Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elden Ring

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:14:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) lajosx válasza persil (#2976) üzenetére


lajosx
őstag

Szia! Közben utána néztem és egy talizmán van meg, továbbá az érdekelne hogy alexanders shard megtudom még szerezni? Vagy az is egy idő után bukta? Én sehol nem találkoztam azzal az npc vel, valahol megtalálhatom még? Köszönöm a választ. :R

[ Szerkesztve ]

(#3002) Garsza


Garsza
veterán

Elhatároztam magam hogy megtanulok parry -zni. Meg lehet azt oldani valahogy, hogy parry is tudjak nyomni meg a RoB skiljét is tudjam használni?

(#3003) 7 válasza Garsza (#3002) üzenetére


7
addikt

Csak ugy tudsz weapon artot hasznalni, hogy addig elrakod a shieldet.

Nalam a parry nagyon szituaciofuggo, csak bizonyos (mini)bossok ellen szoktam hasznalni (pl. crucible knight duo), ugyhogy boven elegendo csak akkor elokapnom a pajzsot. Olyankor pedig belefer az, hogy a szokasos weapon artjaimat kevesbe tudom elerni. Ez amiatt is fontos, mert egyreszt tomegben keptelenseg annyira figyelni mindenkire, hogy konzisztensen csinald a parryt, masreszt ugye csak bizonyos tamadasok ellen tudod egyaltalan hasznalni (jellemzoen egykezes, fizikai utesek kivedesere).

Persze ahhoz, hogy megtanuld, erdemes Gatefront kornyeken kiserletezned az ottani kiskatonakkal; vagy ha van konnyen grindolhato crucible knightod meg valahol, akkor azokkal (pl. valamelyik evergaol, vagy Nokronban egy-ket lokacio). De amikor mar nagyjabol rendben megy a parry, akkor atallhatsz erre a modra.

(#3004) 7 válasza persil (#2976) üzenetére


7
addikt

Fashion pls. Irgalmatlan ronda a karakterem oltozeke, de a utility oltaran muszaj volt aldozatokat hoznom. Fire prelate armor szettben vagyok (a szurkeben) mushroom crownnal megspekelve, a kezem(b)en pedig star fistek. Ilyen bun ronda karaktert nem nagyon lattam eddig.

(#3005) Garsza válasza 7 (#3003) üzenetére


Garsza
veterán

Csak én sima blockra is szoktam használni a pajzsot. Általában mindég pajzsot felelemelve játszok.

(#3006) persil válasza lajosx (#3001) üzenetére


persil
nagyúr

Alexander(a kitesizett kocsog) quest-jet kell vegigvinni, gyakorlatilag a jatek elejetol, aztan azula-ban fejezodik be.

Egy ponton osszefonodik bairn(a kis nyeszlett kocslg) questjevel is.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#3007) S e t h


S e t h
nagyúr

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#3008) Garsza


Garsza
veterán

Hát próbálgattam ez a Parry -t. De nagyon nem bírok ráérezni. Fél órán keresztül kb. 3 ha sikerült.

(#3009) Bad Pritt válasza Garsza (#3008) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mivel próbálod?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3010) Garsza válasza Bad Pritt (#3009) üzenetére


Garsza
veterán

Az az általános Arany pajzs. Sima Parry AoW -val.

(#3011) Phoen|x válasza S e t h (#3007) üzenetére


Phoen|x
őstag

Ennyi.

Go Gunners!

(#3012) Bad Pritt válasza Garsza (#3010) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szerezd meg a golden parry ash of wart itt.
Vedd meg a buckler pajzsot Gostoctól a kastélyban, vagy ha már megölted, akkor a Roundtable Holdban a nyanyáktól, vagy ha nem tudsz tőle vásárolni, akkor öld meg és a bell bearinget vidd el a nyanyákhoz, hogy megvehesd.

Az általános arany pajzs nem tudom, melyik, mert van kicsi pajzsból is aranyozott meg közepesből is a réz pajzs annak tűnhet. Parry-hez általánosan a kis pajzsok a legjobbak.
Alapból azt érdemes tudni, hogy a parry úgy működik, hogy az ellenfél mozdulatának bizonyos frame-jeinél (tehát a támadás mozdulat elér egy pontot) ha megnyomod a gombot és a parry bizonyos frame-jei (tehát ha a te pajzs suhintós animációd elér egy pontot) ugyanakkor történnek, akkor működésbe lép a parry mechanizmus. Ezt hívjuk parry windownak.
A kis pajzsok értelemszerűen gyorsabban mozdíthatóak és a parry képesség is több frame-ig aktív a mozdulat közben. Tehát míg egy közepes pajzzsal mondjuk 40 frame a teljes pajzs suhintás mozdulatsor és abból 7 frame a parry window, addig egy kis pajzsnál csak 25 frame az animáció, de 10 frame-ig aktív a parry képesség.
A bucklernek még gyorsabb a parry mozdulatsora és a buckler parry képességnél a parry window is nagyobb (12-15 frame között valahol), a golden parry pedig még jobb, sokkal megengedőbb a bucklernél is.

Nem tudom, ez így mennyire érthető. :D Az még fontos, hogy ha mondjuk negyedeljük a támadás animációjának az idejét, akkor a második negyedet kell megcélozni, még bőven a találat előtt, szóval tényleges kapcsolat a két fél között gyakorlatilag nem is jön létre. Hülyeség, de így lett kitalálva, egyik nagy szívfájdalmam, hogy a közel tökéletes deflect mechanizmust nem vették át a Sekiróból, de hát biztos jobb a régi parry (nem az).

Szerk.: most lehet hülyének fognak nézni páran, de a Crucible Knightot ajánlom gyakorlásra. Nagyon megengedő parry window van minden kardos támadásához, a többit meg könnyű elkerülni, illetve elég nagy elégtétel, ha így vered le. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3013) Garsza válasza Bad Pritt (#3012) üzenetére


Garsza
veterán

A golden parryt elsőre nem vettem fel (nem is értem mért). Most még csak az elején vagyok NG+ ban.
A leírásod teljesen korrekt és érthető.
Szerintem akár összefoglalóba is mehetne.

(#3014) Bad Pritt válasza Garsza (#3013) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én akkor azt csinálnám a helyedben (mármint én konkrétan ezt csináltam), hogy játszom a játékot, megveszem a bucklert, majd ha elérek Leyndellbe felveszem a golden parry-t és visszamegyek Stormhillbe az evergaolhoz, ott egy Crucible Knight van, jó nagy hely és gyakorolnék előbb a golden parry-vel, majd ha az megy, akkor a bucklerrel és akár tovább közepes pajzsokig.

A parry megtanulása szerintem az egyik legfontosabb képesség a játékban, mert nem csak parry-zni fogsz tudni ezáltal, de ha beáll a rutin, akkor sokkal jobban fogsz reagálni minden támadásra, sokkal hamarabb rááll a szemed a jelekre.

Amúgy érdekesség, de a játék díjazza, ha tanulod a parry-t: ha közel vagy a parry window-hoz, de még pont nem találod el, akkor felezi a bekapott sebzést, a másik felét staminából vonja le.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3015) Garsza válasza Bad Pritt (#3014) üzenetére


Garsza
veterán

Az a baj az Evergolnál tanultam, de nem ment fel..sített és megöltem. :DD

(#3016) Bad Pritt válasza Garsza (#3015) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát figyu, igazából bárkin lehet gyakorolni, csak ugye sokszor többen vannak egy kupacban, aztán nehezebb koncentrálni magára a parry-re miközben a tömeget menedzseled, másrészt rögtön meghalnak a riposzttol, vagy rohadt sok idő, ha megvárod, hogy felkeljenek. :D

Amúgy Stormveil kastély alagsoránál is van egy Crucible Knight.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3017) ThySoul


ThySoul
senior tag

Édes istenem de rohadt nehéz ez a dragonic tree sentinel RL1-en a capital előtt :DD

(#3018) Bad Pritt válasza ThySoul (#3017) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Cheese? Poison Mist ash of war a fegyverre és ugyanúgy aggro nélkül ki lehet nyírni hátulról, mint az incantationnel, csak nem kell hozzá faith.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3019) ThySoul válasza Bad Pritt (#3018) üzenetére


ThySoul
senior tag

Levertem, onnastol volt baj hogy indult a p2, megállás nélkül elszaladgált és köpködött a rohadt lova :W

Mindegy, jöhet godfrey és morgott ;]

(#3020) lajosx válasza persil (#3006) üzenetére


lajosx
őstag

Szerintem akkor ez bukó már ,néztem de sehol nincs ahogy lennie kellene🤷‍♂️Köszönöm azért :R

(#3021) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Elden Ring's Lore: Explained!

Ismét bebizonyosodik, hogy vannak fantasztikus soulslike lore videósok... és aztán van Vaati. :D
Szvsz ez az egyetlen aspektusa a játéknak, amiben a DS 1, 3 és BB fölé nőhet, a kiegészítők minőségétől függően persze.

Elden Ring Any% Speedrun in 12:13 (World Record)

Közben Distortion2 10 perc közelében már. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3022) ThySoul válasza Bad Pritt (#3021) üzenetére


ThySoul
senior tag

Mondjuk ezt már nézni is rossz kategória, az egész run egy nagy zip, én átálltam all remembrances+ all great runes rl1 speedrunokra, ezeket tök fun nézni

(#3023) Garsza


Garsza
veterán

Elakarom jutni Moghvill Palace -hoz. Néztem videót hogy van egy NPC aki adja a talizmánt ami oda teleportál. De nálam nincs a helyén. Mit kell előtte megcsinálni hogy ott legyen?

(#3024) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Valaki el tudja nekem magyarázni ezt az attribute scalinget? Mit jelentenek a betűk, stb?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#3025) Bad Pritt válasza MikeWazowski (#3024) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Minden fegyver meghatározott statot, vagy statokat vesz figyelembe str, dex, int, faith, arc közül.
A betű, amit látsz mellettük minden fegyvernél gyakorlatilag egy szorzó, minél előrébb van az ABC-ben, annál jobban számít, hogy az adott statra te hány pontot adsz. A csúcs viszont nem az A betű, hanem az S.
Minden fegyver sebzése két összetevős, van egy alap sebzés és a scalingből adódó plusz, ezt a fegyvereknél x + y módon jelzi a játék.
Pl. ha van egy fegyver, aminél C betűt látsz str és dex mellett is, annál mindkét statod pontja ugyanannyit fog számítani, ha 20-20, vagy 30-10, vagy 39-1 az arányuk, akkor is a 40 pontnyi összeggel fogja megszorozni és adja ki az alapon felüli scalingből adódó plusz sebzést.
Ha valaminél legalább két betű különbség van a kettő között (pl. A-C, B-D) annál tapasztalataim szerint a másodikat el is lehet felejteni, néhány esetet kivéve arra kell a pontokat fókuszálni, aminél magasabb a scaling.*
A fegyverek fejlesztése nem csak az alapsebzést növeli, de a scalinget is befolyásolja.
A különböző ash of warok változtathatnak a scalingen.

* A bleed buildupot okozó fegyverek közül sok arcane-re is skálázódik, viszont kevésbé, mint str vagy dexre, de legalább annyira fontos felnyomni az arcane-t is, mert a bleed effect közvetlenül az arcane stattal függ ilyenkor össze.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3026) Bad Pritt válasza Bad Pritt (#3025) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Folyt.

Az nagyon fontos, hogy nem csak a scalinget adó attribútumok, hanem minden stat rendelkezik saját soft és hard cap értékkel, tehát vannak olyan szintjei, amik fölé kevésbé (soft cap) vagy egyáltalán nem érdemes húzni (hard cap), erről itt van egy komment magyarázattal.
Az szintén fontos, hogy a játék elején sokkal többet ér a fegyver fejlesztése inkább. Kezdéskor az alap sebzés és scalingből adódó sebzés aránya olyan 4:1, 5:1 körül lehet, míg a játék végére a scalingből adódó sebzés túl is szárnyalhatja a fegyver alap sebzését köszönhetően az egyre magasabb scalingnek.
Emiatt én mindig a vig, mind, end felé szórom a pontokat karaktertől függően, hogy legalább hp, mana meg stamina legyen elég.

Szerintem nagyjából ennyi az alapok. :D Szintlépéseknél érdemes figyelni, milyen számokat. változtatnak a plusz pontok, mindegyikre rakni anélkül, hogy mentenéd és akkor jobban át fogod látni, mi mit milyen mértékben befolyásol.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3027) MikeWazowski válasza Bad Pritt (#3025) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Hmm, nagyon köszönöm! :R ez is mehetne összefoglalóba. :B

Ha semmi varázslatot nem akarok használni, akkor Te melyiket javaslod? Ruins greatsword vagy crafted bladed sword? Esetleg mást?

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#3028) Bad Pritt válasza MikeWazowski (#3027) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha tiszta strength karaktert akarsz, akkor a kettő közül a Ruins sokkal jobb, sőt, szerintem a legjobb str colossal a játékban. Hiába kell hozzá int, maxra húzva S str scalingje lesz, ráadásul a weapon art is fasza, brutálisan erős.
Én a sima Greatsword nevűt használom, egyrészt mert Berserk, másrészt mert buffolható, alakítható ash of warral.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3029) MikeWazowski válasza Bad Pritt (#3028) üzenetére


MikeWazowski
addikt

:R:R:R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#3030) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Elden Ring solved a 7-year old mystery

Napi érdekesség, a DS3 egyik kivágott bossát ("SnakeSoul") használták fel az Elden Ringben Ulcerated Tree Spiritként. Szerintem nem vagyok vele egyedül, ha azt mondom, jobb lett volna, ha békén hagyják. :D

Nem ez az egyetlen ilyen karakter egyébként, nagyban építkezik a játék a korábbi From játékokra, például egészen meglepődtem, mert elővettem nemrég a DS1 Remasteredet és Sif movesetje sok ponton egyezik Red Wolf of Radagonnal, csak jóval lassabb.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3031) ThySoul válasza Bad Pritt (#3030) üzenetére


ThySoul
senior tag

Mondjuk a wolf nekem egyből leesett hogy Sif, csak modernizálták (gyorsabb lett)

Sok helyen olvastam hogy az újra felhasználás sokakat nem zavart, én húztam nem egy helyen a számat miatta

(#3032) Bad Pritt válasza ThySoul (#3031) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát én 2015 óta nem játszottam a DS1-gyel, szóval nem voltak frissek az emlékek. :D

Sok helyen látom én is a témát, egészen megoszlanak a vélemények. Nyilván copy meg copy között is van különbség, DS1-ből a legjobb példa az Asylum Demon - Stray Demon - Demon Firesage, ahol az első kettő között van elég különbség, de aztán a Firesage egy az egyben Stray Demon tűzzel.
Ugyanígy Cleric Beast meg Laurence párosnál is ment a fika anno, hogy fizetős DLC-hez a reskin elég olcsó húzás, de azért Laurence egészen más boss, totálisan új második fázissal. Iudex meg Champion Gundyr szintén ilyenek, meg van még pár hasonló példa.

Viszont az Elden Ring nem ez a szint, hanem inkább DS2, ugyanúgy rengeteg az újrahasznosított anyag, rengeteg a duo meg gang boss, legtöbbször a mennyiség miatt kell alkalmazkodni, nem az újdonság miatt.
Malenia, Rennala, Rykard, Radahn, Fire Giant, Gideon, Radagon és Elden Beast. Nagyjából ennyi a teljesen egyedi, csak egyszer előforduló bossok listája.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3033) sp8787 válasza Bad Pritt (#3032) üzenetére


sp8787
addikt

Rykard az 1/2 Yhorm + kigyo.

(#3034) Bad Pritt válasza sp8787 (#3033) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Más a moveset.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3035) sp8787 válasza Bad Pritt (#3034) üzenetére


sp8787
addikt

Mas moveset, ugyanaz a gimmick ≠ "teljesen egyedi"

(#3036) Bad Pritt válasza sp8787 (#3035) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A gimmick fegyver az egyetlen közös pont a két harcban, de még az sem 100%-ban ugyanolyan. A boss maga teljesen új.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3037) sp8787 válasza Bad Pritt (#3036) üzenetére


sp8787
addikt

az sem 100% ≠ 100% = "teljesen egyedi"

(#3038) Dlite


Dlite
tag

Prayer bookokat és a coockbookokat hogy tanulom meg? :)

RTX2060 I5-9500

(#3039) Bad Pritt válasza sp8787 (#3037) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Bosst írtam, nem boss harcot.
Meg amúgy ezen logikád mentén mivel a kezdő fegyverrel szét lehet csapkodni bármelyik ellenfelet egyik sem lesz egyedi.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3040) Bad Pritt válasza Dlite (#3038) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Cookbookot felszeded és egyből tudod. Ott lesz minden a crafting menüpont alatt egyből.
Prayerbookot leadod egy incantationnel foglalkozó árusnak, Roundtable-ben is van egy általában, illetve a teknőspápa is elfogadja.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3041) Dlite válasza Bad Pritt (#3040) üzenetére


Dlite
tag

Köszönöm. Ha elfogadja akkor van olyan opció is? Mert Waypoint Ruinban szeretném Sorceress Sellen-nek adni de nincs rá opció.

RTX2060 I5-9500

(#3042) Bad Pritt válasza Dlite (#3041) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ő ilyenekkel nem foglalkozik, neki scrollokat kell adni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3043) Tibor12345


Tibor12345
újonc

Sziasztok!

Olyan problémával találkoztam, hogy mikor a mocsárban kinyitom a ládát, és a csapda elteleportál sellia bányájába, ott a kimegyek, elmegyek a kövi kegyelmi helyre is, ahol story visz majd a kerek asztalhoz, utána nem mutatja a vörös mocsarnal a kegyhelyet, sem a kerek asztali kegyhelyet a map és nem tudok gyorsutazni a selliás területre, csak ha megint az alap teruleten kinyitom a ládát és az elportol.

Valami ötlet esetleg? Válaszokat előre is köszönöm :)

Gyermekes apukaként és dolgozó férjként nem ígérem, hogy percenként figyelem az üzeneteket, de a telefon mindig kéznél van :)

(#3044) Dlite válasza Bad Pritt (#3042) üzenetére


Dlite
tag

Köszi. Odaadtam Roundtable Holdban a "csévónak" Így már meg tudom venni 7000 rúnáért. Mondjuk 23 Faith kell hozzá nekem meg 8 van. :D

RTX2060 I5-9500

(#3045) Garsza


Garsza
veterán

Elindultam ng+ -ban. Margitot és Morgot -ot megöltem. Lucariánál tartok. De közben megöltem Mogh -ot (nem bírtam ellenálni az 1M runanak). Befolyásol ez bármien questet? Szeretnék mindent megcsinálni ennél a runnál.

(#3046) D4v3 válasza Garsza (#3045) üzenetére


D4v3
őstag

A War Surgeon Set-et bukod csak el, ha előtte nem ölted le az invader-eket.

(#3047) Garsza válasza D4v3 (#3046) üzenetére


Garsza
veterán

De megöltem eggyet. Az mindjárt adott is egy szettet.

(#3048) Lefty


Lefty
addikt

Na 74 ora utan tartok a Lake of Rot-nal, ahogy raneztem a guide-ra jo esetben tarthatok ugy a felenel. Irgalmatlan nagy lett ez a map nekem… A masik, hogy ezekbol a fold alatti reszekbol mar nagyon elegem van, mar nem tudom miata lent vagyok. Nokron, majd most volt Deeproot Depths, ahova osszeszedtek a legganebb enemyket, amik eddig voltak (kivetel a nagy kez), Deeproot-nak minden percet utaltam :DDD

(#3049) donki válasza Tibor12345 (#3043) üzenetére


donki
aktív tag

Nem teljesen világos számomra, hogy pontosan mi a problémád. Ha láda által vagy elteleportálva, akkor olyankor van egy olyan büntetés, hogy addig nem gyorsutazhatsz, amíg nem pihensz egy "kegyelmi helyen". Ha a Sellia kristály bányából kijöttél és rákattintottál a site of grace-re, az még nem pihenés, ezzel csak felfedezed a helyet. De ha másodjára is rákattintasz, akkor az már pihenés, a szörnyek is resetelődnek. De persze bármelyik másik site of grace-nél is pihenhetsz, és akkor már tudsz gyorsutazni.

(#3050) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Új karival is a főbossnál vagyok. Most aránylag jobban bejártam a világot, de még tuti nagyon sok minden kimaradt. 10 acsi nincs meg... Abból 3 boss, 2 sárkány, meg Malenia. 5 acsi rejtett akkor az rembrance boss lenne? Tehát kettőről nem is tudok? Kár, hogy az ember nem tudja sehogy, mik maradhattak ki...

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elden Ring
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.