Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#454) cSuwwi


cSuwwi
aktív tag

Nekem 2db 2 TB-os WD green van benne, ffp-vel tuningolva, gigabites router+hálózattal. De inkább meg se mondom, mennyivel lehet rá írni/olvasni...

500g-t raktam raid1-be, a maradék 3.5 "simán" van. Lehet hogy keveset fogyaszt, tárolásra is jó, de csak 5400-es, és a másolás gigabiten ... 20-22M/sec (több gépről is néztem) Ennél azért többre számítottam, egy örökkévalóság volt rá 2TB filmet felrámolni :C

A winyókon megvétel után javítottam ezt a felpörgetés parát, néztem a smart adatokat pár napja, nem volt kirívóan magas, szóval érdemes megcsinálni.

Melóhelyről zenét hallgatok róla (sftp-n), ami megint vicces, mert a digi 20mbites feltöltéséből (2.4MB/s) konkrétan ~650k körüli értéket érzékelek (120-as csellóval a másik oldalon). Tudom, hogy az ssh a titkosítás miatt lassabb, de ez kb. a háromnegyedét elveszi... oO
Otthon viszont jó, 1080p-re elég gyors (még jó), távolról zenére is, még az avikat is lehozza, többre meg nem kell.

PPTP-vel kéne vpt-t összedobni (a titkosítást máshogy végzi, több sávszél marad), csak erre nem lehet feltenni, a routeren meg durván szopó beállítani.

Ami még hasznos (sztem), a venti használatra van script (ffp-vel), érdemes feltenni/beállítani. Nekem az asztalom sarkán van, és örülök neki, hogy csak low-on pörög normál használatnál, csak masszív terhelésnél (melegedés miatt) kapcsol fel high-ra.

Amúgy jó cucc :DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.