Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu



Utoljára frissítve: 2016. 08. 20.
Egér vásárlásához: Milyen egeret válasszak?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) atee válasza Zaied (#5500) üzenetére


atee
őstag

Hopp! Bocsánat ez valahogy elkerülte a figyelmemet. Pedig még a keresőt is használtam néhány szóra :B

D-day 2002-01-04 01:54

(#5502) Zaied válasza atee (#5501) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Előfordul az ilyesmi :)

(#5503) gabro0 válasza Lajtorja (#5434) üzenetére


gabro0
őstag

Úgy látom a szűkebbet forrasztottad be, próbáltad esetleg a másikat is? Rendelni akarok én is pár darabot, azért kérdezem :D

(#5504) gabro0


gabro0
őstag

Roccat Kone Pure Owl-eye egereremben szeretném cserélni az összes kapcsolót. Vettem japán Omronokat, az egyik főgombot már ki is forrasztottam. Most nézem a középső gombot, ennek valami emelvénye van (itt a [kép] bal oldalán látszik). Ezt hogy lehetne kicserélni?

Azt hittem vmi hotswapes dolog lesz, de nem, mert feszegetésre kijöttek az elektródák a kapcsolóból. Az emelvény nem sérült, de akkor ha nem így, hogy van rögzítve :F

(#5505) Lajtorja válasza gabro0 (#5503) üzenetére


Lajtorja
aktív tag

Igazából az egyik változat forrasztásmentes lett volna, de ott ahol túl jól operáltam az ónszívóval ott átesett furaton. Ha tudod, akkor mérd le mekkora kell és szerintem rendelj inkább két méretben, esetleg pár darabbal többet is.

--- ---

(#5506) gabro0 válasza gabro0 (#5504) üzenetére


gabro0
őstag

Úgy látom dobragab is belefutott ebbe a középső gomb csere problémába. Az Omronnak nincs ilyen hosszú lábú kapcsolója, csak hajlított (D2F-01F-A(1)), amit kiegyenesítve úgy néztem pont elég volna.

Viszont van egy másik problémám: a régi oldalsó (nem saját kép) kapcsolókat levágtuk, a csonkokhoz éppenséggel hozzá lehetne forrasztani a sima D2F-01F-eket, de kicsit gányul nézne ki. Ide kellene 2db D2F-01F-A1 (balra hajlított lábú), amit sehol nem találok értelmes áron :(

Elvileg karos kapcsolóval is megoldható, de erről nyunyu egy másik fórumban ezt írta:
"L/L3/L30 veguek tenyleg csak abban ternek el a simaktol, hogy van rajtuk egy acel kar, aminek a vegenek lenyomasahoz szukseges ero van megadva, nagyobb erokarhoz kisebb ero szukseges.
De a kart egy mozdulattal le lehet pattintani roluk, es akkor van egy alap kapcsolod."

Valakinek ötlet a hajlított lábú Omronok pótlására/beszerzésére? :)

Ha valaki nem tudja fejből a típusszámokat, [itt] a hivatalos PDF.

(#5507) nuke7


nuke7
veterán

Sziasztok!

Tudtok javasolni boltot vagy szakembert budapest környékén
Revoltec Fight Mouse Elite középső gombjának javításához?

https://youtube.com/user/nuke7

(#5508) atee


atee
őstag

Ezt csak úgy itt hagyom! Hátha másnak is segítség lehet a jövőben!

Vanir fórumtársnak köszönöm a gyors és kiváló munkáját! Kicserélte a kapcsolókat Japán Omronra amivel meghosszabbította az egerem életét!
:R

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#5509) 8 válasza nuke7 (#5507) üzenetére


8
senior tag

hardveraprón néznék körül, sokan javítanak ilyesmit!

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#5510) Kékes525


Kékes525
félisten

A Logitech G HUB nem ismeri fel a Logitech G603-as egeremet, pedig a honlapról a legújabb verziót töltöttem le. A Windows 10 simán felismerte és müködik is. Most mivel állítgathatom?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5511) Kékes525 válasza Kékes525 (#5510) üzenetére


Kékes525
félisten

Sikerült. A saját dongle-al kellett... :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5512) Kékes525 válasza Kékes525 (#5511) üzenetére


Kékes525
félisten

Már csak egy kérdés maradt. Az egértalpak nem csúsznak megfelelően. A márkát látom az összefoglalóból, de nem tudom milyen vastagságút vegyek a Logitech G603-hoz? Az összefoglaló ezt írja: "A legtöbb ajánlott egérről tudjuk, mi az optimális." De én sajnos nem tudom. :( Ez esetleg? [Logitech G403/ G603/ G703 Hyperglides [1 Set]]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5513) BeStronk


BeStronk
tag

Lehet furán meg hülyeségnek fog hangzani, de ha elakarom forgatni az egérnek a szenzorát kb 45° al akkor az menniyre kivitelzhető?? :D valahogy nekem úgy kényelmes fognia g203-at hogy ferdén tartom, ha pl összeérintitek a hüvelykuujatokat a gyűrűs és kisujjal akkor látjátok hogy a csuklóhoz képest pont kb 45 °ot zárbe és szeirntem így ergonomikus fogni egy egert.. vélemény? tipp? Néztem szerintem akkor a pcb-be is belekéne vágni megminden szóval valószínüleg offos, de azért érdekel mi a véleményetek.

(#5514) jaffa 2843 válasza Kékes525 (#5512) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Hotline Competition, vagy fehér színű Tiger gaming. Amit linkeltél egy kicsit drága :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5515) Kékes525 válasza jaffa 2843 (#5514) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :) Abszolút nem értek hozzá. :D [2 Sets/pack Tiger Gaming Mouse Feet Mouse Skate For G403 G603 G703 Laser Gaming Mouse White Teflon Mouse Glides Curve Edge]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5516) PROTRON válasza BeStronk (#5513) üzenetére


PROTRON
addikt

Ha szabad belevauzni, pont emiatt találtak ki eltérő egér dizájnokat, ugye trackball meg "hanyatt/függőleges" egerek....
Nekem is úgy kényelmesebb, nem is érem el rendesen az egerem oldalán lévő elülső gombot, de mivel a fenti változatokból nincs olyan amin a nekem szükséges gomb mennyiség lenne elérhető áron így maradt az elviselés...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#5517) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy egy Logitech G903-hoz [Omron D2F-01F-T] nevű kapcsoló jó lesz hozzá?

Köszönöm a választ. :R

(#5518) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Nyikorgó scroll gombbal lehet valamit kezdeni? Legszívesebben kivágnám az egészet az ablakon, úgy ahogy van :D. Ilyen ócska szettel még életemben nem találkoztam (MK235). Pár hónapos amúgy, szóval nem is igazán értem..

[ Szerkesztve ]

(#5519) golyani


golyani
addikt

Hali!

Steelengine-ben beállítottam a két oldalsó gombokat OS shortcutokkal copy+paste-re. Ma délután egyszer csak megszűnt létezni a dolog, akár mit csinálok(reinstall, újradefiniálás, restart, usb ki-be) a böngészős előre hátra marad. Valaki találkozott-e már ilyennel?

(#5520) Demoman89


Demoman89
újonc

Sziasztok!

Nekem egy Cooler Master Storm Octane egerem van. Pontosabban egy gamer billentyűzet és egér combo.

Az egér nem rég dupla kattintást észlelt, de nem tudom hogyan kell szétszedni az egeret, legalább is csavarokat nem találok.
Ha lehet, szeretném megjavítani, mert szeretem ezt az egeret.

(#5521) gaben22 válasza Demoman89 (#5520) üzenetére


gaben22
senior tag

Ezt az egeret nem ismerem, de általában a talpak (amiken csúszik az egér) alatt szoktak lenni a csavarok (ugye milyen okos dolog...). Azt meg nem nagyon tudod úgy leszedni, hogy utána érdemben vissza is tudd rakni úgyhogy az ilyen műtétek általában talpcserével járnak, amit néha persze nem árt meglépni amúgy sem. Ha kapható az egeredhez, akkor a jobb féle Hotline/Corepad jó választás.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#5522) atee válasza Demoman89 (#5520) üzenetére


atee
őstag

Mindenféle rossz szándék nélkül!
Figyelembe véve annak az egérnek az újkori árát. És azt, hogy messze van attól, hogy jónak nevezzük. Valamint a kapcsolók cseréjét 99%, hogy nem tudod magadnak megoldani. (már a szétszedésnél elakadtál) talpakat is újakat kéne beszerezni!
Így ez nekem gazdasági totálkárnak tűnik!
Gondolom megszoktad a formáját! Ha valóban megfelelt neked ennek az egérnek a szenzora is arra amire használod. Akkor keress valami hasonló formájú/árú egeret és kevesebb tököléssel meg van oldva! Ráadásul van egy új garanciális egered!

Minden egyéb a választással kapcsolatban, ha kicsit komolyabban szeretnéd venni! Akkor a Milyen egeret válasszak topikot keresd fel! Lásd. Összefoglaló!

D-day 2002-01-04 01:54

(#5523) Essejó


Essejó
veterán

Ma eljutottam arra a szintre, hogy a gép bekapcsolása előtt kihúztam a Logitech G302-m, és helyére a vésztartaléknak tartott RX 250 került. :(
Az elmúlt pár hónap történései a 302-vel. Elsőnek a görgő kezdett bizonytalanná válni lefelé görgetéskor, néha nem tekert, máskor meg mondhatni ugrott 10 sort. Aztán a jobb oldali gomb vált túlérzékennyé, egy minimális mértékben nekem remeg a kezem, apró gyerek korom óta, szóval ezért is nem lettem agysebész :) Számtalanszor fordult elő az utóbbi időben hogy megremegett a kezem és máris jött fel a jobb gombos menü. Még ezzel is együtt tudtam élni, de pár napja a bal gomb vált dupla klikkessé, ami azt jelentette, hogy mindent is becsukott amihez hozzá nyúltam vele.
Ahogy elnéztem az összefogó csavarok itt is valószínűleg a csúszó talpak alatt vannak. Mindenképp szeretném újra használhatóvá tenni. Némi forrasztási gyakorlatom van, meg páka, ónszippantó, csípőfogó, harmadik-kéz.
A kérdés inkább az, hogy milyen mikrókapcsoló, csúszó talp és görgőt kéne a cseréhez beszereznem. Esetleges Aliexpress, eBay linket is megköszönnék.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5524) Tuomas


Tuomas
addikt

Sziasztok!

Van egy Logitech MX Anywhere 2s egerem, már nem garanciális. Egyre gyakrabban előjön az a probléma, hogy a bal egérgomb "fogd és vidd" jellegű kattintásoknál egyszer csak elenged. Máshogy megfogalmazva, ha nyomva tartom a bal egérgombot, pl kijelöléshez, akkor egyszercsak úgy érzékeli, mintha elengedném a gombot (pedig nem), esetenként újrakattint, így totális káoszt eredményezve, mondanom sem kell, hogy ez munkánál mennyire idegesítő, ha egyszercsak egy ártatlannak induló kijelölés helyett egész szövegrészek kerülnek át máshová amiatt, hogy meghülyül a gomb.
Ez megfeleltethető az összefoglaló 2. pontjában leírt hibának (kapcsolóhiba), vagy más is szóbajöhet, pl valami féle szennyeződés?

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

We were here

(#5525) Essejó válasza Tuomas (#5524) üzenetére


Essejó
veterán

Én a kapcsolóra tippelnék.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5526) batyuska100 válasza Tuomas (#5524) üzenetére


batyuska100
senior tag

Szedd szét és a kapcsolót fújd be kontakt tisztítóval.

(#5527) Tuomas válasza batyuska100 (#5526) üzenetére


Tuomas
addikt

Köszi, (#5525) Essejó, neked is!
Berendeltem közben egy másik egeret is, mert nincs tartalékom, ha az megjön, szétkapom aztán meglátjuk mi lesz a sorsa! :R

We were here

(#5528) batyuska100 válasza Tuomas (#5527) üzenetére


batyuska100
senior tag

Örülök, hogy segíthettem. :) :R

(#5529) Kékes525


Kékes525
félisten

Nem tudok belépni a G603 egér G Hub legújabb programjába (v. 2020.5.56350), mert csak a bejelentkező képernyőig jutok, ahol egy mozgó animáció van, de hiába várok nem lép tovább a program. [Logitech G HUB] Uninstallálás és újratelepítést csináltam, de a helyzet nem változott. Egyel régebbi programot pedig nem lehet letölteni, mert annál is a legújabbat adja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5530) fbaca


fbaca
csendes tag

Egy kis segítséget kérnék a fórumozóktól... A következő egereket vettem rövid időn belül:
Logitech G 603 ==> Fél év múlva görgő probéma
Razer Basilisk Hyperspeed x ==> 1 héten belül kétszer fagyott le az egér (nem a windows) restart oldotta csak meg.

G603 itt porosodik, számlát elvesztettem, talán még rá tudok forrasztani egy görgőt kínából, de az is lehet hogy csak rábaszok egy baltával és elmúlik a probléma.

A razert HÁÁLISTEN vissza tudom küldeni, vissza is küldöm. Thx em*g :R

Namármost én úgy gondolom hogy 20 ezer forint feletti egértől ezek a problémák nem elfogadhatóak. Anyaghasználatot, ráizzadó kezet, hangos klikkelést el tudom fogadni, ezt nem.

A helyzet a következő:
- Kinéztem a G305-ös modellt, de félek hogy abból is szar szériát hoztak Magyarországra. Bár youtube-on / neten ez a modell nem úgy néz ki, hogy görgőproblémás lenne.
- De az is lehet visszaállok zsinórra, és (talán) az egész szenvedés megoldódik, hátha több pénz marad nekik normális görgőt rakni az egerekbe. Ebben az esetben az felújított MX518-ast venném.
Van esetleg bárkinek tapasztalata az említett két típussal?

Most már hajlandó lennék valamivel drágább egérre is csak működjön évek múlva is....

Update: Beépített aksis egeret semmiképp nem vennék, csak elemeset, sokáig szeretném használni a cuccot. 15 éves MX518-as egér az etalon, szóval a megbízhatósági mérce magasan van. Akinek van az tudja miről beszélek.

(#5531) fbaca válasza Kékes525 (#5529) üzenetére


fbaca
csendes tag

Az install problémán nem tudok segíteni, bár G603-asom van, de már csak porosodik.

Ugyanakkor ha neten vetted, és két héten belül vagy még, nagyon gondold meg hogy meg akarod tartani e ezt az egeret. Logitech újabban szar görgőket rak számos nagyon drága egérbe is. Ez a típus is érintett. És a probléma hónapok múlva jön majd csak elő. Esküszöm nem lehúzni akarom őket, ezek csak a tények, keress rá google-en (Google: Logitech G603 scroll wheel issue).

(#5532) jaffa 2843 válasza fbaca (#5530) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

[link] Forrasztani sem kell. :U

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5533) fbaca válasza jaffa 2843 (#5532) üzenetére


fbaca
csendes tag

Na, ez hasznos, köszi.

Én eddig a forrasztgatós megoldásról, meg a papír beledugdosósról tudtam.
Az előbbihez kell venni egy megfelelő precíziós forrasztóeszközt is ami plusz kiadás egy bizonytalan végeredményért, az utóbbi "méltatlan" és nem tartós.

Még nem igazán látom hogy illeszkedik ez a panel a G603-as görgőjéhez és paneljéhez, de meló után megnézem. Ha összeáll a dolog, akkor lehet spóroltál nekem kb egy huszast, én már letettem róla egy ideje. Thx.

Mindenesetre remélem sikerült mindenkit rávenni arra hogy 3x gondolja meg vesz e ilyeneket.
- G603 / 703 / 403 (ezeknél tuti voltak hibás szériák)

(#5534) batyuska100 válasza fbaca (#5533) üzenetére


batyuska100
senior tag

Mindenesetre remélem sikerült mindenkit rávenni arra hogy 3x gondolja meg vesz e ilyeneket.

Eddig amik voltak egereim, a 90%-a kínából lett rendelve, semmi bajuk nem volt ameddig meg nem haltam eg játékba, azt egyik egér se bírta ki. Mostanra szerencsére leszoktam az idegeskedésről, inkább nyomok pár fekvőt. :DDD

(#5535) fbaca válasza batyuska100 (#5534) üzenetére


fbaca
csendes tag

Akkor azt mondod hogy direktben kínából rendeljem őket, mert nyugatra hivatalos csatornákon csak a gagyi jut el? :)

Ez a pár logitech rizikós, ez egyszerűen ténykérdés, tele van görgő problémákkal a net. Ezt leszámítva a G603 istentelenül jó fogású és pontos egér, szóval mindenki döntsön ennek tudatában.

A fekvőtámasz jó 5let, én most hogy zsinórban xopom be a 21 századi ipar selejtjeit (nem csak egereket), eléggé rádepiztem. És nem a legolcsóbb szarokat veszem sosem, kicsit aggódok hogy már semmilyen pénzért nem lehet jót venni.

(#5536) batyuska100 válasza fbaca (#5535) üzenetére


batyuska100
senior tag

Kínából se mindig jön működőképes, volt olyan egerem, amin kábelt kellett cserélni mert a csíkszeműek úgy kötözték össze, hogy legalább 3 helyen megtört. Ezek ilyen 2-8$-os egerek.

(#5537) batyuska100 válasza fbaca (#5535) üzenetére


batyuska100
senior tag

Ilyen egerem van jelenleg, azért tetszik mert nagy és nekem akkora kezem van, mint Hulknak. :DD

(#5538) fbaca válasza batyuska100 (#5537) üzenetére


fbaca
csendes tag

Az egy clickbait amit árként látok, vagy ez tényleg 2,4 dollárról lett leértékelve 1.8-ra? Vagy csináltál egy maghackelt linket hogy leessen az állam?:Y De egyéként még nagy kezűek is sokszor relative kis egeret vesznek, azok akik "ujjból" egereznek és nem alkarból. És az nagyon viccesen néz ki :)

(#5539) batyuska100 válasza fbaca (#5538) üzenetére


batyuska100
senior tag

Az egér kerül ennyibe, a posta 2.55.
Vagy csináltál egy maghackelt linket hogy leessen az állam?
:N

Elég sokáig egy Genius NetScroll 100X-et használtam, azt csak azért nem szerettem, mert lelógtak róla az ujjaim. Én alapból úgy fogom az egeret (ha normál méretű), hogy a tenyerem teljesen felfekszik az egér tetejével.

(#5540) Kékes525 válasza jaffa 2843 (#5532) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezt kell csinálni? [Logitech G603 scroll wheel malfunction fix (FREE)Works on G703, G305, G103, GPro, G403, G203, & more]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5541) fbaca válasza Kékes525 (#5540) üzenetére


fbaca
csendes tag

Jaffa egy végleges megoldást javasolt. Amit te linkeltél az az ideiglenes.

A görgő tengelyére raksz egy kis papírt, ezáltal "szorosabban" forog a perselyben a tengely, és állítólag megszűnik a véletlenszerű irányba görgetés problémája. Soha nem próbáltam, de úgy látom sokaknak működik.

Biztos, hogy nem végleges megoldás, egy idő után el fog kopni az a kis papírka.
Talán valami fasza minőségű, épp passzoló méretű műanyaggal is meg lehetne vastagítani a tengely végét, de fogalmam sincs mi lenne az az anyag, ami nem kopik, és pont olyan vastag ami kell :)

Magam részéről 1x hajlandó vagyok megcsinálni, addig tartson ki amíg megérkezik az új alkatrész Kínából.

És ha az sem jó akkor balta :)

(#5542) fbaca válasza jaffa 2843 (#5532) üzenetére


fbaca
csendes tag

[link] Inkább ezt javaslom, amit te linkeltél használt cuccnak tűnik, ez meg újnak. Ez elvileg 100% Logitech alkatrész, ha lehet hinni a leírásnak, ami a jelen esetben nem biztos hogy jó hír :)

(#5543) jaffa 2843 válasza fbaca (#5542) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Amit linkeltem azt rendeltem, és Vanir is azt linkelte (vette) korábban. Én csak olyat linkelek, amit kipróbáltam. :K

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#5544) fbaca válasza jaffa 2843 (#5543) üzenetére


fbaca
csendes tag

Úgy látom vagyunk páran G603 károsultak :)

(#5545) Essejó


Essejó
veterán

Esetleg ez? [link]
Vagy innen. [link]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5546) Essejó válasza Kékes525 (#5529) üzenetére


Essejó
veterán

Bocsi valamiért szórakozott velem az előbb a Chrome és új hozzászólásnak vette nem válasznak, szóval az előző írásom neked szántam válasznak.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#5547) Kékes525 válasza Essejó (#5545) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, megoldódott a gondom. Visszaraktam a régi LGS_9.02.65_x64_Logitech programot, majd arra telepítettem a legújabb lghub_installer-et és minden OK lett. Látom, te is hasonlóra gondoltál.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5548) kiskaloo


kiskaloo
csendes tag

Szép napot!

Van egy nagyon régi Logitech G400-as egerem, és mostanában tapasztalom, hogy mozgásnál megakadások vannak. Ezt az összefoglaló alapján kábelhiba okozza. Néztem videót a szétszedéséről, és aszerint csak rá kell csatlakoztatni az újat.
A kérdésem, hogy csak külföldről lehet rendelni kábelt hozzá?
Más baja nincs, ez is csak a játékoknál zavaró.
Köszönöm a választ.

(#5549) Zaied válasza kiskaloo (#5548) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Paracordot csinálnak sokan itthon is.

(#5550) jaffa 2843 válasza fbaca (#5544) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Hajjaj... A párjáról (G613 billzet) meg ne is beszéljünk. Random dupla karakterek mindenütt :D

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér probléma (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.