Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13351) Minstrel válasza Rick4 (#13350) üzenetére


Minstrel
senior tag

Nem jobb nagyobb tányérral.

(#13352) foxymaci


foxymaci
senior tag

Másnak van jel kiesés ? Meg akadozás ?

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#13353) #94529552 válasza foxymaci (#13352) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincs, és nem is jellemző az ilyesmi.

(#13354) foxymaci válasza #94529552 (#13353) üzenetére


foxymaci
senior tag

Közben megnéztem a vízszintes polarizáció oké a függőlegest nem látja nincs jel hibára megy gondolom fej hiba lesz úgyhogy reggel hívom a szerelőket

[ Szerkesztve ]

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#13355) Rick4 válasza Minstrel (#13351) üzenetére


Rick4
félisten

smájli feleslegesen volt, ugye? Második mondat feleslegesen volt, ugye? :U

foximaci: az még lehet beltéri is, nem adja ki a polárnak megfelelő vezérlőjelet.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13356) foxymaci válasza Rick4 (#13355) üzenetére


foxymaci
senior tag

Conaxom van délután jön a szerelő majd kikísérletezzük mi a baj remélem a fej és nem a tvbe van a hiba

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#13357) Rick4 válasza foxymaci (#13356) üzenetére


Rick4
félisten

Conaxod van? :Y Az tudod mi? Egy kódolási rendszer, aminek egyébként semmi köze a digihez. :D A coax az más, az meg a fehér színű kábel. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13358) zeg74 válasza Rick4 (#13357) üzenetére


zeg74
aktív tag

:C

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#13359) forrest85


forrest85
senior tag

Sziasztok,

Tudjuk, hogy a műholdas digi képminősége nem a legjobbak között van, de azért nézhető és élvezhető a minősége. Ha egy ilyen HS scalert beiktatok a BOX és a TV közé nem lesz jobb a kép minősége? [link] Felkonvertálna mindent HD-be. Érdemes ilyenre beruházni?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#13360) Watt25 válasza forrest85 (#13359) üzenetére


Watt25
veterán

Az a baj, hogy alapvetően nem a felbontással van a baj (az adott), hanem azzal, hogy a kis bitrátára nagyon betömörítik a képet. A látható MPEG hibákat nem fogja semmilyen felkonvertálás megszüntetni. (Ha egyszerűen a tömörítés miatt nem látszik egy teniszmérkőzésen a labda, azt nem fogod tudni odavarázsolni.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13361) foxymaci válasza Rick4 (#13357) üzenetére


foxymaci
senior tag

digi tv cam modul akkor bár sejtem hogy tudod mire gondoltam csak kihasználtad hogy lehülyéz mert elírtam :)

[ Szerkesztve ]

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#13362) forrest85 válasza Watt25 (#13360) üzenetére


forrest85
senior tag

Sejtettem, hogy a bitrata lesz a korlat, amúgy szerintem ezt akkor felvetették volna. Na mindegy, köszönöm azért.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#13363) Rick4 válasza foxymaci (#13361) üzenetére


Rick4
félisten

A lehülyézz az két zé, de szándékomban nem volt lehülyézni, pusztán csak egy időben történt, mikor nevettem azon amit írtál, és amikor megpróbáltam kitalálni, mit is akarhattál írni. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13364) foxymaci válasza Rick4 (#13363) üzenetére


foxymaci
senior tag

Fej csere történt egyébként, fél évet bírt ki.
Jah és bocsi hogy lemaradt egy zé nem mai darab ez a tab nem mindíg úgy reagál már ahogy akarom :)

[ Szerkesztve ]

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#13365) Rick4 válasza foxymaci (#13364) üzenetére


Rick4
félisten

A fej a digié volt?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13366) foxymaci válasza Rick4 (#13365) üzenetére


foxymaci
senior tag

Igen ők szerelték az egészet

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#13367) Rick4 válasza foxymaci (#13366) üzenetére


Rick4
félisten

Az a lényeg, akkor még pénzbe se került.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13368) foxymaci válasza Rick4 (#13367) üzenetére


foxymaci
senior tag

Persze szerencsére nem a tvbe volt a hiba

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#13369) OP3N DOTT T


OP3N DOTT T
tag

Másfél hete van műholdas Digim,T-satról váltottam digisportok miatt,engem annyira nem érintenek,csak a nagyobbik gyerkőc rágta a fülemet.Gyakorlatilag csak a fejet cseréltettem újra,tányér maradt meg kábelek is.Szerelő lecsekkolt mindent,még a fejet se lett volna szükséges cseréltetni,de mondtam neki az inkább legyen új+tv-k is ugyanazok, a két kaon 1000 hd ami új darab.Bizton állíthatom,hogy az sd csatornák nem rosszabbak mint a T-sat,egyedül talán a Fem3 minősége gyengusz a Diginél,de ez tesómék digijén is így van gondolom másnál is.Hd csatornák szépek digin, T-nél nem tudom milyenek a hd-k mert ott az + fizetős 4100-at kóstál a hd-s csomag +870 a második beltéri bérlete, ha két év után nem írsz alá újabb hűséget akkor meg 5400+870 2 tv-re köszi de húzza a f..-ra a T ennyiért.A kaon beltéris eddigi tapasztalataim:kép okés nem akad nem kockáz nem hozza a szivárvány árnyalatait néha mint az sd boxos társai.Hangot pcm-re állítottam dolby helyett a menüben + tv-ken is,mert így nálam normális a hang nem cincog a magas és dolbyban hd csatornák hangja halkabb volt.Hangerőkülönbséget tv menüjében is beállíthattam volna,de az a hangosabbakkat halkítja míg a pcm-re állítás pont fordítva és ez nálam inkább nyerő.A hangerő különbség tv függő, samun nem volt ilyen lg-n igen,de a torz hangot a pcm-re állítás mindegyiken orvosolta nálam.Mindkettőnél csak tv-n keresztül hallgatjuk a hangot.Beltériken nincs kijelző csak ledek(engem annyira nem zavar)bekapcs gomb megnyomása után kb 5-6 másodperc után kezd világítani a piros meg felvillan még egy pillanatra valami zöld meg sárgás fény.Ezután még kb 27 mp az adásig,így gombnyomástól adásig 33 mp-et mértem.Adás közben nincs semmilyen ledfény.Kikapcsoláskor piros világít kb 45mp-ig,ha ezalatt az idő alatt visszakapcsolom azonnal van adás piros led kialvása után a szokásos 33mp-es bekapcsolás üzemel.Amit még nem tudok hogy kikapcsoláskor x időközönként a 45 mp után a folyamatos piros átmegy kb ugyanannyi villogásba majd kialszik.Nem tudom ez a villogás mit jelent talán frissítést keres,vagy passz.Csatornaváltás gyors 2 mp -nél nem hosszabb talán annyi sincs.Menüben is gyorsan navigál és a zöldes színuralom szerintem egész jól el van találva.Jelszint nem tudom kinél mennyi nálam 80/60 és 85/70 körül van kb de ez csatornák között is változó.Eddig nem volt semmi gond és jel csökkenés sem esős erős szeles közepesen randa felhős időben sem,bazi nagy viharhoz bazi sötét felhővel még nem volt szerencsém (nem is hiányzik )akkor úgy is minden satnak bealkonyul majd kiderül ha ilyen lesz.Extrém csattogós viharban úgyis jobb kihúzkodni mindent.Eddig müködik ahogy kell különösebb extrákra nem vágyom.

(#13370) OP3N DOTT T


OP3N DOTT T
tag

Ahogy észrevettem bármelyik csatornán ha kétszer megnyomom az infót írja a felbontást pl:576i vagy 1080iHD de ezt hol kiírja hol nem nem igazán működik jól akárcsak a műsorújság karakterei vagy jó minden karakter vagy csak mindenféle hülye betűk vannak random módon.Ráférne egy szoft.frissítés!
Másik dolog,hogy kétszeri infógomb megnyomása után ha sárga gombot nyomunk kiírja az adott csatorna adatait mint pl:melyik hálózattól jön Upc v telenor v akármi L és Q betükkel a jelerősséget és jelminőséget pontosan szerintem %-ban, meg hogy mekkora a felbontás, de a felbontást hol igen hol nem az előzőekhez hasonlóan,meg még pár adatot.

(#13371) wolf033


wolf033
senior tag

Azzal lehet kezdeni valamit, hogy magyarul írja ki a tv a műsorokat. Olyan mintha az ékezetek lennének a probléma forrása. Smart cam van a tv-ben.

(#13372) karldergroße válasza OP3N DOTT T (#13370) üzenetére


karldergroße
senior tag

Nekem csak az esetek 10-20%-ban írja ki a felbontást.

(#13373) OP3N DOTT T válasza karldergroße (#13372) üzenetére


OP3N DOTT T
tag

Nálad milyen a kaonon a jelerősség/minőség?Nálam átlag 80/65,de vannak eltérések a csatornák között is legalacsonyabb 75/62 amit észleltem,legmagassabbat a cartoon network-nél tapasztalom 85/65-tel időjárástól függetlenül.Valamelyiknél 80/70,vételi gondokat nem tapasztaltam csak kiváncsi volnék.A humaxokon vannak 85/100-as értékek de szerintem azok máshogy mérik.

(#13374) forrest85 válasza OP3N DOTT T (#13373) üzenetére


forrest85
senior tag

Nálam a Hírtv pl. reggel 80/64-62 ingadozik. Estére 75/64-62. Próbálom faszán belőni az antennát, de eddig még nem sikerült jobb értéket kicsiholni belőle. Ezekszerint nem is lehet?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#13375) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Hát en kint hasznalom a digit Nemetbe-Bajor foldon :) es nekem 90/90 szinte mindig de van hogy felmegy 100%ra is a jelminoseg. Gyari digi antenna igaz smart cammal es nem belterivel hasznalom. Kozvetlenul a tv be be a kari es ugy ...
Az itteni kabeles hd csatikat veri magasan a digi hd-ja..
A sima adasok is szebbek!

(#13376) forrest85 válasza pusi1981 (#13375) üzenetére


forrest85
senior tag

Szivesen laknék ott én is. :) Szerintem azért különböznek az értékeink, mert más a berendezés is, más érzékenységű a tuner. Azért egy KAON HD-t nem hasonlítok egy TV saját tunerjéhez, mert a TV-é nagyságrendekkel jobb szerintem.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#13377) Rick4 válasza forrest85 (#13376) üzenetére


Rick4
félisten

Addig, amiíg nem dB-ben méred a jelszintet, nincs értelme összehasonlítani egy másikkal.
Amíg én azt mondom, hogy megettem egy tábla csokit, és te is megettél egyet, de az én táblám A4-es méretű, a tied meg egy sima, semmi köze nincs a két dolognak egymáshoz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13378) OP3N DOTT T válasza forrest85 (#13374) üzenetére


OP3N DOTT T
tag

Akkor szerintem se lesz magasabb max nagyobb antennával, nekem 80-as tányér van.Bátyáméknál is 80-as tányér van de humax beltéri ott 85/100,valszeg ha megcserélném a két beltérit,a százalékok is ugyanúgy cserérődnének,de amíg stabil szarabb időben is addig nem érdekes.Fem3 náluk is elég ratyi gondolom ez össznépi élvezet digi saton.

(#13379) forrest85


forrest85
senior tag

Sziasztok,

Ha már antennáknál tartunk. A dishpointer Zalaegerszegre az Elevationt 33,4 fokra írja.
Elevation: 33.4°
Azimuth (true): 203.6°
Azimuth (magn.): 199.8°
LNB Skew [?]: 15.9°
Turn clockwise standing behind the dish

Nekem pedig így áll, ahogy a képen látható. Kb, 41 fokra van állva. Szerintetek ez jó így? Így van 75/64-es jelem.

[ Szerkesztve ]

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#13380) Rick4 válasza forrest85 (#13379) üzenetére


Rick4
félisten

Kit érdekel a skála, az csak nagyjából használható, mikor azalapjáb lesz jel, az antenna finombeállításakor jobbra- balra, majd fel-le mozgatva megkapod úgyis a legerősebb jelszinttel járó pozíciót, utána jön a fej elforgatás, plusz a fejtartóban kifelé- befelé állítás. Lesz egy állapot, mikor már nincs magasabb jelszint, ekkor van a tükröd jól beállítva.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13381) OP3N DOTT T


OP3N DOTT T
tag

Most már én is biztos vagyok benne,hogy ezek a jelszintek tökéletesen megfelelőek.Ma délutáni személyes tapasztalatom: 17:30 körül volt szerencsém összevetni a Digi és a Upc müholdas időjárás tűrőképességét.Nálunk mindkettő van, első szobákban anyáméknál Upc, hátsó szobákban mi Digit nézünk.A fenti időpontban jöttek szépen a randa sötét viharfelhők + erős szél +szakadó eső olyannyira,hogy mindkettőn el is ment a jel.Hozzá teszem,hogy mindkettő tutin bevan lőve.Digi 80-as tányérral,Upc 90-es tányérral holott 60-as is elég lenne neki.Mindegyiken rtl klub hd-t néztem.Ami engem is meglepett,hogy a Upc a nagyobb tányér ellenére kb 2-3 percel előbb elvesztette teljesen a jelet és az adás visszajöttéhez is legalább ennyivel több idő kellett neki mint a Diginek.A Digin már néztem az rtl klub hd-t Upc-n meg még az sd párja sem tért vissza.A vihar csendesedésével is több időbe került a Upc-nek,hogy visszaálljon a szokásos 85/100-as jelszintre.Digi előtt meg Telekom satom volt,az meg Upc-nél is előbb elment.Hozzáteszem,a két tányér ugyanarra a falsikra van szerelve stabilan,egymástól kb 8- 10 méterre és az égvilágon semmi nem akadályozza a rálátást a müholdra egyiknél sem.Kitártam az ajtókat és így ráláttam középről mindkettőre.Nem favorizálom egyiket sem,igazából én is fordított eredményre számítottam a teszt kezdetén,de ezek a tények,erőssebb műholdjel meg kisebb tányér is elég pedig elvileg a Upc-hez.Ennyi!

(#13382) Ákilla


Ákilla
újonc

Sziasztok!
Néhány hete csatlakoztam a Digi Sat táborához egy dekóderrel és egy Smart Cam modullal. A telepítés időpontjában még nem volt olyan TV-m, amely alkalmas volt a Smart Cam fogadására, de tervbe volt véve, ezért csak a dekódert helyezte üzembe a szerelő a régi TV-n. Azt mondta, hogy a Smart Cam modult össze kell párosítani a kártyával, de ezt előre nem volt hajlandó megtenni, csak a dekódernél.
Most, hogy már megvan az új TV, és be is van állítva, elfogadta a modult, de a Digi csatornákat még nem ismeri fel, csak a FTA programokat, amelyeket a műhold amúgyis sugároz.
Azt szeretném megtudni, hogy hogyan történik az összepárosítás? Egy telefon a 1272-re, és azonosítás után már működik is?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#13383) bubble6912


bubble6912
csendes tag

Sziasztok,
egy ki segítséget szeretnék kérni.
Digi műholdas előfizetés, LG 55LB700V tv és cam modul.
a csatorna beállításhoz, mentéshez, rendezéshez, törléshez szeretnék segítséget kérni.
Megtalál több mint 800 csatornát, hogy lehet gyorsan, könnyen leszűrni, vagy hogy csak azt hozza be ami kell, és hogy lehet usb-re kimenteni, hogy tudjam pc-n szerkeszteni?
végigolvastam több fórumot, kitöröltem felesleges tp-t, utána keresésnél újra behozta mind a 800 csatornát. Mentési lehetőséget sehol se találok tv-n, próbáltam fórum leírás alapján Installation menu-t keresni, Menü/Gyors/Csatornák/Csatorna hangolása/Csatorna másolása menü sincs ebben a típusban.
Szóval egyenlőre nem jutottam előre.

köszönöm a segítséget

(#13384) Rick4 válasza bubble6912 (#13383) üzenetére


Rick4
félisten

Csak egy jótanács, ezt inkább a tévé felhasználói fogják tudni, nem a digi előfizetők, úgyhogy egy másik topicban nagyobb szerencsével járhatsz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13385) bubble6912 válasza Rick4 (#13384) üzenetére


bubble6912
csendes tag

köszi, próbálom ott is, de hátha digisek közt is van valakinek ilyen tévéje.

(#13386) Rick4 válasza bubble6912 (#13385) üzenetére


Rick4
félisten

Arra meg ott a kereső: [link], nekik írhatsz privit. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13387) Roshan


Roshan
tag

Udv, Olyan kerdesem lenne hogy nincs itt koztunk valaki aki ismer szerelot vagy akar koztunk is van?
elkoltoztem otthonrol es hoztam magammal a digit, probaltam beloni szemre stb,,, de meguntam semmi jel.0% akar merre forgatom:D probaltam a szomszedet lemasolni de nem jott ossze, elore is koszi:)

(#13388) dsd1 válasza Roshan (#13387) üzenetére


dsd1
tag

Üdv. Ehhez nem kell hivatalos Digi szerelő, bármelyik antennás szaki a környékedről behangolja egy perc alatt. Antenna átmérő mekkora ? Gondolom hoztad a régit magaddal, ugye?

(#13389) Roshan válasza dsd1 (#13388) üzenetére


Roshan
tag

Ha van Dunakeszin valaki olyan aki tudna segiteni kérem írjon ram mar 2 hete a falat bamulom😃
Igen a gyari kis parabolát hoztam magammal aszem 80as vagy mekkora lehet.

(#13390) butácska válasza bubble6912 (#13385) üzenetére


butácska
csendes tag

priv. ment

(#13391) fanci


fanci
tag

Sziasztok!
Egy hete vagyok digi előfizető,2db kaon 1000hd beltérivel.
Az egyik beltéri egy ideig még egy régi típsú tévével üzemelne,a megfelelő képarány beállítása után meg is jelenik alul és felül a fekete sáv de annyira remeg,főleg az alsó hogy szinte nézhetetlen az adás.
Mi lehet ennek az oka?Lehet ezzel valamit kezdeni?
Ha nem ,akkor lecserélhetem a hd beltérit egy sd-re a hűségidő lejárta előtt?
Esetleg működne a jelenlegi smart card egy netről beszerzett használt digis beltérivel?

(#13392) OP3N DOTT T válasza fanci (#13391) üzenetére


OP3N DOTT T
tag

Szerintem nézd meg a kaon beállítások menüjében,hogy a scart kimenet RGB-re van-e állítva,azon kéne legyen,de alapból azt hiszem nem azon van és okozhat képremegést illetve minőségromlást.Csak tipp, próbáld meg ott variálni.

[ Szerkesztve ]

(#13393) pusi1981


pusi1981
aktív tag

A július elejére várt M4 Sport HD csatorna csak július 18-án kezdi meg működését és főleg a magyar sportra fókuszál (az 5 látvány- és a 16 kiemelt sportágra figyelve), de a programba kerülnek majd az utánpótlás-neveléssel és a szabadidővel kapcsolatos témák is, mindez napi 10 óra élő műsorral. (Ezek egy része nyilván stúdióbeszélgetés lesz, ami más sportcsatornákon is általános.)

A még nem ismert (tippjeink szerint művészeti/kultúrális) tematikájú M6 (HD) valamint az M5 nevű budapest környéki regionális csatorna csak a jövő év folyamán indulhat el. Valamennyi új csatorna az ingyenes, földisugárzású szolgáltatás (MinDig TV) részeként lesz elérhető, de valamennyi kábel és műholdas szolgáltató is elérhetővé kell tegye.

Tehát lesz M4 Sport HD műholdon is !!! :C

[Forrás]

[ Szerkesztve ]

(#13394) zeg74 válasza pusi1981 (#13393) üzenetére


zeg74
aktív tag

Végre valami jó hír.
Még a Sport2 HD kellene, akkor boldog lennék! :)

" kár érte, kiváló ügynök volt"

(#13395) dsd1


dsd1
tag

Frankó, a digisek nem fogják látni élőben az FA Kupa döntőjét (Arsenal-Villa), mert túl sok minden lesz aznap a SportTV-n és így az AMC-re kerül át a meccs. Még szerencse hogy a német Eurosport is közvetíti, csak éppen kell hozzá egy plusz beltéri Astrára hangolt fejjel.

[ Szerkesztve ]

(#13396) Piwi válasza dsd1 (#13395) üzenetére


Piwi
addikt

eret azért ne vágj magadon egy focimeccs miatt ;)

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#13397) dsd1 válasza Piwi (#13396) üzenetére


dsd1
tag

Nem olvasol a sorok között, nem a meccs hiánya a lényeg, hanem megpróbálok nyomást gyakorolni a Digire hogy legyen AMC nálunk is ;- )) (HD-ban!)

(#13398) Piwi válasza dsd1 (#13397) üzenetére


Piwi
addikt

Én kérek elnézést ;)

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#13399) frovery válasza dsd1 (#13397) üzenetére


frovery
senior tag

"megpróbálok nyomást gyakorolni" Akkor nyomkodd csak őket :R :))

(#13400) Rick4 válasza dsd1 (#13395) üzenetére


Rick4
félisten

Az AMC egy filmcsatorna, hogy kerül oda egy sportközvetítés? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.