Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) xxxjjjkkk válasza zoli03 (#4700) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

nem hiszem, hogy a bosch gyártaná, mert a ps jól meg van csinálva, a két gép hasonló külsőleg, és zöld, inkább a dzsunka ahol gyártják, az másolt

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#4702) zoli03 válasza xxxjjjkkk (#4701) üzenetére


zoli03
őstag

Ez ironikus akart lenni. Nagyjából semmi hivatalos bizonyíték nincs, hogy az Einhell gyártaná, főleg az összeset, meg még a Workzone-t is. Azért ez igen erős kijelentés volt, szinte semmi alappal.

(#4703) xxxjjjkkk válasza zoli03 (#4702) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

[link]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#4704) Nudlee válasza Peterhappy (#4646) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Nem kell ezt túllihegni.
Vedd meg az Aldis gépet, 2 akkuval elfogadható vétel...úgy is csak barkácsolni akarsz.
Ha nem tetszik meghirdeted (pl. fb. parkside & workzone csoport), úgy is megveszi valaki aki lemaradt róla.

[ Szerkesztve ]

(#4705) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Heinner Li-Ion VBB001 akkus fúró-csavarozó, 10.8V, 1.3 Ah, 1300 RPM, 2 év gari.

12.900 Ft -> 8.390 Ft

Ilyenem van kicsibe, teljesen jó, ez 8400-ért megéri.

(#4706) ecaddsell válasza ecaddsell (#4682) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Na megvolt a teszt, kb, 130x10x5cm palló két oldalát és a szélét csiszoltam le vele 40-es papírral. Nem nyomtam rá, csak a saját súlya dolgozott. Eleinte óvatosan pihentetve, hogy 1 kicsit bejáródjon majd 3-4 perces ütemekben.
Gyorsnak nem mondanám, sőt megkockáztatom biztos van ipari rezgő ami ennél többet tud, de vitte.
A hangján hallatszott, hogy mikor odatettem a fához leesett a sebesség, vsz. semmi tartalék nincs benne (egyszer próbaként kicsit jobban odanyomtam, nagyon hallatszott rajta, hogy ezt nem tolerálná sokáig).
A korábban linkelt Boschnál valahol megtaláltam, hogy 300W a leadott teljesítmény, vsz. itt sem lehet több.
A szalag minimálisan ment el oldalra, próbaképp utána állítottam, nagyon érzékeny a gomb kb. fél fordulat már képes félre vinni.
Kicsit megszagolva úgy éreztem, hogy az első görgő melegebb mint a hátsó, de bevetettem az infra mérőm és nem.
Szóval kb. 24.5 fokos garázsban, néhány per után a szalag max. 60 fokos volt, ahol kifújja a levegőt meg max. 65.
Csináltam 1 telefonos képet is róla , persze olyan amilyen, de így is amíg kesztyű levétel stb-vel tököltem kicsit csökkent a hőmérséklete, képen már alig több mint 61.
Az, hogy ez sok-e vagy sem nem tudom.

Nem mondom, hogy ez a tökély, gyorsan meg pláne nem lehet dolgozni vele, de ennyi pénzért meg lepődtem volna, ha sokkal többet tudna.
Röviden nálam marad.
Viszont ha többet kell csiszolni akkor be kell szerezzek valami iparit, mert ezzel a sebességgel nem vagyok ki a vízből mondhatni meg lehet őszülni vele.

(#4707) Cheesy


Cheesy
őstag

Szerintetek lesz mostanában megint akciós Parkside ipari porszívó?
Vagy van rajta kívül bestbuy valahol? Lakásfelújításnál kellene a port, apró törmeléket összeszívni burkolás előtt.

www.vakbelmutet.hu

(#4708) ecaddsell válasza ecaddsell (#4706) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Kihagytam: Mindezt max. fokozaton (talán 6-os), fogók langyos azaz kb. max 30 fok.

(#4709) Dani_kp válasza Dani_kp (#4692) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nos meg lett véve a kicsike :) . Minőség érzet meg van fogásra, csak üresen próbáltam ki és számomra meggyőző a teljesítménye. A két akkuval + a 17 részes tartozékokkal abszolút best buy. Még a koffer rögzítője is fémből van. :K

https://ingatlan.com/33821564

(#4710) Dani_kp válasza Dani_kp (#4709) üzenetére


Dani_kp
őstag

Szintén plusz pont a gyorstöltő és a 3 év garancia :K .
Tegnap óta van akcióban, itt Békéscsabán ma már csak 4 darab volt, gondolom sok nem is van/volt készleten.

https://ingatlan.com/33821564

(#4711) Icamingo


Icamingo
tag

Sziasztok! Én is ma vettem meg a Workzone akkus fúrót.
Szerintetek az normális, h. leállításnál szikrázik hátul? Kb. mint egy tűzköves öngyújtó.
Meg ha oldalról nézem a tokmányt forgás közben, akkor mintha egy kis nyolcas lenne benne.

(#4712) zoli03 válasza xxxjjjkkk (#4703) üzenetére


zoli03
őstag

Írja is az oldal, hogy a listában szereplő termékek készülnek az Einhell licensze alapján. Írja, hogy más Parkside gépeket más gyártó gyárt. Amúgy konkrétan azt sem írja, hogy az Einhell gyártja.

Szóval teljesen valótlan kijelentés volt Met részéről, hogy az Aldis/Lidl-ös gépek is Einhell gyártmányok.

(#4713) Nudlee válasza Icamingo (#4711) üzenetére


Nudlee
aktív tag

Szikrázás normális (motorfék).
Műanyag részével ne foglalkozz, tegyél bele fúrószárat és úgy nézd meg a tokmányt.

(#4714) xxxjjjkkk válasza zoli03 (#4712) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Igen, én meg azt írtam, hogy az einhell is gyárt nekik. :)

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#4715) Met válasza zoli03 (#4712) üzenetére


Met
nagyúr

Jó, hazudtam, lépjél már túl rajta... :U :W

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4716) xxxjjjkkk válasza Met (#4715) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ja, kicsit tul van lihegve, hogy ki gyártja, meg kinek a licence, van rá 3 év oszt kész
más nem nagyon mer ennyit adni

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#4717) zoli03 válasza Met (#4715) üzenetére


zoli03
őstag

Én ha valamiben nem vagyok biztos, nincs rá bizonyítékom, akkor nem szólok hozzá. Ez egy nyilvános fórum, nem kéne félrevezetni az embereket.

(#4718) Parci válasza zoli03 (#4717) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kicsit talán tényleg túlreagálod...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4719) Findzs válasza Parci (#4718) üzenetére


Findzs
addikt

Rá kell hagyni, a tolómérőnél is ezt csinálta :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#4720) zoli03


zoli03
őstag

Parci és Findzs: az túlreagálás, ha valaki valami hülyeséget mond, kijavítja valaki, aztán még a hülyeséget mondó ember van felháborodva? Akkor ezentúl én is elkezdek minden fórumba baromságokat írni, aztán leszarom, ha a másik embernek abból keletkezett mondjuk anyagi kára.

(#4721) Parci válasza zoli03 (#4720) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, az a túlreagálás, amit épp csinálsz. ;) elhangzott egy pontatlan/téves állítás, te kijavítottad, helyesen. ellenben nem elégedtél meg ennyivel, azóta is ezen rugózol és most önérzeteskedsz.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4722) zoli03 válasza Parci (#4721) üzenetére


zoli03
őstag

"Jó, hazudtam, lépjél már túl rajta... :U :W"

Ezt a mondatot kaptam válaszul. Ha azt írják, hogy jól van, benéztem, előfordul, akkor egy szót se írtam volna többet róla. De még engem néznek hülyének, hogy kijavítok valamit, ez szerintem nem önérzeteskedés.

[ Szerkesztve ]

(#4723) Parci válasza zoli03 (#4722) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

látod, ha meg ezt is elengedted volna a füled mellett, akkor egyértelműen pozitívan zárod az egészet ;)
(igazad van, de ezzel együtt/épp ezért megtehetted volna)

na, sokszorosan túltárgyaltuk ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4724) xxxjjjkkk válasza Parci (#4723) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Szerintem tiltsuk ki met et a forumról, aztán az internetől is.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#4725) Met válasza xxxjjjkkk (#4724) üzenetére


Met
nagyúr

Támogatom :R

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4726) Parci válasza Met (#4725) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy szavadba kerül! ja, tényleg, már meg is adtad a jelet... ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4727) Parci válasza ecaddsell (#4706) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

élesben még nem próbáltam, de ma kicsomagoltam, járattam, állítgattam. a legrosszabbra számítottam, de így üresen hajtva egész jól működött ez a kis szalagcsiszoló. nem törte meg a gyári szalagot sem egyelőre, könnyű is volt beállítani, hogy egyenesen fusson. ha nem hullik szét munka közben, én elégedett leszek. de nyilván más érzés nagyon, mint a bérelt, mittoménmilyen makita volt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4728) Findzs válasza zoli03 (#4720) üzenetére


Findzs
addikt

Nem erted a lenyeget.
Igazat ad neked mindenki de neked ez sem eleg tovabb rugozol rajta ok nelkul.

Egyebkent tudod te kivel cseszekedsz? Parci a prohardver fonoke/tulaja stb.

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#4729) zoli03 válasza Findzs (#4728) üzenetére


zoli03
őstag

Mit nem értek? Leírtam, hogy miért rugóztam rajta tovább. Ha te máshogy látod, a te dolgod. Én a való életben és itt sem hagyom, hogy hülyének nézzenek. #4722 leírtam, hogy miért nem hagytam annyiban.

Az meg hogy jön ide, hogy kivel cseszekedek? Maximum vitázok, de azt se Parcival. Az meg tökre lényegtelen, hogy Parci kicsoda (amúgy tudom). Vagy egy házigazdának/moderátornak/topikgazdának már nem is lehet rosszat mondani?

(#4730) xxxjjjkkk válasza zoli03 (#4729) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

"Vagy egy házigazdának/moderátornak/topikgazdának már nem is lehet rosszat mondani?"

Mondjuk erről lehetne egy külön topicot is nyitni, de Parci normális, őt nem kéne felcseszni ilyenekkel :)

mi lenne, ha hagynánk a témát, beszélgessünk inkább a hegesztésről
valaki otthon van a minősítésekben?
konkrétan tudja valaki, hogy a szleng "papírt adni a hegesztésről" mit jelent? minősítést, szakmát, vagy mindkettőt?
Tegyük fel lakatos vagyok, hegeztek egy állványt, amihez kell papír, kéri az építtető, itt nyilván nem kell hegesztőnek lenni, az én értelmezésemben, de kell egy tüv ös minősítés? vagy hogy van ez?
legalapabb hülye kérdésere nem találok választ

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#4731) Parci válasza xxxjjjkkk (#4730) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem így értette, hanem úgy, hogy nem a titulus számít, egyenlő tagokként "vitázunk". de srácok, most már tényleg ne habosítsuk tovább! :)

-----------------------------------------------

húztam egy vonalat, inkább jöhetnek innentől a tapasztalatok, meg új akciók! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4732) Met válasza xxxjjjkkk (#4730) üzenetére


Met
nagyúr

Én csak olyannal találkoztam hogy valaki minősített hegesztő.
Ha van minősítése akkor "elvileg" képes a követelményeknek megfelelően hegeszteni. Olyan helyeken kell ahol nagynyomású csőrendszereket, tartályokat gyártanak, ellenőrizni is szokták ultrahanggal hogy nincs e buborék a varratban.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4733) Peterhappy válasza Nudlee (#4704) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igazad lehet, köszi.
A tippet is, nem is gondoltam, hogy van ilyen fb csoport.

(#4734) xxxjjjkkk válasza Met (#4732) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Tartószerkezethez is kérnek néha, csak nem tudok oda mi a f@sznak olyan minősítés, mint amit te írtál. Ezért élek a gyanúval, hogy abból van light verzió is.
Ráadásul minősítés egy pozíció/anyagra van.

off uj akcioba a lidl wahl hajvágógép 4700ért jó vétel

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#4735) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

urak, ez a parkszejd szalagcsiszoló egyelőre teljesen jól működik. gyenge, kicsi a szalag, de pontos, jól használható. egy centit durva szalaggal nem ezzel kell leszedni, mert estére sem végzel, de ha nagy felületet kell kicsit csiszolni, azaz amire én vettem, teljesen jó.

örülök, mert pánikban voltam, hogy szar.

ha sokat kell csiszolni, erőből és nem érsz rá, akkor persze irány a kölcsönző. ez abszolút barkács kategória, de azon belül szerintem egész pöpec.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4736) Findzs


Findzs
addikt

Vettem egy workzone bit és bit befogású fúrószárakból álló készletet az aldiban.
A készletek közül a zöld dobozos.

Sajnos a bitbefogó nem központos pedig bíztam benne mert egy db -ból van készítve.
Több fúróban is teszteltem.
De a bitek rendbe vannak nem a szokásos rövidek. A fúrószárak is jók, eddig.
1990 ert nem volt sok.

Most izgulhatok, hogy ebben a hsz -ben volt -e valami amivel esetleg hülyének néztem zoli03 -at :U :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#4737) Parci válasza Parci (#4735) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, az egész napot végigtoltam most vele, szerintem ez egy qrva jó szerszám, mégjobban tetszik. könnyű, még épp kezelhető egy kézzel is, a makitát két kézzel kellett, nem maradt harmadik kezed arra, hogy a fát fogd (ha kell). 4-es fokozatnál nekem nem kellett erősebb, 80-as papírral így is szuperül vitte. külön jó, hogy elöl olyan pici a görgő, mert az "orrát" odanyomva ki lehet csiszolni egész kicsi dolgokat, gödröket, vájatokat, ha kell.

ilyen 15x7,5x(60-90) cm-es hasábokat csiszoltam, szuperül vitte. egyáltalán nem melegedett a foggantyú, csak a fa.

ja, és két darab 80-as szalag elég volt egész napra, egyáltalán nem szakadtak el a "varrásnál" :N

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4738) zoli03 válasza Findzs (#4736) üzenetére


zoli03
őstag

Nem volt :) . Olcsó bitbefogóból én még nem nagyon láttam olyat, ami ne ütne (valamelyik annyira, hogy nem lehet használni). Érdemes venni egy márkásat (pl Wiha, Wera), max egy ezres, de az semennyire nem üt, tönkremenni meg sosem fog.

(#4739) veze válasza Parci (#4737) üzenetére


veze
őstag

tegnap én is elővettem és dolgoztattam én is a régebbi verziót. Közben árgus szemeklkel figyeltem mi baja lehet esetleg, melegszik e stb. De csak egy baja lett, tele lett a "porzsákja" és ki kellett takaritani :D

(#4740) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

a tiéd pbs 600 a1, ez meg, ha jól emlékszem, pbsd 600 a1.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4741) ecaddsell válasza Parci (#4737) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

A kisebb görgő volt nekem is az ami tetszett benne. Jobban hozzá lehet férni több helyre és jobban is tisztul.
Viszont ez egyben nagyobb valószínűséggel lehet hibaforrás is (pl. könnyebben lehet csapágyas, ha egyáltalán ott az van benne, akkor meg tényleg kóvályogni fog a szalag meg mivel akad ilyenkor melegszik is).
Vsz, sanzi89 kifogott egy hibás darabot, de mivel gond nélkül visszaveszik ez még belefér.
Ennek ellenére ennek is megvan a maga helye, ez is megérte az árát.

Amit még észrevettem, hogy az átlapolásnál a szalag nem elég sima, látszik rajta, hogy kicsit ugrik. Szóval szalag feltétele után érdemes megnézni, hogy nem-e üt nagyon, mert ez is tönkre tudja vágni szépen lassan a csapágyazást.

Eddig csak kipróbáltam, hogy ha kell esetleg még gyorsan lehet lépni, de most a szerelvényezésnél (tágabb értelemben, a zárak és környékét is ide veszem) tartok a felújításban és kezd egyre sürgetőbb lenne a dolog, meg a párkányokat is el kellene hozni ill. berakni (ilyet még nem csináltam), szóval ezzel a hétvégéig biztos elleszek, utána meg némi Salgó polc összerakás (remélem ütve-csavarozó nem kapja le a csavar fejét, mert akkor marad az 1 szem normál csavarozóm).... Csiszoló még várat magára nálam...

veze
Az a verzió amit használsz nem 1:1-ben elődje a mostaninak. a kisebb görgő miatt ez eléggé más lett.

Findzs
Ezek a bitek max. az elmegy kategória és sajnos mindenhez tolják, pedig ez az amiből már nem kérnék többet, inkább veszek iparit ha kell.

(#4742) Parci válasza ecaddsell (#4741) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a "jó" ezekben a lidlis barkács cuccokban, hogy pár munkával visszahozzák már az árukat. ha szétesik, szétesik, de én örülök, hogy "nem kell rá vigyázni". még egy tornác és két pergola van hátra nekem, ha azokkal is kész vagyok, már megérte :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4743) sanzi89 válasza Parci (#4742) üzenetére


sanzi89
addikt

Annak örülök, hogy másnak bevált, lehet tényleg az enyémmel volt valami gubanc.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4744) Findzs válasza zoli03 (#4738) üzenetére


Findzs
addikt

Na igen elobb utobb az lesz wera vagy wiha.
Van egy jobb fajta z tools az nem ut semennyire wiha magic [link] koppintas de egesz jol hasznalhato.

Ez vajon milyen lehet?
[link]
Meg a beton furoszarak is bitbefogasuak. Nem lattam meg ilyet. :U

[ Szerkesztve ]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#4745) Parci válasza Findzs (#4744) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hmmm, ez érdekes... nem kéne cserélgetni a befogót a fúró-csavarozón, ha bites a fúrószárak befogása is. jó ez vajon, nem kotyog? mert a kényelme csábító... :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4746) csibor válasza Findzs (#4744) üzenetére


csibor
őstag

Konkrétan Exatol-t nem használtam, de különböző, Aldi, BricoStore , stb, van. Háát nem a minőség csúcsai. Viszont a Lidl 1/4-es ütve csavarozójához ilyenek kellenek.

(#4747) ph_5.5 válasza Parci (#4745) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

A bites befogás akkor jó ha van a bites részen egy körben futó bemarás- amit az ütvecsavarozó tud reteszelni. Ebben az esetben az ütvecsavarozók bőven 2000 feletti fordulata ki is tudja használni. Nem lötyög, nem esik ki. Normál fúrótokmányba betett hagyományos bitbefogó csak simán mágnessel rögzít. Azzal már lötyögés is előfordulhat- oda én nem javasolnám. De van egy köztes megoldás. Van pl a Makitának olyan bitbefogója ami tud zárni. (készletben vettem- de szerintem van külön is) Azzal jó megoldás lehet.

A kő és falfúrószárnál nem látom értelmét a bit befogásnak. Ott az sds rendszenél is az a fontos hogy hosszirányban el tud mozdulni a fúrószár. És a jelenlegi fúróknál vagy ütvefúró vagy ütvecsavarozó rendszer létezik.

(#4748) ph_5.5 válasza csibor (#4746) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Léteznek normális minőségű bitbefogású fúrószárak. Szerszámboltban vettem párat- szerethető a gyors és stabil befogás. Az áruk magasabb mint a hengeres befogású társaiké és minőségi választék is kisebb (még).

(#4749) xxxjjjkkk válasza Findzs (#4744) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ennyiért normálból veszel fabory-s fúrószárat is
meg gyorstokmány mellett minek

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#4750) Winner_hun válasza sanzi89 (#4671) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az első, ami megjegyzendő, hogy az első görgő nem gumírozott, sima fém az egész.

Ez miért is probléma?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.