Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elden Ring

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:14:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) Bad Pritt válasza cyberkind (#3500) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nice. Majd javítják. Vagy nem. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3502) ThySoul válasza cyberkind (#3497) üzenetére


ThySoul
senior tag

Elméletileg csak coopban csinálja

(#3503) cyberkind válasza ThySoul (#3502) üzenetére


cyberkind
félisten

Ott is qrva nagy gáz, főleg, hogy állítólag a játék nagyon a multira van kihegyezve, hova fajul ez a játék az idő elteltével. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#3504) ThySoul válasza cyberkind (#3503) üzenetére


ThySoul
senior tag

Eddig is szar volt a játék, nem? ;]

(#3505) cyberkind válasza ThySoul (#3504) üzenetére


cyberkind
félisten

Dehogy, csak nem tartós tej. :D

Paranormal Cocktivity

(#3506) ThySoul válasza cyberkind (#3505) üzenetére


ThySoul
senior tag

Én most akarnék majd hozzá RL1 runban, remélem tényleg csak coopban csinálja (csak skippelnem kell valahogy a puzzle-t előtte a havas területen :N)

[ Szerkesztve ]

(#3507) sp8787 válasza cyberkind (#3497) üzenetére


sp8787
addikt

Nemelyik boss meg 2ik fazisban magatol kinyiffan, elkrjantottak rendesen ezt a peccset.

(#3508) sp8787 válasza ThySoul (#3405) üzenetére


sp8787
addikt

Ez a Serpent-Hunter egy allat! :K

(#3509) persil válasza cyberkind (#3500) üzenetére


persil
nagyúr

Nincs ha, ez egy bug. :)

Elbaszcsiztak.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#3510) sith7


sith7
nagyúr

Hosszabb kihagyás után újra itt vagyok
Megvan a meteorit staff, meg a rock sling varázslat, és fejnélküli Luthel is, lvl 27 vagyok, az alsó sziget megvan, már a legalján vagyok egy kastélyban, ahol van egy tökfejű boss/mini boss, majd fel kell menni a várfalra, és tovább.
A gondom, hogy mire ide eljutok elfogy a mana, és ha visszamegyek tölteni, újraéled mindenki

Kérdésem:
Hogyan/hol tudom a flaskák számát növelni ?
A közelemben van valami ütősebb egykezes int - es kard/fegyver ?

[ Szerkesztve ]

(#3511) wolf13 válasza sith7 (#3510) üzenetére


wolf13
őstag

Tűznél ülve. Arányokat és darabszámot is itt tudod változtatni.

(#3512) Bad Pritt válasza sith7 (#3510) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

El tudsz futni mellettük, nem kell foglalkozni velük.

Flaska mennyiség növeléshez golden seed kell, azt ilyen kicsi arany fák tövében találod.
Lehet növelni a visszatöltendő mennyiséget is, ahhoz sacred tear kell, ami templomromokban van, a térképen elég jól látszanak ezek.
A tenyleges módosítás meg ahogy wolf13 írta.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3513) Phoen|x válasza sith7 (#3510) üzenetére


Phoen|x
őstag

Tudod növelni a darabszámot is (ehhez golden seed kell) és az aktuális alkalommal visszatöltött mennyiséget is (ehhez sacred tear kell). Én próbálom magamtól felfedezgetni a dolgokat, de gondolom tele van a YouTube a lokációkkal.

A kolléga jól írja, tudod módosítani a flaskák megoszlását is, ahhoz nem kell alapanyag.

Go Gunners!

(#3514) sith7


sith7
nagyúr

Köszönöm a válaszokat

A tényleges módosítás megvan, a darabszám növelése kell
Voltam ilyen kicsi fa közelében, körbe is jártam, de nincs ott semmi :F

(#3515) Bad Pritt válasza sith7 (#3514) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mindegyik fa tövében van legalább egy. Vagy belefutottál valami eddig nem ismert bugba vagy már felszedted.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3516) sith7 válasza Bad Pritt (#3515) üzenetére


sith7
nagyúr

Valószínű felszedtem, mert ott nincs már, és 1 - el tudtam a flaskák számát növelni, csodálkoztam is, hogy miért, hogyan :D

(#3517) Yodamest válasza cyberkind (#3500) üzenetére


Yodamest
addikt

"She has never known defeat
so they patched out the bug where people were able to beat her"

ennyi! :DDD

(#3518) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Van arra valami praktika, hogy az ilyen levegőben ragadt lootot hogy lehet felszedni?

Envoy Long Horn, egy órán át farmoltam és nem szeretném itt hagyni, de se lentről, se fentről nem aktív a loot gomb... :U

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3519) Yodamest válasza Bad Pritt (#3518) üzenetére


Yodamest
addikt

asszem ilyenkor ki kell lépni majd vissza és ott lesz a földön vagy a peremnél vagy ha nincs mákod lent a földön valahol (ha nem tátongó űr van alattad)

(#3520) Bad Pritt válasza Yodamest (#3519) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Közben megoldottam unortodox módon, odapörgött alá az egyik kicsi és ráálltam a fejére, úgy fel tudtam szedni. :D

Jöhet a true buborékfújó végigjátszás. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3521) DanielLong válasza sith7 (#3510) üzenetére


DanielLong
senior tag

Annál a résznél én is be voltam szarva :D Ha tovább mész, akkor lesz majd még 1-2 Grace, sokat nem kell már haladnod úgy emlékszem. Intes kard vagy fegyver nem lesz neked egészen a Raya Lucaria akadémiáig, gondolom varázsló alapokon mennél tovább. Vagy fejleszted a kovácsnál a Rapiert / Estocot vagy pedig vársz, míg Stormveil Castle után Rogiertől megkapod az ő +8 Rapierjét. Én ez utóbbit tettem.

A golden seedek helyét meg simán eldenwikin kinéztem, mert nekem az elején nagyon nehézkes volt a haladás nélkülük. A kastély után viszont egész jól tudtam haladni már varázslóként. Érdemes beszerezned majd a Glintstone Pebble skillt, ha még nincs meg, illetve sokszor a Magic Glintblade is rettentő hasznos.

(#3522) ThySoul válasza Bad Pritt (#3520) üzenetére


ThySoul
senior tag

Nem értem mi a probléma, a játék rávezet a kreatív megoldásra ;]

(#3523) Phoen|x válasza Bad Pritt (#3518) üzenetére


Phoen|x
őstag

Nekem pár loot a szakadékban landolt. :))

Go Gunners!

(#3524) Bad Pritt válasza DanielLong (#3521) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az Ivory Sickle meg a Carian Knight Sword relatív könnyen megszerezhető még az Akadémia meg a Caria Manor előtt. Előbbi tök jó a quickstep skill meg a dex C, int C scaling miatt, viszont mivel dagger, bele kell mászni az ellenfelek arcába és csak sima smithing stone-nal fejleszthető sajna, utóbbi egy nagyon szolid kard D-D scalinggel, pusztító, de lassú skillel.

Ami szerintem megérhet egy próbát, az a Lazuli Sword, az Akadémián járőröző kardos-pajzsos mágusok fegyvere. Alap skillje a glintstone pebble, szóval meg lehet azt oldani, hogy karddal-pajzzsal zúzol, de nem kell lemondani a távolsági támadásokról sem, rögtön tudsz lövöldözni fegyverváltás nélkül. Annyi baj van vele, hogy nem fele-fele a fizikai és mágikus sebzés, hanem magasabb az utóbbi, szóval ha valaminek erős a védelme mágia ellen az szar ügy. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3525) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Na ez az Envoy's Long Horn azt gondoltam egy jó kis gimmick fegyver lesz, de a valóság az, hogy ez egy nukleáris csapás nagytestű ellenfelekkel szemben és mellette kalapácsként sem gyenge. :D
Arra lennék kíváncsi, hogy vajon a Winged Sword Insignia talizmán hatással van-e a buborékokra? Mert ha igen, az game changer lehet.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3526) Yodamest válasza Bad Pritt (#3525) üzenetére


Yodamest
addikt

nem tudom mik azok a buborékok, de ha az egy ash of war skillje a fegyvernek akkor szerintem nem fog hatni rá a talizmán, mivel az nem attack hanem skill kategóriának számít

(#3527) Phoen|x válasza Bad Pritt (#3525) üzenetére


Phoen|x
őstag

Jó kis agymenés az a fegyver. :))

Go Gunners!

(#3528) Bad Pritt válasza Yodamest (#3526) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Skillel is működik, viszont úgy néz ki csak melee hit számít... shame.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3529) Bad Pritt válasza Phoen|x (#3527) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nagyon fun. :D
Itt tesztelgettem kicsit egy emberke meg egy troll ellen. A buborékok stagger potenicálja brutális.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3530) Garsza válasza Bad Pritt (#3529) üzenetére


Garsza
veterán

Ez valami RL1 run? Vagy hogy szerezted ezt meg a game ilyen korai szakaszában?
Az élet csíkodból gondolom hogy korai szakasz.

[ Szerkesztve ]

(#3531) Bad Pritt válasza Garsza (#3530) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Annyira nem korai, szerintem a 10. óra környékén lehetek. Kinyírtam Godrickot meg Rennalát gyorsan, összeszedtem a medál két felét, utána egyenes út vezet a fővárosba és ott rögtön van egy nagy dundi, akitől lehet farmolni a fegyvert.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3532) Garsza válasza Bad Pritt (#3531) üzenetére


Garsza
veterán

Nem te írtad pár hete hogy nem szoktál farmolni. ;]

(#3533) Bad Pritt válasza Garsza (#3532) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Rúnát. Fegyvert nyilván kell, ha nem 100% drop és használni akarom. :D

Btw, így 300 óra után tűnt fel, hogy eladásnál a golden rune-okat 1:1-ben váltják az árusok, szóval sokkal jobban megéri szimplán eladni nekik, mint fajtánként elpattintani őket végigvárva a fölösleges animációt minden alkalommal.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3534) ThySoul válasza Garsza (#3530) üzenetére


ThySoul
senior tag

Én RL1 runban 12 óra környékén öltem fire giantet, de ha tudod mit csinálsz egyes szinten is lehet végezni kB 2 órán belül

(#3535) Bad Pritt válasza Bad Pritt (#3533) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Most megnéztem, 8. óránál jár a karakter, szóval kb. hat óra alatt lett meg maga a buborékfújó, csak a fantasztikus open world miatt valszeg többnek érződött. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3536) Forrest Gump


Forrest Gump
tag

Egyszerre haltunk meg Dragonlord Placidusax-al NG+2, a remembrace-t megadta de a rúnákat nem. Vissza nem enged teleportálni a csata helyszínre, nem aktív már az a hely ahol le kell feküdni.
Mapen mutatja a rúnát, de nem tudok odamenni. Akkor ez bukta?

(#3537) ThySoul válasza Forrest Gump (#3536) üzenetére


ThySoul
senior tag

Van ilyen ha egyszerre haltok meg, a runák ott vannak valahol, csak nem lehet felvenni mert nem látod (rennalaval jártam ugyan így)

(#3538) ThySoul


ThySoul
senior tag

Lorettával küzdök RL1 runnál, direkt számolom hányszor spammeli egymás után a mágikus rúd támadást (amikor így egyet ellő feléd a botja végével), 9 a rekord eddig :DD

(#3539) Garsza


Garsza
veterán

Én most indítottam egy új karaktert. Szamurajval indultam. És a pajzsával eléggé kezdek ráérezni a parry -ra.
A cél minél előbb szeretném begyűjteni a Nagakibat. Szerintetek egy átlagos játékosnak hányas szinten van esélye megcsapni yurat?
Ezen a Yura akción kívül szerétnék szép szisztematikusan haladni és mindent megcsinálni. Elsőre nem sikerült nem ismertem ki magam a játékban.

[ Szerkesztve ]

(#3540) ThySoul válasza ThySoul (#3538) üzenetére


ThySoul
senior tag

10 az új rekord ;]

(#3541) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Ezt most abszolút nem vitaindítónak szánom, csak érdekesség.

Végignéztem LilAggy minden boss végigjátszását és kíváncsiságból jegyzeteltem, mennyi is az eredeti boss.
Az elv egyszerű, az számít bossnak, ami életerő csíkot kap alul és az számít egyedi bossnak, aminek a movesetje nem egyezik 100%-ban máséval, tehát pl. a tree avatarok egynek számítanak, de a putrid avatart külön számoltam, mert van egyedi támadása, a sárkányok nagyrésze szintén egynek számít, mert hiába van más-más status effectjük, a moveset azonos, viszont Adula egyedi, stb.
A duo-trio-gang bossokat szintén nem számolom külön, már csak elvből sem, viszont azokat elszámoltam, amik csak szimpla mobok boss harcnak csúfolva, pl. Scaly Misbegotten, Beastman of Farum Azula, Perfumer, stb.

A vége a 165 boss harcból 58 egyedi és ha azt nézzük, mely bossok fordulnak elő tényleg csak egyetlen egyszer a játék folyamán, akkor TheDeModcracy korábbi videójának állítása helyes, 9 darab.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3542) sith7 válasza DanielLong (#3521) üzenetére


sith7
nagyúr

Köszönöm a választ :R
Igen , varázsló alapokon mennék tovább :K

(#3543) Garsza


Garsza
veterán

Be lehet az állítani valahogy, hogy ha rálockolok egy ellenre, akkor harc közben ne váltson targetet magától a játék?

(#3544) wolf13 válasza Garsza (#3543) üzenetére


wolf13
őstag

Tudtommal nem. S régebbi játékokban sem rémlik , hogy lett volna ilyen opció.

(#3545) Bad Pritt válasza Garsza (#3543) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Toggle auto lock on legyen kikapcsolva. Az auto targetet is érdemes kikapcsolni szerintem, sokszor szar célpontot fog be.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3546) Garsza válasza Bad Pritt (#3545) üzenetére


Garsza
veterán

Próbáltam már mind3 opciót kibekapcsolni. De nem segített. Igazából nem is teljesen magától vált targetet, hanem ahogy mozgatom az egeret.
És hát a nyílt világban előforduló boszoknál elég zavaró.

(#3547) Bad Pritt válasza Garsza (#3546) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Na az viszont más, mert akkor te triggereled, hogy váltson. Kontrollerrel a jobb joystickot kell rángatni ahhoz hogy váltson a célpontok között, amivel alap esetben forgunk a karakterrel.
Nem tudom, mi lehet rá a megoldás, önuralom meg izommemória talán, hogy ne mozdítsd az egeret még akkor se, ha őrülten kattintgatsz. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3548) S e t h


S e t h
nagyúr

[Elden RIng - Bleed Builds Just Became Even More BROKEN After Patch | Best New Bleed Build & Skill]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#3549) Garsza válasza Bad Pritt (#3547) üzenetére


Garsza
veterán

Nem a kattintgatástól mozdul. Hanem hirtelen irányváltásnál reflexből próbálom lekövetni a célpontot. És erről nem bírok leszokni.

Más:
Sikeres Parry után mitől függ hogy be e tudom vinni a criticalt? Merrt jelenleg nem mindég történik meg nekem.

(#3550) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Ma sikerült a végére érni a játéknak és ennyire még egy játék végét sem vártam igazából. Szerintem nagyon jó játék a maga nemében az Elden Ring, rengeteg lehetőség van benne karakter építésre, a művészi része pedig kifogástalan. Viszont nem tudom, hogy ti hogyan vagytok vele, de én már marhára untam a végét, szerintem indokolatlanul nagy a térkép és ugyan a tesztek azt hangoztatták, hogy az Elden Ring elkerülte az open world játékok unalmát, szerintem ez nagyon félrecsúszott állítás lett. A probléma szerintem azzal van, hogy kis idő múlva már minden kisebb/közepesebb boss ismétlődik, de nem csak egyszer, kétszer, hanem nagyon sokszor és amikor megölöm a 10. Loretta boss-t is Malenia előtt például, akkor már eléggé alább hagy a lelkesedésem. Pont emiatt szerintem a játék újra játszhatósága is igen kérdéses, persze biztos lesznek mazochisták, akik végig nyomják 10x, de ha valaha is újra játszom a játékot, akkor egy varázsló karaktert csinálnék, azután pedig körül-belül örökre elásnám jó mélyre a lemezt.

Megyen!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elden Ring
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.