Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18751) nyirzoz


nyirzoz
aktív tag

A jövőre induló DVB-T2 alá jó lesz a most is használt CONAX CI modul?
A TV tudja a DVB-T2 szabványt.

(#18752) azbest válasza nyirzoz (#18751) üzenetére


azbest
félisten

Ha nem változtatnak a titkosításon, akkor igen.
A t2 tudás mellett h.265 hvc tudás is kell a készüléknek, hogy képet tudjon mutatni.

Szerintem érdemes kivárni, hogy legyen visszajelzés, véglegesített specifikáció a szolgáltatásról. Ha esetleg új boxra lenne szükség, abból is lehet hogy majd árulnak ők, hiszen jópár ezer előfizetőt érint a váltás.

(#18753) nyirzoz válasza azbest (#18752) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Nem boxra, hanem a TV-be dugható CI modulra vonatkozna a kérdés.
A TV tudja a h.265-öt.

(#18754) Hieronymus válasza nyirzoz (#18753) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Valószínűleg a mai modulok nem lesznek jók a -T2 műsorszóráshoz.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18755) Watt25 válasza Hieronymus (#18754) üzenetére


Watt25
veterán

Tök jó, hogy valaki előtted meg az ellenkezőjét írja. Megpróbálom eldönteni, egy kis logikus gondolkozással...
Mit is csinál a CA modul, illetve az előfizetői kártya? A kódolt stream-et kódolatlanná teszi.
Létezik-e külön DVB-C, DVB-S2, vagy DVB-T CA modul? Nem. A CA modulnak nem kell tudnia, hogy milyen közvetítő közegen jutott el hozzá a bájtsorozat... A szolgáltató kódolásától függ (Conax, Irdeto, Nagravision, stb.), hogy milyen CA modul kell... Tökmindegy, hogy DVB-C, DVB-S2 vagy DVB-T-ről van szó.
Mi következik ebből? Az, hogy nincs igazad... Bocs... Ellenben azbest-nek igen.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18756) nyirzoz válasza Watt25 (#18755) üzenetére


nyirzoz
aktív tag

Megkérdeztem az Antenna Hungária-t is és nagyjából azt a választ adták, hogy még nincs válaszuk erre.
Majd időben tájékoztatnak ha cserélni kell a stb-t és a kártyaolvasó modulokat.

[ Szerkesztve ]

(#18757) Watt25 válasza nyirzoz (#18756) üzenetére


Watt25
veterán

Továbbra is azt mondom, hogy az van, amit azbest írt. Ha nem változtatnak a kódoláson, akkor nem kell másik CA modul. Viszont az, hogy változtatnak-e a kódoláson, független attól, hogy átállnak DVB-T2-re.
Tehát igen, lehet, hogy cserélni kell, lehet, hogy nem. De ha cserélni kell, akkor nem közvetlenül amiatt, mert átállnak DVB-T2-re.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18758) #29810560 válasza Watt25 (#18757) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nem tudod esetleg, hogy Ausztriában változott-e a titkosítás/kódolás amikor átálltak DVB-T2-re? :F

Nem vagyok érintett, csak érdekelne. :K

[ Szerkesztve ]

(#18759) azbest válasza #29810560 (#18758) üzenetére


azbest
félisten

Ha jól látom a híreket, akkor a T2 -n csak 2016-ban indult előfizetős szolgáltatás. Előtte kódolatlan volt a teljes T1 időszak. Az viszont úgy tűnik, hogy CI+ alapú, ami sokféle plusz korlátozást tud a sima CI -hez képest (felvétel visszajátszhatóság limit, milyen kijelzőn lehet hd...), ami nálunk is megy. Amennyire tudom, elvileg úgy is beállíthatják, hogy visszamenőlegesen kompatibilis legyen a CI-vel. A conax vagy más fajta titkosítás verzión felül még az is bekavarhat.

Szóval kb csak a döntéshozókon múlik, hogy mit és hogyan akarnak. Milyen szolgáltatásokat akarnak bevezetni. A költség-haszon elemzéseik alapján a visszafelé kompatibilis megoldás vagy a váltás jön ki nekik jobban. Nem ismerjük a szerződéseiket, de előfordulhat, hogy vannak tartalmak, amiket olcsóbb adni a durvább védelem mellett, mint a hagyományos és másolhatóbb mellett. Vagy akár lehet olcsóbbra jön ki nekik egy másik fajta titkosítást licenszelni, mint megtartani a mostanit. Nem tudhatjuk.

Az is érdekes lehet, hogy vajon akarnak-e bevezetni több olyan társított szolgáltatást, ami interneten keresztül megy - ahogy a hbbtv most. Egy fajta kombinált földfelszíni-internetes megoldásként. Gondolom pay-per-view -t már nem akarnak, mert eléggé idejét múlt a netes szolgáltatások mellett.

Lutri, ezért is gondolom, hogy nem érdemes nagyon beruházni előre semmire most. Persze, ha valakinek épp most kell venni boxot vagy modult, hát 10 ezer körül meg lehet úszni, de lehet jövőre cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

(#18760) Hieronymus válasza Watt25 (#18755) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Mi következik ebből? Az, hogy nincs igazad... Bocs... Ellenben azbest-nek igen."

Így legyen.
A német HD+ kártya és modul 2-3 évvel ezelőtt HD és 4K támogatással egy árban volt. Viszont a HD 12 Hónapja helyett, az UHD csak 6 hónap előfizetést tartalmazott. De ekkor még nem volt UHD adás.
Ebből nekem az jött le, hogy a két modul nem teljesen egyforma.
Ez a modul -C környezetben meg sem nyikkan.

Ma van olyan modul + kártya kombó, amelyik az -S2 és -T2 rendszeren is él, 4K támogatással, immár Freenet néven. Ez estben az ár még magasabb.

PS:
Egyik felállás sem ér pénzt. Mivel azonos az SD-ben sugárzott tartalommal. A reklámokkal is. A tartalom nagy része még mindig felskálázott. A "semmiért" kell fizetni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18761) wassermann


wassermann
Topikgazda

Kíváncsi vagyok mi lesz a vége:
a jelenleg felnövő generációk már szinte egyáltalán nem néznek TV-t, csak az idősek. Ha a szolgáltatók élnek az új technika által nyújtott összes kortlátozással, további piacot fognak veszteni... Nyilvánvalóan ezt ők is tudják!

(#18762) torrentszaki


torrentszaki
tag

Üdv mindenkinek!
Tunerkártya vásárlás előtt állok, mivel a mostani Technisat Cablestar HD2-t le kell cserélnem a PCI foglalat miatt (bár a szívem szakad meg miatta). Max 40ezer határig milyen alternatíva létezik kizárólag PCI-E vonalon? Ezt néztem ki. Milyen a tapasztalat ezzel? Ami a lényeg, Digikábel alá kell, nem rögzítek, nem streamelek, és a modulfogadó rész sem lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#18763) Hieronymus válasza torrentszaki (#18762) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A linkelt kártya gyártóját kedvelik a műholdas vonalon.
A PCIe kártyák luxusnak számítanak. Kevesen vásárolják, ezért drágák. Semmilyen előnyük sincs az USB-s testvéreikkel szemben, mióta az analóg vétel már nem játszik.
Ez alól kizárólag az -S2 vétel lehet a kivétel. Ahol több vivőfrekvencia összefogásával nyomják a teljes stream-et. Az már nem fér bele az USB2 sávszélességébe.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18764) tkomlosi válasza Hieronymus (#18763) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Szia, a hozzászólás második fele mit jelent? Nekem usb2 csatlakozos dvb-s eszkozom van és a UPC működik vele megfelelően.

Koszi

(#18765) Atomantiii válasza torrentszaki (#18762) üzenetére


Atomantiii
őstag

Arra vigyázz, hogy a német oldalukról vedd meg.

(#18766) korcsi válasza torrentszaki (#18762) üzenetére


korcsi
veterán

TBS 6205.
Négy tuneres kártya, keress rá hardveraprón, biztos akad eladó ;) .

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#18767) torrentszaki


torrentszaki
tag

Akkor ezek szerint mindegyik kártya alkalmas nekem a TBS gyártó termékei közül, csak ahogy sejtettem a többi kiegészítőt kell megfizetni. (+ tunerek száma, modul fogadó). Amire nekem nincs szükségem. :)
A hivatalos oldalról postával együtt 28000ft körül meg is van az új 3 nap alatt.
Köszönöm!

(#18768) azbest válasza tkomlosi (#18764) üzenetére


azbest
félisten

Persze, hogy működik. A pid filtere csak az éppen kiválasztott csatorna hang-kép-egyéb streamjeit küldi át usb-n. De vannak más jellegű felhasználások is, amikor a mux több csatornája vagy akár a teljes mux tartalma kellene, hogy átmenjen, ahhoz már kevés lehet a limitált megoldás. Péládul hálózati médialejátszás, ahol egy központi eszköz osztja szét a lakásban/házban ip alapon a tartalmat. Ez réteg igény.

Az ip alapú megoldásra már "szabványos" implementáció is létezik, például [link]. Bár azt nem tudom, hogy ez hogyan működhet együtt például egy hazai szolgáltatóval. A linkbeli példa lehet csak FTA. Közben olvastam, hogy a sat>ip kliensnek kell támogatnia a kártyamodult.

[ Szerkesztve ]

(#18769) Hieronymus válasza azbest (#18768) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...De vannak más jellegű felhasználások is, amikor a mux több csatornája vagy akár a teljes mux tartalma kellene, hogy átmenjen, ahhoz már kevés lehet a limitált megoldás."

A FullTransportStream átfér az USB2 sávszélességén. Mivel egy analóg csatorna "sávszélességét" használják fel a teljes adatfolyamhoz. Ezzel nincs gond és ezért nincs jelentősége már a PCI(e) buszoknak.

A műholdas átvitel sávszélessége a legdrágább. Ezért találták ki, hogy több analóg csatorna sávszélességét összefogják egy csokorba. Ezzel elérhető, a többi csatorna minőség rontása nélkül, hozzáadott adatfolyamokat továbbítsanak. (A frekvenciánkénti kihasználhatatlan sávszélesség, felhasználásával.)
Erre már nem elegendő az USB2 sávszélessége.

Amennyiben csak DVB-T/T2 és DVB-C vételről van szó Ennek nincs jelentősége. Ezért jó az olcsó USB megoldás.Ráadásul az Realtek RTL2832U csippel szerelt eszközök gond nélkül használhatóak analóg rádió és DAB+ vételre. Illetve speciálisabb felhasználásra. Magasabb frekvenciákon történő kommunikáció hallgatására. Bár ez nagyon vékony rétegigény.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18770) azbest válasza Hieronymus (#18769) üzenetére


azbest
félisten

hm, való igaz. Egy gyors utánaszámolás után, még messze a 300 megabites mux :D
Az usb 1.1 -gyel kevertem.

[ Szerkesztve ]

(#18771) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!
Egy SelfSat-nál az hogy dual polarizátion... az azt jelenti hogy feltetve és állitva is lehet tenni? Mivel elvileg horizontálisan és vertikálisan is polarizált?!?!

Amugy jók ezek a lapos antennák? Azt mondják hogy sok esetbe jobbak mint a parabolák...

(#18772) Hieronymus válasza SwissAirplan (#18771) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Pontosan azt jelenti, ame le van írva. A függőlegesen és vízszintesen polarizált frekvenciákat képes feldolgozni.
Alkalmaznak még körpolarizációt, de azzal nem boldogul az LNB.

Elméletileg a telkesen parabola alakú tányérokat lehet derékszögben elfordítva felrakni. A teljes szimmetria okán ez nem gond. A ma elterjedt offset alakú tányérokat már nem lehet elfordítva telepíteni.
A lapos antennák sem képesek átlépni a fizika törvényeit. A kilencven fokos elforgatás a problémák halmazát okozná. Felcserélődne a H és V polár.Az LNB-t nem lehet a szükséges mértékben elforgatni.

Az, hogy ezek a megoldások jobbak az offset tükröknél vagy sem, a pontos alaktartás dönti el.
Nem véletlen, hogy a minőségi tányérok drágábbak. A felületük kis része tükrözi pontatlanul a műhold jeleit.
Egy nagyobb széllökés után is megtartják az eredeti alakjukat.
A nagyon kicsi megoldásoknak több hátránya van. Az egyik az, hogy nagyon széles látószögük van. A közeli műholdak bezavarhatnak egyes frekvenciák vételi minőségébe. A másik a jelerősség.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18773) Formaster válasza Hieronymus (#18772) üzenetére


Formaster
addikt

Nem tudom mi számít minőséginek, de kipróbaltam több féle tányért. Kezdve a 62-es noname-tól a 88-as Triaxig, majd egy 75-ös Kathrein profi antennával. Mind között 13 centi és pontosan 10% jelerősség differencia volt mérettől függően. Azt vártam, hogy a 75-ös Kathrein a saját LNB-jével legalább megközelíti, vagy el is éri a olcsó Triac 88-as jelerősségét, de sajnos semmivel nem hozott több jelet, mint amit a méretében ad a 62-eshez képest.

Ami a minőséget szerkezetileg illeti le a kalappal, nagyjából egy tornádót is kibírna, de addig a Triaxból veszek 4-5-öt azon az áron.

(#18774) Bozek válasza Formaster (#18773) üzenetére


Bozek
nagyúr

És mondjuk egy nagyobb viharban is tesztelted őket?

(#18775) Hieronymus válasza Formaster (#18773) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A vétel jelerőssége egy szint fölött már nem számít. A jelminőség sokkal fontosabb paraméter.
De mind a kettőnek akkor jön az igazi próbája, amikor elfogy a tányért időjárási tartaléka.
A feladórendszereknek van ez ellen orvossága. Több feladó állomást használhatnak. Például Hollandia, Németország és Spanyolországban vannak feladó állomások. Nekünk csak egy van, ezért szerencsés elkerülni a No Signal feliratot.
A tükör és a tartószerkezet minősége a másik történet. A Kathrein professzionális megoldásokat kínál. Az ehhez tartozó ár mellé tartósság jár.

Profi eszközök nélkül is meg lehet találni a holdakat csak nehezebb és a pontos beállítás is sokkal nehezebb.
A pontosat amúgy sem egyszerű meghatározni.

Legyen példa az Astra 19.2E műholdcsoport. Jelenleg 4 tagból áll. Astra 1KR, Astra 1L, Astra 1M és Astra 1N.
A betű jelzi hanyadik holdként kerültek ebbe a pozícióba. Ezek közel egymás mellett "bukdácsolnak" a Földhöz képest. 19,17 és 19,25 fok között teljesítenek szolgálatot.A jelenlegi szögeltérések -0,07 és +0,02 fok között vannak. Az eltérést korrigálják, amíg van elegendő üzemanyag. Ha már fogytán van, szétégő pályára állítják a holdakat. A bukdácsolás okai, a Földön kívüli gravitációs hatások.

Minél nagyobb a tükör, annál keskenyebb a látószöge, Ami előny és hátrány is. Kevésbé érzékeny a zavarjelekre, viszont pontosabban kell pozicionálni a tükröt.
Az LNB-k eltérő nyereséget produkálnak eltérő frekvenciákon. Még az azonos sorozatúak sem egyformák. Külön piaca van a tesztelt LNB-knek. A nehezen vehető, de érdekes csatornák esetében segíthet a vétel javításában.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18776) Formaster válasza Bozek (#18774) üzenetére


Formaster
addikt

Abszolút. A 62-es már gyengébb esőben is eldobja a gyengébb TP-ket, főleg 2-3-at érint a magyarok közül az extra gyenge TP. A Triax 88-as eddig fél év alatt egyszer állt meg 3 percre, masszív mogyoró méretű jégviharban.

A Kathrein komolyabb vihar közben időnként dobálta el a 2 leggyengébb TP-t. De ilyen mértékű viharban a Triax 88-as még simán tartja magát. A csatlakozók kompressziós Cablecon szigetelt csatik, a kábel A++ Kathrein kültéri vezeték, talán a legjobb ami a piacon van most. A beállítás szintén kimaxolva, igaz nem műszerrel.

(#18775) Hieronymus Igazából a kettőre együtt gondoltam, mivel osztásban használom switchel, ezért tovább gyengül a jel és van látható különbség mind erősségben, mint minőségben. A 10% talán nem pontos adat, jobb lenne decibelekben beszélni, de ha azt mondom, hogy a 62 noname a H11823-on 45%-ot, a Kathrein 54-55 és a Triax 62-63%-ot ad, akkor abból látszik, hogy nagyjából itt a méret a meghatározó.

Aláírom, hogy a Triax nem olyan robosztus merevítésű, mint a Kathrein, de mégis tartja magát a viharban, igaz nem háztetőn van, hanem oldalsó falon, ami azért a kereszt szelek ellen véd. Nyilván abban a viharban amibel a Triax már behajolni, ott a Kathrein még csak meg sem rezzenne, de nem tudom megér-e ennyit a felér, mert mint mondtam az utóbbi LNB-vel közel 3-4x-es áron mozog. :R

(#18777) zichie


zichie
senior tag

Ha már az antennaméretnél tartunk, akkor az Intelsat 907-en (27.5°Nyugat) lévő BBC csatornákhoz mekkora antenna ajánlott budapesti vétel esetén? Nekem egy 1 méteres Gibertini van Inverto Black Ultra Twin LNB-vel, de csak időszakosan van vétel, akkor is teljesen instabil, kockásodik, akad. 125cm elég lenne? A bbc transzponder lefedettségi területe: Intelsat 907 Spot 2
Érdekes, hogy ugyenezzel a tányérral és LNB-vel kb. 10 évvel ezzel sikerült indőszakosan stabil vételt elérnem ugyan ebből a műhold pozícióból a bbc csatornák kapcsán. Persze ez régen volt, azóta a sugárzási paramérterek is változhattak és a saját tányér és lnb is amortizálódhatott, így lehet, hogy érett egy cserére. Ha cserélek, akkor 100cm, helyett 125-re gondoltam a BBC és a feedek miatt.

(#18778) Atomantiii válasza zichie (#18777) üzenetére


Atomantiii
őstag

Budapesten 120 cm-vel elméletileg már vehető stabilan, kelet felé haladva nagyobb antenna szükséges.

(#18779) Speederer


Speederer
senior tag

Mygica T230-nál jobb usb-s DVB-C adaptert tudtok mondani? Vagy érjem be annak a tudásával? :)
Raspberry Pi-hez kellene.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#18780) tkomlosi válasza Speederer (#18779) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Mi a baj vele? Mit hianyolsz?

(#18781) Speederer válasza tkomlosi (#18780) üzenetére


Speederer
senior tag

Igazából egész jó a cucc, csak néha dob ilyen "Continuity counter error"-t vagy hasonlót.
Meg azt egy picit hiányolom, hogy a Kodi-ban nem tudja a jelerősséget, SNR-t és BER-t megmutatni. Ilyet ír a logban csatornaváltásnál:

linuxdvb: Unable to provide BER value.
linuxdvb: Unhandled ERROR_BLOCK_COUNT scale: 0
linuxdvb: Unable to provide UNC value.

Esélyes, hogy ebben az árkategóriában nem fogok jobbat találni... de hátha van valami egyéb adapter, ami másnál bevált.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#18782) tkomlosi válasza Speederer (#18781) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Nekem egy ilyen van: [link]

Nem igazán tudom mivel összehasonlítani, elég sok az eldobott képkocka, okára még nem jöttem rá. A nem végleges 4.3-as tvheadenddel használom, lehet ez a baj, ha majd lesz időm kipróbálom a stabil verzióval is.

(#18783) Speederer válasza tkomlosi (#18782) üzenetére


Speederer
senior tag

Ilyet próbáltam én is először, bár azóta is megvan még, csak van mellette a T230-asból is 2 darab. Egyértelműen jobbnak mondanám a T230-at, tényleg egész ritkán dob el képkockát. További előnye volt az is, hogy régebbi linux kernel is támogatja alapból, bár valakinek ez kevésbé érdekes.
Az xbox-os adapter viszont egy picit kompatibilisebb a Kodi-val, legalábbis olyan szempontból, hogy a jelerősséget ki tudja írni ott is. Bár valszeg azért, mert azt a tvheadend szerver is százalákban látja, nem pedig dB-ben.

Amúgy én is a 4.3-as tvheadend-et használom, ez alapján mondom a fenti tapasztalatokat.
Ja és nem tudom milyen szolgáltatód van, de a Diginél sokat tud segíteni egy jelcsillapító.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#18784) tkomlosi válasza Speederer (#18783) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Nem digi, de a jelszint 70 felett van. Olvastam olyat, hogy ez sok, nem tudom. Dvb-s ami napi használatban van, ott magasabb az érték, de ott tudom, hogy az jó úgy

(#18785) shtirley válasza zichie (#18777) üzenetére


shtirley
tag

A netboard satos fórumán nem rég volt téma. Budapesten a 120-as elég, de abban nincs időjárás tartalék. Nekem 125-ös Gibertini van, azzal stabilan jön. Most hirdednek egy használtat a másik fórumon fejjel, forgatóval együtt 30-ért. Sajnos az amúgy is használt DiSEqC motor nem bírja majd soká, polarmount meg tolómotor kelleni fog előbb-utóbb. Messze van az a 27.5W.

(#18786) azbest


azbest
félisten

Egyébként vpn-en át nem nézhető online az összes brit fta csatorna? Pl itt [link]
Legalábbis olyan eszközön, ami képes streamingre is akár és mondjuk valami filléres openwrt kompatibilis router mellétéve, hogy az lépjen fel vpn-re és arra csatlakozzon a tévé vagy lejátszó.
Direkt nem sugároznak erős jelet erre a részre :)

(#18787) KBalázs34


KBalázs34
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek [link] ez a beltéri jó lehet Digi-hez? DVB-C kódolatlan fogható csatornák vételére venném illetve egy külső HDD-re vennék fel műsorokat! Néztem a VU+Zero-t a DVB-C tunereset is de az nagyon drága!

A válaszokat köszönöm előre is!

(#18788) Hieronymus válasza KBalázs34 (#18787) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ott a megnevezésében.

Ultra HD IP

Nem jó! DVB-C kell.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18789) Atomantiii válasza KBalázs34 (#18787) üzenetére


Atomantiii
őstag

Én a helyedben egy normál VU+ Zerót vennék, de nem a 4K-s testévért mert az drágább meg felesleges is oda.

(#18790) KBalázs34 válasza Atomantiii (#18789) üzenetére


KBalázs34
csendes tag

Szia!

Köszi!
Tudsz nekem mondani olyan oldalt ahol lehet kapni?

(#18791) Bozek válasza Hieronymus (#18788) üzenetére


Bozek
nagyúr

És ott a specifikációban, hogy DVB-C MPEG-4 tuner - igen. Itt is ugyanezt írja a műszaki adatoknál.

Előbb olvass utána, mielőtt kiejelented valamiről, hogy nem tudja.

(#18792) Atomantiii válasza KBalázs34 (#18790) üzenetére


Atomantiii
őstag

Elvilet itt lehet kapni, de máshol lehet van olcsóbban is.
Vagy itt is.

Csak ugye neked DVB-C tuner kell bele, esetleg hívd fel őket telefonon úgy a biztos gondolom tudnak szerezni olyat is.

[ Szerkesztve ]

(#18793) Hieronymus válasza Bozek (#18791) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

OK. Megzavart a címben az IP.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18794) KBalázs34 válasza Atomantiii (#18792) üzenetére


KBalázs34
csendes tag

Köszi!
Akkor lehet felhívom őket és megkérdezem!

(#18795) Monngoose válasza KBalázs34 (#18787) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Átérzem a problémádat, én is hasonló cipőben jártam, úgy fél éven át kerestem az ideális boxot Digi kábelhez, mire rátaláltam a Vu+ UNO 4K Se-re. Újabb pár hónap kellett, mire megbékéltem az iszonyú árával (na meg gyűjtögettem :) ), de mondhatom, nem bántam meg, nagyon megéri az árát.

A tunere cserélhető, jelenleg egy FBC DVB-C tunert használok, ami valójában egy twin tuner (egyben), mindegyiken 4 dekóder modullal. Ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag 8 tunerem van, így egyszerre akár 8 különböző frekvenciájú csatornát is fel tudok venni, amit simán bír a gép.

Egyszerűen imádom!!! A végletekig testre szabható, a csatornalista számítógépen is szerkeszthető, ftp-n is hozzáférhető, webes felületről is minden vezérelhető, beállítható, pl. azonnali felvételt indíthatsz, időzítettet állíthatsz be szerkeszthetsz másodpercek alatt, stb, stb.

Amikor megvettem, mintha a fogamat húzták volna, de szinte azonnal összeszerelmesedtünk. Ha belegondolok, sokan 2-3-szor ennyit adnak ki évente mobilra, szóval minden egyes fillért megér.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#18796) Diák66


Diák66
őstag

Üdv!

Melyik eszközt javasolnátok? Felvételre kellene, de úgy, hogy a későbbikben szerkeszthető legyen (reklámok kivágása) az fájl, amit készít. Gondolom ilyen extra egyikben sincs, hogy videó vágót is tartalmaz. (mint a régi DVD írós rögzítők).

Alcor HDC-3500 DVB-C
Thomson THC 301 HD
Opticum AX C100 HD

(#18797) cigam válasza Diák66 (#18796) üzenetére


cigam
félisten

Miért nem eleve számítógépbe való tunert keresel? Egy csomó probléma megoldódna.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18798) Diák66 válasza cigam (#18797) üzenetére


Diák66
őstag

Van belőle itthon kettő. Viszont azt nem tudom beprogramozni, hogy amíg dolgozok, vegye fel a kívánt műsort.

(#18799) pjen válasza Diák66 (#18796) üzenetére


pjen
félisten

Ezeket nem ismerem,de nekem van egy Amiko 8265+,ez tud TS ben felvenni,PC n szerkeszthető,programozható.

(#18800) Bozek válasza Diák66 (#18798) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért nem? Igaz, ahhoz mennie kell a gépnek. Én ezt úgy oldottam meg, hogy a felvétel előtt küldök egy WoL csomagot a PC-nek (akár telefonról automatizáló segítségével), ami elindítja, a felvétel meg úgy van beállítva, hogy ha végzett, kapcsolja ki a gépet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.