Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #85552128


#85552128
törölt tag

Úgy látszik az átvezetőkön PC-n is 30 FPS limit van...

(#52) ldave válasza #85552128 (#51) üzenetére


ldave
félisten

Azt gyakran a részletesebb karaktermodell, motion capture és a lip sync miatt alkalmazzák. Ha jól tudom már van is rá valami fix, amit kilövi ezt a 30 fps limitet PC-n, de akkor előfordulhat, hogy elcsúszik a hang az animáción.

A Slime draws near! Command?

(#53) #85552128 válasza ldave (#52) üzenetére


#85552128
törölt tag

Thx, megvan.

Annyit kell csinálni, hogy originen a játék tulajdonságokhoz hozzáadni ezeket a paramétereket:

-GameTime.MaxSimFps 60 -GameTime.ForceSimRate 60+

A beszéd szinkronban, viszont megszűnt a cutscene lag ami valószínűleg a 30 FPS miatt volt.

(#54) #72954624


#72954624
törölt tag

A játék hivatalos weboldalán elérhető egy kis feladat, amit ha megoldunk kapunk érte egy fegyvercsomagot.

Leírás

Origin fiókkal be kell lépni, majd egy négy lépcsőből álló feladatot kell megoldani. Az első három feladat ugyanaz. Minden egyes videoban három dolgot kell felfedezni, amit egy felvillanó zöld, ködös effekt jelez. Ha ezzel megvagyunk, akkor a negyedik feladat is elérhető lesz. Az utolsó feladat során már nem kattintani kell, hanem egy háromszor megjelenő csúszkát kell a helyes pozícióba húzni, hogy felfedjük a jutalmunkat, azaz a három fegyvert.

Legfeljebb 10-15 perc az egész.

Feladat

(#55) slayer007


slayer007
tag

Ahogy nézegettem én is a játékot, sajnos tényleg ránézésre látszik, hogy ezt bizony konzolosoknak gyártották. Ez az inventory rendszer nekem abszolút nem tetszik. Azért van az egerem, hogy normális "négyzetes" inventoryból pikk-pakk ki tudjam húzni a megfelelő itemet. Miért kell ez a listás nézet? Ez mondjuk engem már skyrimben is rendkívül zavart...

Im insane, what's your excuse?!

(#56) Zoli133


Zoli133
őstag

Kaptam mail-t hogy átvehetem a cuccot.Holnap megyek érte. :D
Bár gyanítom csütörtökig úgyse tudok vele mit kezdeni.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#57) Drizzt válasza Zoli133 (#56) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Pentek az a csutortok.

I am having fun staying poor.

(#58) Zoli133 válasza Drizzt (#57) üzenetére


Zoli133
őstag

Ohh, tényleg, akkor kicsit tovább kel kibírni. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#59) #85552128 válasza Drizzt (#57) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nekem az Origin November 20. 0:00-t írt szerintem csütörtökön már játszható lesz.

(#60) Drizzt válasza #85552128 (#59) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Fenn szamlalo. Ket es negyed nap mulva jatszhato. Ma kedd van. Csutortok ejfel/pentek 0.00.

I am having fun staying poor.

(#61) #85552128 válasza Drizzt (#60) üzenetére


#85552128
törölt tag

A preloadot is pontosan írta szerintem ezt kell nézni:

[ Szerkesztve ]

(#62) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

PC verzió a tesztpadon - alapos technikai teszt

Mantle 1,5 GB-ot lecsíp a VRAM használatból, az azért mennyire durva. Ezen felül a tesztelők arról is beszámolnak, hogy Mantle alatt eltűntek a CPU anomáliák, így a játék sebessége sokkal stabilabb, eltűntek a véletlenszerű akadások.

Csak nekem tűnik a sebesség túlságosan alacsonynak? Az, hogy egyik VGA sem képes FullHD felbontásban maxon stabil 60 FPS-el futtatni a játékot, valamint 1440p-ben mindegyik 30 FPS környékén van, szerintem nagyon szomorú. Én eddig sokkal jobb teljesítményre számítottam, ez alulmúlta várakozásaimat. Egy Frostbite 3 motortól én arra számítottam, hogy legdrágább VGA-k még 1440p felbontásban is hozni fogják a stabil 60 FPS-t, erre ott 30-al küzdenek. :(

A látványvilága sem nyűgözött le a videók alapján, az összehasonlításban nekem csak az tűnt fel, hogy Low-on nagyon feltűnő az élsimítás hiánya és erősen zizeg a kép, míg Ultra-n az élsimítás miatt sokkal nyugodtabb az egész, ezért utóbbin szebb, de ezt leszámítva drasztikus képminőségbeli különbséget nem látok Low és Ultra között.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#63) #85552128 válasza huskydog17 (#62) üzenetére


#85552128
törölt tag

Én ennyire drasztikus akadásokkal nem találkoztam igaz nem is raktam fel 4xMSAA-ra (FullHD-ban minek ?).
Ultra presettel ~2.5 GB a VRAM használat: [link]

[ Szerkesztve ]

(#64) huskydog17 válasza #85552128 (#63) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Nézd meg ezt a videót. Még magas felbontáson is sokkal nyugodtabb a kép MSAA mellett.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#65) #85552128 válasza huskydog17 (#64) üzenetére


#85552128
törölt tag

2x-t én is rakok rá, de a 4x-sel csak annyi különbséget láttam, hogy ~10 FPS-sel kevesebbet mutat. A legnagyobb különbség a Post-Process AA-val van főleg a füvön, növényzeten.
Még SMAA-val fogom megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#66) szallasi007 válasza huskydog17 (#64) üzenetére


szallasi007
őstag

Ne haragudj már de te kipróbáltad a saját konfigodon, esetleg néztél streamet vagy miért mondod hogy juj és jaj de milyen gány ez a játék? Szavaidból azt veszem ki, hogy nem játszottál még vele, de mivel ultra highon nem fog 60 fps-el menni a gépeden nem is fogsz. Jól értem vagy valamit félreolvasok?

A yt videón ha te nem látsz drasztikus különbséget akkor az én szemem nagyon rossz de hogy tiéd milyen azt nem is merem elképzelni.

[ Szerkesztve ]

(#67) huskydog17 válasza szallasi007 (#66) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Igen, valamit valóban félreolvastál, mert sehol nem írtam olyan, hogy "gány" ez a játék. Mindössze mások voltam az elvárásaim, az eddigi FB3 motoros játékok után logikusan itt is magasabb teljesítményre számítottam. Nem értem ezzel mi a baj. Inkább hagyjuk, ne menjünk bele!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#68) ldave válasza huskydog17 (#67) üzenetére


ldave
félisten

Gondolom az lehet a háttérben, hogy az eddigi FB3-as játékoknak nem kellett egyszerre ilyen nagy terepet kezelni, emiatt kevésbe voltak leterhelve, mint jelen esetben. Pár képen brutális, hogy milyen messze el lehet látni, mindez magas részletesség mellett.

A Slime draws near! Command?

(#69) szallasi007 válasza huskydog17 (#67) üzenetére


szallasi007
őstag

Ok, félreértettelek :R

(#70) D013


D013
aktív tag

Megvéve 35.7 Eur-ért,letöltés folyamatban, Keep beállítva és most tűkön ülés. :))

(#71) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Én akkor döntök a vásárlásról, ha lehetőségem lesz előtte kipróbálni. Bár a legújabb videók tényleg ígéretesek, a DA2 miatti pofára esést nem akarom újra átélni az Inquisitionnel. De eddig úgy néz ki, valóban jól sikerült a játék. Ideje volt, hogy a BioWare összeszedje magát. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#72) ImpersonatoR

Van benne Benchmark :)
Azért kell alá masina.
Mondjuk legalább jól néz ki
Bar érdekes ha Ultrára rakom az meg nem a max grafika csak custom-al lehet minden maximumra húzni.
Plussz a 4x MSAA t is külön kell beallitani

[Itt a kép is]

(#73) Drizzt válasza ImpersonatoR (#72) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Honnan az égből van nektek működő DA-tok?

I am having fun staying poor.

(#74) Sonja válasza Drizzt (#73) üzenetére


Sonja
veterán

VPN-el már működik az eredeti verzió.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#75) D013 válasza Sonja (#74) üzenetére


D013
aktív tag

Helló,

Nem veszélyes ez? Nem bannolhatnak érte? és ha letelik a várokozási idő, fog működni VPN nélkül?
Úgy emlékszem a ME3-nál volt bannolás ezért cheat gyanú miatt...

(#76) #85552128 válasza D013 (#75) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem bannolnak ezért, egyébként csak addig kell amíg elindítod az origint utána lecsatlakozhatsz a VPN-ről és mehet a játék.

(#77) kalimist válasza D013 (#75) üzenetére


kalimist
aktív tag

Sot a mexikoi originen a 40 dollar sokkal kellemesebb, mint az europai 60 euro. :)

[ Szerkesztve ]

(#78) Zoli133


Zoli133
őstag

vpn-hez valaki tud egy gyors útmutatót adni? :B

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#79) Zoli133 válasza Zoli133 (#78) üzenetére


Zoli133
őstag

Közben meglett. :D

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#80) D013


D013
aktív tag

Játszottam ma vele egy 3 órát, nekem i5-4440 r9 270x kombóval medium-high-on megy ideálisan. Maga a játék elég jónak tűnik, kicsit assassin's creed utánérzés ez a sok alküldetés a térképen. Tetszik a harcrendszer ami mondjuk inkább a 2. részre hajaz mint az elsőre, de legalább van taktikai mód. Baromi sok a tennivaló és nagyon interaktív a világ, amennyit eddig láttam belőle. Remélem jó értékelést kap majd mert megérdemli, lehet nem annyira rpg mint az első rész volt (például az elosztható pontok az attribútumokon szintlépéskor), de kellően komplexnek tűnik :) A sztori pedig odaszegez a monitor elé ;)

(#81) Zoli133 válasza D013 (#80) üzenetére


Zoli133
őstag

Nekem 2 órát sikerült beletenni (az a fránya holnapi munka...)
Itt az ideje az 5850-et cserélnem, low-on is időnként meg meg akad, de nem paanszkodom igazán.

A sztori remeknek ígérkezik. A karakterszintlépés valóban nem túl komplex, de helyette kapunk egyéb menedzselhető dolgot. Eddig jónak ígérkezik. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#82) ImpersonatoR

A heal skillek hiányát nem érzitek? Ugye csak potik vannak. Vagy lehet karftolni / venni eleget?

(#83) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Tényleg megy már ma is hivatalosan, fasza. Mehetek is dolgozni... :D

I am having fun staying poor.

(#84) D013


D013
aktív tag

Most reggel engem VPN nélkül is beengedett de 5 perc múlva kidobott a játék. Most már kivárom ezt a 16 órát na.

(#85) CriticalHit


CriticalHit
őstag

A játékosok nagyon lehúzzák:
[link]
Ettől tartottam. Az egyik legütősebb: "ez a szar Dragon Age: Oblivion lett. A Bethesda joggal perelhetne"

Talán a The Witcher 3.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#86) mlinus


mlinus
őstag

metacriticet nem tartom kifejezetten mérvadónak. nagyon sokan vérszemet kapnak ha 1 valami nem tetszik nekik, vagy ha esetleg valamilyen bug miatt nem indul a játék és azonnal 0 pontot adnak neki.

(#87) #85552128 válasza CriticalHit (#85) üzenetére


#85552128
törölt tag

Hagyjuk már tele van 0,1-el ez nem értékelés hanem trollkodás...
Annyi igaz, hogy a PC-s irányításon van még mit finomítani, de inkább csak elsőre volt szokatlan még pontot sem vonnék le érte.

[ Szerkesztve ]

(#88) ldave válasza CriticalHit (#85) üzenetére


ldave
félisten

Ezzel csak az a baj, hogy nem tudni ki az aki tényleg játszott is a játékkal és nem tetszik neki és ki az aki elvből utálja a Bioware-t a DA2 és az ME3 miatt és csak tolja a 0 pontot.

A Slime draws near! Command?

(#89) Zoli133 válasza CriticalHit (#85) üzenetére


Zoli133
őstag

beleolvasva azért a jó része vérpistike kiakadt és lehúzta szint.

Amúgy az Oblivionos hasonlat viszont jogos, itt ott volt hasonló érzésem, de nem tudom megfogni mitől. Ettől függetlenül szerintem eddig jó amit én tapasztaltam belőle.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#90) D013 válasza Zoli133 (#89) üzenetére


D013
aktív tag

Amikor kijött a 2. rész mindenki azért nyavajgott hogy "jaj de zárt" "csak egy városban játszódik?!" (nekem az is tetszett amúgy), most végre van mit felfedezni, millió mellékküldi, ez is sz@r. Ez a baj a mostani játékostársadalommal, a sz@r is íztelen. Mert igen, van egy csomó lelketlen csilivili játék aminek amiben nincs fantázia, de amikor meg kijön egy AAA cím, azonnal mindenki a hibákat keresi.

(#91) tibur5555


tibur5555
csendes tag

Gamepad-et támogat? Mass Effect-ek és az előző Dragon Age-ek nem támogattak..

[ Szerkesztve ]

(#92) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

És úgy összességében a játék inkább az első részre vagy a másodikra hajaz? :F

(#93) CriticalHit válasza #85552128 (#87) üzenetére


CriticalHit
őstag

Érdemes elolvasni is a kritikákat, mielőtt csupán az adott pontszám alapján minősítesz.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#94) vlaho válasza tibur5555 (#91) üzenetére


vlaho
aktív tag

Igen. :K

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#95) Vistaboy válasza D013 (#90) üzenetére


Vistaboy
veterán

Megmondom őszintén, hogy nálam a millió mellékküldi óriási pirospontnak számít, mert egy kaland-szerepjátékban a felfedezés okozza az egyik legnagyszerűbb érzést. Amikor begázolsz a susnyásba, majd feltűnik előtted egy romos épület, az a lehető legpocsékabb érzés, ha nem tudsz bemenni megnézni, mi van odabenn. Na, de ha beenged és találsz egy csapóajtót, alatta egy több szintes labirintussal... nyami. :DDD

MOD: Én legjobban arra leszek kíváncsi, mennyire lesz interaktív a történet, mert eddig nem sok különbség volt a három választható lehetőség (jó-semleges-agresszív) között. Plusz, hogy lesz-e rendes parti- és tárgymenedzsment? Nem hogy majd mindenféle szart találunk a szörnyeknél, a cuccainkat pedig csak a pályák végén lehet fejleszteni. Meg majd megint kiírja, hogy "Csak Hawke viselheti" (Aki játszott a DA2-vel, érti). Mert akkor "instant uninstall". :K

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#96) #85552128 válasza Vistaboy (#95) üzenetére


#85552128
törölt tag

Van néhány class specific tárgy ha megnyomod az I gombot akkor játék közben szinte bármikor variálhatod a felszerelést csata közben nem.

(#97) #51736960 válasza CriticalHit (#85) üzenetére


#51736960
törölt tag

olvasgatva a kritikákat, a pc port nem igazán sikerült jól, az irányításra sokan panaszkodnak:

"-Can't remap mouse buttons, extra mouse buttons not supported.
-Can't ''click to move''
-Can't ''click to loot''
-No screen-edge mouselook
-No mouseover ability tooltips on your action bar
-No key to select all party members at once"

"...console port, horrible UI for inventory and powers on PC, godawful codex with ridiculous numbered entries that appear out of order that you have to endlessly hunt and peck through to find what you are looking for, and in HUGE CONSOLE TEXT which doesn't even fit on one screen - you have to press a button to look at the image of a monster in the codex as the text and image don't fit on one page?"

"The game is extremely clunky, the combat has took a giant step backwards. You have to mass click if you want to auto attack because on console that's normal for them, but they forced it on PC users which makes no sense and restrict what you can do in game. It hurts my wrist just playing this game. If you're playing a warrior and you knock someone back and you're holding down attack button because your hand hurt, too bad now they're out of range and you're waiting out a long period of pointless animations. If you're playing a range class, have fun spamming click button like you're playing minesweeper or something..."

persze azért adok neki egy esélyt, de nem jók az előjelek :(

[ Szerkesztve ]

(#98) Zoli133 válasza #51736960 (#97) üzenetére


Zoli133
őstag

Amit 4 óra alapján tudok cáfolni:
-Can't ''click to move'' & Can't ''click to loot'' - Taktikai nézetben megy.

"You have to mass click if you want to auto attack" - Egy gombot kell lenyomva tartani az auto attackhez, nem folymatosan klikkelni, ezzel kezd a játék, persze nem a legjobb, de nem okoz semmilyne kézfájdalmat az is biztos, a többi része innentől értelmetlen gyakorlatilag.

Hirtelene ezek szúrtak szemet.

Amúgy ma 2 órát játszottam, eszméletlen mennyiségűnek tűnik a content eddig. Mármint fő szállal nem haladtam a 2 óra alatt cska járkáltam fel alá, mellék küldetéseket csinálgatva.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#99) #85552128 válasza Zoli133 (#98) üzenetére


#85552128
törölt tag

Szintén 10+ óra de még mindig csak a Prológus van meg :DDD
Felfedezek, meg csinálom a mellék dolgokat a jelenlegi területen

[ Szerkesztve ]

(#100) #51736960 válasza Zoli133 (#98) üzenetére


#51736960
törölt tag

szeretném, ha igazad lenne, én is nagyon vártam ezt a játékot. (de sajnos ritkán csalódok a metacritic-ben, általában egyezik az ízlésem az ott hozzászólókéval)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.