Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18901) qnadam válasza neo-geo (#18900) üzenetére


qnadam
veterán

a legbiztosabb teszt a két tévé megcserélése lenne, ha kivitelezhető.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18902) Diák66 válasza qnadam (#18901) üzenetére


Diák66
őstag

Így van, TV felcserél, aztán kiderül. De könnyen lehet, hogy az egyik TV érzékenyebb a vétel szempontjából. Érzékenyebb és egy-egy zavar jel miatt rossz, vagy simán a tuner vacak benne.

(#18903) neo-geo válasza qnadam (#18901) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Igen, ez volna a legbiztosabb :K

Diák66 :Felmentünk a padlásra, és nincs jel erősítő, viszont az egyik elosztónál volt egy kis gond, pont ami a lenti TV-hez megy, ez javítva lett lehet csak ez volt a probléma.
Ha nem akkor TV csere, és ha az sem, akkor megpróbálunk egy jelerősítőt. Azt viszont hova lenne érdemes beiktatni, és milyet?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#18904) Diák66 válasza neo-geo (#18903) üzenetére


Diák66
őstag

Hát, ha háromfelé ágazik már a padláson, akkor egy olyan erősítő célszerű, aminek 3 kimenete van. Ezek általában nem táplálhatóak meg koaxon, így szükség lehet áramra a padláson. Amúgy meg valamilyen F csatlakozós, plusz tápfeladó. Sokféle van, bármelyik jó lehet. Viszont abból kell 3 db, ha mindegyik TV-t akarod erősíteni. Nem látom milyen elosztód van. Én ezzel próbálkoznék: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18905) garga01 válasza Diák66 (#18904) üzenetére


garga01
senior tag

Ettől olcsóbb és egyszerűbb ha kicseréli a 3-as osztót egy 2-esre, ha úgysincs használva a 3. ág. Ha jól be van állítva az antenna, 2 felé simán lehet osztani,hogy elég jel legyen. (jó minőségű osztóval persze)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#18906) Diák66 válasza garga01 (#18905) üzenetére


Diák66
őstag

Hát antennánál fontos a jó csatlakozás, ha van osztó valóban minőségi kell. De ha osztót cserél, akkor már miért nem 3-mast? :D A TV-k amúgy milyen jelszintet mutatnak? (Jel, minőség). Lehet árulkodik valamiről, bár elég fals adatokat szoktak a TV-k mutatni.

(#18907) qnadam válasza Diák66 (#18906) üzenetére


qnadam
veterán

minél többfelé osztod, annál kevesebb jel jut egy végpontra.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18908) Diák66 válasza qnadam (#18907) üzenetére


Diák66
őstag

Hát azt kétlem :) Nem étel ez, hogy megfelezzék. Az osztó ugyan csillapít a jelen, de mindegyik pontján ugyan annyit és mindegy hány kimenete van. Ugyanígy a kábel is csillapít attól függően milyen hosszú a szakasz. A jelszint csökkenést pedig egy hibás kötés is okozhatja, akár egy toldó is, ami szintén magasabb csillapítást eredményez. Ja igen és az se jelent semmit, ha éppen 10 tv-re van kötve a jel.

(#18909) Bozek válasza Diák66 (#18908) üzenetére


Bozek
nagyúr

"mindegy hány kimenete van"

Hát nagyon nem. Mindegyik ág külön-külön csillapít, attól függetlenül, hogy van-e rá kötve valami vagy nincs.

"A jelszint csökkenést pedig egy hibás kötés is okozhatja, akár egy toldó is, ami szintén magasabb csillapítást eredményez."

Vagy akár egy rossz minőségű kábel is. Ezt se hagyjuk ki a képletből. Nekem volt olyan, hogy az alacsony frekvenciákon folyamatosan szétesett a kép, a kábelcsere után meg tökéletes lett.

(#18910) qnadam válasza Diák66 (#18908) üzenetére


qnadam
veterán

hát pedig ha egységnyi jelet kétfelé osztasz, és nem teszel bele plusz energiát, akkor az egyik kimeneten maximum az eredeti jel felét kapod meg.
egyébként igen, rossz kábel, rossz kötés, bármi más is lehet a probléma oka.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18911) garga01


garga01
senior tag

Illetve ha nincs használva egy osztó/végpont/kábelvég kimenete (nincs rádugva tv, set top box, etc), akkor szokás egy véglezárót tenni rá pl.: [link] (kábeltv és antennás vétel esetén)
Így nem kerülhet be zavar jel a nem használt ág irányából.

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#18912) garga01 válasza Diák66 (#18908) üzenetére


garga01
senior tag

Ahogy az előttem szóló írta, nagyon nem.
Nézz meg itt:[link] néhány táblázatot a splitterekről. Ahogy nő a kimenetek száma, úgy egyra nagyobb a csillapítás is.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#18913) izee


izee
senior tag

Nem lehet, hogy kellene egy külön topik antennákra és kiegészítőire? Innen érkeztem.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#18914) Hieronymus válasza izee (#18913) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem kell. Ez a topik sincs kihasználva.
Legfeljebb a nyitó hozzászólást lenne kiegészíteni antenna információkkal.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18915) izee


izee
senior tag

Egy lenyitható összefoglalót javaslok.

Részemről a milyen antennát vegyewk kereső kifejezésre a linken található táblázatot (képekkel) találtam.

Egy bizonyos adó teljesítményt (értéke néha 0.1kW és 2kW között, máskor bőven 50kW felett) meg a konkrét adóknál itt.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#18916) Bozek válasza izee (#18915) üzenetére


Bozek
nagyúr

Micsoda eretnekség, <15 km és >50 kW esetében szobaantennát javasolnak? :D

Szerintem ez meg jobb az adóteljesítmények szempontjából: http://www.frekvencia.hu/dvb-t-hng.htm

(#18917) wassermann


wassermann
Topikgazda

Tisztelt Urak, nem kéne ezt a DVB-vevős topikot szétütni! Kérem, hogy menjetek át az antennás topikba, ide: [link] Köszönöm!

(#18918) izee válasza wassermann (#18917) üzenetére


izee
senior tag

:R

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#18919) Atis45


Atis45
aktív tag

Sziasztok!
Erről a készülékről valakinek tapasztalat vagy vélemény?
Digi kábelhez lenne használva.
https://euronics.hu/termekek/strong-srt-2402-android-ip-belteri-egyseg/p/223910?gclid=EAIaIQobChMI9-nYvLfi5gIVBpSyCh1TYgoREAAYASAAEgIYqPD_BwE#
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#18920) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Kódolt adások vételére nem alkalmas.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18921) Speederer válasza Hieronymus (#18920) üzenetére


Speederer
senior tag

De attól még a legtöbb csatorna bejön rajta. Sőt, ha nem fizetett elő arra a néhány fizetősre, akkor ugyanannyit tud nézni vele, mint egy másik/drágább STB-n vagy tévén.

Megkérdezhetem, hogy mi lenne a felhasználási cél? Esetleg monitort akarsz kiegészíteni vele? Csak mert szerintem amelyik tévén van HDMI, az képes a DVB-C vételre is. Ilyen esetben viszont egyszerűbb maradni a közvetlen kapcsolatnál (tehát koax a tévébe), ha meg android-ot akarsz mellé akkor lehet valami tuner nélküli is, akár olcsóbban.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#18922) Hieronymus válasza Speederer (#18921) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nekem semmi. Az összes meglévő tévénk DVB-C és -S2 képes, de csak a kábelt használjuk.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18923) Atis45 válasza Speederer (#18921) üzenetére


Atis45
aktív tag

A felhasználási cél az lenne, hogy tudjunk tv adást rögzíteni, úgy, hogy a tv-nek ne keljen bekapcsolva lennie. pl. ha nem vagyunk itthon, vagy ha egy éjszakai műsort szeretnénk rögzíteni. Vagy ha nézünk egy műsort, akkor közbe tudjunk egy másik csatorna műsorát rögzíteni.

(#18924) pjen válasza Atis45 (#18923) üzenetére


pjen
félisten

Én egy Amikó 8265 öt használok,mindent tud amit szeretnél.

(#18925) Watt25 válasza Atis45 (#18923) üzenetére


Watt25
veterán

tudjunk tv adást rögzíteni, úgy, hogy a tv-nek ne keljen bekapcsolva lennie
Amelyik tévé tudja a rögzítést, az tudja ezt a funkciót is. (Persze nem igaz, hogy nem kapcsol be a rögzítéshez, hiszen, ha nincs bekapcsolva, nem tud rögzíteni. De úgy csinál, mintha nem lenne bekapcsolva, nincs kép és hang.) Szóval, amennyiben tényleg csak ez a szempont, akkor emiatt nem kell beltéri.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18926) farkas-j


farkas-j
őstag

Van valakinek tapasztalata az Amiko HD 8142 Twin C kábelvevővel? Nem túl sok infót találok róla. Most megtudnám venni 16900 Ft-ért ingyenes szállítással. Mennyire használható valójában 2 stream egyidejű feldolgozása mellett? A kódolt adások PC-n is visszanézhetők vagy csak az eszközön? Tud esetleg PIP üzemmódot?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#18927) pjen válasza Watt25 (#18925) üzenetére


pjen
félisten

Nem csak az a szempont.Egy csatorna nézése mellett egy másikat rögzítene.Ehhez minimum 2 tuner kell.Ez Tv ben elég ritka.Egy beltérivel simán megoldható.Az említett amiko felvételei+ nincsenek titkosítva mint ami a Tv n készül.

(#18928) Watt25 válasza pjen (#18927) üzenetére


Watt25
veterán

Egy csatorna nézése mellett egy másikat rögzítene
Áhhh... Az utolsó mondat elkerülte a figyelmem. Annyira a többit részletezte...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#18929) Bozek válasza pjen (#18927) üzenetére


Bozek
nagyúr

Csak akkor kell két tuner, ha különböző frekvencián vannak.

(#18930) pjen válasza Bozek (#18929) üzenetére


pjen
félisten

Ez igaz,de az akkor is egy korlát,egyébként nem olyan sok csati van egy frekin..Egy Amiko vagy más alkalmas beltérivel megszűnnek ezek a gondok.Ráadásul Pc n szerkesőthetők a felvételek és más készüléken is megnézhetők.

[ Szerkesztve ]

(#18931) Bozek válasza pjen (#18930) üzenetére


Bozek
nagyúr

Csak úgy mellékesen jegyeztem meg.

Én PC-n nézek TV-t, egy Hauppauge WinTV-quadHD-vel. Néha még a 2 tuner is kevés volt.

(#18932) Samott válasza Bozek (#18931) üzenetére


Samott
addikt

Ezert szerettem a UPC fele regi Philips belterit, az talan 3 tuneres volt. De a mostani se rossz, VU+ Uno 4K SE - DVB-C FBC Tunerrel... 8 csatornat tud egyszerre megjeleniteni, rogziteni. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#18933) pjen válasza Samott (#18932) üzenetére


pjen
félisten

A 8 csatornát a UPC nél is tudja?Nem hiszem,max a kb 26 szabadon foghatóval.Nekem is a két tuneres ciscok vannak még,vigyázok is rájuk.

(#18934) Samott válasza pjen (#18933) üzenetére


Samott
addikt

Dehogyis, termeszetesen ezt mar Digivel hasznalom.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#18935) izee válasza Bozek (#18931) üzenetére


izee
senior tag

Kódolt adásokat is tud venni, amihez kártya kellene? Fehér holló, az olyan ami fizikailag kártyát kezel. A többit meg nem értem, hogy hozza be pl az HBO-t, ha egyáltalán.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#18936) pjen válasza izee (#18935) üzenetére


pjen
félisten

Én Amikóm kezsli a Digi kártyát,de fel royszul veszi.

(#18937) izee válasza pjen (#18936) üzenetére


izee
senior tag

PC-s?

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#18938) Bozek válasza izee (#18935) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nincs benne kártyaolvasó hely. Régebben MindigTV-t használtan kártyával, de ahhoz elég volt egy kártyaolvasó, ami volt a billentyűzetben.

Nekem amúgy se nagyon kell kódolt adással foglalkoznom, mert a Tarr Kft.-nél csak a digitális kiscsomagok kódoltak, olyanra meg nem vagyok előfizetve.

(#18939) izee válasza Bozek (#18938) üzenetére


izee
senior tag

Milyen kártyaolvasó viszi a Mindig TV kártyáját? Adat (pl. SD kártya olvasója)? Banki? Az árukeresőn már nem is találok pc-hez való bank kártya olvasót.
És felismeri a Hauppauge (esetleg egyéb márkák) szoftvere a külső forrásból érkező kártyát?

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#18940) korcsi válasza izee (#18939) üzenetére


korcsi
veterán

Pár dolláros smart kártya olvasó.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#18941) Bozek válasza izee (#18939) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ahogy már írták, smart card olvasó kell. SD-be bele se menne a kártya. A gyári szerintem nem, én DVBViewert használok, az Oscam-mal megy. De volt egy másik program (a neve most nem jut eszembe), ahhoz még Oscam se kellett. Csak az a folyamatos timeshift miatt nem jött be nekem annyira.

(#18942) pjen válasza izee (#18937) üzenetére


pjen
félisten

Nem, sima CI+ fogadó van benne.Csak a kódoltakhoz kell.

(#18943) garga01 válasza farkas-j (#18926) üzenetére


garga01
senior tag

Az a baj, hogy azt nem írják sehol, tud-e 2 adást egyszerre kikódolni is (ha nézni és felvenni is kódoltról akarnál). Mert van egy beépített kártyaolvasó, de azt nem tudom tudja-e. CI modulok között van direkt ilyen célra való (jóval drágább is mint a többi)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#18944) izee válasza Bozek (#18941) üzenetére


izee
senior tag

Smart kártya olvasó, akkor így kellett volna árukeresőn is keresnem. :R
Köszi mindenkinek az infokat.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#18945) Hieronymus válasza izee (#18944) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha CI+ modult igényel a kártya, akkor nem jó az egyszerű kártyaolvasó.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18946) izee válasza Hieronymus (#18945) üzenetére


izee
senior tag

Rendben. Gondolom sima CI-hez jó csak.
Ha van CI-ről egy wiki oldal, az segíthet.

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#18947) Bozek válasza Hieronymus (#18945) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért? Van már PC-hez CI+ megoldás?

(#18948) Hieronymus válasza Bozek (#18947) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem tudok róla.
Pontosabban van, csak nem az a kategória, amire gondolsz.
https://www.amazon.de/freenet-TV-HD-TV-Empfang-Monitor-Clip-Empf%C3%A4nger/dp/B06XPPS37C

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18949) Hieronymus válasza izee (#18946) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

https://en.wikipedia.org/wiki/Common_Interface

Amúgy meg netboard, fórum 47.
Minden válasz megtalálható, csak ki kell bányászni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18950) Bozek válasza Hieronymus (#18948) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez csak egy sima tuner, ami az ingyenes adásokat fogja. CI-re sok megoldás van, CI+-ra viszont én még nem találtam.

Amúgy csak a kíváncsiság hajt, szerencsére a Tarr Kft. nem kódol így, csak digitális kiscsomagok esetén, olyanom meg nincs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.