Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13603) wolf033


wolf033
senior tag

Tegnap párszor lefuttattam még a keresesést és sokadikra bejött az m4 hd is. Biztos a tv-nek is melege van nem csak nekem. :)

(#13604) Watt25 válasza dethroner (#13596) üzenetére


Watt25
veterán

Az emberek különbözőképpen veszik észre ezeket a dolgokat, de konkrétan én bármilyen CRT tévén is kiszúrom, hogy a műholdas Digi SD képminősége okádék. (Lehet vitatkozni, de én úgy érzem, hogy ez a megfelelő szó rá.) Márpedig LED tévén még jobban kijön ez...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13605) dethroner válasza Watt25 (#13604) üzenetére


dethroner
veterán

Én is ezt látom anyáméknál, akik nagyon vidéken laknak :) De árban ez van olcsón, plusz apám nem adná a digisportokat, és én is digis vagyok, kábelen. Mondjuk 55 colon az sd itt is csak 3,5 méterről nézhető, de a hd adásoknál bátran közelebb húzhatom a tévét, mert megéri.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#13606) #94529552 válasza dethroner (#13605) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igazad van, még az árakat is érdemes figyelembe venni.

(#13607) repvez


repvez
addikt

Már a kép minősége javult ,de a hangja másnál is sokkal halkabb mint az SD csatornás veriónak?

Csak stereo hangot lehet választani tehát nem lehet az a halkulás oka mint máshol hogy 5.1be adnák és emiatt csak a centerből szolna a beszéd.
Házimozi erősitőn keresztül ugyan olyan hangerön majd 2x hangosabb az SD mint a HD M4!.

(#13608) vatafakk


vatafakk
aktív tag

sziasztok!

Digi műholdas TV bekötését tervezem 4 készülékre, ahogy néztem 3-ra lehet csak kötni, a negyedikre új előfizetést kellene kötni?
Másik kérdésem, hogy van-e olyan Set Top Box náluk, ami kijelzi az időt kikapcsolt állapotban? T-ről váltok és ott ez egy nagyon hasznos funkció volt.

[ Szerkesztve ]

(#13609) Fuvaros válasza Watt25 (#13604) üzenetére


Fuvaros
senior tag

havi 3 ezer forintért szerintem jó választékot és minőséget ad a DIGI. Persze mindennél van jobb, de azt meg kell fizetni...

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#13610) #94529552 válasza vatafakk (#13608) üzenetére


#94529552
törölt tag

Jól tudod, sajnos csak 3 tévén engedik használni egy előfizuval, bár ilyenkor quad fejet tesznek fel, szóval egyszerű lenne, de nem lehet. A 4. tévéhez új előfizetés kell, vagy más megoldást kell keresni. Sztem nincs órás STB, ezt a funkciót egy Led kijelzős órával , vagy rádiós órával is lehet pótolni.

[ Szerkesztve ]

(#13611) Atomantiii válasza Watt25 (#13604) üzenetére


Atomantiii
őstag

A UPC se szárnyalja most már igazán túl, sőt a freesatos csatornák még a diginél is rosszabbak.

(#13612) frovery válasza Atomantiii (#13611) üzenetére


frovery
senior tag

"sőt a freesatos csatornák még a diginél is rosszabbak."
Ezt milyen tényre alapozod???
Ugyanazon megjelenítővel, ugyanazon beltérivel???
Mert csak így lenne tényszerű a közlésed, ami így csak szubjektív. :K

(#13613) Watt25 válasza Atomantiii (#13611) üzenetére


Watt25
veterán

Nem mondtam, hogy bármelyik magyar műholdas szolgáltató szignifikánsabb jobb lenne. Csak a kábelben hiszek.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13614) Gyuszopapa


Gyuszopapa
csendes tag

Sziasztok.

Van valahol leírás hogy hogy kell beállítani a Digi smart card-ot használó tv-t.
Melyik műhold stb.
Hülye vagyok hozzá.

Üdv. Gyula

(#13615) napocska2 válasza Gyuszopapa (#13614) üzenetére


napocska2
senior tag

A digi dokumentumtár azt írja a műholdas Smart Camhez, hogy az azonosítás lefutása után elég egy csatornakeresés, hogy megkeresse a csatornákat.

[ Szerkesztve ]

(#13616) Gyuszopapa válasza napocska2 (#13615) üzenetére


Gyuszopapa
csendes tag

Igen de kér műholdat.Egy darab magyar adást nem találtam eddig.Se a Thor se a Intelsat 1002 műhold nem található meg a listában akkor eddig hogy fogtam.

[ Szerkesztve ]

(#13617) frovery válasza Gyuszopapa (#13616) üzenetére


frovery
senior tag

Mondjuk ha leírnád a tv pontos típusát, akkor biztosan tudunk segíteni.
Kézikönyv nem írja???

(#13618) Gyuszopapa válasza frovery (#13617) üzenetére


Gyuszopapa
csendes tag

Lg 42lb650v

(#13619) frovery válasza Gyuszopapa (#13618) üzenetére


frovery
senior tag

Októberben csináltam egy ismerősömnek upc-re ugyanezt a típust, fejből már nem emlékszem a beállítására. A upc topikban éppen erről van szó, keresd őt: Gaben92

(#13620) Gyuszopapa válasza frovery (#13619) üzenetére


Gyuszopapa
csendes tag

Köszi.

Egyenlőre még próbálkozom mert közben kaptam segítséget máshonnan is ha nem boldogulok akkor majd írok neki.

(#13621) Gyuszopapa válasza Gyuszopapa (#13620) üzenetére


Gyuszopapa
csendes tag

Megoldódott a probléma,köszönöm mindenki segítségét.

Üdv. Gyula

(#13622) vatafakk válasza Gyuszopapa (#13621) üzenetére


vatafakk
aktív tag

szia,

légyszives oszd meg a beállítás menetét majd, a héten nekem is jön a smartcam elvileg, és még nem csináltam ilyet.

(#13623) Atomantiii válasza frovery (#13612) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nyilván van rálátásom a digi, upc (freesat) és austriasat csatornáira is ugyanazon a tv-n.

(#13624) Watt25 válasza Atomantiii (#13623) üzenetére


Watt25
veterán

Kábelszolgátatós csatornákat nincsen lehetőséged így megnézni? Mert nagyon kíváncsi lennék a véleményedre, ezzel kapcsolatban. Vajon a gyakorlati tapasztalat alátámasztja-e a sorrendet? (Legalább nagyjából...)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13625) Atomantiii válasza Watt25 (#13624) üzenetére


Atomantiii
őstag

Kábelre sajnos nincs rálátásom, de abban sem vagyok biztos, hogy a mindig tv a digi előtt van. Legalábbis nehéz ezt így kijelenteni, mert vannak csatornák, amik az egyiknél, míg mások a másiknál jobbak.

Bitráta infókat max műholdas adásnál és DVB-T esetén tudok nézni.

De pl a HD csatornáknál a grafikonnál nem vagyok biztos benne, hogy pl a upc olyan nagy bitrátával adja a saját HD csatornáit (upc féle spórolós HD módban - max a telenortól átvett csatornák húzták fel a grafikonon magasabbra a diginél), amikor a digi is teljesen jó minőségben full HD-ban adja a HD csatornáit.

[ Szerkesztve ]

(#13626) Watt25 válasza Atomantiii (#13625) üzenetére


Watt25
veterán

A műholdas UPC adatait régen frissítettem, sajnos azokat valóban nem igazán szabad figyelembe venni. A MindigTV pedig szerintem egykutya a műholdasokkal, az hogy számszerűen kijött, hogy talán valamivel jobb, nem jelent semmit.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13627) Atomantiii válasza Watt25 (#13626) üzenetére


Atomantiii
őstag

Amilyen jó volt a upc a thorra való költözéskor nos azóta ugyanolyan sz@r lett, mint a digi vagy egyes esetekben még tán rosszabb is.

Na de hát minek is törné magát bármelyik is, ha így is megvan a biztos bevétel, az a lényeg sokaknak, hogy legyen kétszáz csatornám, mindegy, ha olyan szar, hogy semmit se látok belőle de van.

(#13628) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Beszólt a KAON, hogy új szoftverfrissítés van. Rányomtam, hogy csinálja, beugrott egy frissítő kép, ahol elkezdte leszedni a frissítést, ami eljutott olyan 40% környékére, majd leállt, hogy hiba történt frissítés közben.

Megpróbáltam lefényképezni a képernyőt, de lassú voltam :(

Szerk. TV2 HD-n ment éppen a kettős játék c. film

Azt hittem, hogy kikapcsolós szöveget dobta be, így gyorsan nyomtam egy OK-t, de meglepődve láttam szoftverfrissítési ablakot :F

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#13629) forrest85


forrest85
senior tag

Sziasztok,

Hogy lehet SW frissítésre kényszeríteni a KAON-t?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#13630) Orlin válasza forrest85 (#13629) üzenetére


Orlin
addikt

Szerintem nem lehet...Amúgy jó lenne pár javítás rajta!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#13631) adriano18


adriano18
tag

Nektek is csak intelsat1002-es műhold van ? Nekem csak az van, mert régebben volt thor6 műhold is mostmár nincs, és így nem is jön be a film+, Comedy Central stb....

[ Szerkesztve ]

(#13632) frovery válasza adriano18 (#13631) üzenetére


frovery
senior tag

Szerintem csinálj egy gyári visszaállítást. Olyan nincs, hogy csak úgy eltűnik a műhold. :W :C

(#13633) #94529552 válasza adriano18 (#13631) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nálam Thor 0.8'-ot ír ki a tévé, az Intelsat csak úgy ott van mellette, azt nem is lehet választani.

(#13634) Atomantiii válasza #94529552 (#13633) üzenetére


Atomantiii
őstag

Mivel gyakorlatilag egy hajszál eltéréssel de ugyanabban a pozícióban vannak így nincs értelme két különböző névvel létrehozni őket.

(#13635) adriano18 válasza frovery (#13632) üzenetére


adriano18
tag

Hát télen a tetőről lezúduló hó egyszer eltrafálta az antennát, és akkor nem is volt adás, úgy forditottam vissza a fejet oda ahol már volt adás. Gondolom ez az incidens váltotta ki a problémámat. megprobálom majd egy kicsit arrébb forditani

(#13636) Fuvaros válasza adriano18 (#13635) üzenetére


Fuvaros
senior tag

hát igen nagy havazások voltak télen...

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#13637) vatafakk


vatafakk
aktív tag

sziasztok,

smart cammel rendeltem digi SAT tv-t, de most látom, hogy a televízióm dvb-c/t-t tüntetett csak fel.
samsung h5000 modell lenne, ahhoz mindenkeppen kell akkor beltéri?

(#13638) Anonymus23 válasza vatafakk (#13637) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen.

;) - The Power of the Light Side

(#13639) Gabir


Gabir
aktív tag

Szép napot mindenkinek!

Használ valaki digit "idegen" beltérivel?
Nekem egy Philips DSR-9005 van, de az istenért sem tudom behozni rajta.
(a készülék Astra 2-3-19, Eutelsat, Turksat és HorBrd műholdakat ajánl föl)
Van esélyem belőni legalább a szabadon fogható adásokat vele?
A beltéri fogad CI(+) modult, esetleg azzal több szerencsém lenne műholdak terén is, vagy felejtős?
Valamint én sem vagyok túlságosan képben a beállíthat paraméterekkel, frekvenciákkal( a kábelessel úgy-ahogy, de ez egészen más)
Köszönöm szépen a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#13640) frovery válasza Gabir (#13639) üzenetére


frovery
senior tag

Nem ismerem ezt a boxot de ha nincsen a listában az intelsat vagy thor műhold, 0.8W vagy 1.W néven, akkor biztosan hozzá lehet adni. Szokott lenni minden műholdvevőben hozzáadási lehetőség, vagy átnevezed azt, ami benne van és nem használod.
Utána a tp-ket, freqvenciákat kell hozzáadni egyenként ahhoz a műholdhoz.
Itt alista, melyet másik fórumról másoltam. sathunter fórumtárs jóvoltából:

11747 H 28000 5/6 Nickelodeon, MTV Europe, Galaxy, Fishing & Hunting Ch., Filmbox
11766 V 28000 7/8 Echo TV, ATV, Duna World, Film+, RTL Klub (nem a hivatalos freki), Filmbox Plus, Filmbox Family
11823 H 30000 5/6 M1 HD, TV2 HD, Digi World HD, DigiSport 1 HD, DigiSport 2 HD
11843 V 30000 3/4 Sundance HD, Duna TV HD, M4 Sport HD
11900 H 28000 5/6 HBO Comedy, Disney Junior, M4 Sport, Music Channel (román)
11938 H 28000 7/8 M3, Boomerang
11977 H 30000 3/4 Eurosport HD, Eurosport 2 HD, National Geographic HD
12034 V 30000 3/4 Sport 1 HD, RTL Klub HD, M2 HD
12073 V 28000 7/8 AMC
12092 H 28000 7/8 AXN, AXN Black, AXN White
12111 V 28000 7/8 RTL+, RTL2, Sorozat+, Muzsika TV
12188 V 28000 7/8 Megamax
12226 V 27500 5/6 Paramount Channel, Comedy Central, VIVA, VH1 Europe
12456 V 28000 7/8 SportKlub
12527 H 27500 3/4 Duna TV, Ozone Network, Cartoon Network / TCM, Universal Ch., TV Paprika, ATV (nem a hivatalos freki)
12563 H 27500 3/4 M1, M2, Sport 1, Sport 2, Music Channel, H!T Music, Disney Ch., Film Cafe, Spektrum, Minimax / C8, Story 4, HBO, HBO 2
12563 V 27500 3/4 Viasat Nature, Viasat Explore, Nat Geo Wild, Fem3, Pro4, Nóta TV
12607 H 27500 3/4 Digi Animal World, History, Nat. Geog. Ch., Travel, Eurosport 2, H!T Music (román)
12643 H 27500 3/4 DigiFilm, Digi World, DigiSport 1, DigiSport 2, Hír TV, TV2, RTL Klub, Cool, Viasat 3, Viasat 6, Story 5, Mezzo
12643 V 27500 3/4 Digi Life, Super TV2, Pax TV, Duck TV
12687 H 27500 3/4 Eurosport, U TV (román)
12723 H 27500 3/4 CBS Reality, Viasat History, SuperOne, Cinemax

(#13641) vatafakk válasza Anonymus23 (#13638) üzenetére


vatafakk
aktív tag

Érdekes, hogy a diginél sincsenek tisztában ezzel, mert telefonon rávágják, hogy elég a CI+ modul a Smart Camhez, szerencsére feltűnt ez a hiányosság és tudtam szólni a szerelőnek, hogy hozzon egy set top boxot is majd a biztonság kedvéért.

(#13642) ladlac


ladlac
tag

Helló! Analóg kábelt cserélnék műholdas Digire, de a parabola vita tárgya itthon. Két emeletes, nyolc lakásos társasházról van szó, az erkélykorlát pont optimális hely lenne a tányérnak, de mivel böszme, és a virágoktól veszi el a helyet, ezért nem túl nagy az öröm. Van esetleg más opció, vagy a Digis szerelő odarakja, ahová neki a legegyszerűbb, vagy lehet vele egyezkedni? Az lenne a legjobb, ha ki lehetne hívni egy szerelőt, aki körbenézne, hogy milyen lehetőségek vannak, aztán eldönthetném, hogy így megrendelem vagy sem. Van erre valami megoldás? Mondjuk a ház tetejére kerülne, és onnan lehozni az első emeletig a kábelt?

(#13643) Gabir válasza frovery (#13640) üzenetére


Gabir
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm!!

Az gond lehet, hogy az ország korlátozás Ausztria ill. Németo?
Itt a kézikönyve a gépnek, bár én konkrétan nem találtam benne átnevezési opciót, de hátha ti láttok olyat szakmai szemmel, amit én nem igy laikusan.
Köszönöm!

(#13644) frovery válasza vatafakk (#13641) üzenetére


frovery
senior tag

Ez a te dolgod, nem az ügyfélszolgálatnak! Miért kellene azt tudniuk, hogy a több 1000 tv közül melyik az alkalmas?
Egyébként pedig nem hazudott, mert elég a CI+ a Smart Camhoz, nem? Csakhogy a készülékednek kell kezelnie, ezt kell neked tudnod, szerintem. :Y

(#13645) Anonymus23 válasza frovery (#13644) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem elég, mivel DVB-S2 modul kell benne lenni (a HD adások miatt) ÉS CI+ modul.

Az én TV-mben van ilyen modul, de ahogy sokan megszenvednek a csatornákkal, inkább marad egyelőre a Kaon. Mivel megvettem, így ha elromlik úgyis esélytelen javíttatni (szerintem), akkor max. áttérek a CI+ modulra.

;) - The Power of the Light Side

(#13646) Watt25 válasza Anonymus23 (#13645) üzenetére


Watt25
veterán

CI+ modul
Mármint CI+ foglalatot akartál mondani, ugye?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#13647) Anonymus23 válasza Watt25 (#13646) üzenetére


Anonymus23
veterán

Azt persze. :DDD , csak már belekavarodtam itt...
DVB-S2 modul + CI+ foglalat. Ezt kell tudnia az eszköznek (mert ugyebár lehet TV vagy műholdvevő is...)

;) - The Power of the Light Side

(#13648) Fuvaros válasza vatafakk (#13641) üzenetére


Fuvaros
senior tag

A szerelőnek kevesebb melo üzembehelyezni egy boxot. Ha ez marad, később kevesebb gondod lesz, pl a pr frissítések maguktól mennek majd.

De a smart cammal a hang jobb, szebb dinamikusabb. nem kell külön távirányító. Viszont te kell majd rendezd a programokat késöbb és manuálisan bővíteni őket, ha jön új ill változnak, cserélődnek.

Mindkét megoldásnak vannak hátrányai, pl a Kaon box kikapcsol 3 óra után ha nem nyomsz a távirányítón valamit. Képminőség egyforma. A smart cammal behozhatsz a műholdról még + külföldi csatornákat, ami nincs kódolva és pl nem is digis. De ezeket nem fogod nézni úgysem.

A smart cam csatorna infója nehézkesebb mint a Kaon boxé, de összességében a hang és az 1 távirányító miatt jobb megoldás, nekünk mindkettő van.

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#13649) vatafakk válasza Fuvaros (#13648) üzenetére


vatafakk
aktív tag

Nekem megérné a Smart Cam, mert kevés a hely + nem kell még egy konnektor neki. A másik 2 tv-n maradna a set top box megoldás.
A kódolatlan csatornák közül pedig szívesen néznék pár német nyelvű adót nyelvgyakorlásként, holnap jönnek bekötni, kiváncsi vagyok, mi lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#13650) Fuvaros válasza vatafakk (#13649) üzenetére


Fuvaros
senior tag

némat adót nem találtam itt. Régen arra volt külön parabolám a 90-es évek végén - Astra talán?

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.