Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elden Ring

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:14:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) Garsza válasza Bad Pritt (#2650) üzenetére


Garsza
veterán

Az a baj ez csak 3 FP tölt vissza. Az nagyon kevés. Amit én linkeltem az 15FP -t.
Az igaz, hogy még 1gyszer sem sikerült előidéznem.

(#2652) Bad Pritt válasza Garsza (#2651) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Na de minden kill garantáltan visszatölt 3 fp-t, a másik meg helyzet- és ügyességfüggő.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2653) kiserik válasza Garsza (#2651) üzenetére


kiserik
senior tag

Offhandbe tedd be a SACRIFICIAL AXE-t. A critical hithez legjobb, ha lopakodásból hátbaszúrod az ellent. A Corpse pillerhez avagy a Rivers of blood katanához pedig a legfontosabb stat az arcane, illetve érdemes 1-2 talizmánt beszerezni, ami erősíti a skillt.

(#2654) Lefty válasza persil (#2634) üzenetére


Lefty
addikt

Olvastam, hogy vagy a patch-el mar vagy kesobb kapni fog szerepet, valamelyik kesobbi quest soran, nem tudom, hogy feltetlen erdemes-e megolni.

[ Szerkesztve ]

(#2655) Lefty válasza S e t h (#2599) üzenetére


Lefty
addikt

Koszi, az utolsorol viszont tudtam mar, illetve ettol a sractol mar nem egy videot neztem. Ezektol meg en helyszin ugyileg kicsit messze vagyok.

(#2656) Garsza


Garsza
veterán

Mohg -hoz csak a talizmánnal lehet eljutni? Amit egy qestvel kapok meg?

(#2657) lastmohican2 válasza Garsza (#2656) üzenetére


lastmohican2
tag

Nem. Van egy másik lehetőség fent északon a Consecrated Snowfielden van egy Waygate oda.

(#2658) Garsza válasza lastmohican2 (#2657) üzenetére


Garsza
veterán

Igen megtaláltam. Csak az utat oda le nem.

(#2659) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Lvl131 és 67 óra alatt Elden Lord lettem. :B

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#2660) Lefty válasza MikeWazowski (#2659) üzenetére


Lefty
addikt

En igy kozel 60 oranal jutottam el az Academy-hez a toban (vagy inkabb elarasztott terulet), lvl 132. Hogy tudtal ilyen gyorsan vegigmenni?

(#2661) D4v3 válasza Lefty (#2660) üzenetére


D4v3
őstag

Az a hely kb. 50-60-as szintre van belőve, kicsit túlfarmoltad magadat :) Érdemes ezt az irányt követni szerintem [link]

(#2662) Imilenni


Imilenni
addikt

Nos, vegyesek az érzéseim!
118 óra és 127 szint.
Minden egyes létező miniboss, dungeon és mellékboss megölve.
38 acsi van meg a 42-ből.
Szerintem túlsokat vártam a játéktól, nálam 6/10 lett a vége.

Sok volt már a végére a bullshit a bossoktól, a sok "nehezítés".

A világ szépen felvan építve, egy Sekiro vagy Bloodborne stílusú open-world játék adná!

Gyönyörű volt az utolsó boss vége, a zene és a látkép..csodás!
A szarvas bossok is legalább ennyire szépek voltak.

Végül belegondolva, mennyire farmoltam túl magamat?
Az utolsó boss, igazából 3 tryra meglett.

Kissé hiányzik a kihívás a játékból :(
STR voltam, a legvégén pedig Malenia katanájával mentem.

Kinéz egy full dx végigjátszás ;]

Steamen lehetséges az összes ending elérése, mentéssel trüközéssel?
Sekiroban jól működött, itt is működik? Nem lesz baj ha szórakozok a mentéssel?
Nem szeretném ha OFFLINE-ra vágna a játék emiatt.

[ Szerkesztve ]

Press "F" to pay respects.

(#2663) cyberkind válasza Imilenni (#2662) üzenetére


cyberkind
félisten

Nálam így a végére/utána, a DS2 szintjére vagy alá is esett az egész, nagyon nem kellett az open world ebbe a stílusba, vagy ha igen, nem ilyen megvalósítással.

Paranormal Cocktivity

(#2664) Ctrl+Alt~Del válasza belan (#2469) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Ha az undorító, akkor a bosstól zokogni fogsz. :-D

W | W | H | W | W | W | H

(#2665) Ctrl+Alt~Del válasza Imilenni (#2662) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Semennyire nem farmoltad túl magad, ennyi játékidővel nagyjából 145-ös szint környékére jönnek ki.

W | W | H | W | W | W | H

(#2666) MikeWazowski válasza Lefty (#2660) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nem siettem, aránylag jól bejártam a világot, de ennyi lett. Nyilván így is sok minden kimaradt, mert steamen 29/42 acsi lett csak feloldva. Egyébként belegondolva nem sokat haltam, mert bár itt is írtam, hogy nem megy valamelyik boss, akkor azt nem erőltettem, mentem másfele. Talán a dupla Gargolye-nál haltam a legtöbbször, de ott is max 40-szer. Utolsó boss is kb. 20. lett meg. Tehát nem vagyok pro, de annyiszor nem haltam és próbáltam újra mint sokan. Most azt nem tudom, hogy keressem meg a többi bosst, vagy kezdjek ng+-t, esetleg kezdjek új karit... Az első lehetőség lehet nem opció annyira, hisz valszeg túl erős lettem már mindenhez. STR karival fejeztem be, a dual Radahn karddal, str-en asszem 67 pont van :) Ugrással akkorákat sebzek... :B meg persze van hozzá amu is.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#2667) persil válasza Lefty (#2654) üzenetére


persil
nagyúr

Eddig is volt quest-je, nem lesz mar vele semmilyen valtozas, az egyetlen ertelmes vegkifejlet, ha valamikor egy ponton megolod.

Szrk.: Legalabbis en nem hiszem, hogy lenne vele valtozas. Amugy is eleg idiota dolog lenne a keszitok reszerol, ha hetekkel a megjelenese utan olyan karakter kore tesznek quest-ek, akit a jatekosok 90%-a reg megolt.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2668) melega


melega
őstag

Srácok most az elden ring után csinálom a Demon souls remaket most vagyok a God of Dragon bossnál tarták.

A Framalurker jól megizzasztott, olyan volt mint egy fölpörgött agresszív gorilla.

Amúgy az Elden ring dlck előtt azt nyomom utána a Witcher 3 Wild huntot, mondjuk az jóval könnyebb mint ezek.

(#2669) MikeWazowski válasza melega (#2668) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Az csak PS-re van?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#2670) Garsza


Garsza
veterán

Na pár óra Rivers of Blood tesztelés után, azt kell mondanom tényleg nagyon erős fegyver.
+10 -re feltoltam, és a skilje az nagyon aláz.
[kép]
Ez mellett a grace mellett van egy elég jó farm lehetőség kb. 90 szinttől. Alvó trollok vannak ott 2000 darabja.

(#2671) Bad Pritt válasza MikeWazowski (#2669) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igen.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2672) siposz válasza S e t h (#2417) üzenetére


siposz
aktív tag

Én szerintem nem fogok NG+-ba vitézkedni nagyon.... de igen, a kezdőponton a Tree Sentinelt tuti lemészárolom.

(#2673) Dlite


Dlite
tag

Sziasztok. Ashes of Wart rátettem a mellee fegyveremre. Hogy hozom elő alap esetben? (PC). Illetve a targetet hogy tudom lockolni? Nekem folyamatosan - akár harc közben is - targetet vált ami nekem teljesen amatőr, kezdő játélosnak bizony olykor még a ahalálát is okozza. (meg ezer más is, de tanulok :D )

RTX2060 I5-9500

(#2674) MikeWazowski válasza Bad Pritt (#2671) üzenetére


MikeWazowski
addikt

:R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#2675) siposz válasza Dlite (#2673) üzenetére


siposz
aktív tag

Ash of war: shift + jobb egér gomb, de be lehet állítani.
Az AutoLock-ra van beállítás.

Azért a beállítások menün érdemes végigmenni kezdésnek.

(#2676) Dlite válasza siposz (#2675) üzenetére


Dlite
tag

Persze, pont azt böngészem és próbálom az egérre szabni az irányítást, csak pont a shift+jobb egérre nem hozza elő, (nálam shifr+jobb egérrel a pajzzsal hadonászik...)valamit rosszul csinálok azért kérdezem. Közben sikerült is elállítani valamit, mert eddig ugye a görgővel tudtam a flaskot "lent" és a varázslatokat "fent" változtatni de most mindkét helyre csak egyet tesz be hiába görgetek nem vált.

[ Szerkesztve ]

RTX2060 I5-9500

(#2677) donki válasza Garsza (#2670) üzenetére


donki
aktív tag

Szerintem gyors géppel hatékonyabb, ha a szakadék túloldalán lévő madárra rálősz, az beleugrik a szakadékba és kapsz érte (amulettel) 13 ezer xp-t. Persze eleinte nehéz eltalálni, de némi gyakorlattal már mindig elsőre sikerül. Ezért 6 albinauricot kellene megölni, ami melee esetén mindenképpen tovább tart mint ellőni egy nyílvesszőt.
Az albinauricokat területre ható támadással éri meg farmolni. Sacred relic sword támadástól pl. egyszerre meghal az összes, a két legutolsót kivéve...

(#2678) Bad Pritt válasza donki (#2677) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Vaaagy szimplán haladni kéne a dolgokkal, felfedezni, dungeon-öket takarítani, ilyesmi. :D
Kevés nagyobb hülyeséget tudok elképzelni ebben a játékban, mint az egy helyen farmolás, mikor tele van szórva a térkép tartalommal.
Még ha nem is túl változatos a játék, akkor is jobb, mint ugyanazt a madarat lövöldözni, meg kék cigénykerekezőt lecsapni potom xp-ért.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2679) siposz válasza Dlite (#2676) üzenetére


siposz
aktív tag

Hát akkor rakd el a pajzsot. Egyszerre egy képesség lehet aktív, ha van parry, akkor nincs más.

(#2680) Dlite válasza siposz (#2679) üzenetére


Dlite
tag

Köszi, kipróbálom. Még egy kérdés, azt hogy sikerült elállítanom, hogy a görgőre nem váltja a flaskokat és a spelleket (shift+görgőre a kardot, pajzsot igen). 'Default' a billentyűzet kiosztás, rá is klikkelek az itemekre.....még sem cseréli úgy ahogy eddig. Azért 20+ év gamelés után nem hittem hogy még ilyenek is gondot okoznak egyszer. Egyelőre botrányos az irányítás, váltogatás, kiosztás de gondolom ez is a játék része, majd megszokom :)

RTX2060 I5-9500

(#2681) siposz válasza Dlite (#2680) üzenetére


siposz
aktív tag

Az irányítás teljesen kontrollerre van írva, elég sokan játszák kontrolleren a From játékokat PCn. Aki egér + billentyűzettel tolja (pl én), annak hozzá kell szokni, hogy ez ilyen. Megszoksz vagy megszöksz.

Hozzá lehet szokni amúgy, idő kérdése. A harc amúgy még hagyján, én a menükezeléstől kapok agybajt.

[ Szerkesztve ]

(#2682) Garsza válasza donki (#2677) üzenetére


Garsza
veterán

Igen terület sebzéssel mindenképpen hatékonyabb. De például rivers of blooddal a skilt használva 4 5 megvan egyszerre. Abban viszont nem vagyok bizos hogy a madarat lövöldözni hatékonyabb. A sok töltés miatt.
A trollokból kb 40k van egy runra mindenféle xp boost nélkül.

A történet haladással farmolással az a baj, hogy gyakran eldobom a az addig kifarmolt runáim, ha ismeretlen új területre tévedek.

(#2683) persil válasza Bad Pritt (#2678) üzenetére


persil
nagyúr

:R

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2684) siposz válasza Bad Pritt (#2678) üzenetére


siposz
aktív tag

Hát én azért szoktam farmolni, de szigorúan csak a következő szintig, ha nem akarom elveszteni a megszerzett rúnákat. Boss előtt pláne.

(#2685) Bad Pritt válasza Garsza (#2682) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Még ha sokszor halsz, akkor is bőven szintben fogsz megérkezni a játék végére. Annyi a lényeg, hogy ha mittudomén, 100K a szintlépés és neked 80K van, akkor azon a környéken farmolj gyorsan 20-at, hogy ne legyen veszélyben az eredeti mennyiség.
A játék területei úgy vannak kialakítva, hogy ha normálisan haladsz és megakadsz egy bossnál, akkor azon a területen tudj fejlődni valamennyit, hátha úgy könnyebben le tudod nyomni.

Game progress route térkép még mindig nagyon hasznos ehhez.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2686) Bad Pritt válasza siposz (#2684) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez alap persze. Bár én ezt nem igazán farmnak, inkább biztosításnak tudom be. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2687) DanielLong válasza Dlite (#2680) üzenetére


DanielLong
senior tag

Szerintem sürgősen változtasd meg a bill. kiosztást :D Én shift + egér görgő klikkre tettem a jobbkézben lévő fegyver váltását. A sima görgetés lefelé váltogatja a flaskákat, a felfelé görgetésre nem tettem semmit, mert csak összezavar, a fejlesztők nem gondoltak arra, hogy az itemek közt felfelé és lefelé is tudj görgetni... A varázslat váltást én egéren oldalsó gombra is tudom állítani, vagy ami épp a WASD közelébe esik. Az ugrást átettem az Altra, a guggolást a Ctrl-ra. A célpontot a Q-val választod ki és be lehet állítani még egy gombot a célpont váltásához is.

(#2688) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Most hallgattam csak végig a zenéjét önmagában, azért vannak egészen király trackek ebben az OST-ben is. A főmenü, Radagon főleg, de az abszolút kedvenc a Radahn track, főleg az utolsó harmada, alapból kegyetlen epic volt az a harc és a zene nagyon sokat dobott rajta.

Meg ugyan nem az OST része, de itt van a latinul éneklő denevér zsoltára felirattal, ez si gyönyörű (és egyben rendkívül bizarr).

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2689) Garsza válasza Bad Pritt (#2685) üzenetére


Garsza
veterán

Hát úgy isten igazából farmolni én sem szoktam.
Max 2-3 szint erejéig. Vagy ha elvesztek nagyobb mennyiségű roonat akkor azt elmegyek visszaszerezni.
De több órás farmhoz nincs nekem türelmem.
Most kipróbáltam a madár tényleg gyorsabbnak tűnik. Ha ráérez az ember. Nem nem kell gyorsutazni csak leülni.

[ Szerkesztve ]

(#2690) donki válasza Bad Pritt (#2678) üzenetére


donki
aktív tag

Én viszont kevés idegesítőbb dolgot tudok elképzelni, mint szintlépés előtt elveszíteni az összes rúnát, mert a sarok mögül rámugrik egy tűzfújó sirály. Farmolással ez az egész kiküszöbölhető. Az általam kívánt szintet pillanatok alatt elérem, és utána már nem érdekelnek a rúnák, sokkal nyugisabb az egész.

(#2691) Dlite válasza DanielLong (#2687) üzenetére


Dlite
tag

Köszi. Igen, éppen ezeket tesztelem. Nekem is elég jó, minőségi gamer egerem van, annak próbálom az adottságait kihasználni :)

RTX2060 I5-9500

(#2692) donki válasza Garsza (#2682) üzenetére


donki
aktív tag

Nem egy runt kell nézni, hanem az xp/perc-et. Madarat meglövöd, vársz 3 másodpercet, pihensz. Meglövöd, vársz 3 másodpercet, pihensz.
A manókkal meg eltököl az ember, néha a piros tüskések meg is ölnek. Azalatt amíg leölöd az összeset, leölsz 4 madarat és xp-ben ugyanott vagy, vagy még előrébb. Szerintem.
De a relic sword már egy másik liga...

(#2693) Garsza válasza donki (#2690) üzenetére


Garsza
veterán

Mondjuk azért evvel veszít a játékélményből az ember, mert kevésbé kell izgulni meg odafigyelni nem hogy bukó lesz.
Más:
Olyan kérdésem volna, hogy akár meddig fejlődik a karakter folyamatosan több runa kell a szintlépéshez? Vagy van egy adott szint ahol már nem növekszik a runa követelmény.

(#2694) Bad Pritt válasza donki (#2690) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez is egy hozzáállás, csak nem a legoptimálisabb.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2695) Bad Pritt válasza Garsza (#2693) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mindig több fog kelleni. NG+-ban már gyakorlatilag felesleges sima ellenfeleket gyilkolászni, csak a bossok adnak értelmes mennyiséget.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2696) Garsza válasza Bad Pritt (#2695) üzenetére


Garsza
veterán

Ezt az NG+ még mindég nem tudom mit jelent.

(#2697) Bad Pritt válasza Garsza (#2696) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha véget ér a játék felajánlja, hogy újrakezdheted kicsit nehezebb módban.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2698) Garsza válasza Bad Pritt (#2697) üzenetére


Garsza
veterán

És megmarad a szintem. Csak minden terület fel lesz skálázva a szintemhez? Meg a cuccaim is megmaradnak?

(#2699) donki válasza Bad Pritt (#2694) üzenetére


donki
aktív tag

Miért, mi a legoptimálisabb hozzáállás? :)

(#2700) Bad Pritt válasza Garsza (#2698) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A karaktered tokkal-vonóval megmarad, úgy fogja kezdeni a játék elején, ahogy befejezted.
Nem lesz a szintedhez skálázva, de az erősebb karaktered miatt a játék eleje könnyebbnek fog tűnni, viszont a végére, mire már a rendes végigjátszás során is sok volt a hp-fp-stamina, kimaxoltad a flaskákat, tudsz csomó minden craftolni, na akkor fog nehezebbnek tűnni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elden Ring
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.