Hirdetés
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- DarthSun: Retro kedvenceim 5. A P4 korszak a 423- tól a 478- ig
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Garry84: Sumák aprós?
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- sh4d0w: Ez van, srácok...
- Kalandor: Te mennyit költesz havonta kajára?
- bambano: Bambanő háza tája
Hirdetés
(használd a CYBSEC25PH kuponkódot további 20 ezer ft kedvezményért!)
Új hozzászólás Aktív témák
-
bozso073
tag
Segítséget szeretnék kérni. Volt egy kábeles TV szolgáltatóm, ahol az árad drasztikus emelése miatt lemondtam az előfizetésemet. A lakóhelyemen (XXI. ker. kertváros) nincs más kábeles szolgáltató, így marad a tányéros választás. Most variálok a Hello HD és a UPC Direct között. Azért csak ez a két szolgáltató, mert nem szeretnék STB-t (set top box) használni a készülékhez, hanem helyette CA modult használnék kódkártyával. Ez pl. a DIGI-nél nincs; ők csak STB-t adnak. A fenti két szolgáltatónál lehetőség van a CA modul használatára is. Ez azért kényelmesebb, mert nem foglal helyet (pl. egy falra szerelt készüléknél, ahol nincs állvány, nem lehet elhelyezni az STB-t), másrészt a TV-m saját távirányítóját használhatom.
Viszont a műholdas adások vételére elvileg DVB/S digitális tuner szükséges (ez benne van az STB-ben is).
A kérdés az, hogy ha egy csak DVB-T/C tuneres (MPEG-4-es) készülékem van, és kihagyom az STB-t, illetve helyette CA modult használok kódolásra, akkor foghatóak-e a fentebb említett szolgáltatók adásai. Vagy mindenképpen egy olyan TV készülék kell, amiben benne van a DVB-S tuner is.
UPC-ék azt mondták (bár bizonytalanok voltak), hogy szerintük nem megy CA modullal a vétel, ha csak DVB-T/C-s tunerem van; ehhez DVB-S tuneres készülék kell.
Másrészt a Hello HD-s szerelő azt mondta, hogy ha DVB/C tuner van a TV-ben, akkor STB nélkül is fog működni a műholdas vétel.
Most kinek higgyek? Nem tudom, hogy merjek-e belevágni így egy szerződéskötésbe, hiszen kipróbálni csak akkor tudom, ha már mindent felszereltek.
Van bárkinek ilyen tapasztalata, vagy meglévő konfigurációja CA modulos kialakítással, DVB-T/C tuneres TV-vel, amin jön a műholdas adás? Vagy egyéb megoldás, de STB nélkül.
Várom a segítő szándékú hozzászólásokat.
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i5 12400F 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB ZALMAN M4 FSP 700W
- Új Asus 16 ProArt 4K+ OLED Touch Ryzen AI 9 HX370 32GB 2TB Nvidia RTX 4060 8GB Studio Win11 Garancia
- ÁRCSÖKKENTÉS Menő retró konfig: Q9550, Gigabyte P43, 4GB RAM, ASUS GT730
- HP Dell, Lenovo, Fujitsu, üzleti kategóriás notebook kiárusítás
- Keresek Zebra TC20 TC21 vagy valamilyen hasonló kaliberű 1D és 2D vonalkódok olvasására alkalmas pda
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest