Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#33801) pjen válasza Bep (#33799) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a jövőröl mindenki csak találgatni tud.Havi 1K a DIGI mobil.Próbáld ki.

(#33802) 4Grider válasza Bep (#33799) üzenetére


4Grider
nagyúr

Próbáld ki, de számot egyelőre ne hordozz ide, csak ha bejött a próba.

(#33803) p2pp válasza Vangelis (#33800) üzenetére


p2pp
őstag

Hol világvégén?

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#33804) 4Grider válasza p2pp (#33803) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha jól emlékszem az Aggteleki Nemzeti Park területén lakik.

(#33805) qnadam válasza DrBubo77 (#33798) üzenetére


qnadam
veterán

szólni kellene a diginek, hogy ne áruljanak mobilnet csomagot usb stickkel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33806) MadMancs válasza qnadam (#33805) üzenetére


MadMancs
veterán

Jogos. :DDD
Milyen fura, anno tök jól elvoltam a 128/64kbps chellóval, azelőtt meg a max 53kbps GPRS el majd a max 256 os EDGE el, ami persze sose tudott annyit (teló volt a modem). Ehez képest mennyit változott a világ. :Y

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#33807) Zeki válasza MadMancs (#33806) üzenetére


Zeki
nagyúr

Anno a telón wap-oztam a fekete pixeles kijelzőn, meg Snake-kel játszottam. Most meg...

(#33808) Foremi válasza Zeki (#33807) üzenetére


Foremi
tag

Én is a wappal kezdtem, méghozzá a CSD wappal, ennek 9,6 kbit/s volt a sebessége (nem kb/s). Persze ebben abban időben 1kb alatt volt a wap oldalak átlagos mérete, így a szűkös sávszélesség ellenére is gyors volt. Sőt, kb. 2-3 másodperc alatt betöltött vele egy átlagos wap oldal (ha azt nézzük, gyorsabban, mint a mai telefonokkal, természetesen ez az összehasonlítás nem korrekt, mivel ma sok hírportál 5Mb-nál is nagyobb méretű).

Ez volt 2002-ben, akkor még nem volt számítógépem, sőt színes telefonom sem. Monochrom Simenens C45-el kezdtem. Később természetesen nekem is lett GPRS-em, ami már ötször gyorsabb volt a CSD-nél (addigra viszont a wap oldalak is egyre nagyobbak lettek a színes képek miatt, így semmivel sem tűnt gyorsabbnak).

(#33809) MadMancs válasza Foremi (#33808) üzenetére


MadMancs
veterán

Ismerős, én Siemens M35 el kezdtem CSD WAP valamikor 2003 - 2004 körül. Utána jött GPRS C35 el. Milyen szuper is volt az akkori technológiához mérten. Arra már nem emlékszem melyik szolgáltató. Aztán 2005 től Telenor 400 Ft os korlátlan WAP, ami 9021 es portot 8080 ra átírva Netet is engedett.Hivatalosan a 2000Ft os volt a net. Ezzel kihúztam 2007 ig (ekkor már lezárt volt, nem figyeltem egyenlegre, nem tudták megújítani, elbuktam. Így lett Chello light beköttetve. )
Azért szép emlékek. :DD

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#33810) Foremi válasza MadMancs (#33809) üzenetére


Foremi
tag

Én is évekig a lezárt 2000-es (szleng nevén 2K) wapot használtam. 2006-ban interneteztem is róla (az első számítógépemen), az akkori telefonomat modemként használva.
Mai szemmel nézve lassú volt, de akkoriban nem tartottam lassúnak, hogy kb. fél percet kellet várni egy weboldal betöltésére, és akkor még csak a szöveges tartalmakat hozta be, a képek még később töltődtek be.
Aztán 2006 őszén be lett kötve a vezetékes internet, és ezzel lett nálam vége a wap korszaknak. Pár hónappal később le is mondtam a 2K wapot (egyébként addigra letiltották a 8080-as portot, azaz az internetet, mert állítólag az eredeti szolgáltatásnak ez nem volt része, ezért mondtam le).

De jó négy évig a wap jelentette számomra az internetet, sok szép emlékem van abból a korszakból. Meg maradt egy barátom, akit a wapon ismertem meg és a mai napig tartom vele a kapcsolatot. :)

(#33811) p2pp


p2pp
őstag

Hamarabb érdekelne mikor lesz Digi 5G?
A nagyon terhelt 4G tehermentesítésére.
A a 4G 3MHz helyett az 5G 20MHz azért csak jobb.
Ott ahol nagyon nagy forgalom van sztem.
Ez az utolsó pár hsz nagyon nem kapcsolódik ide.
Tudom, h több helyen belassult már minden is.
Szerencsére itt még minden ok.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#33812) MasterMark válasza p2pp (#33811) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs frekvenciájuk.

Switch Tax

(#33813) MadMancs válasza Foremi (#33810) üzenetére


MadMancs
veterán

Nekem is van 2 olyan barátom akiket ezek által (egyik GabChat másikat BrutalChat által), utóbbi nevével ellentètben nem volt brutális, valahol még a link is megvan ahol ingyen lehetett belépni zsebweb3.wabtap.hu/brutalchat?= vagy valami ilyesmi, nevével ellentétben ez még WAP volt. gab már rég megszűnt , nagyon eldurvult a morál és nem akarták így folytatni, brutalchat még él, de már weben.
Lehet az emlékek szépülnek meg, de akkor jobb volt minden, hiányzik az a korszak. Pedig akkor már ugyanúgy dolgoztam mint most. :B

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#33814) Vangelis válasza 4Grider (#33804) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Már Kazincbarcika.... de itt se lesz soha.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#33815) p2pp válasza MasterMark (#33812) üzenetére


p2pp
őstag

3600-on 20 MHz akkor mi?
Nem a legyek hordták össze. 😀

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#33816) #70635776 válasza p2pp (#33815) üzenetére


#70635776
törölt tag

még bukarestben sem sikerült "összehordani a legyeknek" 1 év alatt a 3600-as
lefedettséget....

digi vs. orange:

(#33817) PBA válasza p2pp (#33815) üzenetére


PBA
aktív tag

Nem, és nem is fognak rajta beltéri 5G fedettséget megvalósítani, azt ugye vágod? Kicsit olvass utána... max az utcán sétálva, a toronytól 100-500 méterre fog működni. Ezt a frekit a fixen telepített pont-pont összeköttetésekhez vették meg elsősorban, arra jó is, de kell hozzá irányított nagy antenna - ez utóbbit mobillal kicsit nehéz lesz.

(#33818) DevKiller válasza #70635776 (#33816) üzenetére


DevKiller
senior tag

rengeteg hónapja nem nyúlt a DIGI az 5G-hez Romániában.
Ennek pedig oka van.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#33819) zelikocc válasza DevKiller (#33818) üzenetére


zelikocc
senior tag

Annak az az oka hogy a román kormánytól vár támogatást a Huawei eszközök kiváltására, mivel lett egy új törvény hogy Huawei eszközökre ezentúl nem lehet építeni távközlési hálózatot. Csak ugye ha az az alap, akkor az 5G-hez is le kell cserélni a régieket.. ami nem kis pénz.. és ezért leállították az egész fejlesztést amíg a kormány nem segíti meg őket.
Volt valahol cikk róla de már nem tudom hol

(#33820) dchard válasza zelikocc (#33819) üzenetére


dchard
veterán

És itthon miért nem nyúltak hozzá? A voda vajon miért nem épített egyetlen 3500-as állomást sem 2019 vége óta? És a Telekomnak hol a 3500-as fedése? Nem alkalmas ez a sáv beltéri fedésre, de kültérire se nagyon, ez a helyzet. Semmi köze a román törvényhozáshoz...

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#33821) DevKiller válasza dchard (#33820) üzenetére


DevKiller
senior tag

A szigetre jó lesz :)
Meg esetleg a Balaton körbe fedésére kültérre, ha valamelyik szolgáltató szán rá annyit.
Máshova nem nagyon tudom elképzelni...

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#33822) #70635776 válasza dchard (#33820) üzenetére


#70635776
törölt tag

Én azt nem értem, hogy a Tkom-nak mi a célja a 2100-zal? 5G?
Mert a voda szépen átkonfigolta 4G-re az összes állomást Budapesten, a 2100-as sávon.
Telekommal sokszor olyan gyenge B3 LTE (-110 és -120 dBm közötti, de akár -125 is megjelenik) , hogy levált az erős (-70dBm) 3G-re.
Szóval ha van -70dBm jelerősség 2100 MHz 3G-n, akkor ez ~kb -90dBm-et eredményezne 4G-n.

[ Szerkesztve ]

(#33823) dchard válasza DevKiller (#33821) üzenetére


dchard
veterán

A Balaton körül 2-3 hónapos a szezon, ezért nincs normális vezetékes net sem. Talán a sok koronás "kiköltöző" megdobja az állandó populációt és ez megváltozik majd... De ez sem 3500-on lesz, előbb mindent átforgatnak LTE/5G DSS-re.

küklópsz:

Telekom (és a voda is) DSS LTE/5G-t fog tolni 2100-on. A voda fővárosi 5G lefedettségének nagyobb része 2100-on megy DSS-sel. Az átforgatás nem ért véget, mert 1-2 3G vivő még mindig van, de ha egyszer elkészül a refarming és legalább 2100-on lekapcsolják a 3G-t, akkor lesz 20MHz DSS 2100-on a Telekomnak és a Vodának is.

"Szóval ha van -70dBm jelerősség 2100 MHz 3G-n, akkor ez ~kb -90dBm-et eredményezne 4G-n."

Ez hogy jött ki? A helyes matek: ha -70dBm 5MHz (3G), akkor -73dBm a 10MHz, és -76dBm a 20MHz. Persze ez sem ilyen egyszerű, mert a 3G és az LTE ref. sig. struktúrája nem hasonlítható össze 1:1-ben.

A másik az RRU-k teljesítménye: egy 80wattos RRU 3G-t és 4G-t is sugározva megosztja a teljesítményt. Ha lekapcsolod a 3G-t, több teljesítmény marad az LTE/DSS-nek.

Egyébként a vodának van már pár állomása 1800-on is DSS-sel :)

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#33824) #70635776 válasza dchard (#33823) üzenetére


#70635776
törölt tag

Ezt láttam, nem nagyon ovastam utána, hogy mi .... mennyi ....merre...

(#33825) dchard válasza #70635776 (#33824) üzenetére


dchard
veterán

Teljesen fals adatok ezek. Még az LTE csak-csak, de a 3G teljesen kuka. Nincs ekkora különbség a kettő között. Ráadásul mi a tököm az a "singal strength"? RSRP/RSCP vagy RSSI? :) Az már csak hab a tortán, hogy egy SFN hálózatban a térerősség messze nem minden.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#33826) 4Grider válasza dchard (#33825) üzenetére


4Grider
nagyúr

A táblázat azt mutatja, hogy milyen RSRP mellett van kiváló/jó/elmegy/rossz/nincs térerő a két különböző generációs hálózaton.

(#33827) dchard válasza 4Grider (#33826) üzenetére


dchard
veterán

Kár hogy 3G-n nincs RSRP :) A másik, hogy a felső sorban "pucukák" vannak, amit a telefon RSSI-ből és nem RSRP-ből vagy RSCP-ből számol. Nem véletlenül tettem fel a "költői" kérdést, hogy mi a tököm az a "signal strength".

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#33828) 4Grider válasza dchard (#33827) üzenetére


4Grider
nagyúr

Laikusoknak szól a táblázat, az értékek nagyjából jók. A pálcikák gondolom a vizuális ingerekre rámozdulóknak szólnak. Persze beférhetett volna az elejére a két generáció alá az RSCP és RSRP...

(#33829) viktorhu válasza qnadam (#33805) üzenetére


viktorhu
veterán

Miért? Szuperjó szolgáltatás, hogy útközben van netem a laptopba rakott digis sim kártyával. De értelemszerűen otthoni netre nem ezt használom.

(#33830) qnadam válasza viktorhu (#33829) üzenetére


qnadam
veterán

valószínűleg nem egyezik az elképzelésünk a szuperjó szolgáltatásról :)
igen, sok helyen működik, számítógépről is lehet vele webezni nagyjából, de sokszor egy fb fotóalbum végigpörgetése is nehézkes. ár-érték arányban is rendben van a digi mobil, de a jó sajnos nem ilyen.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#33831) baly81 válasza zelikocc (#33819) üzenetére


baly81
aktív tag

Meg tudod mondani, hogy a román kormánynak (is) mi baja lett hirtelen a Huawei eszközeivel? Gondolom megint egy intézkedés a kínai "ellenfél" ellen, amcsi példára, biztonsági kockázatokra hivatkozva... :F

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#33832) 4Grider válasza baly81 (#33831) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kaptak az amerikaiaktól egy kis infót. Mint ahogy mi is...

(#33833) baly81 válasza 4Grider (#33832) üzenetére


baly81
aktív tag

Szerinted/szerintetek van ennek a félelemnek létjogosultsága, értelme?
Szerintem ez csak hatalmi játszma... Kína gazdaságának visszaszoratására tett intézkedések. A google, facebook és további amcsi társainak adatgyűjtéséről és felhasználásától én jobban tartanék...

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#33834) pjen válasza baly81 (#33833) üzenetére


pjen
félisten

Hát szerintem inkább az amcsik gyűjtsék mint kina.

(#33835) #70635776 válasza pjen (#33834) üzenetére


#70635776
törölt tag

Kb. mint a börtönben, eldöntheted ki legyen a "beszappanozód": L. Renátó vagy L. Hoszéármándó.
De hogy azt írod, legyen az első....mert "azzal már van tapasztalat".
Tudod mit? Inkáb egyik sem. Ilyen opció miért nincs?

(#33836) baly81 válasza pjen (#33834) üzenetére


baly81
aktív tag

Jó, de itt hardverek ellen szólnak az intézkedések, amik ugyan rejthetnek biztonsági kockázatot, de -gondolom én- ezek ellenőrízve vannak. Vagy nem? A firmware-ek elemezhetők biztonsági kockázatokra, ha ezek megtörténtek, akkor elvileg már nem okozhatnak "bajt", nem?
Rosszul gondolom? Kérlek világosítsatok fel, mert ezt a mostani nagy Huawei és egyéb kínai szolgáltatók és gyártók elleni megmozdulásokat én nem értem! Csak politikai/gazdasági intézkedéseknek tudom tulajdonítani...
Én azért hoztam fel az amcsi (szoftveróriások) oldalt, mert furcsa módon az ellen a nagyszámú adatlopások és eladások ellen nem lépnek fel ilyen szigorúan. Tudom, tudom... Volt már rá példa, de köszönőviszonyban sincsenek a kínai vs amcsi oldal ellen indult "eljárások", valós intézkedések számai!

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#33837) dchard válasza 4Grider (#33826) üzenetére


dchard
veterán

Ha szerinted van 20dB különbség a 3G és az LTE között ref- sig-ben (vagy akár 10dB), akkor rá kéne mutatni, hogy ez hogyan áll elő. Szerintem nincs, és nem is látok rá értelmezhető műszaki magyarázatot. Azt is mondhatnám, hogy nagyságrendi a tévedés. :) 2-3dB különbség az mondjuk RSRP/RSCP relációban ami indokolható a ref-sig. struktúrából fakadó eltérésekkel, a többi fantazmagória.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#33838) pjen válasza #70635776 (#33835) üzenetére


pjen
félisten

Azt írtam inkább, de az egyiksem még jobb.Viszont valahová tartozni kell.

(#33839) 4Grider válasza dchard (#33837) üzenetére


4Grider
nagyúr

Helyi bázisállomásról Telenor:
4G (B3) RSRP: -95(-97)
3G (B1) RSCP: -82(-85)
Helyi bázisállomásról Voda:
4G (B3) : -90(-92)
3G (B1): --85(-87)

(#33840) dchard válasza 4Grider (#33839) üzenetére


dchard
veterán

Csak egy probléma van, hogy nincs információd arról, vajon a cellák mekkora kisugárzott teljsítményre vannak beállítva (elárulom, hogy nem ugyanakkorára), a modulált sávszélességből fakadó különbségről már nem is beszélve (a teljes teljesítmény megoszála 5, 10, 15 vagy 20MHz). Számomra az derül ki, hogy még bőven van új információ a két technológiát illetően, amit nem sajátítottál el. Ha érdekel a téma, akkor a John Wiley & Sons kiadó kiváló könyveit tudom javasolni. Drágák, de megérik az árukat, tapasztalatból mondom :) Ha majd elolvasod őket, látni fogod hogy a két technológiában a kisugárzott teljesítmény spektrális megoszlása az alkalmazott komplex moduláció miatt nem is olyan könnyen hasonlítható össze. MÉg az RSRP és az RSCP sem.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#33841) Lajosnagy17 válasza p2pp (#33771) üzenetére


Lajosnagy17
senior tag

Tisztelt Előfizetőink,
Mostantól Invitel előfizetőként az Ön számára is elérhető a DIGI Ügyfélkapu felülete!
A regisztrációval számos funkció érhet el:
Rendezheti aktuális számlaegyenlegét
Módosíthatja a szerződéséhez tartozó címadatait
Fizetési módot választhat
DIGIMobil szolgáltatás megrendelést indíthat
E-mail címet igényelhet
Inviteles ügyfélkapu regisztrációhoz, hozzárendelt DIGIMobil szerződéssel megtekintheti forgalmi egyenlegét
Ha még nincs regisztrációja kattintson a https://ugyfelkapu.digi.hu/register linkre.

(#33842) ÁrPi2 válasza dchard (#33840) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Durvanagy szakkönyv-kiadó, melyik könyveit ajánlod, Maestro? (Kissé hobbistaként kérdezem, de pálya irányzékként is érdekelne..ha ugyebár nagyon megérik az árukat )

(#33843) MadMancs válasza dchard (#33837) üzenetére


MadMancs
veterán

Valóban nincs számottevő különbség technológiák között. Erre legjobb példa digi ha már itt vagyunk. Adott 2G és 4G ugyanazon frekvencián, ugyanazon cellában, cellahatáron sokszor mozgok, 2G kb 60-80m plusz amit nyújt 4G hez képest. Ez minimális eltérés.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#33844) martonl válasza MadMancs (#33843) üzenetére


martonl
senior tag

Dchard azt magyarázta, hogy nem csak technológiafüggő a dolog. Remélem jól értelmeztem. Hasonló frekvencián az adóteljesítményen kívül sokat számít a sávszélesség is. Pl. az analóg kommunikációban egy műsorszóró rádióadónak a sávszélesség miatt sokkal nagyobb adóteljesítményre van szüksége egy adott távolságú lefedettség elérésére, mint pl. amekkorára a rádióamatőröknek van szüksége ugyanazon távolság áthidalására. Utóbbiak még a modulációs eljárásokon belül is tudnak válogatni. Kisebb sávszélességnél rosszabb hangminőségben hallják egymást (de zajmentesebben), végső esetben meg morzéznak.

[ Szerkesztve ]

(#33845) MadMancs válasza martonl (#33844) üzenetére


MadMancs
veterán

Értem.
Mindig tanul az ember. :R

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#33846) dchard válasza MadMancs (#33843) üzenetére


dchard
veterán

Igen, csak a 2G vivő 0.2MHz széles, az LTE vivő meg 3MHz. Tehát még ha azonos kimenő teljesítménnyel is hajtom meg a kettőt (ami nem feltétlenül van így), akkor is spektrális sűrűségben nagyon nagy lesz a különbség a kisebb szávszélességű technológia javára. Ha ez nem lenne elég, akkor a két (vagy a 3G-t is idevéve a három) technológia között nagyon jelentős eltérés van abban is, hogy azokat a jeleket amikből térerősséget lehet számolni (2G-nél BCCH, 3G-nél CPICH, 4G-nél RS) a teljes kimenő teljesítmény hány százaléka, mennyi a sávszélessége, a rádiós kereten belül mennyi ideig tart ezek adása.

martonl:

Kissé leegyszerűsítve, de lényegében erről van szó.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#33847) dchard válasza ÁrPi2 (#33842) üzenetére


dchard
veterán

alt="" title=""

A Wiley-n kívül a többi is jó. Ha a saját oldalukon keresel, láthatod hogy sok könyvüket folyamatosan frissítik, némelyik a sokadik kiadásnál tart, itt a tartalom is sokat változott.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#33848) tibor23 válasza dchard (#33846) üzenetére


tibor23
senior tag

Te azt állítod, hogy a signal pucukák nem érnek semmit, meg a RSRP/RSSI dB mutatója sem, amit a Cell Info program mutat. Viszont nekem az a tapasztalatom, hogy nemcsak ezek szerint van 15-20dB szintkülönbség a B1 3G javára a B3 4G-hez képest, hanem úgy is, hogy távolodva a toronytól a 4G szintje már sehol sincs, a 3G meg még bőven megy, van net és lehet rajt beszélni. Nálunk a lakásban is kb. 15-20dB különbség van 3 és 4G között kb. 500m-re levő tornyokról, és sokszor lekapcsol beszélgetés alatt B20-ra a Telekom. Nálam a J5 Samsungommal teljesen megbízhatónak találom a signal jeleket arra, amire szolgálnak, és így vagy úgy jelentős szintbeli különbségek vannak a 3G javára.
Amúgy érdemes ránézni Telenor és Voda lefedettségi térképekre, és látható, hogy a lefedettség jóval nagyobb 3G-n a B8 sáv miatt. Ha ezt a sávot kivonják, jelentősen csökkenni fog ezeknek a szolgáltatóknak a lefedettsége mobilneten, és hiába írják itt, hogy majd refarming megold meg jobbá tesz mindent, a Telekom sem refarmingol B8-ra 4G-t, hanem csak leállította ezeket a sávokat, de ha lenne refarming attól sem lenne jobb a lefedettség, mivel ezeken a helyeken B20 is nulla. A B1 sávot szerintem is érdemes átterelni korszerűbb technológiára, de B8 3G megszüntetése gyakorlatilag együtt fog járni egy csomó távoli hely lefedettségének megszűnésével, ahogy ezeken a helyeken Telekom mobilnet sincs az esetek nagy részében.

(#33849) dchard válasza tibor23 (#33848) üzenetére


dchard
veterán

"Te azt állítod, hogy a signal pucukák nem érnek semmit, meg a RSRP/RSSI dB mutatója sem"

A pucukák nem érnek semmit, főleg összehadonlításra nem, az RSSI sem mivel abban is benne van az összes szomszéd, nem csak a kiszolgáló állomásod. Az RSRP és az RSCP az ér valamit, mert ez csak a kiszolgáló állomást méri (és nem függ az értéke a forgalmi terheléstől, mint például az Ec/No, RSRQ vagy SINR), de ezeket sem lehet direkt módon összehasonlítani. Nem hitéleti kérdés, levezettem hogy miért nem.

Telenornak elég kevés B8 3G-je van, Telekomnak annyi sem. Vodának van értelmezhető B8 lefedettsége. Az összehasonlítás itt is fals, mert van egy csomó rész vidéken, ahol vagy B8 3G van, vagy B20 LTE. De ugyanez igaz a B1 3G vs. B3 LTE-re is: nem minden állomáson van mind a kettő, és a kiépítéstől függően nem azonos teljesítménnyel tolják őket (elárulom: van állomás nem is egy, ahol még a szektorok között is van különbség, sőt: a B3 LTE más felé néz mint a B8 3G). Akkor ezeket hogyan gondolod összehasonlítani? Attól, hogy ránézel a telefonodra, látsz két számot, de nem érted a mögötte lévő tartalmat, még nem fogja kiállni az összehasonlítás próbáját. Ügyfélként annyi következtetést tudsz ezek hiányában levonni, hogy adott helyen adott készülékkel az egyik jobb mint a másik, de hogy itt az almát az almával hasonlítottad-e össze vagy a fogkrémmel, már nem derül ki --> téves következtetés az eredmény.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#33850) SirRalph válasza Bep (#33799) üzenetére


SirRalph
csendes tag

Tavaly nyaraltam Balatonfenyvesen (Nádas vendéglő) ott a parton is használható volt bár nem volt túl combos de működött. A net nem mindig de 2g mindenhol volt.
Fonyódon és ott kb a Lidl ig használtam illetve a vasútállomás környékén illetve a hegyen lévő gyógyszertárig teljesen rendben ment működött a videohívás. Illetve Balatonlellén az Aldiba is működött a videóhívás is.
Balatonföldváron is mindenhol volt 2-3 pálcika és sok helyen erősebb volt a Digi mint a T illetve a V(ez a 2 kártya volt még referencia). Ahol volt a szállásunk a tulaj mondta hogy menjünk az emeletre telefonálni mert nem jó a térerő a lenti részben. T vel illetve V-vel ez vol a helyzet de Digivel tökély volt :) . Kíváncsi vagyok idénre mennyit változik a helyzet ezeken a területen.
Friss tapasztalat: Most hétvégén voltam Visegrádon. Óbudáról mentünk 11 esen végig tudtak a gyerekek YT-oztak NF-eztek csak Szentendrére beérve kb derecskeéig volt akadozás. Utána végig jó volt. Érdekes hogy a kocsiban webrádió szólt végig ez viszont nem akadt meg , talán ennyit át tudott vészelni a rádió cache-ből. Visegrádon a (ez nem a reklám helye) Termál Hotel Visegrádba 100% os térerő illetve 17/6 os net. Bocsi ha hosszú voltam!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.