Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19751) lockdown90 válasza garga01 (#19750) üzenetére


lockdown90
senior tag

egyébként biztos sok hasznos info van ott, de azert hogy egy kereso nincs azon a low budget forumon az eleg vicces :D

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#19752) vati válasza pjen (#19731) üzenetére


vati
senior tag

Amiko HD8265+ szép lila doboz: Nem tudom, mit kellene csinálnom, hogy a "No Satellite Found" állapotból kijöjjön.
Digi TV, koax kábelen jön a jel. Eddig egy Alcor HDC3500 működött mint felvevő, annak nem volt ilyen baja. Ezt üzembe helyezni se tudom.

Nem működik. Mit kéne benyomni, hgy jó legyen? Az ALzából vettem, van hozzá cseh meg szlovák leírás, nem értem.
Öreg vagyok, boomer vagyok, hülye vagyok. :( Mit kattintsak meg?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#19753) Kenderice válasza vati (#19752) üzenetére


Kenderice
senior tag

(#19754) pjen válasza vati (#19752) üzenetére


pjen
félisten

Nincs rajta reset gomb?

(#19755) garga01 válasza pjen (#19754) üzenetére


garga01
senior tag

Neked is 8265 van, nem? tudhatnád, hogy nincs reset gomb, csak a menüben gyári visszaállítás :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#19756) garga01 válasza vati (#19752) üzenetére


garga01
senior tag

Magyar nyelvű leírás: itt
Azért írja ki,h no sat found mert ez egy combo tuneres box, tud műholdas, kábeles és földi antennás jelet is fogadni.
Elszőr állítsd át a nyelvet magyarra, könnyebb lesz kezelni.
Neked a menüben a kábeles telepítés kell, ott futtass egy automatikus keresést. Úgy is csinálhatod, hogy beállítod 330 MHz-re a frekvenciát, QAM 256, SR 6000 és NIT keresést indítasz, így lekeresi biztosan az összes adót.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#19757) pjen válasza garga01 (#19755) üzenetére


pjen
félisten

Már vagy egy éve nem használom rendszeresen. Multkor előszedtem a kártyás felvétel ellenőrzésére. A reset gomb csak,egy futó ötlet volt. Lecseréltem a tv- t PVR esre + van voda box. Ha jól emlékszem keresésre mindíg a fehér gombot használtam és megtalált mindent.Haza érek előszedem.

[ Szerkesztve ]

(#19758) Kenderice válasza garga01 (#19756) üzenetére


Kenderice
senior tag

Azt írta, hogy már a "No satellite found" állapotból sem tudja kihozni a boxot.
Így nehéz lesz neki bármit is állítani a menüben...

(#19759) garga01 válasza Kenderice (#19758) üzenetére


garga01
senior tag

Alapból valami hasonlót ír a box, amikor első bekapcsoláskor nincs lekeresve csatorna. Én úgy értelmeztem, hogy nem tudja beállítani a boxot, ezért is linkeltem a leírást.
(közben találtam egy másik használati utasítást is).
De majd nyilatkozik a kérdező, hogy be tud-e lépni a menübe, vagy tényleg 'beragadt' a box.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#19760) Kenderice válasza garga01 (#19759) üzenetére


Kenderice
senior tag

Te most tényleg belinkelted ide a saját gépeden lévő pdf fájlt? :D :D :D

(#19761) garga01 válasza Kenderice (#19760) üzenetére


garga01
senior tag

ÁÁÁ siettem és le is töltöttem a gépemre, aztán a chrome megnyitotta én meg nem figyeltem :D
Szóval a ez helyes link a másik utasításhoz.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#19762) cocka válasza lockdown90 (#19751) üzenetére


cocka
veterán

Most ott tartunk, hogy még pingelni se lehet. Nálam egyáltalán nem jön be jelenleg.

(#19763) cocka


cocka
veterán

Az a kérdés jutott eszembe, hogy ugye sokszor kombóba írják, hogy T/C vagy T2/C a settop boxok foglalata. Azt már tapasztaltam, hogy a csak T-t tudó boxok egyértelműen nem mennek a DVB-C koaxszal.

Viszont a csak C-t tudó boxok vajon mennének DVB-T koaxszal vagy csak akkor ha egyértelműen jelölve van a T/C?

(#19764) garga01 válasza cocka (#19763) üzenetére


garga01
senior tag

"settop boxok foglalata" -> helyesen a set top box tunerja
(Max akkor lehet foglalatról beszélni, ha cserélhető a tunerje, de akkor meg olyat raksz bele amilyet akarsz.)
Ha nincs ráírva, hogy tudja a másik vételt (C/T), akkor nem is fogja tudni. Volt már nálam sok beltéri egység, eddig egyedül az aliexpressek között volt olyan, amire nem írták rá, de tudta a kábelest is venni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#19765) garga01 válasza cocka (#19762) üzenetére


garga01
senior tag

Valami hálózati gond lehetett, most megy simán, habár tegnap nem is néztem.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#19766) gregory91 válasza garga01 (#19764) üzenetére


gregory91
senior tag

Tuner vagy szabvány egyébként igen, vannak különbségek a T és a C között, amiben megegyeznek az max a frekvenciatartomány.

#19763 : Ennek a megállapításához érdemes körülnézni hogy a beállítások közt van-e olyan hogy kábel illetve antenna (Cabel vagy terrestial) választási lehetőség.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#19767) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!
Van egy MEDION MD 30594 típusú tv itt a munkahelyemen. Most átálltak digitális adásra a cégben.
Coax-on jön az adás. A TV megtalált 19 adót, de csak hang van, kép sajnos nincs. Azt írja, hogy a videó formátum nem támogatott. Valaki tudna segíteni, hogy mit tudok tenni, hogy legyen kép is?

06-3o/9759I39

(#19768) qnadam válasza Találtgyerek (#19767) üzenetére


qnadam
veterán

vegyél másik tévét, vagy vegyél egy set top boxot. utóbbi esetben ki kellene derítened, hogy dvb-c vagy dvb-t van nálatok, a c a kábelen szokásos verzió, de kisebb hotel- meg munkahelyi rendszereken előfordul, hogy t-t használnak.

szerk: a típus alapján a tévé csak dvb-t-t tud, így ha hang van, valószínűleg dvb-t jel van a cégnél, így olyan stb is elég hozzá. de inkább az a biztos, ha megkérdezed.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19770) Találtgyerek válasza wassermann (#19769) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek! :R
Szerintem a legegyszerűbb egy másik tv lesz.
Megpróbálok használtan keresni valamit olcsóbban.
Ritkán van használva, de azért jó ha van.

06-3o/9759I39

(#19771) qnadam válasza Találtgyerek (#19770) üzenetére


qnadam
veterán

egy stb viszont 10 körül megvan, ha nem kellenek extra funkciók :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19772) Találtgyerek válasza qnadam (#19771) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Az a helyzet, hogy eddig egy régi TV volt az analógra.
Most, hogy átálltak gyors kerestünk egy újabb tv-t használtan. Így lett a Medion 15 000 Ft-ért. Megbeszéltük az eladóval, hogy kipróbáljuk és ha működik a digitálissal, akkor kifizetjük. Így igazából még tudunk váltani tv-t, mert ez még nincs kifizetve. Akkor inkább néznünk egy drágább Tv-t, ha lehet olyat találni, ami tudja ezeket a feltételeket 30 000 Ft környékén használtan.

“Amennyiben sötét a háttér vagy esetleg „No Signal” felirat jelenik meg a képernyőn, akkor a televízió képes a digitális jelfeldolgozásra. A készüléket be kell hangolni és ezt követően tudja fogni a földfelszíni csatornákat (DVB-T).”
Ezt írtak e-mailben a munkahelyen.
Ez a Medion Tv a leírás alapján tudja a DVB-T-t, ezért is vettük meg. Aztán mégsem jó most. :D

[ Szerkesztve ]

06-3o/9759I39

(#19773) qnadam válasza Találtgyerek (#19772) üzenetére


qnadam
veterán

abba csúsztál bele, hogy ez a tévé valóban tud dvb-t-t, de csak mpeg2 kódolással. ez a maga korában németországban jó is volt (itthon meg nem árulták), de a magyar digitális sugárzás már eggyel korszerűbben, h264-gyel indult.
sőt a kódoltakat azóta már áttették dvb-t2-re és hevc (h265) kódolásra, de ez valószínűleg téged most nem érint.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19774) Találtgyerek válasza qnadam (#19773) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Lényegében akkor olyan tv-t kell keresnek, amit tud dvb-t-t meg MPEG4-et?

06-3o/9759I39

(#19775) qnadam válasza Találtgyerek (#19774) üzenetére


qnadam
veterán

mondjuk. leginkább olyat, ami működik mindigtv-vel :) amit itthon úgy adtak el, hogy megy vele, az az ingyenes adókkal most is működik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19776) Találtgyerek válasza qnadam (#19775) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Box-ból milyet ajánlanál, ajánlanátok? Nem kell semmi extra, csak legyen Tv adás képpel ezzel az MPEG2-es Medion-al. :D

06-3o/9759I39

(#19777) farkas-j válasza Találtgyerek (#19776) üzenetére


farkas-j
őstag

Ahogy írták neked a cégnél, nálatok DVB-T adás van kábelen továbbítva. Én a helyedben olyan boxot vennék, ami feltudja már dolgozni a DVB-T2 H265-ös kódolású adást is. Ennek oka, hogyha nálatok egy mini fejállomás van, és a szabadon vehető műsorok mellett (DVB-T) esetleg központilag dekódolnak és továbbítanak néhány fizetős adást, akkor szükséged lesz DVB-T2 H265-ös feldolgozásra képes boxra, hogy azokat is nézni tudjad. Én ezt tudom javasolni most, mert igen jó áron van, tudja a DVB-T2 H265-ös dekódolást és ha esetleg átváltanak nálatok DVB-C szabványra, akkor is tudni fogod majd használni.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#19778) Találtgyerek válasza farkas-j (#19777) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Köszönöm szépen! A jövő héten megveszem. ;)

06-3o/9759I39

(#19779) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni mert már nincs ötletem, hogy mi lehet a gond.

Adott ez a készülék: AMIKO Impulse T2/C amit eddig egy hangszóróval rendelkező monitorral használtam hdmi kábellel tehát volt hang is a tv adás alatt.
Most egy hangszóró nélküli monitorra kötöttem rá kép van, nyilván hang nincs.
Egy Trust Lino 2.0 Bluetooth Hangprojektorral kötöttem össze a septoboxot de semmi hangot nem ad ki.

Mi lehet vele?
Válaszokat előre is köszönöm :R
Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#19780) farkas-j válasza V60 (#19779) üzenetére


farkas-j
őstag

Azt nem írtad, hogy a hangprojektort hogyan kötötted rá. A box melyik kimenetére és milyen kábellel? A menüjében mi a hangbeállítása?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#19781) lockdown90 válasza V60 (#19779) üzenetére


lockdown90
senior tag

hol olvastad, hogy tud bluetooth-ot az Impulse T2/C?

egyebkent ha monitor nem tud hangot, akkor kell egy hdmi extractor es abba tudsz jack-et kotni.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#19782) V60 válasza farkas-j (#19780) üzenetére


V60
aktív tag

Szia.
.Azzal a kábellel amit a hangprojektorhoz adnak ,csak 1 helyre lehet rádugni a box-on meg a szélén lévő bemenetbe csak oda lehet dugni. A box menüjébe a hangot auto-ra állítottam.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#19783) lockdown90 válasza V60 (#19782) üzenetére


lockdown90
senior tag

melyik szelen levo bemenetbe? Az oldalan van egy USB, hatul szelen egy IR meg van meg SPDIF is.

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#19784) V60 válasza lockdown90 (#19783) üzenetére


V60
aktív tag

A hátulján lévő fekete kör alakú kis bemenet/lyuk. :U

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#19785) lockdown90 válasza V60 (#19784) üzenetére


lockdown90
senior tag

az egy IR csatlakozo helye, nem jack dugo :))

Azon nem hiszem, hogy barmikor lesz is hangod

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#19786) V60 válasza lockdown90 (#19785) üzenetére


V60
aktív tag

Ja értem, akkor melyikbe kellene?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#19787) lockdown90 válasza V60 (#19786) üzenetére


lockdown90
senior tag

akkor lesz hangod, ha levalasztod a hdmi jelrol, vagy valamilyen scart audio atalakitoval csinalsz hangot pl scart --> RCA --> Jack

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#19788) V60 válasza lockdown90 (#19787) üzenetére


V60
aktív tag

Értem, akkor mondjuk egy 2.1-es hangfalat ami most a számítógépre van dugva, azt mivel és hogyan lehetne rádugni a boxra, hogy legyen hang egyáltalán a TV adás alatt?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#19789) lockdown90 válasza V60 (#19788) üzenetére


lockdown90
senior tag

szerezz be egy hdmi audio extractort, azzal menni fog.

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#19790) pjen válasza V60 (#19788) üzenetére


pjen
félisten

Van azon egy s/pdif kimenet is, egy DAC megoldja.De valóban a scart kimenet a legegyszerűbb. Scart jack átalakítot egy lépcsőben is leheg kapni.

[ Szerkesztve ]

(#19791) garga01 válasza V60 (#19788) üzenetére


garga01
senior tag

Vegyél egy scart->RCA átalakítót, ezt bedugod és ebbe megy egy RCA->Jack a hangszóróhoz.
Párszáz forintból megvan. Ilyen scart/rca átalakítót a legtöbb elektronikai áruház, bolt árul de még PC-s boltban is kaphatsz akár. Utána meg egy rca-jack kábel kell, azt nézd meg még, a hangszóródba be tudod-e dugni, vagy annak fix jack kábele van-e.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#19792) qnadam válasza pjen (#19790) üzenetére


qnadam
veterán

kérdés, hogy a scarton van-e hang, ha a hdmi aktív.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19793) cocka válasza lockdown90 (#19785) üzenetére


cocka
veterán

Megnéztem a hátulját ennek a "csodának". Hulladék.. Egymás mellé szorosan vannak összehányva a portok. Legalább egy 1 cm hely lehetne köztük és akkor már egyúttal egy RCA port is elfért volna.

(#19794) lockdown90 válasza qnadam (#19792) üzenetére


lockdown90
senior tag

nekem pl nem fért mellé a scart átalakító bedugva ha a hdmi is be volt dugva...
azért használok hdmi audio extractort...

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#19795) garga01 válasza qnadam (#19792) üzenetére


garga01
senior tag

A legtöbb Amikon van, műholdas verziója ennek a boxnak volt így hifire kötve a családban.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#19796) pjen válasza qnadam (#19792) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom, de szerintem az s/ pdif kimeneten van akkor is. A Forgat sat árult, lehet árul is hozzá csatlakozót.

(#19797) pjen válasza lockdown90 (#19794) üzenetére


pjen
félisten

Végül is nem kell az egész scart dugó, csak azok a lábak ahol a hang jön.

(#19798) cocka válasza qnadam (#19792) üzenetére


cocka
veterán

Hát meg a másik, hogy hangminőség szempontjából eszembe nem jutna a SCART. A HDMI vagy a digitális koax mindenképp jobb megoldás.

Talán a HDMI-s megoldás picivel egyszerűbb, mert ha amúgy is van már egy HDMI kábele, akkor csak az extractor kell pluszban meg egy jack-jack kábel vagy RCA-jack kábel attól függően, hogy az extractornak milyen kimenete van.

Míg a másik megoldásnál eleve vennie kéne egy digitális koax audio kábelt, aztán a DAC-ot és egy jack-jack kábelt.

(#19799) qnadam válasza cocka (#19798) üzenetére


qnadam
veterán

gondolod, hogy egy olcsó extractorból sokkal jobb hang jön ki, mint a box?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#19800) garga01 válasza qnadam (#19799) üzenetére


garga01
senior tag

Néha még gyengébb is... próbáltam már ilyen extractort, a noname boxnak is jobb DAC-ja van, mint annak... Az extractornak akkor van értelme, ha utána digitálisan viszed át a hangot egy rendes erősítőbe.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.