8) üzenetére


Teasüti
nagyúr

#define-ba tettem. :)

MÁS:
Kezdek rájönni a lap működésének nyitjára.
Kezdetben én a CMD portot néztem GND-nek (a feliratok kissé homályosak, max nagyítóval lehet látni a különbséget), szerencsétlen nem csoda ha elszállt flash error-ral. :))
A strapping pin-ről levettem a led szalagot, biztos ami biztos alapon (bár csak felhúzásra állít be alacsony feszültséget a flash chip-nek).
DIO-t használok a flash módnál, ami állítólag stabilabb.
Mostanra eljutottam odáig, hogy USB-ről stabilan fut a lap és kezeli a led szalagokat is.
5V-ről táplálva viszont még akadnak boot-olási problémák, de már van amikor hajlandó elindulni így is.
Ha mindkét oldalról be van táplálva (az usb biztonságban van a visszatáplálás ellen, a tervrajzon látható, hogy van az usb pozitív ágán egy dióda) és futás közben húzom ki az usb-t, akkor minden gond nélkül megy tovább. Nem fagy ki. Ha viszont reset-elem, akkor az esetek nagy részében nem akar elindulni a külső tápról.
A reset hatástalan, ellenben ha áramtalanítom, akkor el tud indulni és onnantól kezdve újra tudom indítani a reset-tel is.
Szóval a boot loop-ból a reset nem, de a teljes áramtalanítás ki tudja zökkenteni.
Ez mire utalhat?
(Ezt már megfigyeltem az Atmel324p-nél is, hogy a reset nem, csak a teljes áramtalanítás használ.)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Arduino kompatibilis mikrokontrollerek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.