Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elden Ring

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:14:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) Bad Pritt válasza Garsza (#2245) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Na, az a parry képesség, mikor a pajzzsal ütöget.
Bal oldalt a bekarikázott részen írja, milyen skill aktív. Ha berakod a no skill ash of wart a pajzsba, akkor a jobb kezedben lévő fegyveré lesz aktív.

Amúgy ha már parry: ha valaki meg akar tanulni ügyesen parry-zni, annak ajánlom Leyndellben a főbejárathoz vezető óriás lépcső bal oldalán chillelő ganajtúró bogarat lecsapni, golden parry ash of wart, amivel rohadt könnyű megtanulni parry-zni, majd ha megy, akkor jöhet a buckler. :)

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2252) S e t h válasza Bad Pritt (#2250) üzenetére


S e t h
nagyúr

Megvan, köszi. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#2253) FlashBird válasza siposz (#2247) üzenetére


FlashBird
tag

Igen, lehet akik játszottak Form játékokkal azoknak semmi meglepő, bár én is elkezdtem a Sekiro-t pcn és amúgy tetszett is, de már elég "későn" fogtam bele így annyira régies volt a graf. hogy nem húzott be annyira, meg ott nagyon érezhető volt hogy egy konzol átirat ami furcsa hatást kelt alapvetően... De visszatérve... Azt sajnálom a legjobban hogy ebből többet kilehetne hozni mint "onetrickpóni", ok meglehetett volna csinálni így is hogy különböző fegyvereket ashofwarozok és cserélgetem közben de az már túl sok kattintgatás lett volna amiközben rushol a boss. Itt valóban arról volt szó story alapján hogy a világ legnagyobb bossaival kerülünk szemben akik mindenféle látványos figurát pakolnak ránk mi meg ugribugriunk összevissza és slashelünk meg 1 valamit tolunk 30x az egy kicsit fura... :D Nekem amúgy az ismétlődésen kívül a Boss-design nagyon bejött, kapásból feltudnék sorolni vagy 10db olyan Boss-t ami emlékezetes, ezekszerint a régebbiekben ezek még jobbak voltak...

presil: Azért ha 7/10-et adok egy játéknak az közel sem rossz játék, ha lesz második része gondolkodás nélkül elkezdem, vagy ha lesz megint Form játék akkor minimum meglesem... + Hozzátenném hogy a végefele csúszott le erős 8asról... Az első 3-4 helyszín pedig inkább 9es... Ha tartják a színvonalat ami valószínűleg +1 év a kiadásig akkor sima 8-9, de így is hatalmas kasza.. :D

[ Szerkesztve ]

(#2254) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Amúgy a GS még mindig rohadt fun. Gyorsulhat a játék, ameddig akar, jöhetnek mindenféle szuperkombók meg unfair játékmechanikák, ha te ezzel megcsapsz valakit, akkor az meg lesz csapva. :D
GS+3 két charged heavy-ből staggerelte Margitot, agyam eldobtam, mikor hallottam a csattanást és összecsuklott a csávó.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2255) batai15 válasza Bad Pritt (#2254) üzenetére


batai15
félisten

Az tuti a GS az GS. Az elején nagyon gondolkodtam hogy milyen kaszt legyen mert nem akartam gs-el menni itt is. De tényleg ha ezzel p@f@n versz valakit akkor pofán meg érzi ,és ez fun .

(#2256) siposz válasza FlashBird (#2253) üzenetére


siposz
aktív tag

Rohadt lassan haladok, szóval még szerintem 2 hónap míg végzek vele, addig nem értékelném a rendess bossokat. A mini-dungeon végi mini-bossok nem hozták a sekiro mini bossok szinvonalát eddig.

(#2257) siposz


siposz
aktív tag

Kérdés:

Most tényleg nincs plunge attack, vagy csak én vagyok béna?

(#2258) Bad Pritt válasza siposz (#2257) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ahogy én észrevettem nincs, a jump attack váltotta magaslatról is.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2259) sp8787 válasza FlashBird (#2253) üzenetére


sp8787
addikt

Van ilyen nem "one trick pony" jatek a genre-ben 2 is, a 2-bol az egyik ennel jobb es nem is kevessel.

(#2260) cyberkind


cyberkind
félisten

Hát srácok, aki az Elden Ring fordítását várja és várta, szerintem nyugodjon le, és rohadt sokára, de valszeg kész lesz, mivel a fordító élete markánsan megváltozott negatív irányba. :(

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#2261) persil válasza FlashBird (#2253) üzenetére


persil
nagyúr

Onetrickpony? Nem lattal te meg akkor harcot ebben a jatekban. :D

Running, dodge, jumping attack, mindbol light es heavy, ezen felul alapbol light es heavy/charged heavy, critical szembol, backstab, ash of war-bol vagy 100 fele, ket kezed van es kezenkent 3-3 fegyver, bombak, ijak, varazslatok(int es faith), doboeszkozok, a fegyverekre mehet vagy 10 fele grease...

Ha itt uncsi/egyhangu a harc, akkor a jatekos tette azza.

Szrk.: A "meta" meg a youtube-on lattam op build-et es egy gombot kell spammelni az megint mas, ez minden jatekban ilyen.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2262) kiserik


kiserik
senior tag

Kereken 100 óra, lvl155 és a kis roninom felült a trónra.

[ Szerkesztve ]

(#2263) FlashBird válasza persil (#2261) üzenetére


FlashBird
tag

A nehezebb boss-k nem engedik meg hogy nekikezdj nagyon figurázni mert egyből büntetnek, sokszor oda sem lehet menni hozzájuk megcsapni mert egyből megkontráznak, vagyis marad a gurulgatásos kontraplay és az 1-2 hit vagy valami skill/spell spam, vagy szellem ultraagro, ami nekem még mindig onetrickpóni ugyanis gyakorlatilag egy dolog ismételgetünk... Mert minek használjam a többi skillt ha úgysem engedi a boss bevinni... Nekem az a abszurd hogy a nagyobb bossok-nak van egy csomó nagyon látványos movementje mi pedig elden lord aspiránsokként gurulgatunk meg 1 hitelgetünk, van aki még pajzsozik is azt szerencsére már az elején eldobtam... Level100 felett már nem bombákat meg késeket szeretnék dobálni 2 gurulás után és egy menekülés után... :D Nézegettem több videot de szívesen megnéznék valami brutál látványos playert aki hogy nyom le mondjuk a top10 boss-ból, hátha kedvet kapok még1 körhöz...

(#2264) Garsza válasza Bad Pritt (#2251) üzenetére


Garsza
veterán

Köszönöm. :R
Mondjuk reménykedtem hogy mindkettő skiljét lehet használni.

(#2265) persil válasza FlashBird (#2263) üzenetére


persil
nagyúr

Tul vagyok nehany Fromsoft boss-on, tudom, hogy mikor mennyire lehet figyrazni. :)

Keseket, bombakat ne hanyagold amugy, magas szinten is baromi hasznos tud lenni, es bizonyos helyzetekben kegyetlen OP.(kukri <3)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2266) belan


belan
addikt

Ma 33 szintet léptem bele húztam 190 körül meg állok akkor már egy nagyon jó kis build lesz így is jó .

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#2267) FlashBird válasza persil (#2265) üzenetére


FlashBird
tag

Kukri helyett Throwing Dagger volt mindig bekészítve és használtam is rendesen... :D A Kukri valahogy nem jött be, aztán rajtamaradtam a daggeren... Egyébként nálam az már sokat dobott volna ha két Ashofwar-t lehet használni egyszerre, például csináltam karmos bloodhound step-es buildet ami elképesztő szórakoztató volt és jól is lehetett vele szaggatni... Viszont lehet konzolon gyorsabban meglehet valósítani a fegyver váltogatás úgy pedig esélyesen sokkal parádésabb lenne a harc.. Viszont hatalmas noob vagyok most jöttem rá hogy kell használni a Pouch-t normálisan level150en ... :DDD Lehet csak nekimegyek NG+nak így...

(#2268) persil válasza FlashBird (#2267) üzenetére


persil
nagyúr

Konzolon nem egy nagy melo valtani, szoval tulkeppen lehet ket ash-t hasznalni, pc-n nem tudom mi a helyzet.

A kukri meg olyan bloodloss-t okoz, foleg a "puha" ellenfeleknel, hogy orom nezni, szemben a throwing-gal, amin semmi passziv nincs es igy szarul is sebez.

Pouch? Hogy ertve hasznalni? Az csak van, nem kell vele nagyon trukkozni. :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2269) FlashBird válasza persil (#2268) üzenetére


FlashBird
tag

Na igen azért ez játszhatóbb dolog lehet konzolon, én bill+egér combot használok amit bekalibráltam, a pouch-ra meg most jöttem rá milyen bill+egér comboval tudom használni a quickitemeket onnan, meg egyáltalán betenni... :D A kukri meg myfail, mert amikor még kisszintű voltam drága volt és rosszul használtam, nagyobb szintem meg elfelejtettem már és maradt a dagger... De pl. pc-n a Moonveil hosszanti vágásához is átkell variálni a dolgokat mert az alap konfiggal nem lehet elővarázsolni... Szóval összességében az értékelésem lehet több lenne ha nem a pc-s verzióval játszok..

(#2270) persil válasza FlashBird (#2269) üzenetére


persil
nagyúr

"most jöttem rá milyen bill+egér comboval tudom használni a quickitemeket onnan, meg egyáltalán betenni."
Jah duh, az ugy mas, nem ertettem mi vele a baj. :D

"az alap konfiggal nem lehet elővarázsolni..."
Jezusom. :D Ilyenkor orulok, hogy megvaltam ettol az egesz szarsagtol evekkel ez elott. :) Ilyen tv-shop szinten, jobb lett az eletem, amiota nem hasznalok pc-t. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2271) Shadowguard


Shadowguard
senior tag

Néha sajnálom, hogy nem videózok, tegnap (is) érdekes dolgok történtek :D
Először a magma wyrm Mt. Gelmiren. Valami beakadhatott nála, mert folyamatosan csak a szaladgálós lávanyáladzós támadását tolta, még P2-re se állt fel két lábra. Meleevel kerülgettem egy darabig, a vége az lett, hogy torrenttel felugrottam egy magaslatra és ledobáltam/nyilaztam fentről. Érdekes volt...
Másik vicces rész a volcano manorban volt. Az egyik kígyóizé elkapott jump attack közben (azt se tudtam, hogy ez ilyet is tud) és amikor eldobott a szomszédos épület belsejében voltam :D

(#2272) FlashBird válasza persil (#2270) üzenetére


FlashBird
tag

Teljesen megértem, most már tény hogy az egér+bill gaming kihalófélben van, egyedül a multi-fps amiknek még a pc a területük de azokat meg egyre gyatrábban fejlesztik(pl. Bf2042). A nevetséges árakról nem is beszélve... Ha nem játszanék multi-fps-el én is felszámolnám a konfigom 70%-át... :D

(#2273) persil válasza FlashBird (#2272) üzenetére


persil
nagyúr

Egyebkent tps-t mindig is fenyevekkel kenyelmesebb volt kontival jatszani, ma mar el nem tudnak kepzelni, hogy mit le lehet szerencsetlenkedni third person jatekokban eger/billel.

Szrk.: Mondjuk mostanra mar fps-t sem jatszanek egerrel, ha lenne ra lehetosegem sem.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2274) donki válasza belan (#2266) üzenetére


donki
aktív tag

Én is hasonló karakteren dolgozok éppen. Most a faith-et akarom 24-re feltolni, mert ad egy 20%-os sebzés buffot 90 másodpercre.

Te is madárra vadászol?

[ Szerkesztve ]

(#2275) persil válasza donki (#2274) üzenetére


persil
nagyúr

Remelem csak felreertelek, de onmagaban a 24 faith az eg vilagon semmilyen sebzes buffot nem ad.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2276) donki válasza persil (#2275) üzenetére


donki
aktív tag

Önmagában nem, de egy seal segítségével igen... (golden vow). De rosszul emlékeztem, 25 faith kell hozzá)

[ Szerkesztve ]

(#2277) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

:D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2278) persil válasza donki (#2276) üzenetére


persil
nagyúr

Igen, tudom, csak az eredeti allitas felrevezeto. :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2279) persil válasza Bad Pritt (#2277) üzenetére


persil
nagyúr

Lol. :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2280) Bad Pritt válasza persil (#2279) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ki fogom amúgy próbálni, hogy a srácok nélkülem is le tudják-e nyomni. Gondolom csak idő kérdése, meg jó ütemben kell mindig behívni őket.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2281) ricpet válasza siposz (#2249) üzenetére


ricpet
tag

A vicc az egészben, hogy i5 2500k procimon és 1660-as kártyámon sokkal jobban futott, teljesen játszható volt max. 1-1 kis mikro lagg :)
Itt meg percenként beesik 20 fps-re, még akkor is, ha csak a térképen megyek jobbra-balra és teljesen mindegy, hogy max-on vagy low-on.

Sokat olvasgattam, hogy van akinak RTX 3090-en is játszhatatlan, 2 napom ráment a mindenféle Youtube videós próbálgatások beállítására, de változatlanul nagyon vacak.

Reménykedek egy jó kis patch-ben. :)

(#2282) donki


donki
aktív tag

Azt próbálta már valaki, hogy ha valami három statra skálázódik, mondjuk E, B és S, az többet sebez a végén, mint ami csak két statra skálázódik, mondjuk D és S? Tehát mondjuk egy Albinauric staff mennyire erős egy arcane karakter kezében?

(#2283) donki válasza Bad Pritt (#2280) üzenetére


donki
aktív tag

Én így öltem meg, és elég gyorsan leverték. Mondjuk ha 200. szinten mész oda, akkor lehet, hogy időpazarlás, de amikor én odamentem, magam sem sebeztem többet mint a hadseregem.

(#2284) cyberkind


cyberkind
félisten

Van ez a Shabiri nevű tag, aki csak áll a havas pályán a garce mellett, de egy tök jó küldit ad (mint a rák a gyomorban), csak szerintem a játék vége előtt kéne megcsinálni, mert utána nem nyílik ki az ajtó, pedig milyen jó volt leszopkodnom magam lentre, csak egy óra szenvedés volt. :))

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#2285) persil válasza cyberkind (#2284) üzenetére


persil
nagyúr

De kinyilik az az ajto, ha jol probalod meg kinyitni. ;)

Egyebkent azert lenne illendo a vege elott megcsinalni a questet-et, mert ez az egyik befejezes(frenzied flame). Ha mar megkaptad az ending-et es vege a sztorinak, akkor ez a quest ertelmet veszti.

Egyebkent nekem kifejezetten tetszett az a resz. Mi nem volt jo benne neked?

Szrk. : Shabriri.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2286) cyberkind válasza persil (#2285) üzenetére


cyberkind
félisten

Már megvan/volt a játék vége, így nem meglepő, hogy nem jött össze, de így is egy jót kaptam, de sebaj, vár már a NG+. :))
Mi nem tetszett?? Oda lejutni azon a módon, oké, hogy van ugrás a játékban, de ez szörnyű volt.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#2287) persil válasza cyberkind (#2286) üzenetére


persil
nagyúr

En szimplan neztem a verfoltokat, azonnal kiderult merre erdemes megprobalni. :D
Ott azt hiszem csak egyszer estem le, nekem kifejezetten feldobta a jatekot az a keves "platformer" resz, ami van benne.
Fenyevekkel jobb, mint a ds-ekben, ahol szinten van par targy, amit csak ugralassal szedhetsz ossze, de az ugras egy szanalmas szar es minden alkalommal total erthetetlen modon gurul egyet a vegen. :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2288) cyberkind válasza persil (#2287) üzenetére


cyberkind
félisten

Persze, fényévekkel jobb, de itt én azt éreztem, hogy ha már van ugrás, akkor kamatostul használja ki a játékos, nehogy már feleslegesen dolgozzanak a fejlesztők. :D

Paranormal Cocktivity

(#2289) persil válasza cyberkind (#2288) üzenetére


persil
nagyúr

Lehet benne van, de ez is ilyen szereted-nemszereted dolog, nekem nagyon bejott. :D Egyebkent egeszen preciz, ha raerzel, meg azert szerencsere annyira nem is volt tuleroltetve, plusz ott a macskatalizman es a dragonball-os felhocske, azok sokat segitenek.

Ja, ha mar ugras! A regi trukk, hogy ledobok egy kovecsket es, ha egyben marad, akkor nem halalos az eses... Na engem annyiszor atbaszott, hogy a vegen a teszt maga az volt, hogy leugrottam es, ha meghaltam...nos, akkor halalos. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2290) batai15


batai15
félisten

Nem értem ezt a fire giantot itt minden cooperatorra azt írja unable summon.

(#2291) persil válasza batai15 (#2290) üzenetére


persil
nagyúr

Idezd meg alexander-t, kis hijan meg tudna olni egyedul is
Vagy hagyd az egesz idezest a francba es pattanj lora.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2292) batai15 válasza persil (#2291) üzenetére


batai15
félisten

Alexandert ? Őt hogy ?

(#2293) persil válasza batai15 (#2292) üzenetére


persil
nagyúr

Be kell menni az "arenaba" es ott van par meterre a bejarattol a sign. FELTEVE, hogy csinaltad a quest-jet es vagy vele ilyen viszonyban.

Mondjuk, aki nem foglalkozott szegeny sanyival, annak nincsen szive! :D ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2294) Bad Pritt válasza persil (#2293) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez amúgy egy jó teszt lesz, hogy ha valaki már a Fire Giant-nél van, akkor Alex hol van jelenleg. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2295) Ctrl+Alt~Del válasza cyberkind (#2184) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

LOL

a legszarabb ritmusú boss az első fázaisban az összes közül

W | W | H | W | W | W | H

(#2296) batai15 válasza Bad Pritt (#2294) üzenetére


batai15
félisten

Eddig az összes helyet be jártam,eddig semmi. :R

(#2297) batai15


batai15
félisten

Meg találtam a rhadan boss areaba van de beszélek vele és semmi .

(#2298) Bad Pritt válasza batai15 (#2297) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Na hát az érdekes, mert ott pont nem kéne lennie. :D
Blaidd volt ott közvetlen a csata után.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2299) persil válasza batai15 (#2297) üzenetére


persil
nagyúr

Ha a radahn harcnal az elesett katonakbol kukazik eppen, akkor utana liurniaban talalod meg, mert megint sikerul beasnia magat, artists shack-tol nem messze. Aztan gelmir-ben furdozik a lavaban, es utana tudod megidezni az oriashoz.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#2300) persil válasza Bad Pritt (#2298) üzenetére


persil
nagyúr

Dede, tomi magat csata utan. :D Csak total beleolvad a kornyezetbe, en is veletlen vettem eszre. Blaidd-tol ot meterre ... :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elden Ring
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.