Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12851) Piwi válasza pusi1981 (#12850) üzenetére


Piwi
addikt

85cm minimum kell hozzá szerintem :U

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#12852) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Univerzális V/H LNB fejjel lehet fogni a Digit ???

(#12853) dsd1 válasza pusi1981 (#12852) üzenetére


dsd1
tag

Igen, az univerzális LNB-k között általában alig van minőségben érezhető különbség. A probléma viszont az antenna mérete lesz. A Thor műhold lábnyoma alapján Bajorországban eggyel nagyobb tányért érdemes használni mint Magyarországon, és már itt is legalább 70-es átmérő kell, de inkább 80. Az 50-60 átmérő meg teljesen felejtős, az csak Astrához jó felétek.

[ Szerkesztve ]

(#12854) zulu_mester válasza Fuvaros (#12848) üzenetére


zulu_mester
tag

A földelés okés és kipróbáltam egy másik set-top-boxal is Tv-t. Azzal simán ment búgás nélkül is. Így szerintem már nem sok variáció maradt, minthogy a set-top-box-al van valami hiba.

"Te is fiam Bluethooth!"

(#12855) zulu_mester válasza #94529552 (#12849) üzenetére


zulu_mester
tag

Valószínű, hogy kompletten új ste-top-boxot kérek majd a Digitől és akkor már HDMI csatlakozósat :)

"Te is fiam Bluethooth!"

(#12856) Fuvaros válasza pusi1981 (#12850) üzenetére


Fuvaros
senior tag

a digi honlapjan van egy terkep, hova mekkora parabola kell Europaban

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#12857) pumukli4573 válasza pusi1981 (#12850) üzenetére


pumukli4573
tag

35cm nagyon kicsi avval nem hiszem hogy betudnád fogni
min 70-80cm kell neki
digi smart cam lehetséges csak ,kártyát nem adnak külön

[ Szerkesztve ]

(#12858) butácska válasza pusi1981 (#12850) üzenetére


butácska
csendes tag

Szia,itt rákérdezhetsz a mesterre :http://antennaszerelés.hu/ .

(#12859) ht42


ht42
senior tag

Hali!
A digi 1080i-ben vagy 1080p-ben nyomja a HD adásokat?

(#12860) Ybron válasza ht42 (#12859) üzenetére


Ybron
senior tag

(#12861) ht42 válasza Ybron (#12860) üzenetére


ht42
senior tag

Az egy 7 éves cikk. Egyébként ezen a témán (interlace, progressive, telecine, stb) pár éve túl vagyok.
Akkor konkrétabban teszem fel a kérdést.
1080i50, vagy 1080p25?

(#12862) Ybron válasza ht42 (#12861) üzenetére


Ybron
senior tag

7 éves cikk? jól elolvastad akkor és jól túl lehetsz rajta ha még mindig nem sikerült megfejtened. :C
Mellesleg ha túl lettél volna rajta nem raktál volna fel buta kérdést sem, szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#12863) ht42 válasza Ybron (#12862) üzenetére


ht42
senior tag

Biztos, hogy érted a kérdést?

(#12864) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Írtam itt is pár hete,hogy elkezdett "futni" a kép.Most kezdtem el intézkedni az ügyben!
Egy pozitív és egy negatív tapasztalat!
Tegnap írtam a Digi műholdas hibabejelentőre egy emailt.
A pozitívum,hogy ma már kint is volt a szerelő igaz nem voltam itthon és a régi mobil számom volt leadva így nem tudtak elérni...
A negatívum,hogy délután felhívtam a szakit mert hagyott itt papírt és elérhetőséget!Írtam a mailben direkt,hogy HD-re akarok cserélni és úgy jött ki ma,hogy nem volt HD beltéri nála és csak 2 hét múlva lesz és akkor is csak egyet tud hozni.Pedig a 2 tv-re akartam...Persze az új telefonszámom is ott volt a mailben!
Valamint nem volt valami készséges sem.Gondolom megint valami idősebb csóka lehet aki annyira nem ügyfélközpontú... :P

Ha jön érdekes lesz vele a beszélgetés érzem... :D

Sorry,de én még mindig az az előfizető vagyok aki szereti,ha kinya*** a se***ét! :)

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12865) interstate76 válasza Orlin (#12864) üzenetére


interstate76
addikt

"A negatívum,hogy délután felhívtam a szakit mert hagyott itt papírt és elérhetőséget!Írtam a mailben direkt,hogy HD-re akarok cserélni és úgy jött ki ma,hogy nem volt HD beltéri nála és csak 2 hét múlva lesz és akkor is csak egyet tud hozni.Pedig a 2 tv-re akartam..."

Kijön a kért eszköz nélkül a szerelő, mert az csak 2 hét múlva lesz, de akkor is csak 1? Bmeg (elnézést), ez milyen szolgáltatás? :W Nem vagyok digis (nem is leszek az), de ha ilyet olvasok, akkor nekem kinyílik a bicska a zsebemben.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#12866) Orlin válasza interstate76 (#12865) üzenetére


Orlin
addikt

Hát igen!
Nekem is vissza kellett fogni magamat a szerelővel a beszélgetés közben!!Kicsit úgy éreztem,hogy fordítva ülünk a lovon és még nekem kellene az ő kedvét keresni.
Elsőre azt mondta majd ,ha lesz címe erre akkor majd hozzám is benéz.Ekkor durrant el az agyam először.Mi van?!
Azért utána már kibökte,hogy holnap is tudna jönni!!!Akkor mondtam neki a HD beltérivel?Ez úgy tünt új info volt neki mert erre mondta csak 2 hét...
Elvileg beolvasták neki a mailt amit küldtem... :Y
Tök jó,hogy ő nem is olvasta mit küldtem mit is akarok.

Tudom kényes vagyok ilyen téren,de legszívesebben elhajtottam volna a pi**ba.Csak akkor nem tudom ki fogja beszerelni! :D
De most agyalok,hogy felveszem a székesfehérvári Digi üzlettel a kapcsolatot és megkerülöm a szerelőt mert én is be tudom kábelezni.Kötöttem már be parabolát nem egyszer...
És nem nagyon akarok fizetni a flegam beszélgetés után a szerelő úrnak...

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12867) Piwi válasza ht42 (#12859) üzenetére


Piwi
addikt

1080i-t ír nálam a tv

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#12868) interstate76 válasza Orlin (#12866) üzenetére


interstate76
addikt

Szerintem nem te vagy kényes, hanem a Digi az, ahol azt hiszik, hogy mivel relatíve olcsók, ezért bármi belefér. Nincs velük közvetlen tapasztalatom, de a családban van egy előfizetőjük (emellett korábban volt még egy), ill. itt is olyasmiket olvasni néha tőletek, hogy az valami elképesztő! Sok görény szolgáltató van ma Magyarországon, de olyan problémákról azért másutt nem olvasni, mint pl. ebben a topikban.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#12869) dsd1 válasza Orlin (#12866) üzenetére


dsd1
tag

"felveszem a székesfehérvári Digi üzlettel a kapcsolatot és megkerülöm a szerelőt mert én is be tudom kábelezni."

Hivatalosan nem lehet szerelő nélkül új előfizetéshez és beltérihez jutni. Aztán persze ha esetleg mégis sikerül "lezsírozni" valamelyik viszonteladóval, az már más kérdés, csak akkor majd ne írd meg ide a fórumra, mert lebuktatod a Digi-központ előtt ;- )

(#12870) Danecay


Danecay
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a DIGI milyen HD BOX-al köt és miként alkalmazható a beltéri felvételi funkciója? Mire lehet rögzíteni, HDD és/vagy pendrive. Az adott HDD-t vagy usb sticket lehet e vegyesen felvétel célra és ezzel egyidejűleg hagyományos háttértérként használni (PC-n), vagy az adott adathordozót 1:1-ben be kell áldozni a PVR/DVR funkciónak és párhuzamosan nem lehet használni hagyományos módon is?

(#12871) Piwi válasza dsd1 (#12869) üzenetére


Piwi
addikt

dehogynem lehet ;] mert ugye Ausztriába nem jönnek ki beszerelni :DDD

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#12872) gulyasa válasza Danecay (#12870) üzenetére


gulyasa
őstag

Műholdashoz még mindig a x@r Kaon NA1000HD-t adják... Nem is létezik náluk más HD STB alternatíva.

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#12873) dsd1 válasza Piwi (#12871) üzenetére


dsd1
tag

Szóval azt mondod hogy ha a szerződésben van egy magyar lakcím, és nagyon erősködsz hogy ki akarod vinni a beltérit, akkor odaadják beszerelés nélkül?

(#12874) Piwi válasza dsd1 (#12873) üzenetére


Piwi
addikt

igen,igaz én hivatalos viszonteladóval csináltam meg a szerződést,szépen rá lett irva hogy nem kérek beszerelést. le volt beszélve az időpont,elmentem hozzá,megirtuk a szerződést,odaadta a 2db CAM modult és csókolom :) ez 1 éve volt,azóta is ezt használom Ausztriában,neten meg befizetem a számlát a digi oldalán.

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#12875) Danecay válasza gulyasa (#12872) üzenetére


Danecay
őstag

Esetleg a felvételt illetően valami infó? Az a helyzet, hogy elvileg a TV-mel is tudnék felvenni, bár nem tudom, hogy STB-n keresztül vagy SMART CAM-en keresztül működik e. Gondolom ha STB-n keresztül nem is, utóbbi használata esetén igen. Ezzel csak az a bajom, hogy pendrive-ra rögzíteni nem lehet, külön erre a célra egy HDD-ról leválasztott partícióra nem lehet, csak akkor lehet ha egy egész merevlemezt beáldozok neki, ilyen merevlemezem pedig nincs. Vásárolni sem szívesen vásárolnék erre a célra, mert jó hogy ha havi 1 alkalommal lenne használva, erre viszont nem tartanék fent egy külön HDD-t.

(#12876) dsd1 válasza Piwi (#12874) üzenetére


dsd1
tag

Mondjuk akkor ennyi erővel elkezdhetnék prepaid csomagban is értékesíteni a CAM modult valamelyik felső csomaggal együtt, biztos lenne rá igény.

(#12877) Piwi válasza dsd1 (#12876) üzenetére


Piwi
addikt

szerintem nincs ezzel semmi baj,minden hónapban szépen ki van fizetve nekik a csomag ára,csak ugye nem Magyarországon használom. Nem is értem miért ragaszkodnak ahhoz hogy nem vihető külföldre :U hát dehogynem ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#12878) dsd1 válasza Piwi (#12877) üzenetére


dsd1
tag

Én más okot nem látok, mint a filmek és sportesemények jogdíjainak kérdését. Angliában volt is ilyenből nagy jogi perpatvar hogy az óccsó albán meg görög szolgáltatóktól beszerzett előfizetésekkel nézik a Premier League-t egyesek. Ráadásul szombati 15 órás meccseket is, ami Angliában szentségtörés.

(#12879) Piwi válasza dsd1 (#12878) üzenetére


Piwi
addikt

értem,mondjuk erre nem gondoltam :) a lényeg hogy van rá megoldás,upc-t is sokan használnak,nekünk is volt,de drága és a képminőség is szerintem elmarad a digitől

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#12880) dsd1 válasza Piwi (#12879) üzenetére


dsd1
tag

"...és a képminőség is szerintem elmarad a digitől..."

Írj ilyet a UPC fórumba, garantált sikered lesz vele. :-p

(#12881) Piwi válasza dsd1 (#12880) üzenetére


Piwi
addikt

ez tény sajnos, jah és nem 32 colos tv-n nézem az adásokat.... :U

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#12882) Watt25 válasza ht42 (#12861) üzenetére


Watt25
veterán

Nekem is az a véleményem, hogy ha túl lennél rajta, akkor egyik kérdést sem tetted volna fel. 7 év ide, vagy oda, tudhatnád, hogy semmi nem változott azóta.
Tessék itt a saját írásom. (Kb. ugyanaz a lényege.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#12883) interstate76 válasza Piwi (#12881) üzenetére


interstate76
addikt

Tudtommal a upc magasabb bitrátával kínálja a maga csatornáit, szóval nem lehet rosszabb a képminősége.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#12884) Piwi válasza interstate76 (#12883) üzenetére


Piwi
addikt

én a szememnek hiszek,nem a bitrátáknak ;)

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#12885) interstate76 válasza Piwi (#12884) üzenetére


interstate76
addikt

Ugyanaz a felbontás kisebb bitrátával nem lehet szebb.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#12886) Piwi válasza interstate76 (#12885) üzenetére


Piwi
addikt

Számolgathatunk itt akámeddig, volt részem mindkét szolgáltatóban, ugyanazon a tv-n a diginek szebb a képe.. :U bitráta ide vagy oda.. :U

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#12887) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

Egyik Kaon beltérin nem megy a Viasat History és a CBS Reality program. (másikon igen és a Smart cardon is)

3 egységre van előfizetésünk.

Érdekesség, mindkettő 12723 MHz-en jön. Mi a megoldás? Kaon egyszerre jött, szoftververzió ugyanaz. Természetesen újra lett a Kaon installálva, de a kép sötét (nincs jel) ezen a két adón.

köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#12888) interstate76 válasza Piwi (#12886) üzenetére


interstate76
addikt

Az, hogy kinek melyik parfüm jön be jobban, az egy szubjektív dolog. Az viszont, hogy melyik televíziós szolgáltató adása milyen minőségű, az egy teljesen objektíven megítélhető történet, és egyértelműen a digi műholdasa az országban a leggyengébb. Persze nyilván nem az egyik hd csatornájukat egy másik szolgáltató sd csatornájához hasonlítva.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#12889) Piwi válasza interstate76 (#12888) üzenetére


Piwi
addikt

ki hasonlított sd adást hd adáshoz? :U nem látok erre utaló hozzászólást...a lényegen nem változtat semmit,upc-t hanyagolni kell,csak a DIGI ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#12890) Watt25 válasza Piwi (#12889) üzenetére


Watt25
veterán

Oké, akkor én megmondom a tutit. Mindkettőnek nézhetetlen sz*rok az SD csatornái. :)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#12891) Piwi válasza Watt25 (#12890) üzenetére


Piwi
addikt

a upc-é még nézhetetlenebb ;]

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#12892) Fuvaros válasza Watt25 (#12890) üzenetére


Fuvaros
senior tag

ez marhaság, nézhetőek, de egy nagy full hd tv-n persze szebbek a hd csatornák. pláne sport csatornán.

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#12893) Watt25 válasza Fuvaros (#12892) üzenetére


Watt25
veterán

ez marhaság, nézhetőek
Természetesen, amennyiben még soha nem láttad a pl. kábeles Digi minőségét.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#12894) interstate76 válasza Piwi (#12889) üzenetére


interstate76
addikt

Ha sd-t hasonlítasz sd-hez, akkor valóban egyik sem világbajnok, de vitathatatlanul a digi műholdasa a leggyengébb minőségű. Akkor is, ha háromezerszer leírod, hogy nem így van. Részemről over, szemellenzős megszállottakkal nem vitatkozom. :N

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... Nintendo Switch stílusú bt kontrollerek, Teclast tabletek (P26T, M40 Plus, M50) és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#12895) Fuvaros válasza Watt25 (#12893) üzenetére


Fuvaros
senior tag

jó lenne, ha már a műsor tartalma lenne a lényeg, nem a képminőség...(sport kivétel persze)

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#12896) dsd1 válasza Danecay (#12875) üzenetére


dsd1
tag

...Az adott HDD-t vagy usb sticket lehet e vegyesen felvétel célra és ezzel egyidejűleg hagyományos háttértérként használni (PC-n)... ?

Igen lehet, nálam ez pont így megy, egy eredetileg kétparticiós HDD-n. Mondjuk érdekes volt hogy a Kaon csak az egyik particiót észlelte és használja, az lett leformatálva EXT3-ra, a másik particiót (NTFS) békén hagyta.

[ Szerkesztve ]

(#12897) Watt25


Watt25
veterán

Egyébként én is azt mondom, hogy a sávszélesség nem minden, de csak hogy látszódjon, hogy (sávszélesség szempontjából) miről is beszélünk, kiegészítettem egy szép grafikonnal az írásomat.

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#12898) #94529552 válasza Piwi (#12889) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hagyd már rá, nekünk itt digi van és az is marad, mert megfelelőnek tartjuk a minőség/ár arányt. Meg hát le is vagyunk szerződve. Képzeld milyen öröm lenne a upc műholdas topikban, ha a átmennénk mi is kampányolni.

(#12899) Orlin válasza #94529552 (#12898) üzenetére


Orlin
addikt

Így van.Én is hadakoztam vele sokat,de jelenleg a sport csatik amiket nézünk csak a Diginél vannak így maradunk is!

Viszont kíváncsian várom a KAON csodát.Azt írták más fórumon amik most kerülnek ki az előfizetőkhöz már azt sem jelzik,hogy be vagy ki vannak éppen kapcsolva! :C :W

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#12900) mrmrg


mrmrg
tag

Sziasztok!

Más nem tapasztalta, hogy kb 2 napja eltűnt a sport1, sport1hd, sport2 és sport m csatija?
Bp, XIII.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.