Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) ldave válasza Citroware (#900) üzenetére


ldave
félisten

Annak, hogy a csapat tagja valaki, nincs ilyen következménye. Annak viszont, hogy kit viszel magaddal egy adott küldetésre, már lehet.

A Slime draws near! Command?

(#902) woryz


woryz
senior tag

Gyerekek, mondjátok, hogy én állítottam be valamit rosszul... Az épületen kívül a taktikai nézet:

Épületen belül meg ilyen:

Mintha megakadna a "plafonban", forgatom a kamerát akkor néha kiugrik messzebbre, de... Ezt így kellene megszokjam?

Van aki nem használja ezt a nézetet? Ha harcossal vagyok, akkor lehet taktikai nézet nélkül is játszani?

(#903) Frogged válasza woryz (#902) üzenetére


Frogged
aktív tag

Én taktikai nézet nélkül vittem végig harcossal és ijjászal is igaz csak normál nehézségi szinten de nem éreztem szükségét hogy használjam.

(#904) Terrorista válasza woryz (#902) üzenetére


Terrorista
senior tag

Igen, ez sajnos ilyen. A kamera, ha bármilyen objektumhoz közel esik, akkor bezoomol.

Én taktikai nézetet leginkább minibossok, sárkányok ellen használtam. Azoknál viszont mindig nagyobb terület volt.

(#905) mrbig25


mrbig25
őstag

Üdv Mindenkinek!

Egy ideje már "piacon" van a játék...hátha van már tuti megoldás.
Szóval utolért a DX error (get device removed).

Próbáltam már komplett driver és dx cserét/frissítést, minimumra vett grafikát, windowed fullscreen módot és ezek tetszőleges kombinációját, de 20-30 percnél többet nem tudok folyamatosan játszani.

Az egészben az a poén, hogy az integrált HD530-al nem volt ilyen gondom...(jelenleg 2GB-os 750Ti van a gépben)

...

(#906) J.Hetfield válasza mrbig25 (#905) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Na most jól megijesztettél, nekem is 750ti van és mostanában szeretném kezdeni a játékot. :(

(#907) mrbig25 válasza J.Hetfield (#906) üzenetére


mrbig25
őstag

Ahogy olvasgatom a külföldi fórumokat; nem igazán típusspecifikus a hiba...szóval nem a 750ti a "gyenge" láncszem.

...

(#908) J.Hetfield válasza mrbig25 (#907) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Mindjárt nekiállok, ha nálam is előjön ez a hiba, majd írok hátha lehet rá valami megoldást találni.

(#909) woryz válasza Frogged (#903) üzenetére


woryz
senior tag

(#903) Frogged: De olyan fura a kétkezes pallossal egyesével ütögetni az ellent, még "számolni", hogy elég közel vagyok-e az ellenséghez... De az íjász az jó ötlet, ott nem gáz talán ha nincs taktikai nézet.

(#904) Terrorista: Mennyi épület van a játékban? A játék nagy része szabadban van, vagy épületekben? Csak mert ha mondjuk 5-10% az épületek aránya, akkor esetleg van értelme tovább játsszak a harcosommal...

Hogy lehet ilyen fosul megcsinálni valamit? Ezt nem próbálták ki? :W

(#910) mrbig25 válasza woryz (#909) üzenetére


mrbig25
őstag

"...még "számolni", hogy elég közel vagyok-e az ellenséghez..."
Kiválasztod az ellenfelet és nyomsz egy "auto attack"-ot...és nem kell foglalkoznod a távolsággal. Utána meg már nyugodtan használhatod a skilleket.

...

(#911) woryz válasza mrbig25 (#910) üzenetére


woryz
senior tag

Nah, ezt megnézem még1x, úgy rémlik, hogy nem működött az auto attack. De lehet, hogy benéztem valamit. :) Köszi a tippet!

(#912) J.Hetfield válasza J.Hetfield (#908) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Játszottam kb. 2 órát semmi crash nem volt, és hasít, nem mértem de szerintem sima 60fps. Driver 362.00, és újraraktam a wint, nem tudom, hogy az számít-e. Ami fura, hogy a karakterem harc közben nem megy oda az ellenfélhez, és a levegőt csapkodja :DDD Még szokni kell kicsit, de amúgy tetszik eddig bár még csak az intrón vagyok túl. A grafika nagyon ott van, nagy az ugrás az eddigi részekhez képest. :Y

(#913) Terrorista válasza woryz (#909) üzenetére


Terrorista
senior tag

Elég sok.
Föld alatt barlangokban, katakombákban, erődben stb. Taktikai nézetet lehet úgy is használni, hogy az egérrel lejjebb fordítod a kamerát és afféle TPS nézetben irányítasz. Nem az igazi, de használható.

(#914) Egonyolc válasza Terrorista (#913) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

Én x360 kontrollerrel játszottam és használható volt a taktikai nézet. Bent is, kint is.

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#915) ldave válasza ldave (#896) üzenetére


ldave
félisten

No, már lassan 50 óra környékén vagyok, de eddig szinte csak mászkáltam és felfedeztem a világot, lassan kéne folytatni a főküldetést, hogy ne fulladjon unalomba a menet, mert kezdek kicsit elveszni a világban :)

A Slime draws near! Command?

(#916) J.Hetfield válasza ldave (#915) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Én most jutottam el Skyholdba és tök jó ez a játék, eddig ez a kedvencem a sorozatból. :C

(#917) woryz válasza Terrorista (#913) üzenetére


woryz
senior tag

Újra kipróbáltam, az auto attack kisegíthet a taktikai nézetből. :) Viszont egyszerűen nem találok olyan karaktert, akivel el tudnám képzelni a játékot... Most újra csináltam egy elf mágust, szerintem - ha a karakter generálás részt nézem - elég jól néz ki, de a játékban eléggé... hogyismondjamcsak... fura (és most nem azért, mert nem értek egyet az elfek Dragon Age-es kinézetével).
Nézegetek videókat, hogy találjak egy olyan karaktert akibe bele tudom élni magam, de... Valami ötlet, amivel tényleg fun ez a játék? Mert lassan berágok, és inkább visszamegyek Origins-ezni... :B

(#918) J.Hetfield válasza woryz (#917) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Én harcossal nyomom shield&sword így nekem bejön, elég tápos néha azért levernek persze. :DDD Mágust nem szeretem távol kell tartani az ellenfelektől, könnyen kifekszik. Tegnap kinyírtam az első sárkányom is, elég nehéz volt, szerintem kicsit túlzásba vitték az előző részekhez képest. Amúgy kb. milyen hosszú ez a game? Már nyomom egy ideje de a journal tele van küldetésekkel, nem győzöm lefelé görgetni. :D

(#919) Frogged válasza J.Hetfield (#918) üzenetére


Frogged
aktív tag

Nekem 101óra volt az alap játék végig vitele, és 127el fejeztembe a 3 dlcvel egyűtt bár az ucsón elégé gyorsan végig haladtam.

(#920) ldave válasza J.Hetfield (#918) üzenetére


ldave
félisten

Nekem 15-ös szinten sikerült az első sárkányt leverni (Hinterlands).

A Slime draws near! Command?

(#921) woryz válasza J.Hetfield (#918) üzenetére


woryz
senior tag

Valahogy nekem a Shield + Sword olyan snassz, az egyben se volt a kedvencem az a kaszt. :) Valahogy a kétkezes harcos jobban tetszene, ha tetszene, de valahogy nem találom meg benne azt, amit keresek... :( Olyan fura, hogy rárohanok az ellenre két másik harcossal, és megy a csépelés kb 1m2-nyi területen... Van friendly fire egyébként a játékban?
Amit el tudnék képzelni még az íjász és a mágus, csak valami miatt addig sikerül eljussak velük, hogy bezárom a riftet az inkvizíció megalakulása előtt... És akkor berágok és újrakezdem... :W

(#922) ldave


ldave
félisten

Nem értem ezt a problémázást. Nekem a főkarakter tőrös tolvaj, de kb csak akkor irányítom fixen, amikor Rift van, amúgy meg váltogatok a csapattagok között. Minden specializálóra van egy karakter, nem kell leragadni egynél.

A Slime draws near! Command?

(#923) mrbig25 válasza woryz (#921) üzenetére


mrbig25
őstag

"Olyan fura, hogy rárohanok az ellenre két másik harcossal, és megy a csépelés kb 1m2-nyi területen..."
Nagyon egyszerű...nem kell két másik harcost vinni.

Vagy ahogy ldave kolléga is mondja; nyugodtan irányíthatod a csapatod többi tagját. Így függetlenül az alapkaraktertől kipróbálhatsz mindent...

...

(#924) woryz válasza mrbig25 (#923) üzenetére


woryz
senior tag

Vannak ilyen "berögződéseim", hogy a fő karakter az, akivel megpróbálok azonosulni, és az ő szemszögéből nézem a világot. A többieket csak irányítom, ha a taktikai nézet engedi. :) Ha nem, akkor üssenek azt, akit akarnak, vagy nagyon szélsőséges esetben manuálisan ráállítom őket valakire. :)

Eddig az én csapatom az mindig két harcos + rúgó + mágus kombóval alakult, de ez csak akkor volt eddig kivitelezhető, ha "én" is harcossal voltam. De a taktikai nézet hiányosságai miatt (vagy mert tudatlan vagyok, és nem tudom használni ;) ) nem szokott sokáig tartani... Egy egy íjászt sikerült elvigyek a ... khm... mi van az inkvizíció megalakulása után? Melyik terület? Nah, addig. :)

(#925) ldave


ldave
félisten

Azt amúgy honnan lehet tudni, hogy a Valuables tárgyak közül mi az ami eladható és mi az ami kellhet még?

A Slime draws near! Command?

(#926) woryz


woryz
senior tag

Megszültem, csinálok egy ember mágust... Már el is kezdtem vele a játékot, ezért bármiféle tippet amit egy kezdő mágusnak tudtok adni azt megköszönném. :) Ha valamelyik skill pontot "rosszra" tettem, át lehet valahogy variálni? :)

(#927) J.Hetfield válasza woryz (#926) üzenetére


J.Hetfield
aktív tag

Ja, heaven kovácsnál lehet venni egy medált, ami reseteli a skill pontokat. Én most csináltam meg a wardenes küldetést, fura volt, hogy Hawke most csak egy npc, ja és craftoltam egy warden páncélt is, ez legalább normálisan néz ki. :U

(#928) Citroware válasza woryz (#926) üzenetére


Citroware
addikt

Én most járok a játék kb felén túl, és azt tudom mondani, hogy ha elölről kezdeném, akkor lehet, hogy én is mágusként kezdeném, annak vannak a leglátványosabb képességei. :)) De nem panaszkodom az íjászomra sem, hasznosság szempontjából.

(#929) ldave


ldave
félisten

Amúgy az óriások másnál is bugosak? Tegnap este is harcoltam eggyel, aztán egyszer csak felrepült a levegőbe, majd leesett és sebződött vagy 10000-et.

A Slime draws near! Command?

(#930) D5 válasza ldave (#922) üzenetére


D5
aktív tag

Csatlakozom.
Nekem is két tőrös volt a karakterem, de csak az elején kellett irányítanom. Az előre beállított taktikával a gép jobban játszott vele, mint én :D Ezért gyakorlatilag csak a mágus haverokat kellett irányítanom. Valami brutál mészáros a tőrös egyébként.

(#925) ldave: gyakorlatilag az összeset el lehet adni. Kivétel: vannak a Creature research cuccok, azokat előbb be kell szolgáltatni a kutatónak ;) , hogy nagyobb sebzést tolj egy-két szörnynek. Talán ezeket el sem lehet adni :F

(#931) ldave válasza D5 (#930) üzenetére


ldave
félisten

Köszi, igazából én is így láttam, csak most volt valami Requisition küldi, amiben kellett 4 db Malachite, amit pedig simán eladtam a Valueables-ek közül, mert nem Research token. Aztán vehettem vissza.

A Slime draws near! Command?

(#932) woryz válasza Citroware (#928) üzenetére


woryz
senior tag

Az íjász is tetszetős, az is a pakliban volt nálam. :) Azt nem tudom, milyen irányban érdemes fejleszteni a mágusokat... Valami kis tipp esetleg? :P

(#933) Citroware


Citroware
addikt

SPOILER!

Most jártam a nagy palotában, ahol táncolás volt és merényletet terveztek. Celene mellett döntöttem, és Gaspard, aki merényletet akart elkövetni, halálra van ítélve.
Arra volnék kíváncsi, hogy van-e ennél a résznél ilyen, hogy rossz döntés, mert kemény döntéseket kellett meghozni. Ha van jó és rossz döntés, mi lett volna a jó döntés? Ezt meg tudná mondani valaki anélkül, hogy elspoilerezné azt hogy mi fog történni ezután?

(#934) Egonyolc válasza Citroware (#933) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

Ending-ig letekerni

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#935) Terrorista válasza woryz (#932) üzenetére


Terrorista
senior tag

Én Rift Mage-et csináltam belőle. A vége felé senki nem tudott elérni és elég jó egy és több targetes sebzésem volt.

Ajánlom ezt a videót. Elmond minden fontos infót a buildről és a skillezésről. Van némi változás, mert 2 év alatt változott a játék is, de a lényeg benne van.

A palinak érdemes a többi videóját is megnézni mert minden klasszra csinált ilyen videót.

(#936) woryz válasza Terrorista (#935) üzenetére


woryz
senior tag

Elbizonytalanodtam.... Milyen már, hogy területre ható varázslatokat kell lövöldözzek (persze, ha nem bohóckodok a bottal), és a sebzés kikerüli a saját csapattársam? Tegnap este beállítottam a friendly fire-t, de az ok, hogy én nem lőttem területre ható varázslatokat, de Solas folyton fagyasztotta a harcosleányt (nem tudom a nevét... :P ). Nem, nem tudok még mást betenni a csapatba, csak négyen vagyunk. :)
Még nem néztem meg a videót, ezért lehet, hogy rosszul gondolom, de a rift mage az még jobban területre ható varázsló, nem?

Amit eddig összeszedtem, megtapasztaltam a játékról, az (számomra) siralmas:
A taktikai nézet használhatatlan, a varázslatok - eddig amit láttam belőlük - egy kaptafára készültek, bohóckodok ugyanolyan sablonos lényekkel / csatákkal a hinterlandson már órák óta, hát nem tudom... Én azért kicsit többet, jobbat vártam... Hiába erőlködöm (már számtalanszor újrakezdtem, új karaktert csináltam), hogy csak azért is végig kellene játszani, de egyre kevesebb kedvet érzek hozzá... Az egész nem lett más, mint egy vontatott, monoton hack & slash... A csatákat - amikor épp olyan területne van, ahol nincsen mellett semmi olyan tereptárgy ami meggátolná a taktikai nézetet használatát - nem tudom követni. Azért előnyére szóljon a játéknak, hogy mindig bedob lényeket, és nem az van, hogy egy kipusztított területen kell kolbászolni.

Viszont a csávó videóit megnézem, hátha látok a buildjei között olyat, ami miatt érdemesnek érzem, hogy újra elkezdjem. :) - Esetleg valamit összehozok solo-ban, de nem tudom, mikor fogok elég erőt érezni hozzá...

Rináylok már egy ideje, a játék miatt, francnak eröltetem, nem? :F

(#937) mrbig25 válasza woryz (#936) üzenetére


mrbig25
őstag

"...bohóckodok ugyanolyan sablonos lényekkel / csatákkal a hinterlandson már órák óta, hát nem tudom..."
Ezért sablonos...megcsinálod ott a főküldit, meg fejlődsz egy kicsit, aztán húzz onnan a phics@ba. Nem csak Hinterlands létezik, menj máshova.

[ Szerkesztve ]

...

(#938) ldave válasza woryz (#936) üzenetére


ldave
félisten

Ha taktikai nézetes játékot szeretnél, akkor ott van a Divinity Original Sin, talán az jobban bejön majd neked, mint ez.

A Slime draws near! Command?

(#939) Terrorista válasza woryz (#936) üzenetére


Terrorista
senior tag

A játék eleje klassz szempontból tényleg korlátolt lehetőségeket nyújt és az első zóna, Hinterlands eleje sem rejt túl sok változatosságot. Viszont az túl nagy zóna ahhoz, hogy rögtön elmondhassuk, hogy unalmas. :)

Hidd el vannak olyan részek amik később lesznek elérhetőek számodra és sok jó bunyó lesz még ott.

A Rift Mage területre ható spellekre megy leginkább rá, de van pár egy célpontos spell is amit használ. Az aoe spelleket nem tudod majd folyton használni, mert nagy a visszatöltési idő és eleve sok manát eszik.

Ha nem tetszik akkor egy Knight-Enchantert is kipróbálhatsz (Mage, aki közelharcol és elég táp).

Az NPC-ket meg állítsd be mit csináljanak. Meghatározhatod, hogy a rendelkezésre álló skillek közül mit használjon és mit nem, valamint fontossági sorrendet is adhatsz ezek használatára.

Ha tényleg nyögvenyelősnek érzed a játékot, akkor fókuszálj a főküldetésre és miután megnyílik a tovább vezető út, akkor sokkal jobb lesz, hidd el. :)

(#940) woryz válasza mrbig25 (#937) üzenetére


woryz
senior tag

(#937) mrbig25: Gondoltam már rá, csak nem tudtam, mikor érdemes / kell elhúzni onnan... Csinálgattam a küldiket, de most már mindegy, felcsesztem magam, és töröltem a karaktert (nem meglelpő, szoktam én ilyet csinálni... :P )

(#938) ldave: Igen, tervben van, köszi. :) Nem, egyébként nem ragaszkodok a taktikai nézethez, csak valahogy nekem a third person nézet használhatatlan... Eddig... :B ;)

(#939) Terrorista: Hinterlands... Jó nagy terület, sokat kell benne mászkálni, de ha a többi zóna is "ilyen", akkor nem vagyok annyira kíváncsi rá... :)
Az NPC-k beállítását még csak futólag néztem át, ez igaz, ezt orvosolni kell. :)
Nem vagyok biztos benne, hogy való nekem ez a mágus élet, lehet hogy inkább valami mást kellene kipróbáljak... Amit eddig még nem próbáltam, az a kéttőrös rugó. Csak az nem annyira hajaz nekem a "jó ügyért küzdő" harcosra (itt a harcost csak képletesen értem... ;) ). Aki mérgeket használ, lesből bérgyilkol, az nekem csak inkább a középkori inkvizícióra emlékeztet, de ahogy hallottam, igazán gonoszt nem lehet csinálni ebbe a játékban... Szóval még mindig a mágus az ami a legjobban választás számomra, szerintem... Csak viccesek ezek a varázslatok, amik kikerülik a saját csapattársam... :B Lehet, hogy valóban el kellene gondolkozzak a solo partin? :)

(#941) Terrorista válasza woryz (#940) üzenetére


Terrorista
senior tag

"Lehet, hogy valóban el kellene gondolkozzak a solo partin?"

Ismerős Arcane Warriort csinált és egyedül ütött be mindent ami a játékban kihívást jelent. :)

A többi map pedig más. Lesznek jóféle "dungeonok" amik a Hinterlandsnál több élményt adnak.

(#942) Frogged válasza woryz (#940) üzenetére


Frogged
aktív tag

Én a helyedben ennyi újra kezdés után nem erőltetném ezt a játékot ha ennyi idő alatt nem szereted meg nem is fogod már.
Van ilyen hogy egyszerüen nem tud az ember meg barátkozni valamivel bármennyire is szeretik mások és sok jót hallott róla előzőleg .
Én ugyan így voltam a Skyrimel erőltettem egy darabig de hiába ez van ízlések és pofonok.
Szerintem mindenki azért játszik valamivel mert élvezi ha nyüglödés meg erőltetem mert pénzt adtam érte akkor inkább érdemes elengedni a dolgot SZVSZ.

(#943) woryz válasza Frogged (#942) üzenetére


woryz
senior tag

Mondasz valamit... Tetszik is, meg nem is a játék. Szerintem el tudnék vele lenni, hogyha találnék olyan karit amelyik igazándiból tetszene... Bár lehet, hogy nem is van olyan class, ami bejönne, a fentebb említett "problémák" (= nekem nem jöttek be ezek a dolgok) miatt...

Nekem a Skyrim jobban tetszik, remélem hamar lesz október vége és jön a remastered, hamár nem egyhamar lesz TES VI... :B

(#944) woryz


woryz
senior tag

Csak nem adtam fel, és csináltam még egy mágust... :W Mégiscsak azok tetszenek a legjobban. :)
Viszont akárhány buildet néztem, mindegyik a tűmágiát preferálta, én viszont nem szeretném, ha csak nem muszáj. :) Mi a helyzet a villám és jég mágiával? Miért lettek mellékvágányra állíva a buildekben? Csak mert aki csinálta a karaktereket, annak a tűz tetszett, vagy mert tűz a legjobb ág?

(#945) mrbig25 válasza woryz (#944) üzenetére


mrbig25
őstag

Én lightning-al nyomom és semmi bajom nincs vele. Ez van kimaxolva + jégből a winter grasp 1-2 passzívval + spirit-ből a barrier és a revival.
Haladok rendesen, nincs gondom.

...

(#946) Frogged válasza woryz (#944) üzenetére


Frogged
aktív tag

Én mind 3 maget geareltem rendesen és más más talentokkal próbálgattam őket felváltva nincs nagy külömbség szerintem köztük hatékonyságban csak mindegyik más esetekben erősebb vagy gyengébb.
De én főleg a sárkányoknál figyeltem arra hogy azt a maget vittem aki olyan talenton volt ami az adott sári gyengélye.

(#947) Citroware


Citroware
addikt

Az alapjátékot végigvittem, és eléggé ráuntam a játékra, viszont a sztori még érdekel. A DLC-k mit adnak hozzá az élményhez? Érdemes beszerezni őket, vagy csak valami érdektelen mellékszálat ad, vagy még annyit sem?

(#948) Frogged válasza Citroware (#947) üzenetére


Frogged
aktív tag

A Jaws of hakkon az utolsó inkvizitór történetére derít fényt ,
a descent meg ilyen föld alatti történet a törpökről ősi titkaikról szól.
nem mondanám kiemelkedőnek a storykat de az alapjáték szintjét hozzák.
A Tresspasser 3ik dlc viszont tovább viszi az alapjáték storyját és kiderül miért tünt el Solas meg a vakfoltok kitisztulnak a történetben.
És talán elő vezeti a köv dragon age témáját legalább is esélyesnek tünik számomra.
Multkór volt goty editon akciosan úgy szereztembe őket mert külön röhejes árban vannak még mindig a DLC-k

(#949) woryz válasza mrbig25 (#945) üzenetére


woryz
senior tag

Nem választottam a tűz mágiát, eddig sokkal jobban tetszik így. :)

(#946) Frogged: Köszönöm a segítséget!

(#950) Nyugis válasza woryz (#944) üzenetére


Nyugis
senior tag

Üdv

Engem is érdekelne a kérdés. Ugye a játék elején annyira nem jelentős hogy melyik ágon tolod.
Na de a vegjatek felé mivel erdemes hentelni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.