Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elden Ring

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:14:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) siposz válasza Bad Pritt (#3648) üzenetére


siposz
aktív tag

De occult affinityval nincs bleed a curved sword-n, egyet kivéve.

(#3652) Bad Pritt válasza siposz (#3651) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jogos, bleeden volt.

Így nézett ki az egyik, csak itt már egy újraosztás után voltam, azért csak 52 az arc.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3653) Yodamest válasza Bad Pritt (#3652) üzenetére


Yodamest
addikt

És az ilyen karom jellegű dupla fegyvereket nem próbáltad? Nekem most van valami wolverine karmom, az alapból 60-as bleed, de ugye dupla és nagyon gyors is. Az ilyeneknél tetszik az, hogy ugyanúgy R1, R2 marad az ütés és L1 a blokk, fura nekem mindig L1-el támadni, bár biztos megszokható az is.

Még annyi, hogy ha bleed akkor mindig azt látom, hogy dupla fegyver, tehát mondjuk egy szimpla katanával esélytelen normálisan bleedelni? (ha mondjuk pajzsot is hordanék mellette vagy szimplán két kézben fognám a dupla helyett)

(#3654) Bad Pritt válasza Yodamest (#3653) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Azok már nekem tényleg túl közeliek. A késeket se tudtam megszokni igazából, a Clinging Bone-nal próbálkoztam de nem igazán működött nálam.

Nem esélytelen egy fegyverrel sem bleedelni, de 2x110-120 bleed build up mégiscsak jobb, mint egyszer 110-120. :D Igazából a sebesség meg a kombónkénti ütésszám fontos,, a Reduvia pl. ezért pokolian erős szerintem, mert gyors és sokat tudsz vele csapkodni, gyorsabban épül fel a vérzés effekt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3655) kiserik válasza Yodamest (#3653) üzenetére


kiserik
senior tag

Ezek inkább fun fegyverek. Én most a Caestust (boxer) hazsnálom 3. karakternek. Ahogy Bad Pritt is írja, nagyon nagyon közel kell menni vele az ellenhez. Ez alap esetben nem probléma, de nagyobb méretű lényeknél (bossoknál pláne) nagyon kellemetlen. Lép egyet és már szaladni kell utána, mert nem éred el, és alapból nehéz pozícionálni magad. Egyébként tényleg fun, baromi gyorsan lehet ütlegelni vele.

(#3656) Bad Pritt válasza kiserik (#3655) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát meg nem látsz semmit, ha bent vagy mellettük. Ebben a játékban hatványozottan előnyös, ha nagyobb a fegyver (vagyis inkább a reach hosszabb vele), mert annál többet látsz az egész helyzetből.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3657) siposz válasza Bad Pritt (#3652) üzenetére


siposz
aktív tag

Kb mikortól érdemes ráálni bleedre ilyen fegyverekkel?

Most 74. szinten vagyok 40-es dexel. Ha átlövöm bleedre, akkor kb 25 bleed 25 dex jönne ki belőle.

(#3658) Bad Pritt válasza siposz (#3657) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Kezdéstől lehet bleedre gyúrni. Nyilván játékostól függ, ki mennyire magabiztos, kell-e rögtön 40 vigor, 32 endurance, vagy elvan kevesebbel és akkor lehet arcane-re gyúrni.

Én abszolút skipeltem a dexet a játék első felében és az arcane-t húztam 80-ig, teljesen a bleed volt a build alapja, amik meg nem véreztek, azokat skillből relatív egyszerű szétkapni (csontvázak, impek, szellemek, ilyesmik).
Ahogy én emlékszem, olyan 80-90 bleed build uptól indul be a buli, azt már nem igazán szeretik a húsvér ellenségek, 200 fölött meg gyakorlatilag érdektelen a rendes fizikai sebzés, mert minden gombnyomásra fröcsög a vér mindenkiből. :D Alatta inkább csak bónusz a bleed a rendes fizikai sebzés mellett.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3659) Garsza válasza siposz (#3657) üzenetére


Garsza
veterán

Én mostkezdtem egy karakter, annál amint tudtam bledre kezdtem el gyúrni. 46 szintnél vagyok jelenleg. kb. 25 - 30 tól használom a bloody slesh .vel. és azt hiszem 35 nél szereztem be hozzá a Nagakibat.
Igaz én Dex -re kezdtem a gyúrást a vérzés még csak 62 -nél van. De a kezdő területeken azért kevesebb a vérzés ellenálás. 2 - 3 ütés csak hogy bevigyem. És még csak 15 Arcan van nálam.

(#3660) S e t h


S e t h
nagyúr

Let me solo her után szabadon. :DD

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#3661) siposz válasza Bad Pritt (#3658) üzenetére


siposz
aktív tag

Első tapasztalat a bleed builddel: a cruicable knight minden formája immunis rá. :)

(#3662) Garsza válasza siposz (#3661) üzenetére


Garsza
veterán

De az ellen úgy is a nyúlcipő a legjobb ellenszer.

(#3663) siposz válasza Garsza (#3662) üzenetére


siposz
aktív tag

Van ez a roppant újszerű misbegotten + cruical knight duo boss fight, ott sajnos nem opció. Az oroszlán elvérzett pikk pakk, de a hülye lovaggal tele van a tököm.

(#3664) Bad Pritt válasza siposz (#3661) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De könnyen parryzhető legalább.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3665) 7 válasza Bad Pritt (#3664) üzenetére


7
addikt

Bizony. A Crucible Knight duot is parryvel apritottam. Masodikra megvolt.
(szo mi szo, a jatekom elejen egesz sokat gyakoroltam a parryt a Crucible Knightos evergaolben)

[ Szerkesztve ]

(#3666) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Alectoval más is sokat szenvedett? Dual cold katana-val lement végül, de messze azzal szivtam a legtöbbet eddig.

(#3667) S e t h válasza Hunpriest (#3666) üzenetére


S e t h
nagyúr

Lehet van nála keményebb miniboss, de én akkor azzal nem találkoztam.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#3668) Bad Pritt válasza Hunpriest (#3666) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Igen és tegnap jöttem rá DS3 közben, miért. Abban a játékban is vannak hasonló hosszabb kombóval támadó ellenségek (pl. Abyss Watchers a bossok közül, Irithyll-ben a katonák), viszont jellemzően alacsony a poise értékük és nincs hyper armor a mozdulataikon, szóval simán meg lehet szakítani őket, ha jó ütemben reagálsz.

Na most sok sikert az Elden Ringben egy bármilyen Black Knife vagy Royal Revenant támadásainak megszakításához. :D Ezek mintha Sekiro karakterek lennének, csak ott teljesen másképp működik a harcrendszer, ezért nem is lenne feltűnő.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3669) S e t h válasza Bad Pritt (#3668) üzenetére


S e t h
nagyúr

Tegnap kezdtem el a Dark Souls 3-at, megjegyzem nem volt szerencsém korábban a szériához és kellemesen csalódtam mennyire képes betölteni az Elden Ring után keletkezett tátongó űrt.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#3670) Hunpriest válasza Bad Pritt (#3668) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Hát én bátran futottam előle folyamatosan és openingnél meg jött a dual katana. A spectral lance ash of war egész jól működött, azzal is meglett majdnem.

(#3671) Woodslave válasza S e t h (#3667) üzenetére


Woodslave
nagyúr

durva szerintem azon a részen nem is voltam. Néztem hogy lehet feljutni de nem sikerül most már tudom hogy alulról.

Most horizont nyomom, de valszeg újra játszom majd. Azt nem tudom hogy ng+ chill run vagy kezdjem újra. Sajnos túl hülye vagyok ezekhez a játékokhoz azaz vagy str vagy dex eddig terjed a szerepjáték nálam ;] Szóval nem lesz nagy mágus akármi run..

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#3672) Bad Pritt válasza Hunpriest (#3670) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nekem is ez vált be, megszakítani nem lehet, elfutni nem érdemes. Annyi volt a problem, hogy rendszerint egyet tudtam ráütni és baromi sok a hp-ja, szóval eltartott egy darabig. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3673) Bad Pritt válasza S e t h (#3669) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

DS3 sok szempontból jobb, mint az Elden Ring, viszont olyan quality of life fejlesztések vannak ebben a játékban, amik után kicsit adaptálódni kellett a régebbihez. :D
Nagyon érezni, hogy a DS3 még az ősi Souls alapokból építkezik, az ER meg sokkal játékosbarátibb, könnyen használható szeretett volna lenni. Az, hogy on the fly tudsz fejlődni meg alakítani szinte mindent és kb. csak a kovácshoz kell a hubra visszamenni, aranyat ér játékidő szempontjából.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3674) kiserik válasza Hunpriest (#3666) üzenetére


kiserik
senior tag

Flame of the Redmanes-sel nem emlékszem, hogy gondot okozott volna :D

(#3675) PETEE78 válasza siposz (#3661) üzenetére


PETEE78
senior tag

Crucible Knight... A játék elején önszorgalom gyanánt rágyúrtam a parry-re stormhill-ben. Ott találkoztam vele először.
Nem bántam meg, de elhullott pár hajszálam, mire meglett :D

You are being revived

(#3676) ThySoul válasza Bad Pritt (#3673) üzenetére


ThySoul
senior tag

Fegyverfejlesztést visszasírom, ez a smithing stone-os szar hogy mindegyikből 12 darab kell és a sima fegyvereket +25ig húzhatod.... Hányinger

(#3677) Bad Pritt válasza ThySoul (#3676) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Furcsa amúgy, mert sikerült egyszerűsíteni meg bonyolítani az eddigi rendszert. :D Annak örülök, hogy csak kétféle alapanyag van, nem kell sakkozgatni velük, mint a DS1-ben, de az nekem is furcsa, hogy +25-ig kell húzni, ezzel is csak a lootolást erősíti a játék, ha valaki sima fegyvert akar használni.
A másik oldalról meg somberrel fejleszthető fegyverből a 10. órában tudsz már +9-est faragni, szóval az megint egy másik véglet...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3678) DanielLong válasza Bad Pritt (#3677) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ha már itt tartotok, a pajzsot érdemes fejleszteni? Próbáltam, de ahogy láttam, csak a támadás értékét növeli, a védekezését nem, de ez meg így logikátlan... :F

(#3679) Garsza


Garsza
veterán

Mi kell ahoz, hogy például a Duble Slesh AoW Blead -et adó ként tudjam a fegyverre rakni.

(#3680) ThySoul válasza Bad Pritt (#3677) üzenetére


ThySoul
senior tag

Fél óra alatt megvan kB a +9es somber ha nem elsőre játszol ;] sőt, ha csinálod a mohg palace-hez szükséges quest line-t hamar meglesz a +10 is

De egyébként igen, baromi irritáló a +25,főleg ha kettőt akarsz egyszerre használni, somberből max egy óra alatt megvan a 9 darab, simából meg el kell rusholnod a godskin duoig hogy meglegyen a szükséges mennyiség

[ Szerkesztve ]

(#3681) Bad Pritt válasza ThySoul (#3680) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát ha célirányosan mész akkor lehet fél óra, én úgy értettem, hogy játszod a játékot normálisan és egyszer csak azt látod, hogy 9-ig van mindenből, kivéve a 7-es, azért meg gyorsan el lehet ugrani Volcano Manorba.

Én rohadtul azt érzem, hogy Dragonbarrow-t nem oda szánták a térképen, csak ott maradt szabad hely. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3682) wolf13


wolf13
őstag

A játék teljes zenei anyagát magyarok játszották el , tudtátok ?

(#3683) persil válasza wolf13 (#3682) üzenetére


persil
nagyúr

Budapest film orchestra egesz pontosan, szoval az eg vilagon semmi erdekes nincs a dologban.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#3684) wolf13 válasza persil (#3683) üzenetére


wolf13
őstag

Lehet neked nem érdekes , nekem az…

(#3685) persil válasza wolf13 (#3684) üzenetére


persil
nagyúr

Ez a munkajuk es nem egy videki 3 fos rezesbandarol beszelunk.
Nagyobb projekteken is vettek mar reszt.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#3686) DanielLong válasza wolf13 (#3684) üzenetére


DanielLong
senior tag

Ne törődj vele, sok német fórumozás után olyan szép hungarikumnak tűnik ez az "én okos vagyok, te meg nem csak tudatlan, de még fogalmatlan is" reflexszerű kommentelés.

(#3687) Phoen|x válasza wolf13 (#3684) üzenetére


Phoen|x
őstag

Én is olvastam. Le a kalappal. :R

Go Gunners!

(#3688) persil válasza DanielLong (#3686) üzenetére


persil
nagyúr

Nem semmi összefüggést sikerült találni, de legalább beírtál valamit... :U
Nincs egy kis olvasnivaló a NéMeT fórumokon...?

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#3689) sp8787


sp8787
addikt

(#3690) _drk válasza persil (#3688) üzenetére


_drk
őstag

Mesélj melyik BOSS csicskított le, hogy ilyen negatív vagy? :D

(#3691) persil válasza _drk (#3690) üzenetére


persil
nagyúr

Mar vagy egy honapja el sem inditottam, az elott meg laza ~300 ora alatt elporoltam az osszeset "nehanyszor"... :D
Egyedul maleniaval indult szarul a kis kapcsolatunk egyebkent, de neki sem kellett tul sok, hogy alamrendelodjon.

Szrk.: Igen, tobbeket elsore, csak azert irom le, hatha megjelenik hitetlen tamas is brummogni egy sort. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#3692) Bad Pritt válasza sp8787 (#3689) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Van egy ilyen is, ez neked készült, mert gondolom glitchless (még nem néztem végig):

can you beat Elden Ring at level 1 without getting hit?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3693) persil válasza Bad Pritt (#3692) üzenetére


persil
nagyúr

En eleve csak a glitchless-eket tudom "komolyan venni", az ugy tenyleg teljesitmeny.

De ez az ugralok tiz percig egy ajto elott es, ha megadott szogben sikerul, akkor atesek rajta... Ne. :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#3694) Bad Pritt válasza persil (#3693) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát ami ennél a játéknál zajlik any% kategóriában az tényleg súlyos, élvezhetetlen.

Nekem az ilyen challenge runok mindig is jobban tetszettek, tegnap Lobos only shield végigjátszást csinált, csomóan raktak fel videót consumable only-ról, meg láttam két videót, ahol csak seggel, a ground slam meg golden slam skillel vitték végig. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3695) persil válasza Bad Pritt (#3694) üzenetére


persil
nagyúr

Hat igen, nagyon nem mindegy, hogy valaki ezer evig szarakodik, hogy valami hiba menten kihagyja a jatek felet, vagy "szamunkra" hihetetlen megoldasokkal, sok gyakorlas es a jatek behato ismeretevel tolja le ugy, ahogy a legtobbnek sosem sikerulne.

De ez az egesz "any%" egy vicc, ahogy van.
Mar a ds1-ben is volt, aki a terkep alatt setalt vagy 10 percet es ugy skippelte a jatek egy reszet... Nagy teljesitmeny, tenyleg. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#3696) sp8787 válasza Bad Pritt (#3692) üzenetére


sp8787
addikt

Tsuts!

Megmondom oszinten en Gino-rol nem is hallottam addig amig egy fuggetlen szakerto ezt nem mondta rola > Who is the best souls runner?

(#3697) Bad Pritt válasza sp8787 (#3696) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha Faraaz mondja, akkor én is elhiszem. :D Nekem se jut eszembe nagyon más, akinek egy no hit run ennyire effortless lenne.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3698) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Korábban itt is volt kérdés, hogy működik a védelem, mik azok a számok. Itt a körülbelüli formula:

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3699) ThySoul válasza persil (#3693) üzenetére


ThySoul
senior tag

Tegyük hozzá hogy ez is baromi nehéz, anno BB-nél volt egy skip ami tök egyszerűnek tűnt és több óra volt míg egyszer sikerült, de a deathcam skip is rohadt nehéz volt mert egy mozdulattal úgy pörgött a kamera mint az állat.

Én sem élvezem az Any% kategóriákat speedrunoknál, de van bennük bőven munka

(#3700) Bad Pritt válasza ThySoul (#3699) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez is igaz. Átlag játékosnak DS3-ban a Firelink Shrine tree jump vagy itt a Volcano Manor bridge jump is lehetetlennek tűnhet, pedig ezek tényleg ilyen "alap" dolgok sokaknak.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elden Ring
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.