Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#622) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Tanácstalan vagyok, remélem tudtok segíteni, mert valami eszembe jutott.
Pár hsz-el feljebb írtam hogy vannak bajaim a Cloudflare-el és proxied módban nem érem el.
Hivatalos oldali tippek már megoltak, egyesével elkezdtem túrni a dolgokat, viszont lehet megvan mi okozza :DDD

Routerben 80és 443-as portok kiengedve, viszont ha megnéztem egy por forvardos oldalon ott írta zárva van. Elkezdtem nézni a konténerem, és eddig nem is tudom miért nem ugrott be, de lehet, hogy rosszul konfirurálhattam a pihole-t és azért van bajom vele?
Itt egy új macvlan-t létrehoztam + adtam egy fix ip-t a pihole-nak, viszont a portokat szintugy a portokat beletettem (többek között a 80 és 443-as portot is) a konténer konfigurálásakor. Lehet ez az ami okozza nekem a problémát egy jóideje?

Így konfoguráltam:
1. macvlan : 192.168.50.1 a routerem, enp3s0 az ethernet neve, pihole net lesz a nerwork neve:
docker network create -d macvlan \
--subnet=192.168.50.0/24 \
--gateway=192.168.50.1 \
-o parent=enp3s0 pihole_net

2. Itt mindent konfogoltam + ugye Network a pihole_net-re menjen, majd TZ és Server IP-t is megadtam. Hostname-nek meg ugyanazt amit ServerIP-nek.

Mai napig jól működik és elérem a http://serverip/admin menüpont alatt, viszont nem lehet, hogy valahogy így kellene telepítenem ? (igaz ez Pi-re van

1. lépés: telepítés: itt a 80-as porot átirányítani és a 443-ast kihagyni Link
2. lépés: macvlan

Lehet az, hogy magamat hülyítem emiatt egy ideje :DDD és ezért nem megy nekem a Cloudflare-b a proxied mód csak a DNS only?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.