Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elden Ring

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:14:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) Woodslave válasza Bad Pritt (#3700) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és ezekre hogy jönnek rá? teljes képtelenségnek tartom hogy nem kódbányászattal vagy vmi belsős info. nincs ember aki ezt próbálgatja. :F

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#3702) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Staying On Target | Elden Ring Ep3

Fastest Leveling Ever | Elden Ring Ep4

Két újabb CarbotAnimations rövidke, mindkettő rohadt jó. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3703) Bad Pritt válasza Woodslave (#3701) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Több millió játékosról beszélünk, mindig lesz egy hülye, aki ezekkel próbálkozik és ha egyszer valakinek sikerül valami, akkor utána szájhagyomány útján terjedt az info.

A Great Hollow, Gwyndolin DS1-ben, Archdragon Peak, Midir a DS3-ban ilyenek voltak, valaki felrakott képet/videót anno a netre és futótűzként terjedt utána, hogy mit kell csinálni hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3704) Woodslave válasza Bad Pritt (#3703) üzenetére


Woodslave
nagyúr

tehát azt akarod nekem mondani hogy vki beáll vhova nyomkodja a block gombot hátha onnan elteleportál majd ha elég ideig próbálja. ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#3705) ThySoul válasza Woodslave (#3704) üzenetére


ThySoul
senior tag

Vagy csak blokkolt séta közben valami miatt (akár véletlen) és megtörtént :D

[ Szerkesztve ]

(#3706) Bad Pritt válasza Woodslave (#3704) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A wrong warpot véletlen fedezték fel DS1-ben és azóta a kód része, csak open world lévén ebben a játékban sokkal súlyosabb dolgokat lehet vele művelni.
A zipet nem tudom, hogy produkálták először, de el tudom képzelni, hogy véletlenül történt meg, aztán tesztelgették és végül kiderült, mi is a pontos folyamat hozzá.

Olyan közösségről beszélünk, aminek az egyik tagja 50-szer megütött egy falat és kiderült, hogy tényleg kamufal, csak bugos. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3707) S e t h válasza Bad Pritt (#3702) üzenetére


S e t h
nagyúr

:D :D :D

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#3708) siposz válasza Bad Pritt (#3700) üzenetére


siposz
aktív tag

A tree jump nekem mindig is a legnehezebb boss volt a DS3ban.

Meg a Sekiroban volt 2 baromi nehéz ugrás a tűzdémon szakadékba csalogatásához. Hát ott is beletelt egy óra, mire megcsináltam video alapján.

[ Szerkesztve ]

(#3709) ThySoul válasza Bad Pritt (#3706) üzenetére


ThySoul
senior tag

A zip tényleg így született: valaki véletlen rájött, Dist kirakta YT-re hogy teszteljék az emberek hátha valaki megfejti a titkot mögötte, aztán minden speedrunner elkezdte használni

Egyébként mindent tesztelnek, megjelenés után pár nappal dist meg ela órákig próbálkozott ordina skippet keresni Twitchen több tízezer ember előtt :D

(#3710) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Szeretnék, megerősítést vagy cáfolatot nyerni a gondolatmenetemnek.
A lényeg az volna, hogy érdemesebb Occult Afinitival Bloodlos Buildet építeni mint Blood -val.
Abból kifolyólag gondolom mert, ahoz hogy jó Bleed buildet csináljon az ember minél magasabb Arcane kell.
És az Occult B scalel például Uchigatnánál Arc -ra, Így elég csak Arcra pakolni nem kell Dex -re.
Jó persze Így kevesebb a blood buildupp. De az alsó kép alapján látsik hogy 85 Arcan -nél. 115 vs. 88
Ez azt jelnti ideális esetben hogy például Malikhetnél 575 az ellenállása 5 -versus 6,5 ütés ami gyakorlatban inkáb 6 -vs 7. Cserébe magasabb alapsebzést lehet elérni.
Jó ez a gondolat menet szerintetek?

(#3711) Döglött Róka válasza Garsza (#3710) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A gondolatmenet jo, de a kerdes az hogy mi a fontosabb. Az alapsebzes vagy a bleed. Sztem a status mindig fontosabb. Mivel ha valaki immunis ra, akkor ugyis fegyvert cserelsz.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#3712) kiserik válasza Garsza (#3710) üzenetére


kiserik
senior tag

Minden tőled függ. Működik a pure bleed build arcane+occu. Működik a pure dex build dex+keen+katana az alap bleed miatt. Működik a dex+arcane+blood affinity, egy kicsit univerzálisabb, ha bleed immun az ellen.

(#3713) Garsza válasza kiserik (#3712) üzenetére


Garsza
veterán

Szerintem rosszul írtad. Az Occult az univerzálisabb nem? Mert magasabb az alap damage.
Találtam most egy jó calkulátort, és szerintem az Occult a legjobb afinity. 140 szintél majdnem ugyan annyi damaget lehet belőle kihozni mint a Knee -nél de dupla annyi bloodbuildup. A bleed afinity -nél sokkal kevesebb damage de 25 -vel magasabb bludbuildup. Nagakiba -val.

Bllod
Keen
Occult

(#3714) 7 válasza Garsza (#3710) üzenetére


7
addikt

Szerintem túlgondolod. Mindhárom verzió működőképes, használd a neked leginkább tetszőt.

Még egy dolog, amin gondolkozhatsz: Valószínűleg ahogy egyre messzebb jutsz a játékban, egyre többször kerülsz olyan helyzetbe, hogy nem ideális az épp nálad levő szett; szerintem vedd figyelembe azt is, hogy ha esetedben épp bleed-immunis ellenféllel találod szemben magad, akkor mihez kezdesz. Nézd meg, hogy egy olyan felállásnál a statjaid elegendőek-e egy neked tetsző fegyver hatékony használatához.

Én a helyedben nem analizálnám túl a játékot. Minmaxolás helyett nekem a "puding próbája az evés" megközelítés itt jobban működött.

[ Szerkesztve ]

(#3715) Bad Pritt válasza 7 (#3714) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát meg azt is tegyük hozzá, hogy on the fly midnen grace-nél full ingyen tudsz alakítani mindent ingyen, Rennalánál meg végigjátszásonként 15-ször lehet pontokat újraosztani. Gyakorlatilag nincs buildelés a játékban.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3716) Garsza


Garsza
veterán

Az előző okfejtésemhez ezt még hozzáfűzné. 150 szinten gyakorlatilag minden bosznál jól működik az Occult -os bloodloos.
Nagy előnye hogy csak két statra kell koncentrálni ponosabban 2 és fél. Vigor, Endurance, Arcane.
[link]

(#3717) Kai_Rong


Kai_Rong
senior tag

Igy kozel ket honappal a megjelenes utan en is raszantam magam a jatekra, felbontottam a launch editiont. Eddig teljesen okes, most vagyok Stormveilben. A Nioh es a Sekiro utan szabadon szamurajt inditottam, eleg decent kasztnak tunik.
Remelem, ezt a darabos lassu dodge-ot meg fogom szokni, ettol a DSben is hulyet kaptam. Sokkal lassabbnak tunik a harc, mint a Niohban meg a Sekiroban :(

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#3718) D4v3 válasza Kai_Rong (#3717) üzenetére


D4v3
őstag

A Sekironál gyorsabb ugyan nem lesz, de az equip load-ra oda kell figyelni. 30%-os arány alatt a leggyorsabb a gurulás (és messzebbre is megy, kicsit hosszabb iframe mellett), 30-70% között szinte ugyanaolyan a karakter mozgása, mint light loadnál. 70% felett viszont már belassul a dodge és a stamina regen is.

[ Szerkesztve ]

(#3719) pandras83 válasza Kai_Rong (#3717) üzenetére


pandras83
senior tag

Nézz utána a quick step ashes of warnak, nekem az mentette meg a játékot. Szamurájnál jól jöhet bleed mellett. Csoportos ellenfelek ellen nekem kevésbé hatékony mert rossz irányba ugorva lecsapnak, de 1v1-nél eléggé életmentő a az elején.

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#3720) Döglött Róka válasza Bad Pritt (#3715) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Szerintem valami zavar van nalad a build fogalmaval kapcsolatban :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#3721) wolf13


wolf13
őstag

Van olyan questline amit ha teszem azt ugyan annak az illetőnek csinálom, s nem megfelelő sorrendben, akkor valamelyiket már nem tudom megcsinálni ?

Konkrétan Blaiddre gondolok. A Ranni-t lassan befejezem, de most tudtam meg, hogy lehetett volna mellette harcolni Forlorn Hound Evergaolnál, Vagy ez utána is menni fog ?

[ Szerkesztve ]

(#3722) siposz válasza wolf13 (#3721) üzenetére


siposz
aktív tag

Hát ha valakit már kinyirtál, akkor aligha tudsz segítséget kérni mástól a kinyírásához.

(#3723) Bad Pritt válasza Döglött Róka (#3720) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nincs.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3724) persil válasza Bad Pritt (#3723) üzenetére


persil
nagyúr

Attol, hogy barmikor egy kattintassal meg lehet valtoztatni, az meg build marad, egyaltalan nem attol fugg, hogy mennyire szenvedos atoperalni a karit. A kollega csak erre gondolt.

Szoval de, van buildeles a jatekban(lol, hogyne lenne?!) meghozza tizszer komolyabb, mint mondjuk egy witcher-ben, csak megkonnyitettek a respec-et.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#3725) sp8787 válasza persil (#3724) üzenetére


sp8787
addikt

Ez nem csak az atoperalasrol hanem az elkeszitesrol(build) is szol.

Itt cca ugy nez ki a "build" mintha egy kalandjatekban kicsereled a pistolt auto rifle-re.
Es akkor az mar egy masik build loller.
Aki ezt "build"-esnek gondolja haaat egeszsegere.

(#3726) Kai_Rong


Kai_Rong
senior tag

Godrickot atsegitettem a tulvilagra. Meglepoen konnyu volt, Margitnak egy parszor azert neki kellett menni, Godrick meg masodjara meglett. Ezek a Stormveil Knightok normalis, hogy ennyire bivalyerosek? Eddig ezek adtak fel a leginkabb a lecket, az alabardost meg csak-csak, de a kardos + pajzsos vallalhatatlan. A sotet szobaban ahol a rusty key volt vagy husszor probaltam meg leolni, de aztan meguntam es folytattam a dungeont.
A jatek elso feleben hol erdemes runakat farmolni, illetve hol lehet jo cuccokat talalni? Elsosorban katanat, illetve armort keresnek, meg mindig a kezdo felszereles van nalam, sajnalom az alap kardra elszorni a smithing stone-t. Kicsit low levelnek is erzem magam igy 27es szinten, fel kene combosodni :D

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#3727) Bad Pritt válasza Kai_Rong (#3726) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Uchigatana van Stormhillben a Deathtouched katakombában.
Armorból ha nem dobtak semmit a mobok, akkor az ikernyanyáktól meg lehet venni a lovag páncélt, az elég fasza early-mid game.

Farmolni szerintem nem érdemes, ha kitakarítod Limgrave-et, Weeping Peninsulát, Stormveil kastélyt és nem veszítesz sok rúnát, akkor elég jó szintben tudod Liurniát kezdeni. Vannak helyek, hol sok koporsó van szépen egymás mellett, ezeknél elég sok golden rune-t össze lehet szedni.
De persze majd mindjárt jön valaki, hogy lövöldözgesd a madarakat egy szakadékba 10 órán át és akkor leszel erős meg kívánatos. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3728) Garsza válasza Kai_Rong (#3726) üzenetére


Garsza
veterán

Katanáért Yurat is leölheted ha nem akarod a questjét vinni. Ő dob Nagakibát.
Farmolni mit érdemes arról sok videó van youtuben.

(#3729) Döglött Róka válasza sp8787 (#3725) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Vannak bajok. Respecelni az egesz ds szeriaban lehetett. Akkor ott se voltak buildek? :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#3730) Bad Pritt válasza Döglött Róka (#3729) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

DS2-ben meg DS3-ban tudtál csak, ráadásul limitált számban csak.
Demon's Souls, DS1, BB rendes rpg-k voltak szerencsére következményekkel. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3731) Döglött Róka válasza Bad Pritt (#3730) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Itt is limitalt szamban lehet csak tobbszor, mint az eddigi reszekben. Kicsit a "szar is izetlen" mar, amit eloadsz. :)

A respec egy quality of life huzas, attol meg vannak buildek a jatekban. Nem attol tru rpg valami, hogy szopat ahol lehet es "vannak kovetkezmenyek". :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#3732) sp8787 válasza Döglött Róka (#3729) üzenetére


sp8787
addikt

Nincsenek build-ek, csak character-ek meg setup-ok, egyszeru okbol mert nincs loot-rendszer plusz lehet respec-elni.

Van olyan jatek ahol vegtelen szamu respec van megis vannak build-ek.

(#3733) _drk


_drk
őstag

De akkor se tudsz sok buildet nyomni mert a nyers anyag véges! És nem NG+, hanem közben örülsz ha egyet tudsz upgradelni.
3 fegyvert tudnék level 8ra,meg vagy 2őt lvl 23ra most már a vége felé, hogy a Boss-ok töke alá is benéztem :D

(#3734) kiserik válasza sp8787 (#3732) üzenetére


kiserik
senior tag

Én most egy int alapú melee ""buildet"" csinálok. Akkor ez most melyik character, milyen setup? Kezdem elveszíteni a fonalat lassan.

(#3735) persil válasza sp8787 (#3725) üzenetére


persil
nagyúr

A build egyaltalan nem az elkeszites, hanem a milyen fegyver, milyen skill, milyen augment, milyen buff, milyen debuff, milyen passziv, blabla.

Nincs itt semmilyen loller, csak tisztaban kell lenni a fogalmakkal.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#3736) persil válasza Döglött Róka (#3729) üzenetére


persil
nagyúr

Engedd el. :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#3737) sp8787 válasza kiserik (#3734) üzenetére


sp8787
addikt

Honna tudjam? A te karaktered.
Gozom nincs ,hogy no/ferfi,piroshaju..etc, milyen fegyvert nyomtal a kezebe...etc sallangok.

Remelem azert rendesen megtervezted a StatSimulator-ban es nem kell majd ujrakezdeni.
Vagy hetekig farmolni hozza vmit ,hogy osszealljon a "build".

(#3738) Döglött Róka válasza persil (#3736) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#3739) persil válasza Döglött Róka (#3738) üzenetére


persil
nagyúr

:D Hibatlan.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#3740) KraX


KraX
őstag

Sziasztok. Mar kb egy honapja jatszok az Elden Ringgel es nagyon lassan haladok, nem kapkodok, teljes egeszeben ki akarom elvezni a jatekot es egyebkent ez az elso souls jatekom. Tegnap lettem 100-ik szintu. Egy int alapu, kozelharcban moonveil + uchigatana parossal kuzdo, tavolrol pedig varazslatokkal operalo karakter mellett tettem le a voksot. Ossze vissza koboroltam a jatek elejen ezert nem is az ajanlott utvonal menten haladtam sokaig, inkabb felfedeztem a vilagot. Altus Plateura meg csak tegnap este jutottam el, cserebe viszont a melysegben levo varosok nagy reszet mar felfedeztem magamnak. Alapvetoen azert inditottam int alapu karaktert mert mint irtam kezdo vagyok ebben a stilusban es kontrollerrel sem vagyok annyira gyakorlott meg (PC-n jatszom bar megvan ps4-re is a game). De most, hogy +9 lett a moonveil es az uchigatana is +18 mar (frostos) igy sokszor megyek be kozelharcba, persze igy is van amit csak nehezen tudok abszolvalni de nem jellemzo. Pl a dupla gargoyle fight a fold alatt ezzel a karakterrel (+mimic) masodikra vaj siman lement ami sok melee karakternek gond, ellenben a fia’s championokkal vert izzadtam mire sikerult. Utana a lich sarkany megint elsore elpusztult. Siman lehet, hogy nem jo strategiat kovetek egy-egy boss harcnal es sajat magamnak nehezitem meg a harcot. Mindenesetre hihetetlen ez a jatek. “Oreg” vagyok mar es keves game tud lekotni, ket harom evente jon ki olyan title ami lekot. Raadasul meg 1x evig mmo-oztam is ami sulyosbito tenyezo es utana a single jatekok nem tudtak mar megszolitani (mar tiszta vagyok egy eve :D) de ez a game valami fenomenalis. Tudom a hc souls playereknek nem jon be az OW de en mint masik oldalrol erkezo gamer, szamomra hihetetlen mennyire betalalt igy a jatek. Nekem nagyon bejon, hogy nyilt a vilag es oda megyek ahova akarok benne, zsenialis ezzel a featurerrel a game. A csatakat is gyakorlatilag barhogy megoldhatom ahogy tudom vagy ha tul nehez akkor arrebb megyek es visszaterek kesobb. Az environment art pedig hihetetlen. Sokszor olyan mintha egy Szasz Endre festmeny kelne eletre karoltve a gyonyoru hatter zenekkel. Zsenialis. Biztos sok hibaja van a gamenek ha souls player szemszogbol vizsgaljuk de nekem mint ex-mmo player ezek nem fontosak, nem zavaroak. Vegig olvastam egyebkent azt 3xxx hozzaszolast es sok informaciot meritettem innen, ezert koszonet nektek. Tovabbi jo kalandozast annak, aki meg aktivan jatszik a jatekkal. :R

[ Szerkesztve ]

For the God Emperor!

(#3741) siposz válasza KraX (#3740) üzenetére


siposz
aktív tag

Én is a hétvégén értem el Altus Platot, egyelőre 72. szint. Az hogy a játék szép és hangulatos, és nagyon jó felderítgetni az open world-t azt senki se vitatatta. De az open world nekem egyelőre nem hozza a klasszik souls pálytaervezés, csak érjem el a kövi checkpointot érzés.

A storm kastély az igen, de a többi része egyelőre nem.

(#3742) Yodamest válasza KraX (#3740) üzenetére


Yodamest
addikt

Az írásod eleje kb mintha én írtam volna :) sok az egyezés: én is nem rég rebirtholtam és csináltam Moonveil + int varázslós, közelharci karaktert (aztán meglett a Darkmoon GS azt cserélgetem néha a Moonveillel, hogy változatosabb legyen, kb ugyanolyan jók), +9-en van ugyanúgy a fegyó, meg a scepter is, nemrég mentem át én is így kissé megkésve altus plateaura, a föld alatti részek mind ki lettek pucolva.

A felhúzott Moonveil meg úgy ez az egész int alapú build nagy gamechanger lett nálam, (közben a mimic tear is meglett az se rossz). Mióta újraosztottam a pontokat és kialakult ez a felállás, mintha más játékkal játszanék, minden boss vagy 1. de max 2. próbára megvan. Eszméletlen durva lett a karakter, Fia küldetéssori végi ős sárkány (valami Naxxrax) vagy a nagy csápos void boss, bárki azonnal fekszik azóta. Valszeg faithben is meglehet csinálni hasonlót, vannak már kiváló faith fegyóim is, de ez most annyira bejön, meg annyi jó intes fegyver van a játékban, hogy szerintem ez marad már örökké. Blaidd Royal Greatswordje is elég ígéretesnek tűnik. A játék egyértelműen úgy van felépítve, hogy vagy int vagy faith irányba érdemes legyen elmozdulni, az igazi erő ezekben van, pure str, dex már a múlté. (bár korábban rájöttem volna :DDD )

(#3743) Yodamest


Yodamest
addikt

Újrahasznosítot bossok téma:

Most vagyok kb a Capitalnál, már találkoztam azért pár régi ismerős bossal a játék elejéről, legutóbb talán a dupla sentinel volt ilyen, meg Godrick. Engem ezek nem tudnak zavarni, sőt azért is akarok erről írni most, mert szerintem ez teljesen tudatos koncepció és nem feltétlen (csak) a lustaságnak tudható be.

Van ennek az egésznek egy olyan vetülete is, hogy segít éreztetni a relatív erőszintbeli változásodat azáltal, hogy egy ilyen korábban már esetleg nehezen legyőzött ellenfelet újra eléd tesz. Amennyiben ugyanazon bossok, minibossok valós másai ezek, nincs hp, sebzés módosító rajtuk, élmény érezni, hogy mennyivel erősebb a karakterem, mennyit fejlődött, mutat egy bejárt utat. Mert szerintem az ellenkezője is káros tud lenni, amikor az történik, hogy a játék csak új és csak egyre erősebb ellenfeleket tesz eléd, ezáltal mindig úgy érzed, mintha egy helyben topognál, soha nincs meg az a "fú na most odaverek" feeling. Szerintem az is el tudja rontani az élményt és kellenek ezek a visszatérő ellenfelek, hogy mutassák, honnan hová jutottál el, szóval látok ebben egy ilyen megfontolást is, peace!

(#3744) Döglött Róka válasza KraX (#3740) üzenetére


Döglött Róka
veterán

"Tudom a hc souls playereknek nem jon be az OW" - hc souls playerek, pffff. DS triologia + Sekiro oda vissza megvolt. A 3 DS játékban úgy össz 1000 órám lehet, jó sok pvp-vel. Bejön az OW. Ha valahol túl nagy pofont kapsz, mész más irányba. Nem kell farmolni a szintet csak mész. Ez egy fasza változtatás ami rengeteget elvesz a játék monotonitásából. Szerintem max a "régenmindenjobbvolt" barmok nyígnak miatta.

És Yodával is egyetértek. Nem elsősorban lustaság a bossismétlés. Elég jó egy "na gyere te szerencsétlen" felkiáltással leverni egy ulcerated tree spiritet harmadjára úgy, hogy először csak néztél, hogy mi a szart csinál.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#3745) pandras83


pandras83
senior tag

Tapasztaltabb játékosoktól szeretném kérdezni, hogy ez a kezdőnek minősülő confessor milyen irányba haladjon a pontjait illetően, ha az alábbi módon szeretném folytatni:

- Maradna a pajzs+kard, nem szeretnék kétkezes fegyót (most no skill van a pajzson, de lehet hogy vissza kellene állni a parry-re... A fegyók közül a boradsword +3-as, de az Uchigatana a vérzés miatt vonzóbb, de még friss az élmény, csak tegnap szaladtam ki vele sikítva a Deathtouched Catacombs-ból. Még az ajtót is sikerült kinyitni a bosshoz, de nem mertem bemenni.
- A megszerzett tűzgömb igét minél erősebbre fejleszteni. Ehhez inkább faith vagy int vagy arcane?
- Lovon maradni minél tovább harcban. (ehhez kell magas dex?). Az endurance mikor fontos?

Eddigi kedvenc ashes of war-ok: quickstep, bloody slash (elvesz a hp-mből, de nagyot sebez), determination. 3 dungeon boss leverve, de komolyabb kezdő bossok vagy Margit közelébe se mentem még, Roundtable-t viszont meglátogattam a tűzlabda miatt).
Apropó dungeon boss: a Runebear a barlang mélyén a szűk barlangjában nem kis meló volt, továbbá nem értettem hogy a harc közepén hogyan sebeztem én vagy a summoned medúza pajti hirtelen rajta egy óriásit. A katanával quickstep+dodge+light attack csapkodás ment és közben a medúza köpködte, de a harc hevében nem értettem hogy mi veszi le hirtelen a medve hp csíkjának a negyedét és mitől fekszik magatehetetlenül. Lehet hogy a vérzés sebzés skálázódott vagy fokozódott valamitől? Azt mondják ugye, hogy ha nagy falat egy boss és sokadjára sem tudod hogy hol a hiba akkor érdemes továbbálni, de itt pont azt nem értettem, hogy mitől ment jobban hirtelen.

Mindent összefoglalva egy kiegyensúlyozott confessort szeretnék, aki meg tudja védeni magát és sebez is jobb kezes weaponnel de a mágiához is konyít valamelyest.

DS és ER noob vagyok, légyszi eszerint kezeljétek a kérdéseket. :-)

Cyberfuck Patchrunner

(#3746) Döglött Róka válasza pandras83 (#3745) üzenetére


Döglött Róka
veterán

A kaszt a jatek elejen csak az elso 10 szintig szamit. Valojaban azt csinalsz amit akarsz :)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#3747) Bad Pritt válasza pandras83 (#3745) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Általánosságban: minden eszköznek, amit használsz van egy követelménye és mindegyik scale-el valamelyik attribútumodra. A második képen látod, hogy a broadswordnál 10 dex, 10 str kell ahhoz, hogy effektíven tudd használni és D-D a scaling erre a két attribútumra, ezek a betűk egy szorzót jelentenek tulajdonképp, minél előrébb van az ABC-ben, annál magasabb a szorzó, illetve a csúcs az A felett az S scaling. Az attack power szekcióban látod azt, hogy egy-egy fegyver mennyit sebez önmagában és mennyi sebzés adódik a scalingből, tehát ennél a kardnál 116 az alap sebzés és csak 40 a str és dexből adódó scalingnek köszönhető sebzés.
A varázslatoknál szintén játszik ez a mechanika, viszont van benne egy csavar, mert nem maga a sebzést okozó varázslat scale-el bizonyos attribútumokra, hanem a varázslatokhoz szükséges eszköz: minden incantation típusú varázslathoz kell egy seal(pl. az a finger seal, amit te is használsz) és minden sorcery varázslathoz kell egy staff. Ezekből csomó féle van, a kezdő finger seal egy overall szolid kis cucc, sokáig el lehet vele lenni. Ezeket a sealeket meg staffokat tudod fejleszteni ugyanolyan módszerrel, mint a kardot és így fogsz többet sebezni (vagy nagyobb buffot adni) a varázslatokkal. Minden eszközre igaz, hogy a fejlesztéssel együtt a scaling is egyre jobb lehet.
Incantation típusú varázslatokhoz hagyományosan faith kell, míg sorcery-hez intelligence, szóval ahhoz, hogy a Flame Sling erősebb legyen, a finger sealt kell fejlesztened és faith-re kell majd pontokat raknod.
Ebben a játékban a status effectek többsége (bleed, poison, frost) összefüggésben van az arcane stattal, ami úgy működik, hogy ha a fegyver scale-el arcane-re, akkor az arcane-re rakott pontokkal nem csak az alap sebzést fogod növelni, hanem a status effect is erősebb lesz. Hosszútávon fontos, a játék elején egy confessornál szerintem vannak lényegesebb attribútumok.

Lóháton történő harcot nem befolyásolja igazából semmi.
Endurance növeli a staminád mennyiségét és az equip loadot, szóval elég fontos. Stamina ugye mindenhez is kell (a zöld csík), az equip load meg az egyik legfontosabb stat a játékban, ezt az első képed base stats részén látod középtájt, a működése rém egyszerű: adott egy össz load, amit a karaktered elbír (nálad ez 54.5) és van egy load, amit te ráraktál a karakteredre, (43.1) és ebből kalkulálja a játék, hogy melyik equip load kategóriába esel: light, medium, heavy vagy overload asszem az utolsó, de oda senki sem merészkedik Iron Pineapple kivételével. :D
A lényeg, hogy igyekezz elkerülni a heavy load és felette kategóriát, mert akkor lassabban és rövidebb távolságra gurulsz, illetve kevesebb lesz az invincibilty frame gurulás közben (az a frame mennyiség egy animáció közben, amíg sebezhetetlen vagy, pl. lehet észrevetted már, hogy mondjuk ajtónyitás vagy site of grace aktiválás közben nem tudnak megütni, na ott a teljes animáció minden képkockája iframe).
A számítás egyszerűen működik, a karakter max load mennyiségéhez képest százalékosan figyeli a játék, mennyit pakolsz a karakteredre: 30% alatt light load (rhadt messze gurulsz sok iframe-mel), 70% alatt med load (a játékosok oroszlánrésze ezt célozza meg, nem kell lemondani stílusos páncélokról és fegyverekről) fölött heavy. Jelen esetben 54.5-nek a 70%-a = 38,1, ezt kéne megcélozni szerintem. A képen jelölteknek van súlya, ezekkel kell sakkozni, hogy beférj alá:

Persze maradhatsz heavy load kategóriában, csak nehezebb lesz a játék meg elég más hozzáállást követel, nem ajánlott.

A medvénél valszeg a vérzés miatt ment le annyi hp, elég broken mechanika szerint működik a Souls sorozat kezdete óta: egy státusz csík nő minden ütéssel a medvénél, ha az tele lesz, akkor a hp-ja 30%-át veszíti el.

Amit tuti csinálnék a helyedből, hogy felfejlesztem a finger sealt +3-ig, kukáznám a három fegyveremből kettőt, a quick slot itemek közül szinte mindent, mert egy örökkévalóság, mire végigpörgeted őket és van egy gyorsmenü (Xbox kontrollerrel az Y), ahova bármit rakhatsz és négy dolog rögtön elérhető.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#3748) Lefty válasza KraX (#3740) üzenetére


Lefty
addikt

Szia,
hasonlo cipöben jarok en is, engem is nagyon beszippantot es en is nagyon sokat maszkaltam, minden füszal möge beneztem item miatt. 92 ora utan jutottam most at a Mountaintops of the Giants reszre es picit elfaradtam mar, bar tovabbra is fantasztikus az atmoszfera es ilyen jatekelmenyt semmilyen jatek nem tud adni.
Ennek ellenere kicsit ugy vagyok vele, hogy irgalmatlan hosszu es talan tul nagy a map, meg innen is egy csomo hatravan (a terkep guide-ot muszaj követnem, mert nem tudtam, hogy milyen sorrendben erdemes haladni regiorol regiora).
Egyelöre nem erzem, hogy en ennek egy NG+ kereteben megint nekiallnek, egyszerüen tul hosszu, kiprobalhatnek majd mas karaktert es mas fegyvert, de nem tudom az meddig kötne le. Most dex/str faith karakterem van, attol függöen, hogy str-faith vagy dex-faith fegyver van nalam - itt megragadnam az alkalmat, hogy megemlitsem a halo scythe fegyvert, ami szerintem nagyon alul ertekelt, keves guide-ban latom, a holy dmg-es special ability nagyon nagyon jo. A blasphemous blade-et többször le kell cserelnem meg mindig erre, mert a holy sokkal több minden ellen jo, mint a fire sebzes, illetve a blasphemous special skillje rohadt lassu szerintem, es a fegyver alaprange se olyan nagy.
Masik amit eszrevettem, hogy en szerintem az elmult 70 oraban nem craftoltam az egvilagon semmit, annyi alapanyagom van, mint az allat, de nem tudom mire kellene, semmire nem volt pluszban szüksegem...

[ Szerkesztve ]

(#3749) Phoen|x válasza Bad Pritt (#3747) üzenetére


Phoen|x
őstag

Szép leírás. :R

Go Gunners!

(#3750) pandras83 válasza Bad Pritt (#3747) üzenetére


pandras83
senior tag

Köszönöm a kimerítő választ, ez kb olyan érzés volt elolvasni, mint megtalálni az egyik árusnál a lámpást, amit az övemre téve nem kellett többé a sötétben botorkálnom a patkányok között :D :R

Cyberfuck Patchrunner

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elden Ring
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.